51

Re: Neprizemljenost

Odlicno siva bradica!

52

Re: Neprizemljenost

francik je napisal/a:

Torej sem bil vsaj včeraj dobro prizemljen,ko sem bos okopaval krompir,potem sem imel pa še refleksoterapijo na pokošeni travi.Pa s klopi tudi nisem imel težav,čeprav sem bos in v kratkih hlačah nekaj lomastil po visoki travi in grmovju

:prst: Super je biti bos.

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Neprizemljenost

Praviš da se v neprizemljenem stanju pojavljajo napadai panike in strahu?
Mislim da ta trditev ne drži. Pri neprizemljenosti prevladujeta neodgovornost in brezbrižnost. Človek " plava ", realnosti ne sprejema take kot je ...

54

Re: Neprizemljenost

Boyana je napisal/a:

Praviš da se v neprizemljenem stanju pojavljajo napadai panike in strahu?
Mislim da ta trditev ne drži. Pri neprizemljenosti prevladujeta neodgovornost in brezbrižnost. Človek " plava ", realnosti ne sprejema take kot je ...

Pozdravljena Boyana verjetno si mislila na tale prvi post:

Neprizemljenost  je: ko nismo povezani z zemeljskimi energijami in takrat nismo sposobni sprejeti sebe, otroke, starše, okolico, službo, vse tisto kar se nam dogaja tukaj na zemlji.
Energijska neprizemljenost se lahko kaže kot:
Občutki nestabilnosti, nesigurnosti, nesprejemanja s strani okolja, nesprejemanja odgovornosti za svoje življenje, zdravje, počutje,… na splošno ne sprejemamo situacijo in okoliščine v katerih se znajdemo, kot da smo odrezani od ostalega sveta, noge so lahke, tavamo kot muhe brez glave, občutki, začnemo nekaj delati in ne dokončamo…raznorazni strahovi, ki lahko prerastejo v paniko ali depresijo.

Kakšno stanje bi  ti opisala, da je napad panike in strahu, če ni neprizemljen?
smile

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Neprizemljenost

Zoran je napisal/a:
Boyana je napisal/a:

Praviš da se v neprizemljenem stanju pojavljajo napadai panike in strahu?
Mislim da ta trditev ne drži. Pri neprizemljenosti prevladujeta neodgovornost in brezbrižnost. Človek " plava ", realnosti ne sprejema take kot je ...

Pozdravljena Boyana verjetno si mislila na tale prvi post:

Neprizemljenost  je: ko nismo povezani z zemeljskimi energijami in takrat nismo sposobni sprejeti sebe, otroke, starše, okolico, službo, vse tisto kar se nam dogaja tukaj na zemlji.
Energijska neprizemljenost se lahko kaže kot:
Občutki nestabilnosti, nesigurnosti, nesprejemanja s strani okolja, nesprejemanja odgovornosti za svoje življenje, zdravje, počutje,… na splošno ne sprejemamo situacijo in okoliščine v katerih se znajdemo, kot da smo odrezani od ostalega sveta, noge so lahke, tavamo kot muhe brez glave, občutki, začnemo nekaj delati in ne dokončamo…raznorazni strahovi, ki lahko prerastejo v paniko ali depresijo.

Kakšno stanje bi  ti opisala, da je napad panike in strahu, če ni neprizemljen?
smile

Nič ... Ker sem laik ... Šele ko sem napisala ta post sem pogledala člane ... In z grozo ugotovila, ta forum vodite sami profesionalci.
Zdaj mi je pa nerodno. Res pa je da sem bila preričana da je neprizemljenost to kar sem napisala.

56

Re: Neprizemljenost

Boyana je napisal/a:

Nič ... Ker sem laik ... Šele ko sem napisala ta post sem pogledala člane ... In z grozo ugotovila, ta forum vodite sami profesionalci.
Zdaj mi je pa nerodno. Res pa je da sem bila preričana da je neprizemljenost to kar sem napisala.

Boyana, saj je tudi to neprizemljenost kar si napisala, da plavaš na astralu, vendar drugačne vrste, kot  ko si v strahu ali paniki.

Ko si v strahu ali paniki - takrat nimaš povezave ne zgoraj ne spodaj, si kot v neki žogi, oblačku, ki te ujame. Takrat izrabljaš samo tisto energijo, ki je okrog tebe in ko jo porabiš zna biti neznosno. Zato si je potrebno postaviti povezavo božansko – zemeljsko, da lahko najprej zadihaš in nato, da vidiš kaj je to zaradi česa te je strah.

To ko plavaš, nisi prizemljen(povezan z zemeljskim žarkom), povezava za gor proti božanskemu gre vendar se prej ustavi na astralu. Razlika je v tem, ker na astralu dobiš energijo, vendar ta ni božanska in jo kasneje vračaš.

Astral se lahko deli na več delov, meni je najenostavnejša razlaga, da je zgornji in spodnji ali dobri in slabi. Na dobremu živijo bitja, kot so angeli, nebovzeti mojstri,..- ta del astrala koristimo, ko se povezujemo z angeli,...  Na slabemu pa bitja(svetovi), ki ne vplivajo dobro na nas. Na spodnjem astralu so svetovi ki so že izgrajeni z iluzijo in katere še sami lahko izgradimo, da lahko potem  "plavamo".  Za ta spodnji  astral je značilno da ima človevek veliko idej, zamisli, lahko je euforičen, vendar nič ne ve realizirati (prizemljiti) - na fizični, materialni ravni ni spremembe. Na spodnji astral se človek lahko poveže tudi preko, drog, alkohola, tablet,…

V obeh primerih nam manjka povezava božansko – zemeljsko, ki jo lahko narediš z reikijem, os –sveta, linija hare, verjetno je še par imen in načinov za eno isto stvar, da si povezan z zemeljsko energijo in božansko energijo.
Link: http://www.pesem-duse.com/postavljanje- … re,31.html

Boyana je napisal/a:

Nič ... Ker sem laik ... Šele ko sem napisala ta post sem pogledala člane ... In z grozo ugotovila, ta forum vodite sami profesionalci.
Zdaj mi je pa nerodno. Res pa je da sem bila preričana da je neprizemljenost to kar sem napisala

Pozabi na nerodnost, ker si po svoje imela prav.

smile

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Neprizemljenost

Zoran je napisal/a:
Boyana je napisal/a:

Nič ... Ker sem laik ... Šele ko sem napisala ta post sem pogledala člane ... In z grozo ugotovila, ta forum vodite sami profesionalci.
Zdaj mi je pa nerodno. Res pa je da sem bila preričana da je neprizemljenost to kar sem napisala.

Boyana, saj je tudi to neprizemljenost kar si napisala, da plavaš na astralu, vendar drugačne vrste, kot  ko si v strahu ali paniki.
Ko si v strahu ali paniki - takrat nimaš povezave ne zgoraj ne spodaj, si kot v neki žogi, oblačku, ki te ujame. Takrat izrabljaš samo tisto energijo, ki je okrog tebe in ko jo porabiš zna biti neznosno. Zato si je potrebno postaviti povezavo božansko – zemeljsko, da lahko najprej zadihaš in nato, da vidiš kaj je to zaradi česa te je strah.

To ko plavaš, nisi prizemljen(povezan z zemeljskim žarkom), povezava za gor proti božanskemu gre vendar se prej ustavi na astralu. Razlika je v tem, ker na astralu dobiš energijo, vendar ta ni božanska in jo kasneje vračaš.

Astral se lahko deli na več delov, meni je najenostavnejša razlaga, da je zgornji in spodnji ali dobri in slabi. Na dobremu živijo bitja, kot so angeli, nebovzeti mojstri,..- ta del astrala koristimo, ko se povezujemo z angeli,...  Na slabemu pa bitja(svetovi), ki ne vplivajo dobro na nas. Na spodnjem astralu so svetovi ki so že izgrajeni z iluzijo in katere še sami lahko izgradimo, da lahko potem  "plavamo".  Za ta spodnji  astral je značilno da ima človevek veliko idej, zamisli, lahko je euforičen, vendar nič ne ve realizirati (prizemljiti) - na fizični, materialni ravni ni spremembe. Na spodnji astral se človek lahko poveže tudi preko, drog, alkohola, tablet,…

V obeh primerih nam manjka povezava božansko – zemeljsko, ki jo lahko narediš z reikijem, os –sveta, linija hare, verjetno je še par imen in načinov za eno isto stvar, da si povezan z zemeljsko energijo in božansko energijo.
Link: http://www.pesem-duse.com/postavljanje- … re,31.html

Boyana je napisal/a:

Nič ... Ker sem laik ... Šele ko sem napisala ta post sem pogledala člane ... In z grozo ugotovila, ta forum vodite sami profesionalci.
Zdaj mi je pa nerodno. Res pa je da sem bila preričana da je neprizemljenost to kar sem napisala

Pozabi na nerodnost, ker si po svoje imela prav.

smile

Iskrena hvala za tako super odgovor. Prav vesela sem, da sem vam našla. Teme so krasne, odgovori pa zanimivi iz zelo kvalitetni.

Re: Neprizemljenost

Tudi link sem uporabila in vas kliknila še na facebooku. Hvala.

Re: Neprizemljenost

Me pa še nekaj zanima ... Dogaja se mi, da to moje " plavanje v oblakih " zamenjuje neko meni nepoznano razpoloženje. Vedno sem se rada smejala, zato sem v družbi priljubljena. Zadnje čase, natančneje mesec dni pa me spremlja slabo razpoloženje, vse kar me je nekoč veselilo mi postaja odveč ... Tudi zato sem se odločila za avtogeni trening. A je to zdaj drugačna neprizemljenost?

60

Re: Neprizemljenost

Boyana je napisal/a:

Me pa še nekaj zanima ... Dogaja se mi, da to moje " plavanje v oblakih " zamenjuje neko meni nepoznano razpoloženje. Vedno sem se rada smejala, zato sem v družbi priljubljena. Zadnje čase, natančneje mesec dni pa me spremlja slabo razpoloženje, vse kar me je nekoč veselilo mi postaja odveč ... Tudi zato sem se odločila za avtogeni trening. A je to zdaj drugačna neprizemljenost?

Najverjetneje se ti dogaja to, da ko si spoznala da plavaš si se zavestno odločila to prekiniti in iz astrala več ne dobiš energije, ker je več ne daješ. Če te moti tisto kar si do sedaj rada počela najverjetneje je slaba ali pa nimaš povezave božansko – zemeljsko s tem pa ti primanjkuje energije. Čez čas se ti bo energija spremenila, ko boš tudi določene "vzorce, navade" spremenila. To boš najbolje sama videla, kako bo po avtogenem treningu, če si začutila, da te privleče je že prava stvar zate.
smile

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Neprizemljenost

Hvala, Zoran.
Bo kar držalo.
Tale avtogeni ... V bistvu se ga bojim, ampak čutim da je skrajni čas da nekaj naredim zase.
Lep pozdrav.

62

Re: Neprizemljenost

Boyana je napisal/a:

Tale avtogeni ... V bistvu se ga bojim, ampak čutim da je skrajni čas da nekaj naredim zase.

Ni važno, če te je na začetku strah, ker je ta strah samo v umu in takrat je dobro iti na tisto kar te pritegne, neglede če je prisotno malo strahu. Potem se ti stanje umiri, ko um dojame, da ne bo nič izgubil, temveč dobil.
smile

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

63 Nazadnje urejal Ninja (26.08.2012 12:51:53)

Re: Neprizemljenost

Glede neprizemljenosti bi rada dodala, da sem pri sebi ugotovila, da je tako kot pri vseh ostalih stvareh pomembno dvoje:

- brezpogojno sprejemanje (z dušo, duhom, telesom, srcem), da sem neprizemljena
- odločitev v srcu (z ljubeznijo), da bom Zemljo sprejela

Ko se mi je zgodilo slednje, so se mi začele zemeljske aktivnosti odpirati na čisto drugačen način, drugače sem jih začela čutit in dojemat, poleg tega pa so se mi začeli kazati načini za ohranjanje večje prizemljenosti. Na primer ukvarjanje z živalmi, hribolazenje, masaže, ples, urejanje vrta (nimam svojega, se pa z veseljem pridružim komu, ki potrebuje kakšno dodatno roko wink). Seveda je ključno tudi, da se dela na vzrokih za neprizemljenost in sprostitvi travm, ampak ta "meditacijski" del mi je bil takoj jasen wink