1

Tema: Slikica

Je možno slikico dimenzij recimo 83x94 spremeniti v 60X60 in kako? Hvala.

2 Nazadnje urejal Urška (17.01.2010 10:45:07)

Re: Slikica

Mislim, da je Matevž zaposlen, ti bom jaz poskusila odgovoriti ....  lol

Odpri sliko z  Microsoft Office Picture Managare-jem. Klikni na gumb Edit pictures, ter izberi funkcijo Crop. Obreži sliko v kvadrat. V pomoč so ti piksli na desni strani pod New - ko so izenačeni (okej en piksel gor ali dol), imaš obliko kvadrata.
S puščico nazaj se vrneš v začetni meni in izbereš funkcijo Resize. Klikni na funkcijo, ki ti omogoča ročno spreminjanje velikosti (sredinska opcija). Vpiši želene piksle in dobila boš sliko želenih dimenzij in velikosti. Sliko še moraš posebej shraniti, če ne želiš, da ima original takšne dimenzije. Upam, da sem razumljivo napisala ....  smile

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Hvala, Urška - zelo dobro si razložila. smile

Urska, čao!

Mi lahko prosin naložiš sliko - meni ne uspe. Dimenzije 60 x 60, velikost 1,76 kb. Napisi mi prosim mali, da ti jo pošljem.

Hvala,

Jagoda, piši mi prosim kar na mail društva, tu je kontakt: http://www.pesem-duse.com/kontakt,16.html..

urskakorun.com

Zdravo, meni spet noče naložiti nove slikice. Unega gumba 'naloži sliko' mi sploh ne pokaže (viden je samo gumb 'prebrskaj'). Jo bom poslala na zgoraj naveden mail. Lp :rose:

Iiiii... popravljam - mi je naložilo.  smile  smile  smile

Uspelo mi je naložit slikco. smile  Tofsy in pojoča travica, ki odkriva resnico :srcek:
smile

Bravo Tjaša, super luškana slikca. smile

urskakorun.com