1

Tema: Boginja Sedna

Končno sem dokončala sliko, ki sem jo ustvarjala skoraj vse leto, zato si resda zasluži objavo.  smile  :rose: 

To je boginja Sedna, boginja Severnega ledenega morja in mati morskih bitij. Prinaša zavest o neskončni zalogi božanske energije, katera nam je na voljo vedno in vsepovsod, brez izjeme. Iz vira te energije lahko svobodno črpamo, če se uravnovesimo s čisto zavestjo.

http://www.shrani.si/t/36/Sk/3LQWxqFA/boginjasedna.jpg

Idejo zanjo sem dobila že lansko leto, ko sem aktivno delala z boginjo in mi je dejala, da si želi, da jo ustvarim na platno. Zanimivo je, da sem tri četrtine slike ustvarila v sorazmerno kratkem času, zadnja četrtina slike pa je na finiš čakala skoraj eno leto. Zakaj še sama ne vem. Ko sem se povezovala z boginjo, mi ni dajala napotkov. Zato sem čakala. In prejšnji teden končno dočakala. Kar pojavila se je in mi rekla, da je sedaj čas, da jo dokončam. Zanimiva izkušnja je bila tudi v samem ateljeju, ko sem jo ustvarjala. Pri nanašanju barv za nekaj trenutkov nisem bila čisto pozorna, misli so mi ušle drugam in prevrnil se mi je čopič tako nerodno, da sem se popackala po celem rokavu. Ko so mi misli zopet čez nekaj časa ušle, mi je slika dobesedno padla v naročje in mi pobarvala vse roke. Še dobro, da sem bila tokrat v kratkih rokavih (ker se je srajca sušila smile ). Vse skupaj mi je postajalo čudno, zato sem se povezala z boginjo v mislih in jo vprašala, kaj to pomeni. Dobila sem močan glas ženske, ki bobni kot valovi: " Če ustvarjaš mene, moraš to delati z vsem spoštovanjem, tudi v mislih." Nadaljevala sem torej pazljivo in pozorno in slika je bila v nekaj minutah končana.  :srcek:  smile  :rose:

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com