1

Tema: Črevesna flora

Zdravo,

zanima me, kaj so lahko vzroki, da se poruši ravnovesje črevesne flore, če recimo ne jemlješ antibiotikov? Kakšni so znaki, da imaš to ravnovesje porušeno in kakšne so posledice?

Ali morda kdo pozna kakšne probiotike ali prebiotike, ki so izključno rastlinskega izvora (ali pa da kar se tiče sestavin živalskega izvora vsebuje le med)? S kakšno prehrano si je mogoče vzpostaviti ravnovesje črevesne flore? Kaj se še da narediti, da se vzpostavi naravno ravnovesje črevesne flore, ki je zdravo za organizem?

Hvala in lp smile  :rose:

Re: Črevesna flora

http://www.pesem-duse.com/forum/viewtopic.php?id=303

Živjo, sem vedela, da smo enkrat že objavljali članke na to temo, tule je eden od rezultatov iskanja s ključno besedo probiotiki.  :prst:

Več lahko najdeš tudi na strani Za zdravje:

http://www.zazdravje.net/search.asp?sea … prebiotiki - njihovo stran sem objavila, ker sem mnenja, da dajejo bogate in podkrepljene informacije.


Drugače pa je črevo, še posebej biopotencial debelega črevesa po TKM povezan z biopotencialom pljuč, glavno čustvo pljuč pa je žalost. Funkcija črevesa je potisna, torej pomaga telesu, da potisne iz sebe vse, kar ne potrebuje. Problemi s črevesjem se na čustveni ravni kažejo kot zadrževanje čustev. Seveda pa je porušeno ravnovesje posameznika v celoti odvisno od njega. Nekomu lahko določena težava udari ven na enem koncu, medtem ko drugemo lahko taista težava udari ven čisto nekje drugje. Torej obstajajo samo neke okvirne smernice, za točen vpogled in pregled pa je pomembno obravnavati posameznika ekskluzivno in upoštevati celotno njegovo okolje, delovanje, osebnost, način življenja itd.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Črevesna flora

Urška, hvala, ta dva članka sem si prebrala. Bom uživala navedene začimbe (jih že sedaj), pa mal si bom vzroke pogledala in pa še kako naročila poslala bogu.  smile

Re: Črevesna flora

Ni za kaj wink če boš našla pa še kako uporabno informacijo glede rastlinskih pre- in probiotikov, pa lahko deliš z nami.  :rose:

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

5 Nazadnje urejal Ana7 (16.10.2011 21:05:41)

Re: Črevesna flora

Hej smile
Ne vem, če že v članku Za zdravje kaj piše o kislem zelju, ker mi ga ne odpre (članka)...no za črevesno floro sta kislo zelje in zeljnica super, ker vsebujeta mlečno kislino, ki daje ugodno okolje za probiotične bakterije, ki so v zdravi črevesni flori smile
lp

Re: Črevesna flora

Hvala Anja. Zelje je res fajn zadeva, še posebej pozimi. smile

Re: Črevesna flora

Ni za kaj smile
Sama sem si kupila 1l zeljnice za pokušino - sem bila skeptična glede okusa, ampak  je prav dobra. Jo razredčim z vodo 1:1 smile

Re: Črevesna flora

Anja je napisal/a:

ker mi ga ne odpre (članka).

Anja, katerega članka ti ne odpre?

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Črevesna flora

Anja je napisal/a:

o za črevesno floro sta kislo zelje in zeljnica super,


Obožujem tudi jaz. big_smile

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

10

Re: Črevesna flora

Urška je napisal/a:
Anja je napisal/a:

ker mi ga ne odpre (članka).

Anja, katerega članka ti ne odpre?

Tistega na Za zdravje mi zadnjič ni odprlo...danes pa vse špila smile ...
lp smile

Re: Črevesna flora

Anja je napisal/a:
Urška je napisal/a:
Anja je napisal/a:

ker mi ga ne odpre (članka).

Anja, katerega članka ti ne odpre?

Tistega na Za zdravje mi zadnjič ni odprlo...danes pa vse špila smile ...
lp smile


:prst:  wink

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com