1

Tema: Celulit

Na delavnici Pesem duše v Brežicah, smo ugotavljali vzroke za celulit in odkrili smo naslednje vzroke:


Nesprejemanje sebe.
Zadrževanje čustev.
Zadrževanje nepotrebnih stvari v življenju.
Pomanjkanje varnosti.
Jeza.
Krivda.
Samokritičnost.
Strah.
Občutek manjvrednosti.
Stres.
Stagnacija.

Odpreti se je potrebno, da gre življenje s tokom (plutje s tokom).
Spustiti, da »voda« odnese vse kar ne rabimo.


Zakaj pride do celulita?
Zgradba (pod)kože:
Najprej je povrhnjica, nato je usnjica in pod tem je podkožje in v njem je maščobno, ter vezivno tkivo.
Težava pri celulitu je v tem ker maščobne celice neenakomerno pritiskajo na usnjico in povrhnjico in zato nastane jamasti videz, kateremu se reče celulit.

Vzrok je lahko tudi, preveliki odstotek maščobnih celic in nizek odstotek mišične mase.

Ko se odkrije vzrok za nastanek celulita je potrebno narediti še:

Maščobnim celicam naročimo, da se spremenijo v zdravo, elastično, mlado celico, (če je potrebno) da se regulira enakomeren pritisk na usnjico in povrhnjico.
Ter da se enakomerno, naravno razporedijo maščobno in vezivno tkivo v telesu ali na določenih mestih na telesu.



Bršljanova krema proti celulitu


2 žlički čebeljega voska
3 žlice mandljevega olja
1 žlička avokadovega olja
4 žlice bršljanovega poparka
8 kapljic eteričnega olja origana, komarčka, rožmarina
(količina se lahko podvoji,..)

Poparki se delajo, da se suho ali sveže zelišče prelije z vrelo vodo in pusti, da se namaka vsaj 15 do 30 minut.
500ml vrele destilirane vode.
250 g zelišča ali več.

Stopimo čebelji vosek, ter avokadovo olje.
Segrejemo mandljevo olje ter ju med temeljitim mešanjem dodajamo v maso.
S stepanjem dodamo bršljanov poparek, nato mešanico ohladimo in primešamo eterično olje.

Vse delamo na zmernem ognju in počasi.

Bršljan je sovražnik celulita. Pospešuje cirkulacijo krvi & presnovo.


smile

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Celulit

Zoran je napisal/a:

Maščobnim celicam naročimo, da se spremenijo v zdravo, elastično, mlado celico,

Zoran, mene pa zanima, zakaj ne bi recimo določenemu obsegu maščevja na določenem mestu rekli, da naj preprosto izgine (oz. gre v božjo svetlobo na božanski način)? Zakaj je dobro, da rečemo, da naj se spremeni? Jaz nisem naredila še nobenega naročila smeri spreminjanja maščevja v mišice oz. meso, ker me je preprosto strah, da bi bila potem preveč obilna oz. 'gorilasta'.

Hvala in lp smile

Re: Celulit

ar3ka je napisal/a:

Zoran, mene pa zanima, zakaj ne bi recimo določenemu obsegu maščevja na določenem mestu rekli, da naj preprosto izgine (oz. gre v božjo svetlobo na božanski način)?

Poskusi, narediti po svoje, boš najbolje videla. Še vedno lahko potem spremeniš, če ti ne odgovarja več.

ar3ka je napisal/a:

Zakaj je dobro, da rečemo, da naj se spremeni?

Zoran je napisal/a:

Maščobnim celicam naročimo, da se spremenijo v zdravo, elastično, mlado celico, (če je potrebno)

Verjetno nisem dovolj razločno napisal, če je potrebno ali če čutimo, da je to potrebno narediti.
Lahko jim tudi naročiš, da se odvečne maščobne celice začnejo topiti.

ar3ka je napisal/a:

Zakaj je dobro, da rečemo, da naj se spremeni? Jaz nisem naredila še nobenega naročila smeri spreminjanja maščevja v mišice oz. meso, ker me je preprosto strah, da bi bila potem preveč obilna oz. 'gorilasta'

Zoran je napisal/a:

Vzrok je lahko tudi, preveliki odstotek maščobnih celic in nizek odstotek mišične mase.

Ar3ka, to je mišljeno na celulit,da so celice pravilno razporejene, da je količina v ravnovesju.

Zoran je napisal/a:

ker maščobne celice neenakomerno pritiskajo na usnjico in povrhnjico in zato nastane jamasti videz, kateremu se reče celulit.

Dobro je da  kje poiščeš sliko in da vidiš kako celice izgledajo, ko so pravilno razporejene.

smile

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Celulit

Zoran je napisal/a:

Poskusi, narediti po svoje, boš najbolje videla. Še vedno lahko potem spremeniš, če ti ne odgovarja več.

Ne vem, zakaj, ampak še vedno čutim strah pred tem, tak da se bom zaenkrat malo disciplinirala pri hrani in telovadbi (kar bi se itak morala, če želim doseči želeno smile ).

Sej, kar se tiče celulita, mi čisto odgovarja, kar si napisal. Se pa spomnim, da si na delavnici rekel, da pri hujšanju nikoli ne rečemo, naj maščobne celice izginejo, pač pa da se spremenijo v zdravo tkivo. Pa me je zanimalo, zakaj ni dobro, da bi kar izginile oz. če je glede tega kakšna nevarnost ali neprijetnost. Meni pa ne da miru zato, ker se spomnim, da sem eno poletje vsak dan tekla, pa so se mi zdele potem noge preveč velike - mišičaste, čeprav je salo izginilo. Pa sem pomislila, da za moške bi bili rezultati lepi (vsaj za večino ljudi), za ženske pa verjetno odvisno od okusa posameznice.

Hvala. smile

Re: Celulit

Živjo vsem smile

Okrog tega skrivnostnega in trdovratnega celulita se vije cela parada nasvetov, teorij in praks, kako se ga znebiti.

Jaz sem pri sebi opazila, da sem ga v največji meri izgubila takrat, ko se enostavno NISEM VEČ OBREMENJEVALA zaradi njegovega obstoja. Tudi sem opazila, da bolj kot sem hujšala in telovadila, več celulita se je videlo. To se baje dogaja (nedavno tega sem nekje to brala), ker se pri hujšanju izgubi zgornji del maščobnega tkiva, ki je mehek in v manjši meri lahko prekrije spodnji del maščobnega tkiva, ki je v obliki celulita. Tako da so pogosti primeri, da so ženske, ki so hujšale, imele več celulita kot prej. Še en dokaz, da celulit ni povezan s kilogrami, temveč predvsem z zdravim odnosom do sebe - to pomeni celostno.

Ne posvečati prevelike pomembnosti svojemu videzu, sprejeti svoje telo točno takšno, kot ga je narava naredila, sprejeti svoje ženske obline in svojo ženskost, redno se rekreirati, jesti dovolj sveže zelenjave in sadja, piti primerno količino vode (preveč vode lahko tudi škodi), biti dovolj na soncu in na svežem zraku, ohranjati pozitiven odnos do sebe in do življenja, čim več se smejati, šaliti, sprostiti, odpustiti morebitne zamere, užaljenosti, jeze do drugih IN do sebe, poleg vsega naštetega pa si občasno privoščiti kakšno fajno masažo (limfno drenažo - le-ta v največji meri in na najbolj naraven način pomaga odpravljati celulit). smile

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Celulit

ar3ka je napisal/a:

Meni pa ne da miru zato, ker se spomnim, da sem eno poletje vsak dan tekla, pa so se mi zdele potem noge preveč velike - mišičaste, čeprav je salo izginilo. Pa sem pomislila, da za moške bi bili rezultati lepi (vsaj za večino ljudi), za ženske pa verjetno odvisno od okusa posameznice.

Enaka reč se je meni dogajala - po teku so mi bile hlače bolj tesne kot pred njim. smile Imaš prav, tudi sami pri sebi se je boljš vprašati, kaj želim s tekom doseči - shujšati, skrbeti za zdravje, doseči športno postavo ... smile

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Celulit

Urška je napisal/a:

Jaz sem pri sebi opazila, da sem ga v največji meri izgubila takrat, ko se enostavno NISEM VEČ OBREMENJEVALA zaradi njegovega obstoja.

Ja. smile Kak se že reče - tistemu, čemur namenjaš pozornost, raste. wink Meni se je podobno zgodilo s hujšanjem - v enem obdobju sem res lepo shujšala brez tega, da bi se mi bilo treba matrat za to. Res pa je, da sem že od malega 'imela namero' - enkrat bom že shujšala, in sem  lepega dne naletela na sklop dejavnikov, ki je namero udejanilo.

Urška je napisal/a:

Ne posvečati prevelike pomembnosti svojemu videzu, sprejeti svoje telo točno takšno, kot ga je narava naredila, sprejeti svoje ženske obline in svojo ženskost, redno se rekreirati, jesti dovolj sveže zelenjave in sadja, piti primerno količino vode (preveč vode lahko tudi škodi), biti dovolj na soncu in na svežem zraku, ohranjati pozitiven odnos do sebe in do življenja, čim več se smejati, šaliti, sprostiti, odpustiti morebitne zamere, užaljenosti, jeze do drugih IN do sebe, poleg vsega naštetega pa si občasno privoščiti kakšno fajno masažo (limfno drenažo - le-ta v največji meri in na najbolj naraven način pomaga odpravljati celulit).

:prst: Sej se mi zdi, ko imaš več dejavnosti v življenju, se tudi ta odvečni potencial močno zniža.  smile  :prst:  Problem samo nastane, ko ti taka zadeva začne popolnoma determinirat življenje, pa je potem težko pridit ven iz tega. Čisto odrito pa upam, da mi bo tovrstna tematika enkrat ena izmed najbolj postranskih zadev v življenju, ker se bom imela s preveč drugimi zanimivimi in prijetnimi zadevami za ukvarjat.  tongue  big_smile Se mi pa kljub temu zdi žalostno, da danes težko najdeš mlajše ženske, ki bi bile zelo zadovoljne s svojim videzom.

Urška je napisal/a:
ar3ka je napisal/a:

Meni pa ne da miru zato, ker se spomnim, da sem eno poletje vsak dan tekla, pa so se mi zdele potem noge preveč velike - mišičaste, čeprav je salo izginilo. Pa sem pomislila, da za moške bi bili rezultati lepi (vsaj za večino ljudi), za ženske pa verjetno odvisno od okusa posameznice.

Enaka reč se je meni dogajala - po teku so mi bile hlače bolj tesne kot pred njim. smile Imaš prav, tudi sami pri sebi se je boljš vprašati, kaj želim s tekom doseči - shujšati, skrbeti za zdravje, doseči športno postavo ... smile

Se mi zdi, da moraš tudi glede hujšanja (kakor pri vsaki zadevi) prisluhniti svojemu telesu in svojim občutkom. Ker razno sledenje novičkam, ki so polne ne- in polpreverjenih informacij, te samo še bolj zmede (vsaj mene je - enkrat zagovarjajo eno, čez par tednov pa že čisto novo in prejšnjemu konradiktorno dognanje, pol pa ne veš, čemu bi verjel in na koncu ne narediš nič lol ). Glede hujšanja sem sama najlepši rezultat (da je bilo meni všeč) dosegla, ko sem dejansko manj jedla in hkrati prakticirala kakšno lahko vadbo (daljši hiter sprehod, par vaj za oblikovanje in utrjevanje zadnjičnih in stegenskih mišic). Intenzivnejša vadba me je zmeraj preveč 'nabila', ko pa sem z njo po nekaj mesecih prenehala (zaradi vremenskih pogojev, šolskega urnika ipd.), pa se je začel nabirat še špehec in pol je vse skupaj še slabše izgledalo.  roll  smile Najboljše kakšna vadba, ki jo itak rad prakticiraš, ustreza tvojemu telesu + veš, da jo boš imel čas in voljo (skoraj) vsakodnevno praticirat. Evo, pa sem malo pomodrovala. lol

Re: Celulit

Urška je napisal/a:

Ne posvečati prevelike pomembnosti svojemu videzu, sprejeti svoje telo točno takšno, kot ga je narava naredila, sprejeti svoje ženske obline in svojo ženskost, redno se rekreirati, jesti dovolj sveže zelenjave in sadja, piti primerno količino vode (preveč vode lahko tudi škodi), biti dovolj na soncu in na svežem zraku, ohranjati pozitiven odnos do sebe in do življenja, čim več se smejati, šaliti, sprostiti, odpustiti morebitne zamere, užaljenosti, jeze do drugih IN do sebe, poleg vsega naštetega pa si občasno privoščiti kakšno fajno masažo (limfno drenažo - le-ta v največji meri in na najbolj naraven način pomaga odpravljati celulit). smile


To je pa za v okvir in za na steno; pa vsak dan prebrat smile  :prst:

Re: Celulit

Anja je napisal/a:

To je pa za v okvir in za na steno; pa vsak dan prebrat

Se strinjam smile
smile

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Celulit

ar3ka je napisal/a:

Se mi pa kljub temu zdi žalostno, da danes težko najdeš mlajše ženske, ki bi bile zelo zadovoljne s svojim videzom.

In imam občutek, da jim vse bolj pridno sledijo tudi mlajši moški?  neutral

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Celulit

Ker razno sledenje novičkam, ki so polne ne- in polpreverjenih informacij, te samo še bolj zmede (vsaj mene je - enkrat zagovarjajo eno, čez par tednov pa že čisto novo in prejšnjemu konradiktorno dognanje, pol pa ne veš, čemu bi verjel in na koncu ne narediš nič lol ).

Se čisto strinjam.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Celulit

ar3ka je napisal/a:

Najboljše kakšna vadba, ki jo itak rad prakticiraš, ustreza tvojemu telesu + veš, da jo boš imel čas in voljo (skoraj) vsakodnevno praticirat.

:prst:  Tole je men tud najboljše. smile

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Celulit

Anja je napisal/a:

To je pa za v okvir in za na steno; pa vsak dan prebrat smile  :prst:

lol  Hehe, sem res dobr napisala, tole si bom še sama shranila za tiste, mal slabše dni.   big_smile

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Celulit

Eterična olja, ki pomagajo telesu pri naravnem odpravljanju celulita:

limonin evkaliptus in žajbelj - delujeta lipotonično in razgrajujejta maščobo.
rožmarin (cineol), limona - spodbujata cirkulacijo krvi, jačata kapilare.
cipresa - uporablja se pri razširjenih venah, krkih kapilarah in pomaga odpraviti zadrževanje vode v telesu.
cedra - spodbuja pretok limfe.
borovnica - spodbuja pretok limfe, deluje diuretično in pomaga odpraviti zadrževanje vode v telesu.

Rastlinsko olje iz Centele (Gotu kola) - eno od redkih rastlinskih olj, ki neodvisno deluje proti celulitu.

Lahko se zmeša več eteričnih olj v osnovo rastlinskega olja, da se napravi mešanica proti celulitu - približno 5 kapljic vsakega olja (odvisno od njegove jakosti) v 30 ml osnovo.
Optimalno je za osnovo uporabiti lešnikovo olje (ali v primeru rastlinskega olja iz centele-da se le-ta namoči v lešnikovo olje) - deluje adstringentno (krči pore in žilice) in spodbuja mirkocirkulacijo.

Takšna mešanica se nanaša v tankem sloju na poškodovana mesta, najbolje na še vlažno kožo po tuširanju. Nakup vseh teh olj predstavlja večjo začetno investicijo (v finačnem smislu), vendar se olja porabljajo zelo počasi, lahko jih imamo tudi leto dni in jih uporabljamo tudi v druge namene - na primer jih uporabimo pri aromaterapiji za prostor, napravimo iz njih razpršila... Če jih primerjamo s kemičnimi izdelki proti celulitu, so le-ti skoraj enako dragi in neprimerno bolj škodljivi koži kot naravna eterična olja.

Pri eteričnih oljih je potrebno biti zelo previden, da so resnično organskega izvora. Organskost se preveri tako, da je napisano na steklenički latinsko ime, certifikat. Najboljša olja imajo napisano celo, iz katerega dela rastline je olje bilo izdelano. Poleg eteričnih olj pa seveda utečena praksa - gibanje, dosti sprostitve, (samo)masaža poškodovanih delov, dovolj tekočine in sveže hrane. smile

Vir: oshadhi.hr


Za boljši ton kože in proti celulitu in razpokani koži so odlični tudi bezgovi cvetovi, namočeni v olju.  :prst:

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Celulit

No, mene pa zanima ali je tudi nastanek strij povezan s stanjem našega duha?

hvala in lep pozdrav!

Re: Celulit

Živjo Mavrica, dobrodošla na forumu.

Strije odražajo, kakor jaz začutim, na višjih energijskih ravneh nefleksibilnega duha; to pomeni da se oseba, ki ima strije, ne želi, ne zna, ni zmožna prilagajati življenju in ne sprejema brezpogojno vsega, kar jih življenje prinaša...lahko ima v sebi podzavesten vzorec "na vsak način se moram boriti / kontrirati / nasprotovati" ali/in vzorec "na vsak način moram imeti prav."

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Celulit

Živjo!

Se opravičujem ker sem kar tako vtrčla v forum brez pozdrava itn. sem bla v nekem krču, ko sem samo mogla napisat smile Hvala za odgovore!!Bom se pa še javila na kaki drugi temi, kjer bom malo več napisala zakaj sem se sploh pojavila tukaj. Se pravi če sprejmeš kar ti življenje ponuja, ne bi smel imeti problemov, recimo ob izgubi teže ali pa naraščanju?? Al je to še potem s čim drugim povezano? Ali kako se potem znebiš tega vzorca? =S Zakaj pa je nastanek strij tako tesno povezan z nosečnostjo? =S

Re: Celulit

Mavrica. je napisal/a:

Bom se pa še javila na kaki drugi temi, kjer bom malo več napisala zakaj sem se sploh pojavila tukaj.

Ti kar, dobrodošla seveda tudi v drugih temah.  smile


Mavrica. je napisal/a:

Zakaj pa je nastanek strij tako tesno povezan z nosečnostjo? =S

Vsaka stvar na fizisu, najsi bo to fizična sprememba telesa, bolezenska ali ne, je sklop različnih dejavnikov z različnih ravni. Se pravi, v prejšnjem postu si spraševala, na kakšen način so strije povezane s stanjem duha in v odgovor sem ti napisala, kaj okvirno vzrokuje na energijskih ravneh. Vsak človek pa je unikatni individum in ni nikjer napisanega pravila, da če bo oseba imela nek vzorec, da se ji bo pojavil na istem mestu kot drugi osebi z enakim vzorcem, če razumeš.

Druga stvar je, da lahko strije povzročijo čisto fizični dejavniki in ni potrebnega nobenega karmičnega vzroka - kot je na primer normalno širjenje kože med nosečnostjo. Nekdo, ki ima genetsko bolj mokro, elastično sestavo kože, ne bo imel strij, nekdo, ki ima pač bolj suho kožo in zanjo mogoče še ne bo primerno skrbel z oljem, bo večja verjetnost, da se mu napravijo strije. Če ima pa plus tega še omenjene vzorce, se verjetnost nastanka strij še poveča oz. hitreje dobi strije kot nekdo, ki vzorca nima. Nekdo, ki pije sladkane umetne sokove namesto vode, se prehranjuje po večini nezdravo, bo imel večjo verjetnost za nastanek celulita in strij. Ali pa nekdo raste zelo hitro in se mu napravijo strije. Meni so se strije pojavile že v otroštvu, ker sem baje zelo hitro rastla.

Nobeno splošno stvar ni možno preveriti na energijskih ravneh in reči zagotovo - to in to je vzrok. K stvari je potrebno pristopiti z vseh ravni, spoznati osebo na vseh nivojih, da lahko zagotovo rečemo, vzrok za to težavo je to. Mi na forumu, ki gledamo v biopolje, lahko povemo en vidik, torej energijski. Mi ne poznamo ozadja ljudi, kako se prehranjujejo, kakšen je njihov karakter, kakšno življenje živijo. Za celostno obravnavo obstaja obisk terapevta in pogovor z njim v živo.

Mavrica. je napisal/a:

Ali kako se potem znebiš tega vzorca?

O transformaciji vzrokov je bilo napisano že veliko, preberi malo teme po forumu, če želiš aktivno spoznati zadeve, pa ti svetujem obisk delavnice Pesem duše, kjer Zoran nauči ljudi samostojnega dela na sebi.  :rose:

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

19

Re: Celulit

Mavrica. je napisal/a:

Zakaj pa je nastanek strij tako tesno povezan z nosečnostjo?

Pozdravljena Mavrica,
pri strijah se če imaš določene vzorce, ki jih navaja Urška, porušijo hormoni in zaradi tega nastanejo.

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Celulit

Hvala obema za odgovore! Mi je že bolj jasno smile

21

Re: Celulit

Verjetno tole vprašanje spada pod tole tematiko. Moj problem je, da se spet počutim debelo. Čudno se mi zdi, da takoj ko sem nekaj dni zaporedoma doma (pri starših), se počutim, da se redim, da sem debela. To sem opazila že pred leti, ko sem še hodila na faks. Med vikendom sem se prav počutila, da se redim, da sem debela, ta občutek pa je med tednom, ko sem bila v študentskem domu v Ljubljani, izginil. Strah me je, da spet zapadem v tak čuden filing, ker trenutno sem bolj kot ne doma, ker ne hodim v službo. A mi lahko kdo razloži to povezavo? Hvala,

Lp :rose:

Pa še nekaj sem se spomnila. Sem opazila, da tudi glede enka dela, ki ga trenutno opravljam, veliko lažje opravim klice, ko sem v svojem avtu, stran od doma. Se mi zdi, da sem bol produktivna, vesela in imam več zagona, ko nisem doma, čeprav mi doma nihče nič slabega ne dela. Res imam občutek, da bi se preprosto morala preseliti (in žal mi je, da se nisem, ko sem se lahko), trenutno pa finančno ne bi zneslo.

Re: Celulit

ar3ka je napisal/a:

Strah me je, da spet zapadem v tak čuden filing, ker trenutno sem bolj kot ne doma, ker ne hodim v službo. A mi lahko kdo razloži to povezavo? Hvala,


Domače okolje v vsakem izmed nas prebuja najgloblja čustva, zavestna in podzavestna, saj smo tam preživeli prva leta našega življenja in tisto okolje nas je v tem življenju najbolj zaznamovalo.

V tvojem primeru lahko "lažje" (vsaj navidezno) deluješ, ker druga okolja nimajo tako globokega vstopa vate. Domače okolje pa prebuja v tebi stvari na globokih ravneh. Lahko da ga imaš za okolje, kjer preverjaš, koliko si se naučila v svoji duši. smile

Ko boš lahko vseposvod, doma ali drugod, ostala globoko v sebi enaka, boš vedela, da si napravila resnični korak v razvoju. Jaz ti predlagam, da sprejmeš domače okolje kot darilo in izziv, da ti kaže, kje globoko v tebi so še ranjena mesta, kje se skrivajo tvoji neizraženi potenciali. Predlagam ti če začutiš, da spremeniš dojemanje domače okolja v prijateljsko, učiteljsko, ker ravno to tudi je.   :rose:

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

23

Re: Celulit

Urška, hvala za pojasnilo in seveda za to, da si me streznila. Zelo udobno bi mi bilo malo prevalit krivdo na druge, še posebej na 'hudobce' starše.  wink Sicer pa me je v noči, ko sem objavila zgornji post, v sanjah preganjal razjarjeni bik. Kljub večim prisotnim je vzel na piko prav mene in me hotel nabosti s svojimi rogi. Vsa v paniki sem bežala in mu končno uspela pobegniti na drevo. Skratka - mislim, da mi vesolje sporoča ''Move your as!'' wink

Re: Celulit

ar3ka je napisal/a:

mislim, da mi vesolje sporoča ''Move your as!''

:prst:  big_smile

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com