1

Tema: Beli žajbel - Uporaba

Živjo,

Zanima me uporaba belega žajbla kot kadilo in možnosti drugačne uporabe, čaj, mogoče kot daritev ...   ter kakšne so njegove koristi. Zanima me tudi, če ima kakšno čistilno lastnost, če ga naprimer damo nekaj v ognjišče / peč - ali ga je potrebno uporabiti za vsak prostor posebej.

Hvala.

lp

Re: Beli žajbel - Uporaba

Beli žajbelj je v šamanizmu eden izmed najmočnejših šamanskih pomočnikov in se uporablja za čiščenje slabih energij. Z belo vibracijo, ki jo simbolizira tudi njegova svetlo siva barva, kot magnet privleče vse negativne energije iz okolja in jih pospremi in transformira v svetlobo. Beli žajbelj naj bi tudi vseboval, podobno kot tekoča voda, negativne ione. Le-ti nase vlečejo pozitivne ione, ki nastajajo s sevanjem, prašenjem. Pozitivne ione na energijski ravni zadržujemo tudi v lastni auri - s stresom, mislimi, čustvi in pri izpostavljanju onesnaževanju-le-ti se nabirajo v našem energijskem polju in vzbujajo v nas občutek teže, otopelosti, brezvoljnosti ... Beli žajbelj povleče te pozitivne ione tudi iz naše aure. Torej, skratka beli žajbelj se uporablja za čiščenje - prostora, stanovanja, svojega telesa in aure, živali, predmetov itd.

Pred kratkim smo s skupino energijsko čistili hišo, ki je bila prepojena z energijami pokojnih ljudi. V eni izmed sob je bil postavljen portal na drugi svet, kjer se je še močno začutila prisotnost pokojnih. Kasneje smo se šalili, da smo vsi skorajda čakali, kdaj bo kje začelo ropotati. S pomočjo belega žajblja smo pospremili duše, ki so se nahajale v prostoru ter uspešno izničili tudi obstoječe prekletstvo, ki se je nanašalo na nek predmet. Pri tem smo, kakor smo se kasneje pogovarjali, vsi čutili, kot da dim belega žajblja dobesedno vleče črno energijo, ki je nastala s prekletstvom in jo spremlja v svetlobo. Predmet je nato bil popolnoma nevtralen.

Beli žajbelj se lahko uporabi kot čaj, priprava je podobna kot pri čaju z navadnim žajbljem. Indijanci si pri dolgotrajni izpostavljenosti brez hrane in vode (na primer na Vision questu) dajejo listič posušenega belega žajblja pod jezik, da omilijo občutek lakote in žeje.

Lahko ga daš tudi v peč ali ognjišče, seveda je dobro pri tem oddati nek namen, ne da le dobro diši. smile
Uporablja se lahko tudi v kopeli - tako da nekaj lističev belega žajblja daš v kopel s toplo vodo. Za še boljši učinek čiščenja aure se lahko v kopel strese tudi večja skodelica neočiščene grobe morske soli (tiste s solin).

Učinkovitost belega žajblja je skladna z našo prevodnostjo in povezanostjo z "bitjem" belega žajblja. Pred procesom čiščenja prostora ali predmeta se je potrebno obvezno očistiti samega sebe. Neo, če se prav spomnim, si ti že obiskal našo šamansko delavnico. Postopka čiščenja svoje aure z belim žajbljem se torej verjetno še spomneš. Za učinkovito delo je potrebno vzpostaviti vez z energijo belega žajblja, njegovim duhom ter z njim sodelovati. Z drugimi besedami, mi moramo postati kanal ki je sposoben kanalizirati energijo belega žajblja. Čiščenje z belim žajbljem brez tega, da smo mi očiščeni in postavljeni kot kanal, se zna hitro končati kot neučinkovito. Gre za izredno močno in lepo energijo, h kateri je potrebno pristopiti s spoštovanjem in se ob koncu tudi zahvaliti.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

3

Re: Beli žajbel - Uporaba

Pozdravljena Urška,

Hvala, za opis in navodila. Bil sem na delavnici, nekaj se še spomnim vendar sem hotel vedeti še malo več, da bo moje delovanje pravilno. No saj bo, na ravni mojega zavedanja. Ker je konec leta sem mislil, da bi bilo dobro malo za nazaj popucat, da bo malo manj teže v nahrbtniku. Pa mesto za svežo energijo za naprej. No sam sem nameraval vzpostaviti prvo svojo povezavo Božansko-Zemeljsko in se od tu povezati z rastlinskim svetom in kot sem razbral iz tvojega posta bi bilo dobro, da se povežem tudi s svetom svetlobe.

lp

Re: Beli žajbel - Uporaba

:prst:  smile


Naj dodam še pojasnilo k opisu, ko omenjam svetlobo. Ko jo omenjam, imam v bistvu v mislih čisto absolutno zavest.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Beli žajbel - Uporaba

Urška, pozdravljena!

Zanima me, če boste morda zopet ponovili delavnico čiščenja prostorov. Čeprav sem si močno želelea, se lani te delavnice nisem mogla udeležiti. Doma in v prostoru, kjer delam, čutim, da bi bilo to nujno potrebno. Trenutno brskam po netu in iščem beli žajbelj in kadilo...vendar bi rada čiščenje učinkovito izpeljala.

Če take delavnice nimate v načrtu, ali je kjerkoli podan opis postopka?

Hvala!

Lp

Re: Beli žajbel - Uporaba

Madam, hvala za zanimanje za delavnico. Trenutno smo polno zaposleni z akademijo pesem duše, zbiramo vpise že v drugi vpisni krog, ki se bo začel po novem letu, tako da poleg tega izvajamo standardne delavnice kot so reiki in šamanske delavnice. Če se bo našel čas in dovolj kandidatov, morebiti po novem letu. smile

Čiščenje z belim žajbjem pokažemo in praktično izvajamo na šamanski delavnici, kjer se učimo, kako se čisti aura in kako se čistijo šamanski pripomočki.

Marsikaj uporabnega pa se najde tudi na spletu.  :prst:

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Beli žajbel - Uporaba

madam je napisal/a:

Zanima me, če boste morda zopet ponovili delavnico čiščenja prostorov. Čeprav sem si močno želelea, se lani te delavnice nisem mogla udeležiti. Doma in v prostoru, kjer delam, čutim, da bi bilo to nujno potrebno. Trenutno brskam po netu in iščem beli žajbelj in kadilo...vendar bi rada čiščenje učinkovito izpeljala.
Če take delavnice nimate v načrtu, ali je kjerkoli podan opis postopka?

Delavnica bo mogoče marca- aprila.


Osnovno pri čiščenju prostora je da se umiriš in najprej začutiš, kaj prostor rabi, oziroma ti sporoča.

Nato ga lahko prekadiš z žajblom, narediš: Linija hare.

Energijo/steber (povezava absolut – zemlja), ko jo popolnoma začutiš začneš z izdihi širiti navzven na prostor v katerem se nahajaš in na koncu na celo hišo/stanovanje/parcelo – tako kot je v najboljše dobro za vse. Pomeni, ko se razširiš je tak steber, ki ga na začetku čutiš v sebi, na koncu skozi cel prostor/hišo/…

Na koncu še vedno lahko prekadiš z žajblom če to začutiš.

Postopek se ponovi po potrebi, oziroma po občutku, drugače je pa dobro enkrat mesečno, da se obdrži in osveži želeno stanje.

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Beli žajbel - Uporaba

Zoran, hvala za informacije in osnovne nasvete.

Vsekakor se bom delavnice udeležila...se že veselim:)

Pozdravček

Re: Beli žajbel - Uporaba

madam je napisal/a:

Vsekakor se bom delavnice udeležila...se že veselim:)

Madam,
delavnica bo v maju, več: Energijsko čiščenje in urejanje prostora

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Beli žajbel - Uporaba

Zdravo.

Mene pa zanima ali je kakšna razlika med navadnim žajblom in belim žajblom ?

Jaz žajbelj včasih uporabim namesto čingumija, da si po malici malo zobe prepucam.
smile

11 Nazadnje urejal Tina (30.09.2013 08:34:12)

Re: Beli žajbel - Uporaba

Primoz zdravo,

mimo cele razlage zgoraj od Urške, še tole:

vsi žajblji imajo v principu čistilne in zdravilne lastnosti, že beseda Salvia izhaja iz latinske in pomeni Zdravitelj.
Beli žajbelj oz. čebelji žajbelj (Salvia apiana) pa je v angleščini imenovan tudi sveti žajbelj in je po šamanski in ezoterični tradiciji sveta rastlina, ki se uporablja samo za ta namen. Lahko se ga previdno pije v čaju, ni pa to nekaj, s čimer se razmetava.
Verjetno so skozi tisočletja enostavno preverili, da je najčistejši in ima njegov dim najvišjo sposobnost čiščenja. Najbolje da poskusiš, sam boš opazil razliko. Niti slučajno ni isto, kot z navadnim žajbljem.

Ves žajbelj nasplošno pa je močna rastlina, nosečnice npr. ne uživajo žajblja notranje, ker te lahko 'ščisti' tam, kjer najmanj želiš - in ti izplavi plod iz telesa, ravno tako lahko ustavi nastanek mleka v telesu ... itd.

Za zadah itd pa je tudi navaden verjetno čisto ok in popolnoma smiselno je, da ga prežvečiš, ker ti osveži in razkuži ustno votlino ...

'Življenje je proces.

Re: Beli žajbel - Uporaba

Primoz je napisal/a:

kakšna razlika med navadnim žajblom in belim žajblom ?

Pozdravljen Primož, razlika obstaja. Po strukturi, videzu in kar je mogoče najpomembnejše, po njegovi vibraciji. Beli žajbelj ima izredno močno čistilno vibracijo, nekajkrat močnejšo od navadnega žajblja, zato je ustrezen za čiščenje aure, prostorov in celo predmetov.

Če povem primer iz prakse, katerega rada izpostavim tudi na delavnicah; med energijskim urejanjem in čiščenjem starejše hiše smo s kolegi naleteli na škatlico za nakit, ki je bila zaznamovana s težkimi energijami, po vibraciji podobne nekemu uroku ali prekletstvu. Pri čiščenju smo uporabljali žajbelj in ko smo z žajbljem čistili to škatlico, se je skorajda s fizičnimi očmi dalo zaznati spremembo energij okrog škatlice in v prostoru. Dim belega žajblja je posrkal energijo iz škatlice in jo prečistil v tako rečeno, običajno belo vibracijo.

Moč belega žajblja je odvisna od prostora, kjer raste. Tako beli žajbelj, ki se ga lahko da nabrati v Dalmaciji, po vibraciji ni enak belemu žajblju iz Srednje ali Južne Amerike.

Moč belega žajblja je odvisna tudi od osebe, ki ga uporablja. ČE dam primer, nekdo ki bi začel čistiti prostor z dimom belega žajblja, v sebi pa bo imel omejujoče misli ali občutke, ne bo napravil skorajda nič. Medtem pa nekdo, ki se bo energijsko pripravil na takšen proces čiščenja, si postavil os sveta, se očistil najprej sam motečih misli in občutkov, bo lahko napravil zelo veliko.

Beli žajbelj je samo prevodnik, pomagalo, največ dela napravi oseba s čistim namenom in energijsko pretočnostjo.


Primoz je napisal/a:

Zdravo.

Mene pa zanima ali je kakšna razlika med navadnim žajblom in belim žajblom ?

Jaz žajbelj včasih uporabim namesto čingumija, da si po malici malo zobe prepucam.
smile

:prst:

Super ideja, vendar pa pri tem predlagam, da slino, ki se ti nabere tekom žvečenja, na vsake toliko izpljuneš. Namreč toksini se med drugim izločajo iz telesa tudi skozi slino in pri žajblju se ta postopek lahko ojača.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Beli žajbel - Uporaba

Super, hvala obema za informacije
smile  :rose: