Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

Velma Wallis - Ženici (pripoved o usodi dveh starih Indijank in neizmerni človeški moči, napisana po ustnem izročilu Indijancev z Aljaske)

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

Jaz zadnji čas prebiram knjigo znanega psihologa (ga poznamo že od Oprah) dr. Phila, in sicer ima naslov Življenjske strategije (Dr. Phillip C. Mcgraw). Izredno dobro je razdelal temeljne življenjske zakone, ki nam pomagajo, ne samo preživeti, temveč bralca dr. Phil skozi vso knjigo spodbuja, da se resnično vpraša, kako kakovostno je njegovo življenje in kako se ga da še bolj kakovostno preživeti. Super knjiga! smile

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

Lepo pozdravljeni!

Mi pa vsak večer beremo knjigo Buda za lahko noč. To je knjiga zgodbic ljubezni in modrosti za otroke. Zgodbe so za iste teme predstavljene iz dveh različnih vidikov: pojavijo se kot vrline in kot izzivi. Preden začneš prebirat napraviš še sprostitveno vajo, ki je opisana na začetku. Na koncu pa imaš še tri meditacije: meditacija ljubeče pozornosti, mavrična meditacija in opazovanje dihanja. Super knjigca za otroke.

29

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

Nara Petrovič- Človek: navodila za uporabo
Nekoliko drugačen in zanimiv pogled na človeka-žival, kot bi dejal Nara. Piše o sožitju človeka z naravo, vplivu človeških navad (kot npr. sedenje na stolu, sedeče iztrebljanje, vpliv prehranjevanja, dihanje,...) Osvežujoča knjiga, ki ti pokaže kako smo se ljudje oddaljili od narave in od samih sebe. Definitivno priporočam.

Slavinski- Vrnotev enosti
Živoradova večna borba v svetu dualnosti, razklanosti med dvema poloma, ki se kaže v življenjih vsakega posameznika. Zanimivo in poučno.

Če bo kdaj obstajala tema "Zanič knjige, ki sem jih prebral" bom pod njo sigurno napisal:
David Hamilton- Kako um zdravi telo. Jao, sploh ne bom komentiral.

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

Če bo kdaj obstajala tema "Zanič knjige, ki sem jih prebral" bom pod njo sigurno napisal:
David Hamilton- Kako um zdravi telo. Jao, sploh ne bom komentiral.

Mene pa že ves dan - odkar sem to prebrala, zanima, zakaj je ta knjiga tako zanič roll, sicer je ne poznam, bi pa rada tvoj komentar, ander..če gre za vsebino ali za način pisanja...

no, če ni odveč,
prosim smile

31

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

Pri tej knjigi sem dobil občutek, da lahko knjigo napiše že vsak, ki ima pet minut cajta. Če pa je avtor iz Anglije ali Amerike, pa kaj hitro (neupravičeno) postane znan tudi po svetu in njegove knjige se začno prevajat. Sploh dejansko ni pomembno kako strokovna je knjiga. Vsi bi radi bili novodobni duhovni guruji.

No, v glavnem tale Hamilton je prebral par raziskav kvantna fizike, delovanja možganov in dodal nekaj primerov ljudi in voila, napiše knjigo. Knjiga je enostavno in zelo površno napisana in sem dobil občutek, da nima nobenega pravega stokovnega znanja, izkušenj iz področja, ki ga opisuje.

Sploh pa sem takoj za Hamiltonovo knjigo bral Gregga Bradena -Spontana ozdravitev s pomočjo prepričanja. Bradenova knjiga  obravnava isto področje (placebo efekt, delovanje možganov, moč prepričanja...) in je razlika v strokovnosti, smiselnosti, novih spoznanjih.... bistveno boljša knjiga. Braden obvlada svoje področje in ve temu primerno napisati tudi knjigo.

Sicer je pa to le moje mnenje, mogoče kdo drug drugače misli.
Na dopustu sem bil pravi knjižni molj. big_smile
lp

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

Hvala za odgovor!  smile
Hamiltona ne poznam, Gregg Braden je pa druga zgodba. Zato me je zanimalo, ker naslov Hamiltonove knjige obeta nekaj v tej smeri..

Ti je med dopustom morda prišla v roke knjiga
Captain of My Ship, Master of My Soul: Living With Guidance..avtor je F. Holmes "Skip" Atwater?
Že nekaj časa si jo želim prebrati.(je res na Amazonu, ampak se za nakup nisem še odločila). Skratka, nenavadne psihične sposobnosti pripeljejo avtorja v ameriško vojsko, kjer dela kot posebni agent, uri posebne enote..



Raised in a spiritually oriented family, Skip Atwater's childhood was filled with extraordinary psychic experiences. As a young adult he was guided from within to a career as a counterspy during the cold war era where he used his natural psychic aptitude as a U.S. Army Counterintelligence Special Agent.

For ten years as Operations and Training Officer for Star Gate, Skip recruited and trained an elite cadre of professional intelligence officers to do remote viewing for the Department of Defense and various members of the national intelligence community. After retiring from the Army, Skip became Research Director at The Monroe Institute. Since then he has published technical research on methods for expanding consciousness, authored the inspirational book, Captain of My Ship, Master of My Soul, and assisted hundreds of individuals in experiencing and exploring expanded states of consciousness. Working in the Bob Monroe Research Lab, he has explored the realms of his own consciousness and adopted a spiritual perspective of everyday life.

Ravnokar se z mamo odpravljava v knjižnico. Še dva poletna knjižna molja smile smile

33

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

K**c gleda - duhovna pot najvišje modrosti, avtor John C. Parkin

smile  tongue Na nekaterih odsekih sem se nasmejala do solz.  :prst:  big_smile

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

ar3ka je napisal/a:

K**c gleda - duhovna pot najvišje modrosti, avtor John C. Parkin

smile  tongue Na nekaterih odsekih sem se nasmejala do solz.  :prst:  big_smile

He smile
To je pa tako kot tista "najpomembnejša mantra", ki sem jo bila naučena pred časom od enega najboljših slovenskih bioterapevtov. Glasi se: "F*ck off!"  wink

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

Nekaj lahkotnih poletnih romanov - najbolj berljivi so na plaži ali v ležalniku.  big_smile

Komedije s pridihom črnega humorja:

Arto Paasilinna - Očarljivi skupinski samomor (kljub mračnemu naslovu je knjiga res smešna - parodija na samomor)
Arto Paasilinna - Župnikov zverinski služabnik
Douglas Adams - Skrivnostni zmenek z davno pozabljenimi bogovi
Douglas Adams - Zadnja priložnost

Še posebej knjige za punce:  wink

Judy Blume - Poletni sestri (knjiga o prijateljicah)
Marian Keyes - Suši za začetnike
Marian Keyes - Druga stran zgodbe

Malo bolj "čarovniške"  wink

Taisha Abelar - Prehod Vračev
James Redfield - Celestinska prerokba (vem, vem, to je že zlajnano, a vseen je fajn berljiva smile)


Ali poznate še kakšen super lahek poletni roman?

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

36

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

ja, Nova Zemlja je huda knjiga....



Jaz osebno izjemno spoštujem avtorja Wayne Dyer-ja... njegove knjige so WoW - za začetek priporočam Verjemite in videli boste

*~ Pomembno je, da vse počnete z Ljubeznijo ~*                                                                                                             
Tako dobi poseben pridih vse, česar se dotaknete.

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

Ena od splošno najboljših in slikovito opisanih knjig o budizmu - zaradi česar mi je najbolj všeč - bere se kot pravljica. smile

Vprašanja kralja Milinde - o Buddhovem nauku ; prevod Primož Pečenko
(1.del)

Komur so blizu budistični nauki, je tole ena super knjiga.


P.S. Hvala Klara.  :rose:  smile

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

38

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

joj, ena luštna ... malo bolj lahkotna, za premor med vsemi težkimi učenji, pa ne rečem, da ni poučna:

Jagnje: evangelij po Focnu, Kristusovem prijatelju iz otroštva

avtor: Christopher Moore

SMEH!!!!  big_smile

'Življenje je proces.

39

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

Deček, ki je videl resnično.  Prečudovita knjiga, jaz sem jo na mah prebrala  :srcek:

Tollejeva Nova Zemlja mi je tudi enostavno :prst:

40

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

Mojca Kumerdej: Temna snov.   :prst:  :prst:

41

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

Temple Grandin: Živali nas človečijo (Kako živalim zagotoviti vredno življenje) :srcek: 

Avtorica je avtistka, sicer pa ameriška doktorica znanosti (zoologije). Ker je avtistka razmišlja podobno kot živali - v slikah (in ne v besedah). Super knjiga - izveš marsikaj novega o živalih, tudi marsikateri stereotip pade.

Članek o njej in knjigi: http://delo.si/zgodbe/sobotnapriloga/te … krava.html

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

Katere knjige kaj priporočate za poletno branje?

Na primer kakšne dobre komedije, humoreske, biografije, potopisi, lahko tudi kanček krimičev (aka Agatha Christie) ...

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

43

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

Urška je napisal/a:

Katere knjige kaj priporočate za poletno branje?

Na primer kakšne dobre komedije, humoreske, biografije, potopisi, lahko tudi kanček krimičev (aka Agatha Christie) ...

Urška, že zadnjič sem nekje prebrala, da iščejo nasvet za dobro poletno branje, pa nisem reagirala ma zdej pa kr bom. lepo prosim, brez zamere, res ne vzemite tega kot reklamo, ker tudi jaz tega ne maram ampak mi je res brezveze vse naštevat, če je pa tam na enem mestu... Tukaj je moj blog o knjigah http://1srcnabralka.blog.siol.net/ jaz rečem "mojih šundicah" pišem pa tko bolj lahkotno, da ne zamorim z vsebino.

Morda te kaj zamika   smile

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

spelca13, hvala ti za link - super blog!  smile

Sem si sposodila in prebrala Victorijin pohod; Caroline Gray. Super lahkotna (in tudi mal napeta) knjiga! smile

V zadnjem času je kar nekaj knjig pritegnilo mojo pozornost; izpostavila bi dva romana:

Stara pajkovka; Priscilla Cogan (super roman, prepleten z romanco, življenjem ter duhovnimi modrosti stare severnoameriške šamanke, ki je domačim oznanila, da počasi odhaja na drugo stran. smile )

Preživela z volkovi: Misha Defonseca (po resničnih dogodkih napisan avtobiografski roman o 7-letni judovski punčki, ki je v času vojne pobegnila od preteče nevarnosti in prepotovala dobršen del Evrope; skozi potovanje se je naučila, kako preživeti - divjino in divjo vojno; odličen roman, ki pretrese čustva in človeku da misliti).

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

Za vse ljubitelje narave in naravnih receptov:

Maurice Messegue: Narava ima vselej prav

Knjiga je zaradi prijetne energije in super vsebine našla prostor tudi na moji knjižni polici.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

Pravkar berem poletno branje Marlo Morgan: Sporočilo iz večnosti.

Všeč mi je njen stil pisanja, da skozi roman podari duhovne in življenjske modrosti.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

Prebrala sem dve čudoviti knjigi, kateri toplo priporočam vsem, ki vedo, da obstaja tudi nekaj VEČ:
Richard Bach: Jonatan Livingston Galeb ( o odkrivanju svojih zmožnosti ....)in
Romarka za mir (o preprostem, vendar duhovno polnem življenju)

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

Super, hvala Andreja.

Jaz pa ravno končujem še eno super knjigo od Petre Škarja: Najdi svojo srečo in mir.

Še ena super slovenska knjiga, ki govori o modrostih učiteljev Vipassane, izkušnjah z Vipassane, super enostavno prepletenih s preprostimi in razumljivimi motivacijskimi napotki za življenje.  smile

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

ander je napisal/a:

To sem tudi jaz pogrešal- napotke za samozdravljenje.

Meni se je za samozdravljenje zdela zanimiva knjiga Christiana D. Larsna: Healing Yourself. Zanimive metode in načini, kako si lahko človek tudi sam pomaga, ko okreva po raznih osebnih težavah, pa naj gre za fizis, čustva ali kaj drugega.

Menda je pred kratkim izšla tudi v slovenskem prevodu pod naslovom:
Samozdravljenje - Metode za revitalizacijo in zdravljenje telesa, čustev, razuma in duše.

Re: Dobra knjiga, ki sem jo prebral/a

Jakob Lorber