1

Tema: Brezpogojna ljubezen

Brezpogojno ljubezen verjetno vsak dojema na svoj način, sam bom poskusil razložiti na takšen način kot jo sam dojemam.
Mi na zemlji živimo v svetu dvojnosti (dobro – slabo, noč – dan, strah – zaupanje), ko se dvojnost združi, nastane enost. Nekako vsi to teoretično vemo vendar nam ni jasno zakaj rabimo tisti del, ki ga nočemo npr.: strah. Skozi povezavo božansko(enost) – zemeljsko se začnemo tega zavedati. Sam uporabljam več načinov povezovanja božansko – zemeljsko, odvisno v kakšni se situaciji nahajam. Merkava, linija hare, os-sveta, Reiki, so eni od načinov.

S tem, ko mi stopimo v polje enosti se zavedamo, da so tukaj stvari združene »so eno« (dobro – slabo, dan – noč, strah – zaupanje,..) in to informacijo pripeljemo v naš svet dvojnosti. Takrat smo sposobni razumeti, da če nas je nekaj strah ali se jezimo, da ne bežimo od tega stran, ampak sprejmemo ta del. Npr. čeprav me je »strah biti v globoki vodi« sebe sprejemam takšnega kot sem s tem dejstvom, »da me je strah biti v globoki vodi«. Ali »čeprav se jezim na soseda« sebe sprejemam takšnega kot sem in tudi to dejstvo, »da se jezim na soseda«.
Povezava božansko – zemeljsko ti posledično prinese to spoznanje, da smo vsi enaki, da se vsi lahko jezimo ali smo v strahu. Važno je pa da se takšne tudi sprejmemo.
Npr. Če se bojiš, da boš izgubil partnerja in če to dejstvo ne sprejmeš, kot da "to se pa že meni ne more zgoditi" in te je še vedno strah, posledično to pripelje do izgube partnerja.
Če pa ti dejstvo sprejmeš, da je možno, da izgubiš partnerja,  dopustiš možnosti da obstaja (ker v keteru, akaši, univerzalnem informacijskem polju ali prostoru različic…- tudi vse te možnosti obstajajo) si to možnost sprejel in posledično od tega ne bežiš, ne obsojaš in te ni strah. Je zelo malo možnosti, da bo do izgube tudi prišlo.

Zavedaš se, da je v brezpogojni ljubezni oboje, tako strah - kot zaupanje.
S tem ko si sprejel tisti del, ki je moteč zate, imaš možnost, da npr. vzameš strah, jezo,.. v zakup in se odločiš, da deluješ drugače, z zaupanjem, močjo,…
Brezpogojna ljubezen mi da možnost odločanja s kom bom deloval (strah – zaupanje), ko jo razumem in takrat nisem več ujet v svojo usodo ampak si jo sam krojim, takšno kot hočem.

Takrat se zavedam, da sem edino lahko sam sebi prepreka, ne pa da so mi drugi.

Mogoče bo nekdo lažje razumel: noč in dan, sta enako dvojnost kot strah in zaupanje. A se mogoče jezimo na noč ko pride ali na dan, a jih obsojamo? – ne sprejmemo jih, ker so normalni pojavi. Sami se odločimo, kdaj bomo šli spati, ko pade noč ali pa podnevi.
Odločimo se lahko ko najprej sprejmemo tisto česa nočemo, česa se bojimo, na kaj se jezimo, od česa bežimo…
Brezpogojna ljubezen je oboje združeno skupaj in da to sprejmemo, od nas je pa odvisno kaj bomo prenašali naprej (strah ali zaupanje).
Takšne stvari pridobimo s pomočjo: Merkave, hare, os- sveta, Reiki,…, povezave božansko – zemeljsko. Potrebno se je tudi zavedati, da ni dovolj to samo narediti na energijski ravni ampak je to potrebno prizemljiti.

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Brezpogojna ljubezen

Hvala Zoran.  :rose:

Re: Brezpogojna ljubezen

Zoran je napisal/a:

Npr. Če se bojiš, da boš izgubil partnerja in če to dejstvo ne sprejmeš, kot da "to se pa že meni ne more zgoditi" in te je še vedno strah, posledično to pripelje do izgube partnerja.
Če pa ti dejstvo sprejmeš, da je možno, da izgubiš partnerja,  dopustiš možnosti da obstaja (ker v keteru, akaši, univerzalnem informacijskem polju ali prostoru različic…- tudi vse te možnosti obstajajo) si to možnost sprejel in posledično od tega ne bežiš, ne obsojaš in te ni strah. Je zelo malo možnosti, da bo do izgube tudi prišlo.

To je zame trenutno najboljši način kako se znebiti strahu :prst:

4 Nazadnje urejal Žaži (16.05.2010 10:24:18)

Re: Brezpogojna ljubezen

Imam še nekaj vprašanj, morda so začetniška, vseeno pa (zame) pomembna. Zanima me, če stvar prav razumem, da lahko začnem delati na tem.

Zanima me, kako bi (zelo konkretno in sistematično; postopek) odpravil nek strah, npr. da me je strah neuspeha - najprej se moram popolnoma sprejeti, da me je pač strah neuspeha.

To storim tako, da npr.
najprej postavim os sveta (axis mundi), da dobiš dovolj energije za razreševanje problema, potem se dotaknem svoje točke JA (v višini bradavic) in si rečem:
'Čeprav me je strah neuspeha, sebe, svojega duha, svojo dušo in svoje telo, popolnoma in povsem sprejemam - tudi to dejstvo, da me je strah neuspeha'.
Potem lahko uporabimo postopek transformacije, npr. kot piše Ogorevc v svojih knjigah o karmični diagnostiki, s pomočjo molitve, npr. - 'Bog, daj mi toliko moči, ljubezni, energije ... da se moj strah pred neuspehom spremeni v zaupanje Bogu in samemu sebi'.

Zanima me, kako pristopiti k temu - si te obrazce oziroma postopek ponavljaš vedno, ko se spomniš na to in kolikor časa ne veš, da si strah resnično premagal ali kako?

Hvala za odgovor!

Re: Brezpogojna ljubezen

Žaži je napisal/a:

Imam še nekaj vprašanj, morda so začetniška, vseeno pa (zame) pomembna. Zanima me, če stvar prav razumem, da lahko začnem delati na tem.

Zanima me, kako bi (zelo konkretno in sistematično; postopek) odpravil nek strah, npr. da me je strah neuspeha - najprej se moram popolnoma sprejeti, da me je pač strah neuspeha.

To storim tako, da npr.
najprej postavim os sveta (axis mundi), da dobiš dovolj energije za razreševanje problema, potem se dotaknem svoje točke JA (v višini bradavic) in si rečem:
'Čeprav me je strah neuspeha, sebe, svojega duha, svojo dušo in svoje telo, popolnoma in povsem sprejemam - tudi to dejstvo, da me je strah neuspeha'.
Potem lahko uporabimo postopek transformacije, npr. kot piše Ogorevc v svojih knjigah o karmični diagnostiki, s pomočjo molitve, npr. - 'Bog, daj mi toliko moči, ljubezni, energije ... da se moj strah pred neuspehom spremeni v zaupanje Bogu in samemu sebi'.

Zanima me, kako pristopiti k temu - si te obrazce oziroma postopek ponavljaš vedno, ko se spomniš na to in kolikor časa ne veš, da si strah resnično premagal ali kako?

Hvala za odgovor!

Še ena dopolnitev - je prvi del procesa - sprejemanje - pravzaprav metoda PEAT (Slavinski) - ali je potrebno narediti cel njegov postopek ali za uspešen proces sprejemanja zadostuje ta del?

Re: Brezpogojna ljubezen

Žaži je napisal/a:

Še ena dopolnitev - je prvi del procesa - sprejemanje - pravzaprav metoda PEAT (Slavinski) - ali je potrebno narediti cel njegov postopek ali za uspešen proces sprejemanja zadostuje ta del?

Ja, je. Mislim, da gre za metodo plitega PEAT-a, ki ga Slavinski predstavi, ko govori o odstranjevanju antagonistične motivacije. Po moje zadostuje ta del.

Žaži je napisal/a:

Zanima me, kako pristopiti k temu - si te obrazce oziroma postopek ponavljaš vedno, ko se spomniš na to in kolikor časa ne veš, da si strah resnično premagal ali kako?

Ponoviš vsakič, ko začutiš strah. Morda pa boš potrebovala samo enkrat. :prst: Če me je strah (in se celo spomnim na točko JAZ  wink ) in si napravim ta proces, mi vedno odleže. Nekako mi pride do živega spoznanje, da je tudi ta strah z razlogom tu (četudi ga (še) ne poznam) in ga lahko sprejmem ter živim njemu navkljub in z njim dokler bo pač del mene, moje osebnosti. 'Na suho' pa še nisem poskusila tega procesa.

Re: Brezpogojna ljubezen

Da malo aktualiziram temo, bom citirala dva odstavka iz Čarobnice (super knjiga :prst:  :rose:  :srcek: ). smile

Šukra Šivi: ''Sile uništenja su prezrene i razumiju se pogrešno. Toliko se pogrešno razumiju da su same prema sebi postale negativne i uništavajuće. Znanje o ravnoteži je skriveno. Ističe se jedan vid stvarnosti, a time se zapravo ističe privid. Moj je posao ukazati na ravnotežu tako da svjetlo otkrivam tamo gdje se obično vidi samo mrak.'' :srcek:  (A.P. Kezele v Čarobnici)

Čarobnica Maitreyi: ''Maitreya, ništa na ovome svetu ne traje zauvijek. Sve će ionako proći. Ali u tom prolaženju može nastajati ananda, blaženstvo ili pak patnja i tuga. Izbor je naš.'' :srcek:  (A.P. Kazele v Čarobnici)

Re: Brezpogojna ljubezen

Osebno me ni strah izgub, bolj me boli, da me ravno zato, ker dajem vse od sebe, pomagam komur morem,  dobivam le " nože " v hrbet. To življenje zna biti krivično. Včasih se mi zdi, da mi na čelu piše " koza ". O dedcih pa imam svoje mnenje. Ti lahko brezpogojno ljubijo le sebe in svoj ego! Gledam, poslušam kolegice, vsepovsod ista pašta. Rada imam otroke, živali, po vsem kar sem preživela, pa ne zaupam več nikomur. Da bi verjela v brezpogojno ljubezen? Tu se lahko le nasmehnem.

Re: Brezpogojna ljubezen

Zadnje čase veliko razmišljam
o pojmu " Ljubezen ".
Sprašujem se, kaj prazvzaprav
pomeni " Brezpogojna
ljubezen? " Pred nekaj tedni
nam je Profesor Zdravstvene
vzgoje opisoval pojem "
Ljubezen " in " Zaljubljenost "
Po njegovi definiciji se lahko
zaljubimo večkrat
kratkotrajno, ljubezen pa
traja in traja ... Do neke mere
se z njim popolnoma
strinjam ... A kako je s tem,
kadar je Ljubezen
enostranska? Nekoga ljubiš,
zanj bi storil vse, on to ve in
to s pridom izkorišča ...
Zagotavlja ti, da te ima rad,
da brez tebe ne more živeti, a
ko ga potrebuješ, ko bi se rad
z njim pogovoril, on tega ne
razume ali pa te na kratko
odpravi s pojasnilom, da ima
sam več težav kot si ti sploh
lahko zamisliš... Posledica
vsega je, da ti enkrat poči
film. Na vse začneš gledati z
drugačnimi očmi. Sprašuješ se
ali je ta veza sploh še
učinkovita? Je vredna tvojega
truda? Odgovor je " Ne. "
Večina zakonov, zvez se
razdre ravno zaradi
pomanjkanja obojestranskega
razumevanja. Zame je dobra
veza to, da se partnerja
razumeta in podpirata drug
drugega. Če česa ne maram
je to površnost odnosa. Na
primer vprašanje " Kako si? "
zame nima nobenega smisla,
če pa mojega odgovora niti ne
počakaš. Res je, da smo
ženske drugačne od moških,
potrebujemo več topline,
razumevanja, a znamo to tudi
dajati. Kaj pa moški? Oja,
znajo, vendar le dokler ne
dobijo kar želijo. " Ali je to
tako opevana brezpogojna
ljubezen?

Ta blog o brezpogojni ljubezni sem objavila lani. Med stotimi in več komentarji, ni bilo niti ene same definicije, ki bi mi dala pravi odgovor. Žalost!

Re: Brezpogojna ljubezen

Boyana je napisal/a:

Ta blog o brezpogojni ljubezni sem objavila lani. Med stotimi in več komentarji, ni bilo niti ene same definicije, ki bi mi dala pravi odgovor. Žalost!

Kako pa veš kaj je pravi odgovor,kaj iščeš?Če bi vedela,ne bi iskala.

Pojem "definicija" služi,po moje,odvračanju pozornosti od bistva.Kolikor ljudi,toliko "definicij".

Ko človek začne opuščati zagrenjenost,žalost,jezo,zamere,..., sem prepričan, začne zelo hitro dojemati "vsebino" brezpogojne ljubezni.Torej iščimo jo pri sebi,še bolje v sebi. 

Vzemi v eno roko optimizem,v drugo sproščenost,dvigni glavo in veselo naprej. :rose:

11

Re: Brezpogojna ljubezen

Boyana je napisal/a:

Osebno me ni strah izgub, bolj me boli, da me ravno zato, ker dajem vse od sebe, pomagam komur morem,  dobivam le " nože " v hrbet. To življenje zna biti krivično. Včasih se mi zdi, da mi na čelu piše " koza ". O dedcih pa imam svoje mnenje. Ti lahko brezpogojno ljubijo le sebe in svoj ego! Gledam, poslušam kolegice, vsepovsod ista pašta. Rada imam otroke, živali, po vsem kar sem preživela, pa ne zaupam več nikomur. Da bi verjela v brezpogojno ljubezen? Tu se lahko le nasmehnem.

Bojana najverjetneje imaš potisnjena prepričanja, zato doživljaš stvari v življenju kot krivične.

Ko si podzavest zapomni stvari, kot slabe jih tako tudi doživlja. Podzavest pa ne ve razločiti med dobrim in slabim. Podzavest enostavno je in tisto kar je v njej se dogaja. V njej je pač vsa datoteka kot na računalniku in ko greš na internet se ti verjetno nekatere stvari ne dopadajo in kaj narediš ne bereš jih več in poiščeš tisto kar hočeš. A če to počnemo tudi v življenju je pa že druga stvar. Večinoma se držimo starih navad in prepričanj, ker so nam domače, ker se nam ni treba s sabo ukvarjati. Pa še lekcija nam je poznana na tak način.

Preden pride misel, odločitev v zavest je prej bila misel, odločitev v podzavesti.
Tako gledano, potem mi nimamo svobodne volje zavestno spreminjati stvari, če jih vse pred tem naredi podzavest.

Zato je pa potrebno, da vsa takšna prepričanja, kot so ta, da je življenje krivično, da le nože dobivaš v hrbet in podobne, da se jih osvobodiš iz podzavesti.
Podzavest enostavno je kot računalnik in vse kar si nekoč napisala v njega pa bilo to pred mnogo let, pa ti je tedaj bilo koristno ali ne, ti sedaj pride na površje in s tem si omejena v svojem delovanju, življenju.  To potem ni več življenje, temveč životarjenje in zelo omejena svoboda, k kateri težiš in iščeš ljubezen.

Dokler imaš takšna prepričanja boš tudi takšne imela moške okrog sebe in tudi druge prijateljice boš pritegnila s sličnimi težavami, da ti samo dokažejo, da je res, da so moški taki in taki…

Upam, da razumeš, kaj ti hočem napisati, da dokler iščeš rešitve odzunaj in pri drugih jih ne boš najdla, ker so v tebi.

Odgovor se vedno poišče tam, kjer je nastalo tudi vprašanje: zavest- podzavest. Težava je pa v tem, ker pri veliko ljudeh podzavest in zavest ne komunicirata med sabo, ter ne greta v isto smer.

Boyana je napisal/a:

Da bi verjela v brezpogojno ljubezen? Tu se lahko le nasmehnem.

Verjetno misliš na občutenje ljubezni med partnerjema in ne na brezpogojno ljubezen?
Brezpogojna ljubezen je oboje in dobro in slabo in ko to razumeš, se slaba stvar da v zakup in se deluje z dobro.
Občutek ljubezni je pa drugo in mislim, da mešaš ta dva pola med občutkom ljubezni in brezpogojne ljubezni.

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

12

Re: Brezpogojna ljubezen

Na forumu pa tudi na delavnicah in meditacijah Društva Pesem duše se ves čas poudarja, da je pomembno, da se osvobodimo ujetosti v učenje skozi negativna čustva in se odpremo ljubezni, da delujemo preko Boga in imamo pravo definicijo, percepcijo in razumevanje brezpogojne božanske ljubezni.

Čeprav je bilo vse to velikokrat povedano, bi rada delila svojo izkušnjo iz meditacije. Ljubezen je vselej v in povsod okoli nas. Je bistvena esenca vsega vselej in povsod. Morda imamo kdaj občutek, da ni dovolj močna, ali pa se v času krize skušamo obrniti na ljubezen, se ji odpreti in imamo občutek, da nam ne odgovori ali nas vodi. V takih trenutkih gre zgolj za to, da smo preveč zaprti, da bi jo začutili. Kar pa ne pomeni, da ni v nas in nas ne vodi, nam daje odgovore na vprašanja, nas preplavlja. Ljubezen nas vselej pripelje do cilja, morda ne do tistega, ki smo si ga zavestno postavili, ampak vsekakor tistega, ki je v naše najvišje dobro. Za katerega morda ne vemo, čemu nam služi, ker nimamo dovolj široke perspektive. Ljubezen ima vselej vse odgovore in nikoli ni krivična, enostranska, omejena. Ljubezen prehaja, se staplja, zliva, nas povezuje z vsem, kar obstaja. Tudi v najbolj temnih trenutkih, najbolj negativnih občutjih smo bitja svetlobe in ljubezni. Ljubezen je vseobsegajoča, vseprisotna in je gonilo vesolja. Je v vsakem listu drevesa, vsaki travici, kamnu, bitju, sapi vetra, sončnem žarku in planetu. Je v vsaki težavi in vsakem uspehu. Ves čas je v nas in povsod okoli nas in nas uči, ne glede na to ali se tega zavedamo ali ne. Je pot in je cilj. Zato se ji odprimo, ji zaupajmo, pustimo, da steče skozi nas in nas vodi skozi življenje  :srcek:  :srcek:  :srcek:

Re: Brezpogojna ljubezen

:srcek:  :srcek:

Ninja je napisal/a:

Morda imamo kdaj občutek, da ni dovolj močna, ali pa se v času krize skušamo obrniti na ljubezen, se ji odpreti in imamo občutek, da nam ne odgovori ali nas vodi.

Ljudje velikokrat hočemo nekaj takoj, ko si vbijemo v glavo. Če si vbijemo v glavo, da želimo čutiti in biti preplavljeni z božansko ljubeznijo, te pa ne začutimo takoj, postanemo agresivni in obtožujemo sebe, še raje pa boga in vesolje, zakaj zapira ljubezen za nas.

Brezpogojna ljubezen je, kot je že Nina napisala, vedno prisotna in nikoli ne usahne. Zapiramo se mi sami za pritok. Božanske ljubezni ne odpirajo miselni ukazi. Ljubezen odpirajo čustva, ki vibrirajo na podobni ravni kot je sama - čustva nedolžnosti, prijaznosti, radostne ponižnosti, iskrenosti, milosti. Če se miselno naravnamo na ta nežna čustva, se bomo odprli tudi sami za ljubezen.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com