1

Tema: ščitnica

Živjo,

se opravičujem, če sem kje spregledala, če ste morda že govorili o tem. Najprej vse lepo pozdravljam, že kar dolgo nisem bila tukaj, boben na meditaciji v juliju je bil pa res zakon! smile

Moj problem pa je sledeč. Bila sem na ultrazvoku ščitnice, kjer so mi ugotovili majhen solitarni gomolj. zadeva ni baje nič posebnega v večini primerov tudi ni nevaren, imam pa kontrolo že čez pol leta, verjetno, da vidijo, če raste. kri je popolnoma v mejah normale in tudi drugih težav nimam. na ta pregled sem šla v bistvu malo preventivno, ker imamo bolezni ščitnice v družini, lansko leto se mi je v obdobju 2 mesecev teža povečala za 7 kg, ki se jih nikakor ne morem znebit, pa tudi  poraščena sem po bradi, pa drugače nisem ravno medo  big_smile 

Prosim vas za kakšen nasvet, kako bi se tega gomoljčka lotila tudi sama ... sicer čakam na tečaj reikija, ker kakor sem prebrala tukaj, je reiki še najbolj primeren za zdravljenje, do takrat pa prosim za pomoč, kako naj meditiram, da bi ščitnici pomagala sama. morda imam pri tem majcen problem z zaupanjem sama vase, ker že 4 mesece tudi redno delam, meditiram za križ (poleg drugega), na način kot mi je rekel zoran in ni baš bolje. a lahko prosim nekdo pogleda, če so morda kakšni skriti vzroki v mojem biopolju za bolečine v križu (poleg hernije, ki naj bi jo baje imela). Imam tudi hormonsko neravnovesje, ki ga sedaj urejam z bioidentičnimi hormoni. skratka, lotevam se vsega po vrsti, ker želim živet brez te navlake bolezni in bolečin.

Hvala že vnaprej  smile  :srcek:

Re: ščitnica

spelca13 kakor te začutim, je v tebi globoko nesprejemanje sebe kot ženske in agresija do sebe kot ženske. Posledično zaradi tega lahko nastanejo hormonska nihanja, zaradi katerih lahko pride do povečanja teže ali poraščenosti.

Problemi s ščitnico lahko na telesni ravni nastanejo kot sekundarni problem, primarno so v neravnovesju jetra (več o tem ti lahko svetuje zdravnik). Torej je dobro pozornost obrniti tudi na njih in jih očistiti čustvenih navlak, kot so jeza, agresija do sebe, agresija do drugih. Kakor te začutim, bi ti za tvoje trenutne težave dobro dela kombinacija nežno roza in nežno rumene barve, lahko kot šal ali oblačilo (ali kristal).

Kakor začutim, te meditacije nimajo učinka, ker ni tvoje čustvene vpletenosti - si že sama napisala, da ne zaupaš več v dober rezultat - končna slika tega pa je, da če ti ne zaupaš v svoje zdravilne sposobnosti, bo tudi rezultat samozdravljenja mlačen.

Predlagam ti, da zavestno zmanjšaš pomembnost pričakovanim rezultatom, razrešiš agresijo do sebe, nesprejemanje sebe kot ženske in obiščeš terapevta, ki obvlada fizično ali/in energijsko manipulacijo s hrbtenico (ni nujno, a dobro je, da je ženska, da sprejmeš od nje zdravilno žensko energijo). Če se želiš samozdraviti in se naučiti še več, ti predlagam, da obiščeš kakšno delavnico ali tečaj samozdravljenja (tistega, ki te pritegne); da pridobiš ponovno zaupanje vase in v svoje sposobnosti.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Urška je napisal/a:

spelca13 kakor te začutim, je v tebi globoko nesprejemanje sebe kot ženske in agresija do sebe kot ženske. Posledično zaradi tega lahko nastanejo hormonska nihanja, zaradi katerih lahko pride do povečanja teže ali poraščenosti.

Urška, čisto možno, predvsem ne sprejemam svojih kil, in morda me ravno zato kar ne zapustijo.

"in jih očistiti čustvenih navlak, kot so jeza, agresija do sebe, agresija do drugih."

Spomladi sem opravila 3 čiščenja jeter po navodilih iz tega foruma, tako da to mislim, da je dovolj. imam pa res določeno agresijo do neke osebe, morda je to to.

Nežno roza barvo ful nosim! Rumene pa res ne, bom kaj kupila.

Pri terapevtu za hrbtenico sem že bila (sicer ni bila ženska, je pa kar strokovnjak) in je naredil vse kar je lahko. občutek imam, da so te moje bolečine predvsem "v glavi". Bom naredila vse kot si rekla. In ja, čakam na tečaj reikija tu pri vas, sem želela it že junija pa je bil ravno 9.junij, ko smo šli na morje.

Najlepša hvala za odgovore in tvoj čas!  :srcek:

spelca13 je napisal/a:

In ja, čakam na tečaj reikija tu pri vas, sem želela it že junija pa je bil ravno 9.junij, ko smo šli na morje.

Naslednja delavnica bo v jesenskem času.

Kaj se dogaja, so kake spremembe?

urska.pesemduse@gmail.com
          urskakorun.com

Urška je napisal/a:
          spelca13 je napisal/a:

In ja, čakam na tečaj reikija tu pri vas, sem želela it že junija pa je bil ravno 9.junij, ko smo šli na morje.

Naslednja delavnica bo v jesenskem času.

Kaj se dogaja, so kake spremembe?

Urška, moram priznat da zadnje čase tolk mal meditiram. neki pripravljam in mam res gužvo, pol pa ... zdej sem pa še zbolela, tko da se moram očitno res umirit. sem pa res malo drugače meditirala, ko sem, predvsem sem sproščala agresijo do sebe in se sprejemala ... križ je bolje, ampak saj je skos tako. ups and downs. če počivam, je ok, če se prveč sklanjam ali dvigujem pa ne. bom še naprej delala na tem. na reiki pa pridem, če bom le lahko.
          hvala in lp.