1

Tema: karmične vez

Živjo,
joj, kako dolgo me že ni bilo tukaj. ampak sedaj se obračam na vas, ker sem res v težki situaciji. bremenijo me namreč karmične vezi (če to sploh še so). v regresiji pred 8. meseci sem videla, kar je bilo treba. približno vem, zakaj so stvari kakor so. vem, da se za življenje, ljudi v njem in vloge, ki jih bomo imeli odločimo oz. dogovorimo sami. ampak a je treba zato trpeti? mislim,  a je možen tak dogovor med dušami, da bo ena duša trpela, zato da bo druga lahko vrnila svoj dolg? meni se zdi to malo absurdno, ampak ne vem ... in skos se govori, da moraš poslušati svoje srce in ne razum. ampak včasih pač ne moreš slediti srcu, ker so v tvojem življenju tudi drugi ljudje, ki jih absolutno ne želiš prizadeti. torej, kaj sploh lahko narediš?
Res vam hvala za pomoč. upam,da sem kolikor toliko razumljivo napisala.  :srcek:

Re: karmične vez

spelca13 je napisal/a:

in skos se govori, da moraš poslušati svoje srce in ne razum. ampak včasih pač ne moreš slediti srcu, ker so v tvojem življenju tudi drugi ljudje, ki jih absolutno ne želiš prizadeti.

Živjo Spelca 13
A mi lahko razložiš kako lahko prizadaneš druge če deluješ iz srca?

spelca13 je napisal/a:

bremenijo me namreč karmične vezi (če to sploh še so). v regresiji pred 8. meseci sem videla, kar je bilo treba. približno vem, zakaj so stvari kakor so. vem, da se za življenje, ljudi v njem in vloge, ki jih bomo imeli odločimo oz. dogovorimo sami. ampak a je treba zato trpeti? mislim,  a je možen tak dogovor med dušami, da bo ena duša trpela, zato da bo druga lahko vrnila svoj dolg? meni se zdi to malo absurdno, ampak ne vem ... in skos se govori, da moraš poslušati svoje srce in ne razum. ampak včasih pač ne moreš slediti srcu, ker so v tvojem življenju tudi drugi ljudje, ki jih absolutno ne želiš prizadeti. torej, kaj sploh lahko narediš?
Res vam hvala za pomoč. upam,da sem kolikor toliko razumljivo napisala. 

spelca13
najprej ti priporočam, da se odpreš reikiju in daš roke na srce, da lahko sprejmeš situacijo tako kot je, oziroma jo čutiš.
Npr: čeprav čutim, da moram trpeti v tem odnosu, sebe sprejemam in tudi dejstvo, da v tem odnosu trpim ali čeprav čutim, da trpim, ker sem si to izbrala, da drug lahko vrne svoj karmični dolg – sebe sprejemam in tudi to dejstvo, da…..(ko nekaj kar nočeš sprejmeš se ta začne spreminjati, ker energija več ni usmerjena na tisto kar ne želiš). Potem pa poglej, kar še začutiš in naredi po istem postopku.

Čisto možno je, da si izberemo trpljenje, dokler se ne naučimo in ko je dovolj tudi to spremenimo.
Do sedaj sem zelo malo ljudi srečal, da so vedeli, da so si izbrali trpljenje zaradi drugega – ti pa ki so si izbrali so jasno vedeli zakaj so si izbrali.
Pomeni, če ti nisi pomirjena s tem je potrebno delati na sebi in čustvih. Vse tisto kar čutiš, da rabiš spustiti ven; spusti: obžalovanje, slaba vest, nemoč, pa tudi projekcije (ki so nastale delno tudi radi neprizemljenosti)

spelca13 je napisal/a:

ampak včasih pač ne moreš slediti srcu

Vzorce spremeni: "ljubezen vedno boli", "ljubezen je slepa"

Nato se odpri in poglej kaj si se ti iz tega naučila.

Podporo imaš.

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Zoran najlepša hvala. Sej delam reiki, samo se mi zdi čisto neučinkovito, ker se ne morem skoncentrirati in takoj "odbluzim". in tudi roke ne postanejo tople, prej pa so. ma ful moram narest, bom delala na tem, pa se potem javim. Res ti hvala.

spelca13 je napisal/a:

ampak včasih pač ne moreš slediti srcu, ker so v tvojem življenju tudi drugi ljudje, ki jih absolutno ne želiš prizadeti. torej, kaj sploh lahko narediš?

Spelca, želim le dodati, da včasih to, da sledimo srcu, gledamo iz nejasne perspektive. Bom dala primer: če sem nesrečna v partnerski zvezi in mi srce govori, da je čas, da grem stran, potem je moja odločitev v najvišje dobro tako zame, kot za mojega partnerja. Tako kot zveza mene bremeni in blokira, ravno tako deluje na partnerja. Pogosto smo ujeti v strahove, pričakovanja, vzorce in vse to povzroča, da nimamo jasne predstave. Kot ti je napisal Zoran, odpri se reikiju, da boš zares začutila, kdo si, kakšne so tvoje želje, hrepenenja duše in sčasoma boš prepoznala tudi prave odločitve, ki jih bo okolica in ljudje v tvojem življenju, skratka celotno vesolje na svoj način podprlo. Kot je nakazal francik - ko deluješ iz srca, vedno deluješ v najvišje dobro vseh, čeprav morda nimaš širše perspektive situacije.

Kriza je odličen motivator, da spremenimo tiste stvari, ki so za nas moteče in nas ovirajo, ter se odpremo tistim pravim wink Tako pomeni, da si pripravljena na napredek in vse lepo, kar te še čaka, čeprav morda tega ta trenutek ne vidiš  :srcek:  :rose:  :prst:

Ninja je napisal/a:
spelca13 je napisal/a:

ampak včasih pač ne moreš slediti srcu, ker so v tvojem življenju tudi drugi ljudje, ki jih absolutno ne želiš prizadeti. torej, kaj sploh lahko narediš?

Spelca, želim le dodati, da včasih to, da sledimo srcu, gledamo iz nejasne perspektive. Bom dala primer: če sem nesrečna v partnerski zvezi in mi srce govori, da je čas, da grem stran, potem je moja odločitev v najvišje dobro tako zame, kot za mojega partnerja. Tako kot zveza mene bremeni in blokira, ravno tako deluje na partnerja. Pogosto smo ujeti v strahove, pričakovanja, vzorce in vse to povzroča, da nimamo jasne predstave. Kot ti je napisal Zoran, odpri se reikiju, da boš zares začutila, kdo si, kakšne so tvoje želje, hrepenenja duše in sčasoma boš prepoznala tudi prave odločitve, ki jih bo okolica in ljudje v tvojem življenju, skratka celotno vesolje na svoj način podprlo. Kot je nakazal francik - ko deluješ iz srca, vedno deluješ v najvišje dobro vseh, čeprav morda nimaš širše perspektive situacije.

Kriza je odličen motivator, da spremenimo tiste stvari, ki so za nas moteče in nas ovirajo, ter se odpremo tistim pravim wink Tako pomeni, da si pripravljena na napredek in vse lepo, kar te še čaka, čeprav morda tega ta trenutek ne vidiš  :srcek:  :rose:  :prst:

Ninja, super si tole napisala, nisem čisto dobro razumela, kaj  misli Francik. To je to, ugotoviti moram kaj je res in kaj iluzija in vse to kar si napisala. in ko bom to vedela, bom tudi vedela kaj storiti. Upam samo, da mi bo uspelo to ugotoviti sama, ker sej pravim, trenutno pri delanju reikija in meditacijah tako odbluzim, da je joj. in se meša um zraven in potem ne vem, kaj je res sporočilo in kaj mi moj um prišepetava, oz. kaj so moje želje. če so merilo čustva, ki jih ob tem doživljaš, no potem sem pa res tm nekje hm, hm, ker itak skos jokam. Vsekakor bom delala na tem, pol bom pa vidla. Absolutno pa je čas, da to razrešim, ker imam tega dovolj.  Hvala res iz  :srcek:  :rose:

spelca13 je napisal/a:
Ninja je napisal/a:
spelca13 je napisal/a:

Ninja, super si tole napisala, nisem čisto dobro razumela, kaj  misli Francik. To je to, ugotoviti moram kaj je res in kaj iluzija in vse to kar si napisala. in ko bom to vedela, bom tudi vedela kaj storiti. Upam samo, da mi bo uspelo to ugotoviti sama, ker sej pravim, trenutno pri delanju reikija in meditacijah tako odbluzim, da je joj. in se meša um zraven in potem ne vem, kaj je res sporočilo in kaj mi moj um prišepetava, oz. kaj so moje želje. če so merilo čustva, ki jih ob tem doživljaš, no potem sem pa res tm nekje hm, hm, ker itak skos jokam. Vsekakor bom delala na tem, pol bom pa vidla. Absolutno pa je čas, da to razrešim, ker imam tega dovolj.  Hvala res iz  :srcek:  :rose:

Želim samo povedati, da sem danes delala reiki in meditirala in transformirala vzorce in je bilo noro. Spuščala sem vse kar se je dalo in se res bolje počutim. bom delala še naprej, ker rabim še odgovore. Hvala za pomoč!  smile  :srcek:

Suuuupeeeer novica! Samo tako naprej  :srcek:  :rose:  :prst:

Ninja je napisal/a:

Suuuupeeeer novica! Samo tako naprej  :srcek:  :rose:  :prst:

Hvala Nina, res.  smile  :srcek:

Jaz pa sem v Ogorevčevi knjigi prebrala, da se karmični dolg lahko kaže tudi pri denarju - namreč če ti nekdo dolgo časa ne vrne denarja, je možno, da imaš do njega karmični dolg iz preteklosti in ko se ta razreši, se vrne tudi denar.

No, midva z možem imava firmo in najina skupna prijateljica oz. njena firma ima finančne težave in nama je veliko dolžna, že dolgo časa. Prijateljico imava rada in ji ne moreva odreči, da ne bi z njo še naprej sodelovala, vendar gre tako v to luknjo čedalje več najinega denarja in so se pri nama že en čas nazaj pojavile enake težave.
Iz meseca v mesec nekako krpava in imava stalno strah, kaj bo in kako. Ona se tudi bolj redko oglasi in priajteljstvo se počasi krha, ker ima močno slabo vest. Včasih ima kako novo idejo, kako se bo vse izboljšalo, a potem to vedno kar nekako zvodeni. Vrtimo se v začaranem krogu, vsi trije.

Rada bi temu naredila konec, želim ugotoviti, če obstoja z najine strani kak karmični dolg do najine prijateljice, da ga skušam razrešiti. Vendar tu na kakršno koli pomoč oz. sodelovanje s strani svojega moža ne morem računati, ker na "duhovne zadeve" on ne da nič, ga ne zanimajo in v njih ne verjame.

A obstoja način, da jaz sama nekako to speljem, da nam vsem skupaj pomagam iz te težke situacije, da bomo spet prijatelji in brez finančnih skrbi?

11

Orhideja je napisal/a:

Jaz pa sem v Ogorevčevi knjigi prebrala, da se karmični dolg lahko kaže tudi pri denarju - namreč če ti nekdo dolgo časa ne vrne denarja, je možno, da imaš do njega karmični dolg iz preteklosti in ko se ta razreši, se vrne tudi denar.
No, midva z možem imava firmo in najina skupna prijateljica oz. njena firma ima finančne težave in nama je veliko dolžna, že dolgo časa. Prijateljico imava rada in ji ne moreva odreči, da ne bi z njo še naprej sodelovala, vendar gre tako v to luknjo čedalje več najinega denarja in so se pri nama že en čas nazaj pojavile enake težave.

Koliko jaz vidim, gre tukaj, da se vidva z možem naučita, kdaj je dovolj podpiranja prazne luknje, ter razliko med prijateljstvom im delom.
Odpri se energiji (lahko reiki) ter postavi se v leto dni naprej in poskusi občutiti: kakšno je stanje takrat, če nadaljujeta z možem po isti poti. Drugo pa poskusi začutiti, kako vaju jemlje prijateljica resno glede denarja, ter koliko vidva jemljeta denar resno, oziroma sta se že na nek način sprijaznila glede prijateljstva, čeprav to umira.

Orhideja je napisal/a:

Iz meseca v mesec nekako krpava in imava stalno strah, kaj bo in kako. Ona se tudi bolj redko oglasi in priajteljstvo se počasi krha, ker ima močno slabo vest. Včasih ima kako novo idejo, kako se bo vse izboljšalo, a potem to vedno kar nekako zvodeni. Vrtimo se v začaranem krogu, vsi trije.

Vidva rabita jasno pokazati, kaj hočeta in postaviti meje. Neglede na prijateljstvo, ker kot praviš se tako že oddaljujete. Njena slaba vest še ne pomeni, da imate kaj dobrega od tega, razen tega da se ti smili in je lahko izgovor njej in vama, da se ne premaknete naprej.

Orhideja je napisal/a:

Rada bi temu naredila konec, želim ugotoviti, če obstoja z najine strani kak karmični dolg do najine prijateljice, da ga skušam razrešiti. Vendar tu na kakršno koli pomoč oz. sodelovanje s strani svojega moža ne morem računati, ker na "duhovne zadeve" on ne da nič, ga ne zanimajo in v njih ne verjame.
A obstoja način, da jaz sama nekako to speljem, da nam vsem skupaj pomagam iz te težke situacije, da bomo spet prijatelji in brez finančnih skrbi?

Kot sem ti že napisal: odpri se da boš videla/začutila kompletno celo situacijo – ter potem naredi tisto kar občutiš. Priporočam: Najprej pri sebi spucaj vse kar ti začutiš, da te tišči do same sebe in nato še do ostalih.

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788