1

Tema: biti na temni strani?

Živjo, imam eno vprašanje, če mi zna kdo kaj svetovati oz. razjasniti.

rečeno mi je bilo, da je neka oseba na "temni strani" oz. da je povezana s črno magijo. moram reči, da je tudi mene prvič, ko sem jo spoznala, zmrazilo in da je nikoli nisem marala, ampak to niti ni važno. nikoli do sedaj namreč nisem pomislila na to in sem tudi prepričana,da se ta oseba s kakšno črno magijo ne ukvarja zavestno. tako niti ne razumem točno, kako lahko nekdo deluje bolj iz temne plati, a to podzavestno ali kaj? no sej drugače mi je prav vseeno, meni ta oseba ne more nikakor škodit, ker se je popolnoma zavedam in ker tudi ve, da pri meni ne pali nič. jaz jo vidim tako kot je pa če cel ostali svet pretenta.

Kar me skrbi je to, da naj bi imela ta oseba ogromen vpliv na drugo osebo, da je ta prav zadušena z njeno energijo, kar me pa skrbi. zanima me, če morda veste, kako se to vidi, če je res tako? ali lahko jaz kaj pomagam? reiki ne morem kar tako pošiljat brez vednosti drugega, ali lahko vizualiziram na to osebo kakšno svetlo svetlobo ali kaj podobnega? enkrat sem nekje prebrala ali slišala, da črna magija lahko uspe le, če vanjo verjameš, s čimer se absolutno strinjam. jaz v te stvari verjamem, ker je na svetu pač dvojnost, temno svetlo, ni svetlega brez temnega. ne verjamem pa v to, da mi lahko škoduje in mi zato tudi ne bo. ali prav razmišljam? sej pravim, bolj me skrbi za to drugo osebo, ki se vsega tega sploh ne zaveda, če lahko jaz kako pomagam ...

Hvala za pomoč!  smile

Re: biti na temni strani?

spelca13 mogoče se ti bo zdel moj odgovor hladen, a začutim, da ti napišem.

To je njuna osebna zadeva in preizkušnja, ki jo morata doživeti onidve. Tudi zate je to preizkušnja o sodelovanju; ali se odločiš, da boš aktivno posegla v njuno preizkušnjo ali pa se odločiš, da sprejmeš dejstvo, da se lahko zgodijo neke stvari brez tvojega poseganja, čeravno utegnejo biti neprijetne za sodelujoče. Ampak to so vsa učenja, ki jih doživljajo kot duše; mi nismo bog in ne moremo vedeti, kaj koristnega se lahko obe osebi naučita iz situacije. Etično in na mestu je naša pomoč le takrat, ko se oseba obrne na nas.  :rose:  Pošlješ lahko le brezpogojno podporo iz čiste zavesti, da se bo zgodilo vse tako, kot je v najvišje dobro.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: biti na temni strani?

Urška je napisal/a:

spelca13 mogoče se ti bo zdel moj odgovor hladen, a začutim, da ti napišem.

To je njuna osebna zadeva in preizkušnja, ki jo morata doživeti onidve. Tudi zate je to preizkušnja o sodelovanju; ali se odločiš, da boš aktivno posegla v njuno preizkušnjo ali pa se odločiš, da sprejmeš dejstvo, da se lahko zgodijo neke stvari brez tvojega poseganja, čeravno utegnejo biti neprijetne za sodelujoče. Ampak to so vsa učenja, ki jih doživljajo kot duše; mi nismo bog in ne moremo vedeti, kaj koristnega se lahko obe osebi naučita iz situacije. Etično in na mestu je naša pomoč le takrat, ko se oseba obrne na nas.  :rose:  Pošlješ lahko le brezpogojno podporo iz čiste zavesti, da se bo zgodilo vse tako, kot je v najvišje dobro.

Urška hvala, sej neki takega se mi je že zdelo.  :prst:  a pa obstajajo take stvari? mislim, a so možne? mislim, razumem, da se nekdo zavestno ukvarja s črno magijo, ampak za to osebo sem skor ziher da se ne. kako potem lahko deluje iz temne strani? a je to podzavestno in se tega sploh ne zaveda? al je to bolj oznaka za nekoga, ki je pač preračunljiv in sebičen, dela iz ega, manipulira v svoje dobro ... take zadevščine in se potem samo reče, da deluje iz temne strani...? Hvala za odgovore, nič niso hladni, so iskreni.  smile

Re: biti na temni strani?

Pod tako imenovano "črno magijo" spada vse, kar vključuje manipulacijo okolja (ali celo samega sebe) za doseganje nekega sebičnega cilja. Se pravi, če prepričujemo nekoga, naj nekaj napravi za našo korist, je to že lahko črna magija, saj ga energijsko manipuliramo. Če nekoga obsojamo, brez da bi poznali njegov vidik, je to lahko črna magija, saj ga v mislih in na energijski ravni napadamo. Kadar sami sebi lažemo, samo da bi dosegli nek cilj, je to lahko črna magija, saj manipuliramo sami sebe za dosego nekega nižjega cilja. Obstaja tudi ekstremna različica črne magije, ki vključuje več elementov energijskega delovanja, vse za namen napraviti nekaj v svojo korist ali celo najbolj skrajna različica, napraviti nekaj za slabo drugega.
Vsakdo od nas ima temno stran, pri tem so nekateri ljudje našli več koristi v njej kot drugi. Na koncu pa univerzalni zakon regulacije biopolja vedno poskrbi, da se vsakemu uravnovesi energija s tistim, kar je dal od sebe, po domače, tisto kar seješ, to žanješ. Verjamem, da je v vsakemu človeku tudi dobra, svetla, dušna plat. Če se je v sebi zavedamo bolj kot temne strani, napravimo sebi in vsem največ dobrega, da temno plat sebe brezpogojno sprejmemo - s tem ji avtomatsko zmanjšamo pomembnost - svetlo plat pa ljubeče negujemo in izrazimo.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: biti na temni strani?

Urška najlepša hvala za pojasnilo!  :rose: