1

Tema: Dekunstrukcija iluzije

Pozdravljeni
Po dolgem času sem dobila mail od DA - Adrian P. Kezele  članek o  Dekosntrukcija iluzije. Prebrala sem njegove članke o Mayinem jajcu in druge, kjer navaja da poti za dekunstrukcijo iluzije ali prebujenja ni. Vse dosedaj naučene tehnike se je potrebno od-učiti. Poraja se  mi vprašnje kako pa potem priti do prebujenja in kako osebe, katere so že prebujene, funkcionirajo v vsakdanjem življenju? Prosim Zorana, Urško in ostale na forumu za vaše poglede, mnenja in odgovore na zastavljena vprašanja.
Hvala in lep dan :srcek:  :srcek:  :srcek:

Re: Dekunstrukcija iluzije

lunca je napisal/a:

Po dolgem času sem dobila mail od DA - Adrian P. Kezele  članek o  Dekosntrukcija iluzije. Prebrala sem njegove članke o Mayinem jajcu in druge, kjer navaja da poti za dekunstrukcijo iluzije ali prebujenja ni. Vse dosedaj naučene tehnike se je potrebno od-učiti. Poraja se  mi vprašnje kako pa potem priti do prebujenja in kako osebe, katere so že prebujene, funkcionirajo v vsakdanjem življenju? Prosim Zorana, Urško in ostale na forumu za vaše poglede, mnenja in odgovore na zastavljena vprašanja.

Pozdravljena lunca,
nisem prebral članka, tako da ga konkretno ne morem komentirati, bom pa poskusil tebi odgovoriti.

Vse kar nismo ustvarili sami je na nek način iluzija – zato je iluzija zelo, zelo širok pojem in ga vsak dojema drugače. Vsa prepričanja, vzorci, .. ki jih sami zavestno nismo ustvarili so iluzija – čeprav živimo v teh vzorcih, oziroma iluziji, je ta iluzija naša realnost – dokler se sami zavestno ne odločimo nekaj spremeniti in drugače zaživeti.

Enostavno povedano: Če se mi stvari ne zavedamo, še ne pomeni, da te ne obstajajo – le mi jih lahko ne vidimo.

Tako je tudi v našem življenju, če imamo nekje težave in nič ne naredimo, smo ujeti v usodo (to je to iluzija, ker si mi nismo tega sami izbrali) - usoda  nam kroji življenje, živce, jetra in še kaj drugega. Če se pa zavedaš, da imaš težave in to spremeniš je to – lastna izbira. Vmes je tudi, da se zavedaš težav a nič ne narediš – tu nastane potem večinoma največ konfliktov v osebi.

Ne vem, katere tehnike misli, da se je potrebno od-učiti – moje mnenje je da vse tiste, ki jih sami ne ponotranjimo in jih ne živimo – te je potrebno dati stran, kot tudi vso to znanje, vzorce, prepričanja, ki nam ne koristijo.

Moj nasvet je, da se zavedamo, svojih odločitev in da jih živimo in ponotranjimo, če pa te odločitve niso več v redu pa te odločitve spremenimo.

Na zemlji je sedaj verjetno sprememba edina stalnica in če se spreminjaš v skladu s sabo je v redu, če se pa spreminjaš ali ne spreminjaš radi drugih, pa verjetno ni ok.    
To je moje mnenje, upam, da kaj pomaga.

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Dekunstrukcija iluzije

Pozdravljen Zoran
Tisočkrat ti hvala za odgovor. Sem tudi sama čutila, da je ta iluzija to kar si napisal, samo nekakako nisem znala spravit v besede. Torej veselo na delo in še enkrat HVALA za odgovor in potrditev. :prst: