26 Nazadnje urejal Tina (30.05.2012 22:43:03)

Re: Izkušnje iz meditacij

spelca13 je napisal/a:

Malina že 2x sem tako improvizirala za svoj križ in danes je prvič bolje! Jupiiii! Včeraj sem bila sploh aktivna za moje zdravje in še nekoga drugega in tudi ta druga oseba se je danes bolje počutila. Morda pa res pali  wink  Tko, da če bo šlo tako naprej bom do meditacije že tko fit, da bom lohk sedela tud 3 ure  lol  Drugače jaz vedno meditiram leže in načeloma ne zaspim, samo na uro moram pazit, da ni zvečer ali po kosilu.

oooo, tole sem šele zdaj videla, super  smile  :prst:

Ninja je napisal/a:

Pred nekaj dnevi sem doživela zanimivo izkušnjo glede zaupanja vodnikom brez dvomov. Zjutraj se mi je med zajtrkom prikazal medved in mi rekel, naj se dobro najem. Tako sem po fortnih jajčkih jedla še kruh z namazi iz oreščkov. Po kosilu se mi je zopet prikazal in mi rekel, naj se dobro najem in poslušala sem brez podvprašanj. Proti večeru sem meditirala in odkrivala neke zadeve ter naletela na tako močen pretok energije, da mi je bilo skoraj slabo. Takoj mi je postalo jasno, da če ne bi dovolj jedla tisti dan, bi me po vsej verjetnosti zmanjkalo smile

Včasih je treba res poslušat, tudi če ne razumeš, zakaj in ne vidiš smisla v informacijah, ki jih prejmeš tongue

big_smile  :prst:

spelca13 je napisal/a:

Kako se ti je lahko tako neposredno prikazal medved? A kar med zajtrkom? Joj meni je to še prav čirulečarule  sad

Imam nekaj vprašanj v zvezi z meditacijo:
- v meditaciji se mi ful velikokrat pokaže srna oz. pride na obisk. ali to kaj pomeni?
- ali greste vi vedno z nekim točno določenim namenom v meditacijo ali lahko meditiraš kar tako?
- jaz imam zase celo proceduro. najprej delam linijo hare, potem vizualiziram da iz zemlje gre gor po mojem telesu zelena zdravilna svetloba, potem pa ko se mi zdi da sem redi grem pa v moj vrt. tam najprej delam salte in podobno te rplešem (za mojo hrbtenico) potem vizualiziram merkavo zase in za mojo družinico potem pa se srečujem z različnimi ljudmi s kateirmi imam recimo kaj za predelat ali pa z vodnikom. ko imam zadosti pa grem   cool  NO meni tole vse skupaj malo smrdi na zelooo vodeno oz. usmerejeno meditacijo s strani mojega uma-. je pa res, da so v kakšnih prizorih čustva zelo močna in ta čustva naj bi bila pokazatelj, da je pristno. pa včasih, ko začutim da grem globlje imam prebliske kakšnih prizorov. Predvsem ti dialogi ne vem če so pristni...ali so to res pogovori dveh duš ali pa mojega uma in mojega uma  wink  Zanima me, kako vi predelujete različne zadeve? Ker jaz trenutno intenzivno delam na ene 4-5 področjih in mi je malo predolgo, da bi recimo 1 teden delala samo za eno stvar in bi šele potem prišla na vrsto druga.  pa delam vsega po malem. a to ful ni ok?
- kako veš, da si res v meditativnem stanju? ker zadnjič sem se morala pomiriti pred spanjem in nisem hotela iti čez celo proceduro in sem zelo na hitro prišla kao v ta moj vrt, pa je čist isto dogajalo. Mal me mori tole k ne vem kaj je res in kaj ne...kaj si domišljam in kaj ne...kaj vodi moj um, oz. jaz. Morda je pa to vseeno, važno, da nekaj vizualiziraš?

Sem natresla vprašanj, a ne :-) Hvala za odgovore! :srcek:

Najboljše je pa brat, ko ena ki po vrtu skače in se s srnicami druži, drugi, ki z medvedki zajtrkuje govori o čarovnijah  cool  :prst:

Meni se zdi, da gre tebi kar zelo dobro, spelca13, in se soočaš z veliko stvarmi sama, kar je itak pohvale vredno, ker v skupini je vedno lažje, tako, da si lahko kar čestitaš :-)
Jaz predelujem (po opažanjih) vedno nekaj malo prej in malo več po teh srečanjih in delavnicah .... ne toliko med dogodkom samim.  Težko ti pa povem, kako, ker včasih nenadoma opazim preskok, spremembo...pa nisem nič posebnega naredila, samo nekaj ozavestila, ali grem po sistemu iz kakšne delavnice, pa hočem par stvari predelat, pa ko naredim prvo, ostalih sploh ni več, spet drugič pa eno in isto večkrat...nimam ključa, skratka. Včasih dolgo delam na nečem, pa potem samo pomislim na nekaj, pa je rešeno, spet drugič pa ni konca zadevi ... tako, da se mi zdi vse, kar opisuješ popolnoma normalno. Ta negotovost (ali je v umu stvar ali v meditaciji) je izjemno normalna, verjemi ... in slej ko prej sta povezani, po drugi strani pa je vseeno kateri način ubereš, če res želiš in se potrudiš, odgovor/reakcija slej ko prej je. Mislim, da je najbolje ravno to- da najdeš svoj način...
Predvsem pomaga, če dosti delaš ...  big_smile

'Življenje je proces.

27

Re: Izkušnje iz meditacij

Najboljše je pa brat, ko ena ki po vrtu skače in se s srnicami druži, drugi, ki z medvedki zajtrkuje govori o čarovnijah  cool  :prst:

Malina  big_smile  ja ampak meni se srna kaže v meditaciji (sam res zmeri pride pa tolk je srčkana), ne kr tko med zajtrkom. to sem hotla povedat, da ko si tolk zverziran se ti lahko zadeve kažejo že v "navadnem" stanju ne le v meditativnem  :prst:
Meni se zdi, da gre tebi kar zelo dobro, spelca13, in se soočaš z veliko stvarmi sama, kar je itak pohvale vredno, ker v skupini je vedno lažje, tako, da si lahko kar čestitaš :-)

o ne, sej nisem skos sama, sem in tja grem k Zoranu pa imam prijateljico, ki "obvlada" pa mi pomaga. Sicer pa julija itak pridem na meditacijo, sem si že zacahnala. V maju mi je blo tu mač vsega, junija me pa ni.

Drugače pa hvala Malina za spodbude, in tudi vsem ostalim hvala za odgovore, super ste tukaj, res!!!  :srcek:  :prst:

Jaz predelujem (po opažanjih) vedno nekaj malo prej in malo več po teh srečanjih in delavnicah .... ne toliko med dogodkom samim.  Težko ti pa povem, kako, ker včasih nenadoma opazim preskok, spremembo...pa nisem nič posebnega naredila, samo nekaj ozavestila, ali grem po sistemu iz kakšne delavnice, pa hočem par stvari predelat, pa ko naredim prvo, ostalih sploh ni več, spet drugič pa eno in isto večkrat...nimam ključa, skratka. Včasih dolgo delam na nečem, pa potem samo pomislim na nekaj, pa je rešeno, spet drugič pa ni konca zadevi ... tako, da se mi zdi vse, kar opisuješ popolnoma normalno. Ta negotovost (ali je v umu stvar ali v meditaciji) je izjemno normalna, verjemi ... in slej ko prej sta povezani, po drugi strani pa je vseeno kateri način ubereš, če res želiš in se potrudiš, odgovor/reakcija slej ko prej je. Mislim, da je najbolje ravno to- da najdeš svoj način...

Sej vem, jaz sem malo nestrpna pa bi rada učinke takoj, pa to pač ne gre. Sej vem, da ima vsak svoj način in da je ta po navadi najbolj pravi zanj. ne samo meni je bilo rečeno, da je bolje, da delam za eno stvar (npr. hrbtenico) intenzivno dlje časa in grem nato na drugo stvar. Samo oprostite, jaz ne morem delat salte po ure!  lol  Mal se hecam samo res, ko naredim svoje vaje in to ostane še veliko časa preden začutim, da imam zadosti. pa potem itak vedno kdo pride  wink

Zdej delam na vzorcu nesprejemanja, mi je taščica zadnjič (spet) pokazala fino ogledalce. jupiii   roll

Predvsem pomaga, če dosti delaš ...  big_smile
Ja to pa res, sem pa zdej kr pridna meditiram skoraj vsak dan. Mi je začelo mal manjkat, če ne recimo 2 dni.

28

Re: Izkušnje iz meditacij

Ninja, tale z medvedom zmaga. :prst:  big_smile

Tina je napisal/a:

Najboljše je pa brat, ko ena ki po vrtu skače in se s srnicami druži, drugi, ki z medvedki zajtrkuje govori o čarovnijah  cool  :prst:

lol  :prst:

Spelca13, ena povezava za srnico - mogoče najdeš kaj zase. smile

http://www.shamanicjourney.com/article/ … d-kindness

Lp :rose:

Re: Izkušnje iz meditacij

No, al pa tole:  wink  big_smile  :prst:

http://pesemduse.blogspot.si/2011/09/02 … dnik-srna/

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

30

Re: Izkušnje iz meditacij

wink  Seveda, čisto pozabila. Mam menda podzavestni vzorec okoli riti v žep wink  lol

31

Re: Izkušnje iz meditacij

ar3ka je napisal/a:

Ninja, tale z medvedom zmaga. :prst:  big_smile

Tina je napisal/a:

Najboljše je pa brat, ko ena ki po vrtu skače in se s srnicami druži, drugi, ki z medvedki zajtrkuje govori o čarovnijah  cool  :prst:

lol  :prst:

Spelca13, ena povezava za srnico - mogoče najdeš kaj zase. smile

http://www.shamanicjourney.com/article/ … d-kindness

Lp :rose:

Urška, čist hudo tole  s srnico. Sem prebrala oboje in res zna biti kej na tem. Prav razmislila bom. Hvala! :rose:   (in evo, nežnost  wink

Re: Izkušnje iz meditacij

ar3ka je napisal/a:

Mam menda podzavestni vzorec okoli riti v žep

Mah, pa tudi kolektivna zavest nas, Slovenk in Slovencev, ima močan in zelo neprijeten vzorec - kar je tuje, je boljše .... se kjerkoli in kadarkoli rada uštuli in privre na dan ... se tudi meni kar od nekod prikrade ta občutek in sama sem tudi bila nagnjena k temu, da sem bila najprej usmerjena povsod po svetu, šele nato pa na domače .. hmm  Tako, da sem se kar nekaj časa zavestno trenirala, da sem najprej pogledala (če sem npr. kupovala kakšno stvar ali iskala storitev) po okolici, nato širše po Sloveniji, če pa res ni bilo stvari, ki bi mi ustrezala, pa sem pogledala še po svetu ..  smile  Maaal offtopica ...  tongue

spelca13 je napisal/a:

Urška, čist hudo tole  s srnico.

Hvala  :srcek:

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

33

Re: Izkušnje iz meditacij

A lahko samo nekaj vprašam tukaj glede meditacije...berem eno knjigo Diane Cooper, kjer so tudi vaje za meditirati. in ona po vsaki pravi, da se je treba energetsko zapreti tako, da naredimo križ čez vsako čakro. Jaz tega nisem delala nikoli, začetek meditacije delam zelo podobno kot napiše tudi ona, ampak za konec sem se vedno le prizemljila in nisem delala nobenih križev nikjer. Niti se nisem v mislih kej energetsko zapirala, ker kar sem prebrala do sedaj, naj bi energetske zaščite potrebovali le tisti, ki v to verjamejo in da s tem delaš okoli sebe zid. Kaj pa jaz vem, meni brez tega nič ne fali, se mi zdi.

Ali je to res treba? Hvala za odgovore in lep dan vam želim  :rose:

34

Re: Izkušnje iz meditacij

Osebno nisem pristaš nikakršnih zaščit, sploh pa ne zapiranja čaker. Res delaš okoli sebe zid in blokade, stvari, ki pridejo do tebe, pa pridejo z razlogom - da se nekaj učiš iz tega, da ti pokažejo, kaj moraš pri sebi spremeniti, kaj delaš narobe. Mislim, da se slej ko prej takšne in drugačne zaščite "podrejo" in takrat dobiš večkratno porcijo vsega tongue
Tudi jaz se po meditaciji prizemljim in integriram vse spremembe na vse nivoje delovanja, predvsem pa skušam tudi po meditaciji ohranjati kanal (povezavo božansko-zemeljsko), da torej tudi v vsakdanu delujem preko najvišje zavesti.

35

Re: Izkušnje iz meditacij

Ninja je napisal/a:

Osebno nisem pristaš nikakršnih zaščit, sploh pa ne zapiranja čaker. Res delaš okoli sebe zid in blokade, stvari, ki pridejo do tebe, pa pridejo z razlogom - da se nekaj učiš iz tega, da ti pokažejo, kaj moraš pri sebi spremeniti, kaj delaš narobe. Mislim, da se slej ko prej takšne in drugačne zaščite "podrejo" in takrat dobiš večkratno porcijo vsega tongue
Tudi jaz se po meditaciji prizemljim in integriram vse spremembe na vse nivoje delovanja, predvsem pa skušam tudi po meditaciji ohranjati kanal (povezavo božansko-zemeljsko), da torej tudi v vsakdanu delujem preko najvišje zavesti.

Aha, saj se mi je zdelo. Ninja hvala! :srcek:

36

Re: Izkušnje iz meditacij

V zadnjem času sem imela izkušnjo v meditaciji, za katero sem začutila, da je namenjena, da jo delim na forumu. Opisala bom svoja doživetja in skušala razložiti občutek sporočila.

Prepustila sem se in znašla v morju. Čutila sem, kako se potapljam in stapljam z vodo, ne da bi mi zmanjkovalo zraka. Nato je proti meni začel plavati ogromen kit ter že začel odpirati svoja velika usta. Ustrašila sem se in že hotela zbežati, ampak nekaj mi je reklo, naj se le prepustim. Odprla sem se doživljanju in dopustila, da sem se znašla v kitovi ustni votlini, vendar me ni požrl, temveč se le zasukal in začel plavati z mano v svojih ustih po toku življenja. Z njegovo pomočjo je bila pot veliko varnejša in hitrejša, kot bi bila sicer. Začela sem še sama plavati, nato pa zagledala ogromenega orla, ki se mi približuje. Prijel me je s svojimi kremplji, me vzdignil in poletela sva. Ozrla sem se navzdol in videla, da je v toku življenja ujetih ogromno ljudi, ki so obtičali, se ne premikajo, komaj lezejo ali pa so obupani. Orla sem vprašala, zakaj nosi mene in ne njih. Bolj ga potrebujejo kot jaz. Zakaj jim ne pomaga. Njegov odgovor je bil: "Ti si pogledala gor."

Postalo mi je jasno. Vsi imamo na voljo vso podporo in pomoč tega sveta. Imamo pa tudi svobodno voljo, da se ji odpremo ali pa ne. Čisto vsak med nami ima nešteto vodnikov, pomočnikov in neskončno ljubezni, ki samo čaka, da se ji odpremo, da jo spustimo v svoje življenje, da preplavi naše telo, čustva, um, vsakodnevne situacije, da nas popelje v raj, ki je tu in sedaj, če si ga le upamo ugledati.

Zato le poglejte gor wink

37 Nazadnje urejal Ninja (25.11.2012 17:18:19)

Re: Izkušnje iz meditacij

Zdrav duh v zdravem telesu, občutenje daru življenja skozi telo, materializacija izkušnje inkarnacije ... vse to so znana spoznanja, povezana z našim telesom. Čutila sem, da moj odnos do telesa ni pravi, zato sem se podala v raziskovanje omejitev. Ugotovila sem, da sem imela preko krščanstva in podobnih izkušenj veliko zadržkov in izkrivljenih percepcij, povezanih s tem, da je telo grešno, umazano, omejeno, celo tako daleč, da so telesne potrebe hudičeve in podobno. Obenem sem zaznala, da je večnost mogoče občutiti le skozi dušo in ne v okviru telesa. Vse to me je še bolj zmedlo, da nisem imela prave perspektive povezanosti s svojim telesom. Sklicevanje na to, da naj bo povezava taka, kot je v najvišje dobro, se mi je v tem primeru zdela bolj prelaganje odgovornosti kot sprejemanje božanskega.

V tem kontekstu mi je bilo pokazano, da se vse poškodbe, ki smo jih doživeli na telesu, odražajo tudi na duši, srcu, umu in tantienu (seveda lahko te vplive transformiramo oziroma z ozaveščanjem sprostimo blokade in sprožimo samozdravljenje). V telo smo prinesli določene energije in dano nam je, da jih v telesu shranimo kot v malem svetišču. Naš odnos do tega svetišča posledično vpliva tudi na dušo, srce, duha in um. To ne pomeni, da se podredimo materialnemu in se ujamemo, ampak da skrbimo zase v vseh pogledih in cenimo izkušnjo življenja, ki nam je bila dana skozi telesno inkarnacijo, smo za to hvaležni in jo brezpogojno sprejemamo. Vse bolj čutim in dojemam, kako pomembno je stanje telesa tudi za razvoj duha, da pa bi znali vzpostaviti in obdržati prave pogoje, moramo imeti do telesa pravi odnos, ga sprejemati, znati zadovoljiti njegove potrebe in mu dati pogoje za zdravje.

38

Re: Izkušnje iz meditacij

Ninja je napisal/a:

Vse bolj čutim in dojemam, kako pomembno je stanje telesa tudi za razvoj duha, da pa bi znali vzpostaviti in obdržati prave pogoje, moramo imeti do telesa pravi odnos, ga sprejemati, znati zadovoljiti njegove potrebe in mu dati pogoje za zdravje.

:prst:  :prst:  smile

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

39

Re: Izkušnje iz meditacij

Meditacija je v mnogočem podobna telesni vadbi. Tako kot je pri treningu pomembno, da vaje izvajamo le do bolečine, da se ne bi poškodovali, tako se moramo naučiti  najti zmernost in mejo tudi pri meditaciji. In tako kot ni napredka pri vaji, če ne gremo vsake toliko preko svojih že poznanih telesnih zmogljivosti, tako tudi pri osebni rasti ne dosežemo veliko, če se ves čas gibamo le v že postavljenih okvirjih. Umetnost pa je najti harmonijo vsega tega, začutiti, kdaj je pravi čas za kaj in biti dovolj odprti in pretočni, da znamo začutiti sebe, svoje potrebe in se uskladiti z božansko vibracijo ljubezni, ki nas vselej vodi po pravi poti.  :prst:  :srcek:

40

Re: Izkušnje iz meditacij

Tole pa moram deliti z vami. Pred dvema dnevoma se vozim po cesti in kar naenkrat me prevzame močen spomin na sanje tiste noči, v katerih so me vodniki opozorili, naj vozim previdno. Avtomatično sem zmanjšala hitrost in pred avto je takrat padel ogromen kup snega. Če ne bi upočasnila, bi padel direktno na avto. Rečem lahko le hvala, hvala, hvala  :srcek:  :rose:

Pa še to - z dovoljenjem fanta delim njegovo izkušnjo. Včeraj je odpiral S. P. in sva ves dan posvetila birokraciji in urejanju vseh pripadajočih zadev (ajpes, durs, banka, ZZZS ...). Ves čas naju je spremljal občutek, da počneva pravo stvari in tako mora biti, med podpisovanjem pogodbe pa se je na listu pojavilo še belo pero smile Lepo je, ko dobiš takšna znamenja in potrditve. Hvaležna sem tudi za to  :srcek:  :srcek:  :srcek:

41

Re: Izkušnje iz meditacij

Ninja je napisal/a:

Pa še to - z dovoljenjem fanta delim njegovo izkušnjo. Včeraj je odpiral S. P. in sva ves dan posvetila birokraciji in urejanju vseh pripadajočih zadev (ajpes, durs, banka, ZZZS ...). Ves čas naju je spremljal občutek, da počneva pravo stvari in tako mora biti, med podpisovanjem pogodbe pa se je na listu pojavilo še belo pero smile Lepo je, ko dobiš takšna znamenja in potrditve. Hvaležna sem tudi za to  :srcek:  :srcek:  :srcek:

Čestitke in srečno! smile  :prst:

42

Re: Izkušnje iz meditacij

Hvala, Ar3ka  :srcek:

43

Re: Izkušnje iz meditacij

Moja izkušnja je, da je moč meditacije primerljiva z močjo sončne toplote v naravnem svetu.
Če je bog Sonce, je potem toplota tisto, kar pride do nas v obliki meditacije in informacij tekom nje.

Kot v naravi iz dneva v dan ne vidiš razlike, je tudi pri meditaciji tako.
Če pogledam rastlinico v zemlji, je nezmerljivo, koliko je zrasla na dan, a vendar neizmerno, ko primerjaš sliko prvega kalčka ali cele rastline čez 3 mesece.
Jaz sem zdaj v situaciji, ko sem 3 mesece doma in veliko meditiram vsak dan, in rezultati so zelo zanimivi.
Kot rečeno, iz dneva v dan skoraj nič, cela slika počutja in sprememb pa je zelo impresivna.

Poskušam s slednjimi meditacijami:

- planetarna mantra za vsak dan po djotishu
to je zanimiva meditacija, predvsem ti sprosti misli in ti pomaga sprejeti energijo in se uglasiti s sporočilom in vrednostjo planeta, ki je tisti dan aktiven. Zelo primerna za vsakodnevno umirjanje in povezavo z deli sebe, ki bi jih rad bolje videl, da jih ozavestiš.

- meditacija z notranjim pregledom organov
to sem preiskušala zaradi bolezni. Čez čas dobiš referenčno točko, povratno informacijo za vsak organ in njegovo počutje.
Meni osebno se tisti, ki so v fazi čiščenj, pokažejo kot vedno bolj beli. Zelo pomaga kombinacija s taoističnimi vajami 'notranji nasmeh'.

- meditacija na polno/prazno luno
pomaga pri prazni spodbudit vpogled v našo temo (da nam pokaže podzavest in skrite stvari) in pri polni luni ozavestit, katera področja so 'prezasičena', kje imamo presežek energije oz. s čim se ukvarjamo preveč, kje se kvačkamo in haklamo. Te meditacije so od meseca do meseca zelo različne

- meditacija z angeli
Po potrebi, glede na situacijo, kjer rabimo pomoč. Angeli so vedno blagodejni in tolažeči sopotniki in vedno prijetna družba.
Predvsem primerni za obdobja žalovanja in situacije, kjer rabimo podporo za ljubečo ampak jasno soočanje s sabo.

Drugače pa iščem ravnotežje med tem, da me 'odnaša' in med tem, da sem umsko preveč prisotna.
Se mi zdi, da rabiš nekaj mesecev, da začneš v resnici dobivat res prave informacije, ko se vsa ta nesnaga sčisti, ki jo nanaša vsakodnevni umski izziv :-)

Kar je vsem meditacijam skupno - čas poteka blazno drugače  wink
Približno 10 min/h  :srcek:

'Življenje je proces.

44

Re: Izkušnje iz meditacij

Ninja je napisal/a:

Tole pa moram deliti z vami. Pred dvema dnevoma se vozim po cesti in kar naenkrat me prevzame močen spomin na sanje tiste noči, v katerih so me vodniki opozorili, naj vozim previdno. Avtomatično sem zmanjšala hitrost in pred avto je takrat padel ogromen kup snega. Če ne bi upočasnila, bi padel direktno na avto. Rečem lahko le hvala, hvala, hvala  :srcek:  :rose:

Pa še to - z dovoljenjem fanta delim njegovo izkušnjo. Včeraj je odpiral S. P. in sva ves dan posvetila birokraciji in urejanju vseh pripadajočih zadev (ajpes, durs, banka, ZZZS ...). Ves čas naju je spremljal občutek, da počneva pravo stvari in tako mora biti, med podpisovanjem pogodbe pa se je na listu pojavilo še belo pero smile Lepo je, ko dobiš takšna znamenja in potrditve. Hvaležna sem tudi za to  :srcek:  :srcek:  :srcek:

Hudo lepo  :srcek:   :prst:

'Življenje je proces.

45

Re: Izkušnje iz meditacij

Mislim, da je pogost problem pri našem delovanju neusklajenost duha, duše, uma, srca in telesa, česar sem se tokrat lotila nekoliko drugače. Odprla sem se, da za vsakega od njih sploh začutim njegovo božansko funkcijo in vlogo, da "jim zaupam", ko se postavijo na mesto (pri meni je bil na primer prisoten strah pustiti umu in srcu, da delujeta postavljena na svoje mesto), da zaživijo svojo božansko vlogo. Nato sem jih postavila na mesto, dopustila, da se povežejo in harmonizirajo med sabo.

Nato se je v meni zbudil jasen glas, ki me je vprašal, čemu se bojim biti v sedanjem trenutku. Odgovorila sem, da moja preteklost nekako definira, kdo sem danes. Glas me je vodil skozi slike in mi obrazložil, da vse značilnosti, sposobnosti in potenciali niso vezani na preteklost, ampak sedanjost in so tu neprimerno večji, intenzivnejši, kot so kdajkoli bili. Ni pomembno, kaj je bilo, ampak kaj je sedaj. Tega me je bilo na nekem nivoju strah, zato me je glas vodil v prihodnost, od koder sem pogledala na svoje sedanje življenje. Spoznala sem, da če ne bom zares zaživela svojega sedanjega življenja in dala poudarek kreiranju sedanjosti in novih dogodkov, bo sled tega življenja, pečat oziroma odtis na niz življenj, le medla linija razreševanja preteklosti brez ustvarjanja novih izkušenj in doživetij. In še enkrat - ni pomembno, kaj je bilo, ampak kaj se odločim sedaj, da bo wink

To me spominja na misel, ki sem jo nekje prebrala - Don't be so serious, it's just life wink

46

Re: Izkušnje iz meditacij

V zadnjem času sem imela priložnost pobliže spoznavati vzorec odvisnosti od duhovnosti. Začutila sem, da je meditacija oziroma razreševanje tudi neke vrste bergla, katere cilj je, da v polnosti zaživimo svoje potenciale in jih v polnosti integriramo v svoje delovanje, takrat tudi meditacije v takem smislu ne potrebujemo več. S tem ne mislim, da je meditacijo potrebno opustiti. Sploh ne. Le da mogoče preoblikujemo pogled nanjo in se zavedamo, da bo prišel čas (morda ne v tem življenju), ko je ne bomo več porebovali.
Načinov učenja je neskončno mnogo, toliko, kot je ljudi smile Mi smo si izbrali učenje skozi meditacije in konkretno energjisko delo na sebi, kar pa ni nič boljše ali slabše od katere koli druge vrste učenja. Duša si je učenje izbrala na podlagi preteklih izkušenj, ki so ji blizu, ki so se izkazale za učinkovite za nas in ko tako učenje aktivno zaživimo in ga sprejmemo, se počutimo izpolnjeni, ker živimo svoj življenjski namen. Zato tudi ne vidim smisla v tako imenovanih borcih za svetlobo. Ne le glede konotacije besede boj in vsiljevanje svojih zamisli, ampak tudi, ker je osebna rast na naš način le ena od možnosti, ki lahko ustreza nam, ne pa našemu sosedu, katerega duša si je morda izbrala drugačno pot smile
Ni pa dobro, da se v takšno učenje ujamemo. Ker delo na sebi ni samo sebi namen, ampak je pomembno, kako to prizemljimo, integriramo v svoje delovanje in predvsem - zaživimo  :srcek: Osebno sem čutila blokado zaradi strahu pred spremembami, ki sem ga predihala in se jasno odločila "Od tega trenutka dalje usmerjam energijo tja, kamor je v najvišje dobro" in "Od tega trenutka dalje živim svoj življenjski namen". Čeprav morda ne vem, kaj je moj naslednji korak, zaupam, da mi bo pokazan, se jasno zavedam, da me vodi čista zavest in delujem v najvišje dobro vseh. Naročila sem še, da imam perspektivo takega načina delovanja.
Izzivi? Seveda. Na vsakem koraku. Verjamem, da se neko prepričanje ali odločitev maje tako dolgo, dokler ni povsem trdno. Pa naj bo to skozi odnos drugih do nas, lastne dvome, različne druge preizkušnje, s katerimi smo soočeni. Vse pa le z namenom, da postavimo trdne temelje, za katere smo se odločili. Takšne situacije so blagoslov, skozi katerega zrasemo. In ne da se jezimo v smislu: "Joj, ravno sem bil pri sebi, miren in sem se počutil dobro, pa je prišel XY in mi spet vse zamajal". Prav tako, da nismo jezni nase, ampak se brezpogojno sprejmemo z vsemi omejitvami, ker jih le tako lahko zares presežemo.
Na tej točki se vračam na enega od zapisov, ki sem ga objavila na forumu. Ne moremo zares sprejeti nekaj, kar ni naše. Šele ko naredimo prostor sebi, svojim potencialom in srčiki svoje biti, lahko zares zaživimo svoj namen. Slednje mi je bilo zelo zanimivo, ker sem čutila, da obstaja del mene, ki se ne prizemlji. Na različne načine sem se želela povezati, združiti s tem delom, pa ni šlo. Ta vikend pa smo na Akademiji delali z nekimi vzorci in omejitvami. Ko smo se jih osvobodili, sem začutila, da se mi je začel približevati ta neprizemljeni del mene. Postalo mi je jasno: seveda, ni mogel priti, ker ni bilo prostora zanj in se skozi omejitve, ki sem jih imela, ni mogel izraziti, zato je deloval tam nekje po svoje smile Skrajno zanimivo big_smile

Skratka, poskusimo uživati v življenju in da nam je zanimivo, zabavno, interesantno wink Hvala Zoranu, Urški, sošolcem in vsem ostalim, ker mi dajete nenehne iztočnice za nova spoznanja in užitek na sebi (namesto delo na sebi) big_smile

47

Re: Izkušnje iz meditacij

Naj delim še eno uporabno zadevo, ki sem jo doživela v meditaciji. Ljudje imamo takšne in drugačne težave, ker nismo v ravnovesju. Neravovesje in nagnjenost k enemu ali drugemu polu (npr. sreča - nesreča, žalost - radost, manjvrednost - večvrednost, nadzor - prepuščanje) ustvarja disharmonijo, blokade pretoka energije in posledično težave na fizični, čustveno, mentalni ali duhovni ravni. Ker podzavestno ali zavestno čutimo neravnovesje v obliki primanjkljaja ali presežka nečesa, pa si ne znamo pomagati, zavestno ali podzavestno ustvarjamo kompenzacije. Zato je dobro, da se vsaj pri tistih vzorcih, ki so pri nas temeljni, se nam vračajo in se z njimi pogosto srečujemo v življenju, osvobodimo ujetosti v energije kompenzacij na vseh ravneh in nivojih. Tako pridobimo dragoceno energijo, ki jo lažje usmerimo v to, da zaživimo tako kot želimo, uravnovesimo oba pola in predelamo moteče načine delovanja  :srcek:  :rose:

48

Re: Izkušnje iz meditacij

Pozdravljeni,

tudi jaz bi rad delil z vami svojo izkušnjo, ki se mi je pripetila nedavno. Ko se meditiral mi je med meditacijo prišla misel o eni znanki ki mi je drugače zelo simpatična. Še isti dan sem šel na pijačo, in naletel ravno na njo ko je s kolegom pila kavo.  smile
Naključje ali kaj več?

49

Re: Izkušnje iz meditacij

Kaj pa je več od naključja wink ?
Prilike so, ostalo moramo narediti pa sami ...  smile  :prst:

'Življenje je proces.

50

Re: Izkušnje iz meditacij

Tina je napisal/a:

Kaj pa je več od naključja wink ?
Prilike so, ostalo moramo narediti pa sami ...  smile  :prst:

Res je.  smile