1

Tema: ponavljajoča se vnetja

Zdravo

Prosila bi za vpogled in kakšen nasvet glede mojega zdravstvenega stanja. Že kake tri leta se mi redno ponavljajo nožnična vnetja. Nikakor mi ne uspe najti vzroka in se te težave rešiti. Skoraj da ni meseca ko ne bi prebolela vsaj enega vnetja.

vnaprej hvala za odgovor.

Lep dan želim, Branka

Re: ponavljajoča se vnetja

Živjo,

No če to ni "naključje" - ravno sem hotela odpret temo o ginekoloških težavah  smile
Jaz sem tudi imela stalna vnetja, zelo dolgo. Pa sem začela nosit samo bombažno perilo, nič tamponov in je bilo malo bolje, samo ne povsem.
Zaradi različnih težav sem šla h gospe, ki se ukvarja s karmično diagnostiko. Povedala mi je, da je to tipična težava, če se ne sprejemaš kot ženska. Pri meni je čutila veliko moške energije, žensko pa precej potlačeno.
Po terapiji pri njej sem začela bolj intenzivno delat na sebi in sem se zelo spremenila. Postala sem precej bolj nežna, začela sem nosit roza barvo oblačil (ki je prej nikoli nisem) in spet uporabljam svoje pravo ime, ki ima dosti bolj nežen in ženstven zven kot vzdevek, ki sem ga uporabljala dve desetletji.
Vnetja so povsem izginila.

Imam pa še vedno druge težave, ki se prej niso pokazale. Namreč težave z jajčniki - sploh ne pride do ovulacije že več mesecev. Ginekologi predlagajo samo, da ponovno začnem jesti kontracepcijo (ki je ne potrebujem in je ne želim jemati) ali pa vsake nekaj mesecev močne hormonske tablete za sprožitev...
Nič od tega mi ne diši, čutim odpor do teh zdravil.

Zanimivo pri vsem tem je, da po intenzivnem brskanju po internetu ugotavljam, da moje stanje (policistični jajčniki) sploh ni redek pojav ter da zdravniki ne vedo zanj vzroka niti ni zdravila. Samo posledice blažijo z zdravili in skušajo preprečevati poslabšanje – torej nastanek novih zapletov.

Sama tukaj ne znam prodreti naprej, pa prosim za nasvet Urško ali Zorana, če vidita pri meni kak globok vzorec, ki ga jaz ne zaznam, da bi lažje delala na njem.

Hvala že vnaprej.  :rose:

živjo

Naključij ni vse je "na ključ". smile

Hvala za tvoj odgovor. Bom razmislila v to smer. Mogoče se res ne počutim ženstveno in se ne sprejemam v polni meri kot ženska. Pri sebi dejansko pogrešam nežnost, toplino, težko izkazujem ljubezen, ne pogrešam nekoga zlepa,.... Očitno sem nekje nekoč to potlačila. Od nekdaj mi je bilo odveč mesečno perilo. Nimam samozavesti,....

Bom malo povrtala po sebi, če mogoče vzrok tiči kje tukaj.

Nekako imam občutek da se je vse skupaj začelo ko smo se začeli seliti. Predno so se začela pojavlajti vnetja smo namreč podrli naš stari dom,se preselili k sosedi, kjer smo bili žal le slaba dva mesesa. V teh dveh mesecih sva prišli s sosedo, ki sem jo dotlej spoštovala, imela rada.... navzkriž in smo se odselili. Od takrat nisva spregovorili besede. Preselili smo se k tašči, kejr smo ostali cca 1,5 leta. Potem smo se preselili v naš novi dom. Od začetka teh selitev naprej imam vnetja. Opažam pa da imata probleme tudi obe hčerki. Zelo pogosto jamrata, da ju peče, da ju srbi, imata pordelo kožo na tem področju,...

Ne trdim, da je povezano s tem. Iščem vzrok, da bi ga odpravila, ker je nadležno in me tudi skrbi, ker ponavljajoča vnetja dolgoročno znajo povzročiti še kakšne resnejše težave.

Zaradi strahu pred vnetjem se pomalem izogibam tudi spolnosti. v njej ne uživam tako kot bi lahko....

Še enkrat hvala za tvoj odgovor. vseeno pa bi prosila še za kak vplogled in nasvet še s strani Urške ali Zorana.

Tebi Orhideja pa želim, da odkriješ vzrok za svoje težave in ga uspešno odpraviš.

Hvala.

Branka

p.s.
ob branju predogleda svojega posta se mi je prikradla še ena misel oziroma možen vzrok. Za gradnjo hiše sem na banki vzela kredit, v službi je šlo vse precej navzdol, ostala sem brez šestih plač, katerih mi delodajalec še do danes ni dal, čeprav pravi, da jih bo. Kasneje sem menjala službo, v kateri sem še vedno, a sem vedno v negotovosti, ker mi podaljšuje pogodbo in nikoli ne vem, ali bo podaljšana. Vsak mesec kalkuliram, kaj si smem privoščiti, kaj ne,... Je mogoče tudi to vzrok? Strah pa verjetno prenašam tudi na hčerki in se zato tudi pri njiju dogajajo težave.

branka je napisal/a:

Prosila bi za vpogled in kakšen nasvet glede mojega zdravstvenega stanja. Že kake tri leta se mi redno ponavljajo nožnična vnetja.

Pozdravljena Branka,
pri tebi je zaslediti zelo močno podzavestno in zavestno agresijo do moških, ter nesprejemanje moških in situacij z moškimi.
Vnetje ti tudi povzroča močan občutek krivde, ki pa prihaja zaradi občutka, da moraš za svoja dela in misli biti kaznovana.

branka je napisal/a:

p.s.
ob branju predogleda svojega posta se mi je prikradla še ena misel oziroma možen vzrok. Za gradnjo hiše sem na banki vzela kredit, v službi je šlo vse precej navzdol, ostala sem brez šestih plač, katerih mi delodajalec še do danes ni dal, čeprav pravi, da jih bo. Kasneje sem menjala službo, v kateri sem še vedno, a sem vedno v negotovosti, ker mi podaljšuje pogodbo in nikoli ne vem, ali bo podaljšana. Vsak mesec kalkuliram, kaj si smem privoščiti, kaj ne,... Je mogoče tudi to vzrok? Strah pa verjetno prenašam tudi na hčerki in se zato tudi pri njiju dogajajo težave.

Ja super, da se ti tako pri pisanju odpre – le predelaj to in spusti ven. Postopek transformacije je prilepljen na začetku.

Možno je tudi da so prisotni paraziti, bakterije, virusi,.. ko rešiš te vzorce bi morali tudi te iti, če pa ne ti pa priporočam bioresonanco, katera ima preverjanje po vrstah parazitov, virusov,.. – ne pa nasplošno.

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Orhideja je napisal/a:

Imam pa še vedno druge težave, ki se prej niso pokazale. Namreč težave z jajčniki - sploh ne pride do ovulacije že več mesecev. Ginekologi predlagajo samo, da ponovno začnem jesti kontracepcijo (ki je ne potrebujem in je ne želim jemati) ali pa vsake nekaj mesecev močne hormonske tablete za sprožitev...
Nič od tega mi ne diši, čutim odpor do teh zdravil.

Orhideja,
pri tebi vidim močan občutek, da ne znaš reči ne. Na tak način, da ne znaš reči ne, se verjetno puščaš izkoriščati, kar te izčrpuje ter obtoževanje sebe radi tega, kar pripelje da se ne veš pravilno odločiti.
Vlečeš pa še (ne vem jih čisto definirati) občutke od mame za časa bivanja v maternici, ki so destruktivni zate.
Samo se spusti v čas bivanja v maternici in predihaj tisto, kar občutiš, da je moteče zate in nato napolni še ta čas z ljubeznijo.

Dobro je pa da imaš dobre misli v sebi, oziroma si naravnana na to, da boš uspela rešiti stvari.

Tudi tebi priporočam bioresonanco, če začutiš, da je dobra zate.

Zoran je napisal/a:

Pozdravljena Branka,
pri tebi je zaslediti zelo močno podzavestno in zavestno agresijo do moških, ter nesprejemanje moških in situacij z moškimi.
Vnetje ti tudi povzroča močan občutek krivde, ki pa prihaja zaradi občutka, da moraš za svoja dela in misli biti kaznovana.

zoran najlepša hvala za vpogled. Se kar strinjam s tabo, vendar ne vem kako naprej. Kako naj se rešim te agresije in nesprejemanja moških? Pogosto res čutim jezo do moškkega spola, jim nasprotujem brez razloga,... To mi ni niti najmanj všeč. Mogoče kak nasvet?
Pa kako se znebiti občutka krivde....

kako naj se tega lotim s pomočjo reikija. Sicer imam opravljeno tretjo stopnjo, a reikija ne uporabljam ravno pogosto, zato bi bila tudi tukaj dobrodošla kakšna pomoč, nasvet....

hvala.

lp, Branka

branka je napisal/a:

zoran najlepša hvala za vpogled. Se kar strinjam s tabo, vendar ne vem kako naprej. Kako naj se rešim te agresije in nesprejemanja moških? Pogosto res čutim jezo do moškkega spola, jim nasprotujem brez razloga,... To mi ni niti najmanj všeč. Mogoče kak nasvet?
Pa kako se znebiti občutka krivde....

Branka, kot sem ti že napisal je na začetku teme prilepljen postopek in pojdi skozi njjega: http://www.pesem-duse.com/forum/viewtopic.php?id=588
Vprašaj se na katero osebo iz otroštva me spominja ta oseba (oseba s katero prideš v konflikt). Za krivdo poskusi pogledati, če si bila mogoče kje kaznovana za svoja dejanja, besede,..

Ko je prisotna agresija je dobro tudi očistiti jetra (čaji, grenivka+olje ali kaj drugega)

branka je napisal/a:

kako naj se tega lotim s pomočjo reikija. Sicer imam opravljeno tretjo stopnjo, a reikija ne uporabljam ravno pogosto, zato bi bila tudi tukaj dobrodošla kakšna pomoč, nasvet....

Reiki: Odpiram se da sem tak kanal za Reiki energijo, da vidim/občutim/zaznam  vzroke za: (našteješ kar delaš) in opazuj kaj se dogaja, če je potrebno globlje dihaj, mogoče rabiš sebi ali komu drugemu odpustiti – bodi pozorna na sve kar se pojavlja, od slik, misli, občutkom, kako telo reagira – vse spusti ven, kar ne želiš več imeti.

Preteklost je že bila in postavi dogodke v preteklost tam kjer jim je mesto in jih več ne nositi s sabo.

Če ostane še kakšna zbledela slika je vredu, važno je da ni veš destruktivnih misli, čustvenega nabolja ali da se telo slabo počuti.

Veselo na delo, pa javi kako napreduješ.

Zoran najlepsa hvala. Se bom lotila dela in sporocim kako je.

branka je napisal/a:

Zoran najlepsa hvala. Se bom lotila dela in sporocim kako je.

Živjo,

tudi jaz imam nekaj vprašanj,v bistvu gredo vsako na svojo temo, ampak ti dve se po moje malo povezujeta. pa bom napisala skupaj.

1. Tudi jaz imam ponavljajoče težave z vnetji in to že dve leti. lansko pomlad sem vse skupaj malce umirila in rešila z bioresonanco in antikandida dieto. Letos jeseni pa je spet vse noro butnilo ven in se spet s tem borim. Tokrat tudi bioresonanca učunkuje počasneje, kljub temu da delam še reiki.

2. Moja teža. Z vsem zgoraj je zelo povezana, saj ko sem rešila zgornje probleme sem skoraj čisto spontano tudi shujšala 5 kg. Jesen pa se je tudi teža spet začela nabirati in danes sem zopet tam kjer sem bila lani.

Prosim vas za pomoč. za vse to sumim, da so vzrok moje čustvene težave, ki pa jih sedaj aktivno rešujem. čisto vsak dan meditiram, predihavam vzorce in delam linijo hare ter reiki. Zoran mi je enkrat dejal, da me teža tudi prizemljuje, ampak sedaj toliko delam linijo hare, da to po moje ni več vzrok. zavedam se, da suhica ne bom nikoli, je pa sedaj tudi že vprašanje zdravja, saj sem imela probleme že z nosečniškimi sladkornimi, prav tako se mi je v zadnjem letu in pol zelo povišal holesterol in sladkor v krvi. resnično bi bilo zame nujno, da shujšam vsaj ene 10 kg, ki so za moje zdravje že škodljivi. Vem da veliko jem, ampka za toliko kg. pa spet ne in tudi gibam ogromno. torej mora biti vzrok še drugje. Vem tudi da me moja teža ščiti pred čustvi, ki jih moram skrivat in verjetno je šla teža lansko leto dol tudi zaradi tega, ker sem jih izrazila. samo te stvari niso odvisne le od mene, in ne vem kako naj se tega lotim. Kot pravim, kar lahko naredim v "fizičnem" življenju delam in aktivno rešujem problem. Morda pa rabim le malo več časa kaj pa vem.

Skratka. Lepo prosim za vpogled, kje bi bil morda še vzrok moje prekomerne teže in tega, da se je nikakor ne morem znebiti, ter ponavljajočih se vnetij, da potem lahko zadeve predelam. Hvala!  smile

Kakor te jaz začutim, nosiš v sebi nerazrešen odnos do sebe kot ženske. Strah te je svobodno zaživeti ženskost in žensko energijo, hkrati tudi nosiš vzorec da so ženske manj vredne/pomembne kot moški. Predlagam ti, da razrešiš strah in vzorec po procesu transformacije. Imaš podporo

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

11

Jaz sem še začutila nerazjasnjene pojme glede varnosti in odgovornosti. V smislu, da se počutiš odgovorna za stvari, ki niso tvoja skrb in da si iščeš zaščito v zunanjem svetu, namesto v zaupanju vase. (Tudi s tem je povezana odgovornost).
Glede tega, kako ješ, pa težko kaj rečem, če je pravilno in dobro, ker ne vem, kako se prehranjuješ - morda tam delaš kaj napak. Ampak manjka ti, da se sprostiš v sebi in delaš te dnevne meditacije ter druge duhovne prakse iz notranje ljubezni do sebe in ne iz občutka obveze (v smislu pritiska). Prav je, seveda, da si odgovorna do sebe, ampak jaz zaznavam neke globoka obsojanja. Povezana s tvojo idejo, da si moraš zaslužit, da te imajo radi. To bi se pokrivalo z zgornjim, kar je rekla Urška, tako, da me zanima, če ti zazvoni kak zvonček na to temo ... srečno in javi  smile  :prst:

'Življenje je proces.

12

Tina je napisal/a:

Jaz sem še začutila nerazjasnjene pojme glede varnosti in odgovornosti. V smislu, da se počutiš odgovorna za stvari, ki niso tvoja skrb in da si iščeš zaščito v zunanjem svetu, namesto v zaupanju vase. (Tudi s tem je povezana odgovornost).
Glede tega, kako ješ, pa težko kaj rečem, če je pravilno in dobro, ker ne vem, kako se prehranjuješ - morda tam delaš kaj napak. Ampak manjka ti, da se sprostiš v sebi in delaš te dnevne meditacije ter druge duhovne prakse iz notranje ljubezni do sebe in ne iz občutka obveze (v smislu pritiska). Prav je, seveda, da si odgovorna do sebe, ampak jaz zaznavam neke globoka obsojanja. Povezana s tvojo idejo, da si moraš zaslužit, da te imajo radi. To bi se pokrivalo z zgornjim, kar je rekla Urška, tako, da me zanima, če ti zazvoni kak zvonček na to temo ... srečno in javi  smile  :prst:

Hmmm Tina, kaj naj rečem, ti si čarovnica!  :prst:  Ampak v dobrem smislu. ja je precej tako kot si rekla, glede odgovornosti in zaupanja vase. in tudi obsojanje zna bit ja, samo ga zavestno kenslam, ker razumsko vem, da delam prav in tudi je v najvišje dobro, samo tisti vzorci, vzorci in zakoreninjene vrednote te družbe mi očitno v podzavesti malce sekajo. ampak jih drugače ne šmirglam kaj dosti, očitno moram na tem delati še v podzavesti. edino meditiram pa res zase in nikakor ne iz obveze. in je to moj dnevni ritual, ki me sprošč ain pomirja in brez tega, bi zadnje leto zelo težko.

To da se ne prejemam kot ženkso mi je pa Urška že enkrat rekla, smao jaz res ne vem kaj točno bi to bilo. ker sem prav rada ženska, edino moja zunanja oblika mi tretnurno ni preveč všeč, ampak delam na tem. morda je to to. in nimam kakšnega kompleksa pred moškimi in nitit pod razno ne čutim kakšne manjvrednosti do njih. tukaj moram tudi očitno še raziskat. Hvala vsem, super ste!  :rose:  :srcek:

spelca, mislim, da si si sama odgovorila, kje se kaže vzorec nesprejemanje sebe kot ženske.

spelca13 je napisal/a:

edino moja zunanja oblika mi tretnurno ni preveč všeč

Kot sem ti napisala že nekje drugje, če ne čutiš tistega, kar sem ti napisala, raje ne delaj sproščanja vzorcev, kot da bi se mučila z odporom in agresijo. Včasih pa nam butne ven odpor in agresija, ko se globoko v sebi zavedamo, da moramo spremeniti ravno tisto, kar bi najraje kar odrinili nekam v kot.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

14

smile  Ja sej pravim, da včasih rabim malo časa, da pogruntam :-) Pa še ene par stvari sem pogruntala in vem samo nekaj. Zredila sem se točno zato, ker so mi vso mladost vcepljali da sem debela, pa sploh nisem bila. Zdej se samo na zunaj kaže kar je bilo v meni toliko časa in pa seveda tudi to, da imam odpor do debelih ljudi. Zdej sem pa sama točno taka. in to je to. dokler tega ne bom sprejela pri sebi, ne bo šlo stran pa se lahko na glavo postavim. pa še trebuh ščiti moj pleksus, ker čisto vsak stres čutim tam. Tko da moram zdje samo delati na tem. upam, da mi uspe, ker so to kar globoke in stare zadeve. Samo ne da mir, tole življenje, a ne? Vse prihaja ven, madonca, je treba skos delat.  smile   Hvala! smile  :rose:  :rose: 

Urška je napisal/a:

spelca, mislim, da si si sama odgovorila, kje se kaže vzorec nesprejemanje sebe kot ženske.

spelca13 je napisal/a:

edino moja zunanja oblika mi tretnurno ni preveč všeč

Kot sem ti napisala že nekje drugje, če ne čutiš tistega, kar sem ti napisala, raje ne delaj sproščanja vzorcev, kot da bi se m

učila z odporom in agresijo. Včasih pa nam butne ven odpor in agresija, ko se globoko v sebi zavedamo, da moramo spremeniti ravno tisto, kar bi najraje kar odrinili nekam v kot.