Re: Izreki in modrosti

Nekako logično,ker morajo narediti prostor za nove ljudi ko to rabimo. big_smile  :prst:

77

Re: Izreki in modrosti

Praksa brez teorije je nevarna, a teorija brez prakse nekoristna.

V.I.Lenjin

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

78

Re: Izreki in modrosti

Če boste poskušali v vsaki situaciji najti tisto, kar je dobro, boste odkrili, da je vaše življenje nenadoma izpolnjeno s hvaležnostjo.

Harold Kushner

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

79

Re: Izreki in modrosti

We need to find God, and he cannot be found in noise and restlessness. God is the friend of silence. See how nature - trees, flowers, grass- grows in silence; see the stars, the moon and the sun, how they move in silence... We need silence to be able to touch souls.

Mati Tereza

Re: Izreki in modrosti

Veselite se uspeha drugih ljudi, kajti za vse je vsega v obilju.  :rose:

Ena od nagrad za to, da se imate radi, je dobro počutje.  :srcek:

Louise Hay

81

Re: Izreki in modrosti

Bodeči cvet


Včasih smo bodeča neža, pa kaj zato. Cveti in daje svetu svoje bitje, da jo obišče, komur je lahko dar.



Nismo kaj vredni samo zato, ker znamo biti dobri, prijetni in v podporo. Včasih nam uspe, pogosto ne. Včasih smo drugemu nož, v katerega se ureže, mrzli piš vetra, poleno, ki se zaleti pod njegove noge in ga ustavi, turobna sivina, ki mu  zasenči nebo, požar, ki  upepeli kaj ljubega in nežnega v njem, kosa, ki poreže njegov komaj zacveteli travnik in ga prislili, da začne spet od začetka.

Vse to smo kdaj za druge, hote in še večkrat nehote. V naši naravi je, da smo kdaj to in tega ni mogoče izkoreniniti. Kdor je kdaj poskušal kaj podobnega, se je prelevil v pošast junaškega ali svetniškega videza.

Zato se lahko z olajšanjem in mirom oziramo po svojih dejanjih, s katerimi smo rušili in delali krivico ali  še bomo ranili. Ni se nam treba boriti za ljubezen in spoštovanje, ker nam pripadata, tako kot nam pripadata svetloba in zrak. Pravica do življenja pomeni, da imamo pogoje, da sploh preživimo. Pogoj, da sploh lahko sodelujemo v nastajanju sveta pa je, da čutimo, da smo vredni največje ljubezni.

Ne skušajmo biti ljubljeni po zaslugah, ampak samo pristajamo na prejemanje, kajti ljubezen nas nenehno obiskuje.

Raje se spravimo z vsem, kar smo, priznajmo svojo potrebo po bližini in odložimo ščit kreposti in naprezanja.

Bolje, da samo odpremo svoj bodeči cvet in se pustimo obiskati od sonca in čebel, ki znajo tako vzeti med, da se ne ranijo. Veliko jih je okrog nas in vsaka ve, kje čaka naš bodeči cvet.


Alenka rebula

'Življenje je proces.

82

Re: Izreki in modrosti

Dva volka

Nekega večera je dedek plemena Cherokee pripovedoval svojemu vnučku o bitki, ki
se dogaja znotraj nas.


Rekel je; moj vnuk, ta bitka stalno poteka med dvema "volkovoma" znotraj vseh nas.

Eden "volk" je Hudoben. Jezen je, nevoščljiv, ljubosumen, žalosten, veliko obžaluje,
pohlepen, aroganten, samo pomilujoč, kriv, zamerljiv, ima občutek manjvrednosti,
laže, je lažno ponosen, ima občutek večvrednosti in egoističen.

Drugi "volk" pa je Dober. Vesel, miren, ljubeč, upajoč, spokojen, usmiljen, prijazen,
dobronameren, empatičen, radodaren, resnicoljuben, sočuten in zaupa.


Vnuček je razmišljal o tem in vprašal dedka:

"Kateri volk pa zmaga?"

Dedek je preprosto odgovoril: "Tisti, ki ga hraniš."

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Izreki in modrosti

Življenje je učenje ampak kdo je pouk začel?Najverjetneje tisti ki v življenje je verjel:)

84

Re: Izreki in modrosti

Otroški svet izjav

Zelo sem se prestrašila, ko je mama zbolela. Mislila sem, da nam bo sedaj kuhal ata.

Ne vem, koliko sem star. To se ves čas spreminja.

Psi imajo po navadi zelo radi vodo, nekateri celo živijo v njej. To so morski psi.

Krave ne smejo hitro teči, saj se mleko lahko polije.

Življenjsko zavarovanje je to, da denar dobi tisti, ki preživi smrtni primer.

Pri nas so lahko moški poroči s samo eno žensko. To je monotonija.

Babica je odšla na drugi svet, sedaj imamo tudi mi nekoga v tujini.

Moja sestra je spet zaključila razred z odličnim uspehom, ima same petke. To mi počne namerno!

Metulj je žuželka iz družine helikopterjev.

Ko se dva zaljubljenca prvič poljubita, takoj padeta dol in se ne dvigneta vsaj eno uro ali več.

Ko se je rodil moj mlajši bratec, so ga dali v akumulator.

V soboto je moj oči zmagal na razstavi psov.

Obstajajo vrata, ki imajo rešetke. Tja greš, ko nisi priden, in nato te več ni.

Nisem krščen, sem pa zato cepljen.

Danes sva z bratom pojedla cel kozarec marmelade, zvečer bova dobila pa drisko ali po riti.

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Izreki in modrosti

Zoran je napisal/a:

Nisem krščen, sem pa zato cepljen.

Pri meni je to "večna dilema" kaj je boljše,oziroma slabše. cool

Re: Izreki in modrosti

lol  lol  big_smile  big_smile  Hahaha dobri!!  big_smile

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

87

Re: Izreki in modrosti

Zakon! Sem se od srca nasmejala  :prst:  big_smile

Re: Izreki in modrosti

Zdravilo za vse je slana voda - znoj, solze ali morje. - Isak Dinesen

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

89

Re: Izreki in modrosti

Michael Jordan ni bil sprejet v košarkarsko moštvo v srednji šoli – šel je domov, se zaklenil v sobo in jokal.
“Zgrešil sem preko 9000 strelov na koš v moji karieri. Izgubil sem skoraj 300 tekem. 26krat mi je bil zaupan odločilen zmagovit met … in sem zgrešil.
Grešil in izgubljal sem znova in znova v svojem življenju. In prav zato sem uspel!”

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Izreki in modrosti

Ne sprašuj kaj potrebuje ta svet ampak delaj tisto od česar ti poje srce,kajti svet potrebuje ljudi s srcem ki poje.

Avtor neznan

Re: Izreki in modrosti

"Ne boš kaznovan zaradi jeze, kaznovan boš z jezo."
Buda

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

92

Re: Izreki in modrosti

Test:

Tukaj je test, s katerim ugotoviš, če je tvoje poslanstvo na Zemlji končano:
Če si živ, NI.

Richard Bach

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

93

Re: Izreki in modrosti

Vsako jutro se pogledam v ogledalo in se vprašam:
»Če bi bil danes zadnji dan mojega življenja ali bi storil karkoli od tega, kar nameravam početi danes?«
In kadarkoli je odgovor NE preveč dni zapored, vem, da moram nekaj spremeniti.

Steve Jobs

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Izreki in modrosti

Ljudje včasih izkažejo neverjetno inteligenco v prizadevanju da bi ostali nevedni.

Saul Below

(in če pomislim na delo na sebi....) lol

95

Re: Izreki in modrosti

“Vesolje mi ne bi posadilo sanj v moje srce, če mi ne bi dalo tudi moči, da te sanje uresničim.”

Albert Einstein

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

96

Re: Izreki in modrosti

Snežinke so zelo krhka stvar, no poglejte kaj lahko naredijo ko se skupaj držijo.

Vista M. Kelly

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

97

Re: Izreki in modrosti

Vse v življenju lahko kreiramo, razen duše.
Z njo se rabiš roditi.

Neznan avtor

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

98

Re: Izreki in modrosti

Skrivnost sreče ni v tem,
da delamo tisto kar bi radi,
temveč da imamo radi tisto,
kar delamo.

L.N.Tolstoj

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

99

Re: Izreki in modrosti

Vsa popolnost in vse božanske vrline so skrite v tebi samem – odkrij jih in jih pokaži svetu.

Shri Babaji

:prst:

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

100

Re: Izreki in modrosti

Če veš, kaj hočeš - ti bo uspelo.

smile

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788