1

Tema: Kastaneda in Lazarev

Našel sem link kjer so prevodi za ta dva pisca v hrvaščini.Če koga zanima,naj javi.
So zanimive vsebine,ki se vežejo na delavnico "Pesem Duše".

Re: Kastaneda in Lazarev

Hej Franci, pošlji mi prosim prevode na mail.

Knjige od Carlosa Castanede so že dolgo časa tudi v slovenščini, če je tebi ali komu drugemu lažje brati v slovenščini.  :prst: Verjetno misliš s Kastanedo tega, ki ga omenjam - srbi in hrvati (čeprav za slednje nisem ziher) pišejo imena in priimke tujih avtorjev točno tako, kot se izgovarjajo - v primeru Castanede oni pišejo Karlos Kastaneda. Zato je včasih, če dobiš v roke srbsko knjigo, mal težje izslediti, za katerega avtorja v originalu gre.  roll  smile

Knjige od Castanede so dobre in kogar zanimata magija in šamanizem, jih je fajn prebrat (vsaj nekatere, nekatere pa so že malo preveč "odtavane"). Človek se spozna z drugimi svetovi, prek knjig dobi vpogled, kako izgledajo druge dimenzije, druga bitja, način življenja in kaj vse je mogoče z energijo in namero delati.  :prst:

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Se oproščam vsem za "šlamparijo"v slovnici pri naslovu. hmm

Mene pa zanima kakšno imate mnenje o Castanedi. Ker o njemu je bil posnet tudi dokumentarec in tudi nasploh so ga imeli za kontraverzno osebnost. Pa tudi umrl je zaradi raka na jetrih. Na spodnjem linku o njem tudi več piše:
http://www.scribd.com/doc/22011541/Karl … ara-ili-ne

Saj v tem je čar "leve"in"desne"informacije.Do kje bomo sledili neki ideji pa je stvar našega trenutnega dojemanja.To dojemanje nam pa oblikujejo vzorci ki jih nosimo iz preteklosti.In tu nastopi-naj bi-naše zavedanje teh vzorcev in njih spreminjanje,odpravljanje,ozaveščanje,...  cool

http://www.svjesnost.com/forum/viewtopi … &t=458
To je od Lazareva;branja za ohoohooo,ko prideš do konca,si že skoraj zrel za ponovno branje da vidiš če se ti je razumevanje že kaj spremenilo. lol

francik je napisal/a:

http://www.svjesnost.com/forum/viewtopi … &t=458
To je od Lazareva;branja za ohoohooo,ko prideš do konca,si že skoraj zrel za ponovno branje da vidiš če se ti je razumevanje že kaj spremenilo. lol

Ja od Lazareva sem doslej prebral tri knjige. Sem pa sedaj vzel  mal pavze, ker želim zadevo bolj vpeljat v prakso, da bom tako še bolje razumel njegove knjige wink

čarli je napisal/a:

Mene pa zanima kakšno imate mnenje o Castanedi.

Mene so njegove knjige privlekle, vendar v določeni meri. Ene stvari so napisane pretirano, ene so napisane iz izkušnje drog, ene stvari pa so resnične in lahko koristijo duhovnemu razvoju.

Bralcu dajejo knjige izredno slikovit prikaz, kako delujejo drugi svetovi in kako lahko komuniciramo z bitji iz teh svetov. Če nas privlači takšna izkušnja, nas bodo knjige nedvomno privlekle. Jaz sem svetove iz knjig in bitja preštudirala, toliko, kot sem začutila, da rabim, dala to izkušnjo čez in me Castaneda več ne zanima toliko. Če pa kdo želi več izkušenj z lucidnim sanjanjem, potovanjem v druge svetove, življenjem tam, komunikacijo z nečloveškimi bitji, pa so knjige dobro vodilo.

Imajo pa knjige tudi zelo močno podporo pri duhovnem razvoju, predvsem Don Juan ima na trenutke zelo dobra duhovna razkritja, ki so mi osebno zelo pomagala, mi dala več "aha" informacij.

Še posebej so mi dobre Moč tišine, Notranji ogenj in Povesti o moči in Aktivna stran neskončnosti.

urskakorun.com

francik je napisal/a:

Se oproščam vsem za "šlamparijo"v slovnici pri naslovu. hmm

Vsaka stvar je za nekaj dobra, to je menda star kmečki pregovor.   big_smile   :rose:

urskakorun.com

Castaneda je sam zapisal,da je bil len in da se ni hotel učiti,pa je Don Huan posegel po drogi.Lahko bi se potem reklo,da je Don Huan uporabil izobrazbo in sposobnosti Castanede za prenos znanja v javnost.Glede na to je treba,tako kot vedno,premišljeno jemat te tekste. smile

francik je napisal/a:

Glede na to je treba,tako kot vedno,premišljeno jemat te tekste. smile

Se strinjam.  smile

Tudi knjige od Florinde Donner (čarovnica, ki jo omenja Castaneda v knjigah) so sumljivega značaja. smile

urskakorun.com

12

Zanimivo kako ti vcasih nekaj prepreci da ne bi prebral ali dobil v roke knjige,ki ti jih radovedni um hoce brat, samo zato, ker je nekdo ''avtoriteta'' na podrocju, ki te zanima in ker se ti zdi zanimivo vse prestudirat.
Zdaj mi je jasno zakaj sem dobila samo 1 knjigo v roke od Castenede v casu ko sem iskala starodavno znanje, ostalih pa kar ni bilo do mene!

13 Nazadnje urejal green boy (16.05.2014 16:48:40)

zanimivo branje  tongue

lep pozdrav
Green