1

Tema: vzkipljivost

Zdravo,
Prosim vas za vpogled v moje biobolje, saj se moje vzkipljive reakcije čedalje bolj stopnjujejo, namesto da bi se umirile. Res je, da je partner tisti, ki v večini primerov sproži mojo burno reakcijo, vendar bi bilo malo več samokontrole zelo dobro. Dobro zame in za mojo equilibrium.
Rada bi sprostila to napetost. In se naslednjič, ko pride do pereče situacije, s stabilnim mirom razrešila/pogovorila o izzivih.
Hvala lepa.
Lep dan
Nina

2 Nazadnje urejal NOB-Eden (07.05.2014 13:19:26)

Re: vzkipljivost

Pozdrav
Osebno ne znam gledati v biopolje, lahko pa predlagam pogledat v smeri prečiščenja jeter, pa za poskus izogibanje grenkim okusom (kava, kakav, nekateri čaji in pa skoraj vsa farmacevtska zdravila) - tako, da te na prvem mestu podpira tvoje lastno telo,
vsekakor pa čiščenje zamer glede partnerja (pa lahko tudi katerih drugih ljudi, morda staršev) po postopku transformacije, ki je opisan tu na forumu, ali pa tudi na kakšen drugi način, saj jih obstaja več.

Nedvomno pa ima tudi kdo drug še kakšen vpogled in nasvet.
Srečno!

Re: vzkipljivost

Hvala NOB-Eden.  Na kaksen nacin predlagas ciscenje jeter? Fizicno? Pred leti sem probala grenko sol, olje in grenivko in mi je pustilo kar mal traumaticne izkusnje. In se tega ne bi sla vec.  Kaksna bolj prijazna metoda morda? Zelisca?
lep dan

Re: vzkipljivost

Nina, vse stvari, ki jih imamo v življenju, so tam z razlogom smile Vsi občutki, tudi tisti manj prijetni, nam nečemu služijo. Pri jezi se pojavlja zelo pogost vzorec - moram se razjeziti, da me drugi slišijo ali da dosežem svoje. V tem primeru nam jeza služi zato, da nas drugi slišijo in dosežemo svoje, kar pa je povsem nepotrebno, ko to spoznamo smile Iste učinke namreč lahko dosežemo skozi mir, radost in ljubezen. Tako je veliko lažje. 

Pri tebi začutim nemoč ter občutek, da se ne zmoreš zares postaviti zase, kar kompenziraš z jezo na drugi strani. Ta jeza ti daje občutek moči, da zmoreš in takrat se počutiš živo. Zavedaj se, da drugi - v tvojem primeru partner - ni vzrok za tvoje reakcije. Je samo sprožilec, tisti, ki ti kaže, kaj se nahaja v tebi (izvabi to jezo iz tebe). To je težko razumeti, ko se pojavljajo globoki občutki besa in je lažje kriviti druge za to, kar občutimo. Vendar je pri vsem tem ključnega pomena, da se dogajanja zavedaš in si pripravljena delati na tem. Začutim tudi vzorec: imam prav in se ne motim.

Svetujem ti, da slediš postopku za transformacijo: http://www.pesem-duse.com/forum/viewtopic.php?id=588

Se umiriš ter predihaš te občutke (ponavljaj večkrat). Na koncu se vprašaj, čemu ti ta jeza služi ter se odloči, da doslej deluješ drugače. Odpusti sebi in partnerju - iz te izkušnje lahko oba potegnete zelo veliko lepega  :srcek:

Sporoči, kako ti gre  :srcek:  :prst:

Re: vzkipljivost

nina je napisal/a:

Zdravo,
Prosim vas za vpogled v moje biobolje, saj se moje vzkipljive reakcije čedalje bolj stopnjujejo, namesto da bi se umirile. Res je, da je partner tisti, ki v večini primerov sproži mojo burno reakcijo, vendar bi bilo malo več samokontrole zelo dobro. Dobro zame in za mojo equilibrium.
Rada bi sprostila to napetost. In se naslednjič, ko pride do pereče situacije, s stabilnim mirom razrešila/pogovorila o izzivih.
Hvala lepa.
Lep dan
Nina

Nina, kakor te začutim, je ta tvoja vzkipljivost vrh bobneče se gore - samo malo je treba, pa se razbobni, ker je v sebi že napolnjena z vsem mogočimi čustvi, ki si jih skozi čas tlačila vase z najboljšimi nameni, da bo enkrat bolje. Korenine vzkipljvosti jaz začutim in vidim globoko v nerazrešenem odnosu z mamo. Čuti se potlačena jeza in težnja po dokazovanju. Partner dejansko refleksira naš odnos s starši in zato lahko zbode ravno tam, kjer smo najbolj šibki ali ranljivi. Če začutiš te in še druge napisane vzorce, lahko po predlaganem postopku transformacije sama predihaš te težave ali pa se oglasiš na individualno srečanje.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: vzkipljivost

nina je napisal/a:

Hvala NOB-Eden.  Na kaksen nacin predlagas ciscenje jeter? Fizicno? Pred leti sem probala grenko sol, olje in grenivko in mi je pustilo kar mal traumaticne izkusnje. In se tega ne bi sla vec.  Kaksna bolj prijazna metoda morda? Zelisca?
lep dan

Liv.52 je en produkt za katerega vem, da se dobi v Sloveniji, z drugimi načini pa zaenkrat nisem še seznanjen.
Poleg grenkih okusov, predvsem teh, ki sem jih že naštel, naj bi jetrom škodovalo tudi kislo zelje (zakaj, ne bi vedel) in pa jeza sama, kar potem zapovrh ustvarja še "magični krog".

Re: vzkipljivost

Pozdravljeni,

tudi sam sem borim z podzavestno agresijo v sebi. Vem da moram še veliko delati, da jo sprostim, ampak zadeve so zelo intenzivne  roll

Na vse sem ves čas jezen, jaz bi pa rad bil prijazen in umirjen človek  :prst:

Re: vzkipljivost

slovenijajecudovita je napisal/a:

Pozdravljeni,

tudi sam sem borim z podzavestno agresijo v sebi. Vem da moram še veliko delati, da jo sprostim, ampak zadeve so zelo intenzivne  roll

Na vse sem ves čas jezen, jaz bi pa rad bil prijazen in umirjen človek  :prst:

Pozdravljen,
jaz pri tebi dobim občutek, da bi bilo za vsak slučaj dobro hitro najprej pogledati kri oz. krvni sladkor, verjetno pa tudi ne bi bilo odveč pogledati v kakšnem stanju so organi nasploh; slednje lahko pri kom, ki se ukvarja s TKM, pa ti potem povedo, ali je za prečiščevati jetra (tudi zelo verjetno).
Vsekakor pa bi predlagal izogibanje že zgoraj naštetim živilom in poživilom. Kakih antidepresivov pa najbrž ne jemlješ?

Toliko od mene, kar se možnih fizičnih dejavnikov tiče - podpora lastnega telesa precej pripomore k nadaljnjemu reševanju težav.

Srečno, pa sporoči, kako gre!

9 Nazadnje urejal slovenijajecudovita (30.05.2014 17:17:34)

Re: vzkipljivost

NOB-Eden, hvala za sporočilo. Antidepresive sem jemal približno eno leto, ampak mi niso nič pomagali. Celo slabšali so zadevo. Tudi fizično sem sicer v redu, razen da imam strašno močno psihosomatiko zaradi podzavestne agresije ipd. Vem da je zadeva psihološke narave, zato menim, da z zdravljenjem simptomom ne bom veliko naredil.   

Nekaj me drži, nekaj je ves čas v meni, pa ne vem kaj. Po dolgeeeem času sem ugotovil, da je to podzavestna agresija. Pa mislim, da je še kaj zraven. Kot sem napisal, vem da moram čistiti spomine, ker sem vse potlačil. Tega se zavedam. Najhuje mi je, da vem, da s podzavestno agresijo škodim ljudem okoli sebe, ampak si ne znam pomagati.

Hvala in vse dobro  tongue

P.s.: Še to NOB-Eden, je TKM tradicionalna kitajska medicina?

Re: vzkipljivost

slovenijajecudovita,

sedaj ko veš, kaj ti povzroča slabo počutje - agresija - in veš, kaj moraš storiti - čistiti spomine, kar pogumno na delo.  :rose:  Na forumu je v tej rubriki na vrhu vseh tem opisan postopek transformacije. Predlagam ti, da si vzameš čas in greš po tem postopku predihati vse tisto, kar se spominjaš in veš, da ti povzroča agresijo. Na ta način si lahko zelo pomagaš.

Bolj kot je oseba pripravljena in odprta za spremembo in si iskreno želi premika na bolje, je narejeno že več kot pol poti.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: vzkipljivost

Urška je napisal/a:

slovenijajecudovita,

sedaj ko veš, kaj ti povzroča slabo počutje - agresija - in veš, kaj moraš storiti - čistiti spomine, kar pogumno na delo.  :rose:  Na forumu je v tej rubriki na vrhu vseh tem opisan postopek transformacije. Predlagam ti, da si vzameš čas in greš po tem postopku predihati vse tisto, kar se spominjaš in veš, da ti povzroča agresijo. Na ta način si lahko zelo pomagaš.

Bolj kot je oseba pripravljena in odprta za spremembo in si iskreno želi premika na bolje, je narejeno že več kot pol poti.

Urška, hvala za spodbudne misli  :rose:

12 Nazadnje urejal NOB-Eden (03.06.2014 20:56:55)

Re: vzkipljivost

slovenijajecudovita je napisal/a:

NOB-Eden, hvala za sporočilo. Antidepresive sem jemal približno eno leto, ampak mi niso nič pomagali. Celo slabšali so zadevo. Tudi fizično sem sicer v redu, razen da imam strašno močno psihosomatiko zaradi podzavestne agresije ipd. Vem da je zadeva psihološke narave, zato menim, da z zdravljenjem simptomom ne bom veliko naredil.   

Nekaj me drži, nekaj je ves čas v meni, pa ne vem kaj. Po dolgeeeem času sem ugotovil, da je to podzavestna agresija. Pa mislim, da je še kaj zraven. Kot sem napisal, vem da moram čistiti spomine, ker sem vse potlačil. Tega se zavedam. Najhuje mi je, da vem, da s podzavestno agresijo škodim ljudem okoli sebe, ampak si ne znam pomagati.

Hvala in vse dobro  tongue

P.s.: Še to NOB-Eden, je TKM tradicionalna kitajska medicina?

OK, se mi je zdelo vredno preveriti.
Antidepresivi niso v redu, ne in zelo dobro, da si se jih rešil!

TKM ja.

Spomini se ti bodo zelo verjetno povrnili postopno, ko počistiš tisto, česar se zavedaš. V nasprotnem primeru pa, če si ga lahko privoščiš, ti lahko pomaga tudi kak dober hipnoterapevt.

Srečno še enkrat, drži se!

Re: vzkipljivost

Pozdravljeni

tudi sama imam to vrstne težave, ki se stopnjujejo.
Imamo osem mesečnega dojenčka-drugi otrok. Par mesecev po porodu se mi je začela vzkipljivost, nervoza, na živce mi gre ogromno stvari. Kot, da  sem se začela razsuvat na prafaktorje in nikakor se ne moram spravit skupaj. Čutim zavestno in močno agresijo do moža, ki je zaradi hobija (poleg službe seveda) veliko odsoten. Tudi starejši otrok je veliko odsoten zaradi športa. Večkrat sem že poskušala predihat to agresijo pa mi ne uspe je dat iz sebe ven. Občutek imam kot, da moja duša tega noče. Je to možno, da si jaz kot fizično telo to želim, da se med nama vzpostavi normalen odnos, duša pa ima drugačen namen in ve, da to nekako ni potrebno, ker, mogoče, je dogovor moje in moževe duše, drugačen? Agresijo imam tudi do moje mame, najin odnos je že leta težaven. Ko sem v kontaktu z njo se moram brzdat, da ne pride do konflikta. So pa konflikti pogosti.
Sem apatična, nezadovoljna sama s sabo, nimam časa zase, dojenček je zelo siten. V srčni čakri čutim grozen nemir-pritisk in sploh ne morem ležati na hrbet.

Lepo prosim za kakšen nasvet.

lep pozdrav

Re: vzkipljivost

Duša ima že pravi načrt in te sili v spremembo,iskanje vzroka,samo tvoj ego se upira spremembi.Včasih je pisanje premalo in je potreben pogovor.Razmisli. :rose:

15

Re: vzkipljivost

Pozdrav,

Hvala NOB-Eden za info o Liv.52 glede ciscenja jeter.  A priznam, da v tem trenutko nekeko ne cutim zelje po experimentiranju z njim. Sem si pa ime zapisala in mogoce me kdaj v prihodnosti potegne.

Nina, tudi tebi hvala za tvoj uvid. Ja, res je. Ko imam obcutek da sem neslisna in nevidna, se razjezim – da bi le to bila. A sama jeza me zelo utridi in izcrpa. In na koncu se zacnem tudi obtozevati, da sem ponovno prestopila mejo in vzkipela. Vem, da drugi niso vzrok, ampak mi samo pomagajo odpreti vrata, da sama lazje stopim na boljso pot.

Glede nemoci in postavljanja zase: v sebi nosim obcutek, da ce se bom postavila prevec zase bom egoisticna, idividualisticna oseba, kar seveda nocem biti. Tko da sem morala tole mal sama s seboj razresiti, da prvo ne pomeni negacijo drugega. 

V bistvu je moja tezava tudi v tem, da veliko berem, mislim, tuhtam, premlevam etc. nekako pa se ne lotim stvari.  Tko da sem tokrat odlocila, da moram RES zaceti zavestno delovati in resiti vzorce, korak za korakom.  In ko sem po postopku trasformacije ozavestila vzorca je bil obcutek zelo lahkoten – igriv in poskocen. In nekako sem slisala v ozadnju besedo “koncno”. Presenetljivo je bilo tudi to, da ko sem koncala in sem pogledala na uro, sem videla, da sem bila “odsotna” vec kot pol ure, a sem imela obcutek da je vse skupaj trajalo minutko ali dve. Le kaj sem pocela?

Urksa, hvala tudi tebi za tvoje pisanje. Já, moja vulkanska gora bobni in trosi pepel naokrog. Sem zacel zavestno in pocasi s premiki. Pred nami je velika spremembna/selitev in kot taka sproza v meni nesigurnost in vse stvari iz preteklosti prihajajo bolj na povrsje. Dela imam se veliko. Zacetek stabilen in pozitiven.

Hvala vsem se enkrat. Se javim.

Lep po-polni lunski teden vsem,
Nina

16

Re: vzkipljivost

francik je napisal/a:

Včasih je pisanje premalo in je potreben pogovor.

Pri meni Francik, je pisanje realnost. Ko se pogovarjam s seboj ali z drugimi osebami se zvok hitro izgubi in z nimi tudi mój izziv. Ko pa obcutke, misli ubesedim, se zgodi premik. Premik priznanja, da nisem zadovolja, premik, da je tu izziv/tezava in premik da moram nękaj narediti. 

Zame je pisanje zelo terapevtsko.  Se pa strinjam, da je pogovor lahko tudi zelo katarzicen.
lp
nina

Re: vzkipljivost

Francik hvala za namig.

Pogovor z možem si mislil? Težava je, ker nimam časa, da bi sama s seboj se najprej pogovorila, ker on ni tip za pogovore in podobne "filozofije"; praktik, logik je.
Izgubila sem stik s seboj in to je potegnilo še veliko drugega za sabo, ja.

Re: vzkipljivost

Valčika,praviš da nimaš časa zase,hkrati trdiš da si izgubila stik s sabo.Veš takim tudi bog hrbet pokaže.A za kaj? Zakaj bi se bog ukvarjal s tabo če sama zase nimaš časa?
Mislil sem na pogovor,recimo z nekom ki bi ti znal svetovat kako naprej.
Za začetek se vsedi in premisli kje lahko dobiš zase 15-20 min. na dan.Zmoreš. :rose:

Re: vzkipljivost

Francik iz srca hvala. Res. Ti mi kar daj "eno brco", da se zbudim. Verjetno rabim neko vzpodbudo, da spet shodim.