1 Nazadnje urejal nina (30.09.2014 15:07:57)

Tema: jutranja rutina

zdravo vsem,
mene pa zanima kaksen je vas jutranji obred?  kaj vam je pomembno in kako vam ga uspe obdrzati in pretvoriti v rutino lepega in disecega jutra?
sama imam vedno tako super fajne namene - pa nikakor ne uspem vsega. Ce si vzamem 10 minut za meditacijo, pozabim jesti, ce pripravim zajtrk in malico otrokom, ne spijem caja  in ce vstanem 15 prej,  tako dolgo stojim pred ogledalom, da pozabim napisati droben osebni opomnik za tisti dan.
pa tako rada imam mirna jutra, a se mi zdi, da je vedno ena naglica.
nina

Re: jutranja rutina

Ž.

Saj veš da preveč kontrole odsvetujejo.

Nekje sem ujel da se je dobro prebudit z zaprtimi očmi,pregledaš v kakšnem stanju si,se uravnotežiš če je treba,pregledaš tekoči dan,oči odpreš tako da pogledaš stran od okna(če je svetlo),vstaneš in greš v nov dan z zaupanjem da postoriš točno to kar je treba.
Prakticiram,ampak meni je lažje ker sem v pokoju. big_smile

Francik wink
Danes zjutraj sem zelela tvoj nasvet udejaniti. Ko je budilka zazvonila, sem se pogledala v kaksnem stanju sem in ... nazaj zaspala.
Prisla eno uro prepozno v sluzbo.
Bom poskusila jutri se enkrat, saj se mi zelo dopade tvoj opis zaupanja v dan.
Hvala
Nina

Ahoj,

zjutraj mi zelo paše hladna voda na obraz in nekaj dolgih požirkov hladne vode
iz steklenice. Včasih tudi tuš in košček čokolade. Zelo rad se zbudim mirno,
brez budilke, zato je ne uporabljam več. Mi je čist drugače se zbudit sam od sebe
ob jutranji svetlobi in včasih ptičjem petju, včasih zvoku dežja. Že kakšne pol leta to
prakticiram in mi izvrstno odgovarja. ...če bom zamudil v službo bom pač zamudil  cool
Nato lepo paše meditacija in z njo umiritev in prizemljitev. Tako nekak izgleda moj
jutranji obred  smile

Tu in zdaj.

Moj jutranji "obred".. vstajanje do določene ure, zajtrk, preverjanje morebitnih "novosti"; včasih še kaj drugega vmes ali za zamenjavo. smile

nina, osebni dnevni opomnik bi lahko poskusila napisati že zvečer, lahko tudi z odločnim namenom določit, katera stvar bo vzela (do) koliko časa, morda tudi že izvest priprave za katero?

Super nina,zdaj samo še ugotovi zakaj si bila v takem stanju. big_smile