1

Tema: Linija hare – axis mundi

Linija hare – axis mundi

Osebna os je tista, ki gre skozi naše telo iz središča Zemlje v središče vesolja in obratno.

Obstajajo različna imena in načini, kako se lahko povežemo z našo osebno osjo. Barbara Brennan imenuje to os »linija hare«, Marjan Ogorevc ji pravi »axis mundi« ali »os sveta«, indijanski šamani temu pravijo »kakor zgoraj, tako spodaj« … ključni namen osebne osi je povezava božansko – zemeljsko, torej ozaveščanje pretoka povezav med našo trenutno inkarnacijo na zemlji in neskončnim izvorom, iz katerega prihajamo in sposobnostjo materializacije našega namena. Povezavo lahko močneje ozavestimo tudi z reikijem, skalarnimi valovi ali energijskimi vajami, kot so tai chi, qigong,…

Zdrava linija hare je osnova, če se v življenju hočemo osamosvojiti in ustvarjati življenje po svojem okusu.

Spodaj sta navedena opisa dveh različnih avtorjev glede pomena osebne osi:

Linija hare
»Linija hare poteka vzporedno z osrednjo linijo telesa in je ravna, lepo oblikovana, polna energije in ukoreninjena v zemeljskem središču in središču vesolja. Točke na njej so uravnotežene, polne moči in povezane med sabo. Ljudje so zdravi, osredinjeni na namen in živijo v skladu s svojimi življenjskimi nalogami.
Za razliko od axis mundi, se pri liniji hare osredotočimo še na dve točki na telesu, to je točka tan-tien, ki je dva prsta pod popkom, ter sedež duše, ki se nahaja na področju prsnega koša med četrto in peto čakro. Tan tien je izvor naše moči je sedež ustvarjalne energije, ter prostor, kjer lahko raztopimo vse bolečine in ostale neprijetnosti. Sedež duše lahko začutimo kot toplo, mehko, umirjeno, svetlo mesto in od nje je odvisno kako in kdaj bomo mi spoznali sebe, smisel življenja in ga udejanili.
Kadar je linija hare poravnana in zdrava je človek v harmoniji s celoto in občuti osebno moč, ter se zaveda svojega namena, ki je v skladu z namenom vesolja.« Vir: Barbara Ann Brennan, Prebujajoča svetloba

Axis mundi – os sveta
»Človek je najbolje zaščiten takrat kadar je v osi – stebru energije, ki poteka iz središča Zemlje in se nadaljuje v neskončnost vesolja. Drugače povedano, ko počisti svoje destruktivne misli, se osvobodi sebičnega delovanja, potem se lahko poveže z absolutnim. Kdor razume in tudi globlje dojame simbolni pomen besede axis mundi, ima vse, kar potrebuje za osebno rast in zadovoljstvo.
Človeško življenje je nenehno prejemanje in oddajanje energije. Ko se človek tega zave, potem mu ni vseeno, kakšen je ta pretok.
Axis mundi je ravnovesje energij; je tisto zadovoljstvo, gotovost in varnost, ki jo lahko občutimo le, kadar se čutimo tesno povezane z družino v kateri živimo, z državo v kateri bivamo in ne nazadnje z vesoljem, ki je hkrati prostor v katerem so nebesna telesa in človekov duhovni svet.« Vir: Marjan Ogorevc, Sodobna bioterapija.

Vodena Meditacija, linija hare: http://www.pesem-duse.com/sl/meditacije … inija-hare

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Linija hare – axis mundi

Ko delam meditacijo po tem zvočnem zapisu, čutim v prsih neprijeten občutek, gre mi na jok ampak jokat ne morem. Tudi ko grem spat zvečer in se vležem na hrbet mi je to zelo zelo neprijeten položaj- v njem ne zdržim, ker čutim zelo neprijeten občutek v prsnem košu, ki se potem širi v roke, stegna. Moram zamenjat položej, sicer me dela nervozno. To traja že precej let. Verjetno z mojo dušo nekaj ni OK smile .

Glede na to, da duša biva v prsnem košu, ga res zapusti skozi plexus solaris? Na regresiji sem pri sebi videla, da je šla tam ven iz telesa.

Re: Linija hare – axis mundi

Valčika je napisal/a:

Ko delam meditacijo po tem zvočnem zapisu, čutim v prsih neprijeten občutek, gre mi na jok ampak jokat ne morem. Tudi ko grem spat zvečer in se vležem na hrbet mi je to zelo zelo neprijeten položaj- v njem ne zdržim, ker čutim zelo neprijeten občutek v prsnem košu, ki se potem širi v roke, stegna. Moram zamenjat položej, sicer me dela nervozno. To traja že precej let. Verjetno z mojo dušo nekaj ni OK smile .

Dokler se upiramo spremembam in ne dopustimo, da bi šli neprijetni občutki ven iz telesa – sami delamo upor in s tem dobimo: bolečino, nelagodje,..

Meditacija pomaga, da nezaželene stvari pri sebi bolj prepoznaš in takrat je potrebno samo še malo nadaljevati (dihati), da ta občutek izgine.
Med meditacijo ne dajati pozornosti neprijetnemu občutku, ker ga s tem ojačaš, temveč ga spusti skozi sebe da gre. Drugače to lahko preide v večno borbo s samim sabo in smo v začaranem krogu.

Valčika je napisal/a:

Glede na to, da duša biva v prsnem košu, ga res zapusti skozi plexus solaris? Na regresiji sem pri sebi videla, da je šla tam ven iz telesa.

Potem je možno.

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Linija hare – axis mundi

Hvala Zoran.

Ampak, ta neprijetnost v prsnem košu in stegnih ter rokah je tako nepopisno moteča, da enostavno ne zdržim v tem položaju (na hrbtu). Moram se obrnit na bok ali na trebuh in potem mi tudi koncentracija pade na 0 smile . Bistveno manjši je ta občutek, če sedim. Zakaj je taka razlika?

A neprijetnosti se daja ven iz sebe samo z dihanjem? Ali je še kak drug način?

Re: Linija hare – axis mundi

Valčika je napisal/a:

Ampak, ta neprijetnost v prsnem košu in stegnih ter rokah je tako nepopisno moteča, da enostavno ne zdržim v tem položaju (na hrbtu). Moram se obrnit na bok ali na trebuh in potem mi tudi koncentracija pade na 0 smile . Bistveno manjši je ta občutek, če sedim. Zakaj je taka razlika?

Večinoma se meditacije, delajo sede, da lažje slediš. V ležečem položaju se zna dogoditi da lažje zaspiš in potem ni koristi od meditacije.

Valčika je napisal/a:

A neprijetnosti se daja ven iz sebe samo z dihanjem? Ali je še kak drug način?

Dihanjem, ozaveščanjem, dojemanjem stvari iz višje perspektive, kričanjem, jokom,...

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Linija hare – axis mundi

Ko delam to vodeno meditacijo za tan tien, se mi vedno dogaja, da vidim! v predelu srca ( v desnem atriju) težko sivo stvar - kot kamen, čeprav si predstavljam točko kot mehko, nežno... V fizičnem smislu pa tiščoč občutek za prsnico, ki sicer ni boleč, je pa neprijeten. Pa neka oseba ( ne vem kdo in s kakšnim namenom je tam) se pojavlja, moški??? Kako se naj lotim tega?

Hvala za nasvet-e!

Lep dan želim.

Re: Linija hare – axis mundi

tasek je napisal/a:

Ko delam to vodeno meditacijo za tan tien, se mi vedno dogaja, da vidim! v predelu srca ( v desnem atriju) težko sivo stvar - kot kamen, čeprav si predstavljam točko kot mehko, nežno... V fizičnem smislu pa tiščoč občutek za prsnico, ki sicer ni boleč, je pa neprijeten. Pa neka oseba ( ne vem kdo in s kakšnim namenom je tam) se pojavlja, moški??? Kako se naj lotim tega?

V meditaciji poskusi ugotoviti za kaj točno gre in predihaj (to pomeni, da globoko dihaš in spustiš ven neprijetne občutke, spomine, slike – vse kar ti pride – brez obsojanja, obžalovanja,.. – samo dihaš in opazuješ kaj se dogaja).

Da poznaš kakšen način samopomoči, bi ti lahko konkretno opisal, kaj da narediš, tako pa bodi v meditaciji pozorna na misel/občutek, ki ga dobiš, ko se vprašaš, kaj rabim narediti, da se tega občutka znebim/transformiram/ osvobodim/ ali kaj drugega.
Če ti pride občutek, da rabiš odpustiti sebi – odpusti sebi, če občutek, da rabiš odpustiti drugemu – odpusti drugemu, če dobiš občutek, da rabiš skakati – skači, če kričati – kriči,.. – upam, da razumeš, kaj ti hočem napisati, da poslušaj svoje občutke/prvo misel in to naredi.

tasek je napisal/a:

Ko delam to vodeno meditacijo za tan tien, se mi vedno dogaja, da vidim! v predelu srca ( v desnem atriju) težko sivo stvar - kot kamen

V dosedanjih izkušnjah, ko se je pojavil občutek, da je srce kot kamen ali del – gre večinoma za travmo, ko smo se morali v srcu zapreti – razlogov je lahko veliko, kot tudi lahko izhajajo iz preteklega življenja.

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Linija hare – axis mundi

Ok, bom delala naprej v pričakovanju ...

Hvala

Re: Linija hare – axis mundi

Pozdravljeni,

sem nov na forumu in počasi raziskujem ta zanimivi svet energij.
Navdušen sem bil nad predavanjem g. Marjana Ogorevca v Ljubljani in Sevnici in bi postopoma želel zvedeti več.
Tako me zanima če je društvo Pesem duše izdalo kakšen CD and DVD vodene meditacije in kje bi se ga dalo naročiti.
Včasih probam meditirati sam in zaspim, ko se sprostim, ha  smile

LP

Tu in zdaj.

Re: Linija hare – axis mundi

Pozdravljen na forumu Sigi. smile

Da se tako izrazim - zgoščenka je v izdelavi ..  big_smile Ko bo končana, boste o tem zagotovo forumovci med prvimi izvedeli. smile

Zaenkrat je posneta brezplačna meditacija postavljanja Linije hare ali Osi sveta: http://www.pesem-duse.com/sl/meditacije … inija-hare

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Linija hare – axis mundi

Pozdravljeni,

zgornji link za meditacijo Linija hare žal ne dela..... Sem probala odpreti v Chromu in v Firefoxu pa ne gre....

Je link morda napačen?

Re: Linija hare – axis mundi

Hvala Pikapoka za opozorilo - bil je link do stare strani. Tukaj dodajam še enkrat nov link do meditacije.  smile

MEDITACIJA LINIJE HARE: http://www.pesem-duse.com/sl/meditacije … inija-hare

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com