1

Tema: Žalost

Pozdravljeni,stara sm 38 let poročena mamica dveh fantkov.Pred enim letom in pol sm spoznala 13 let mlajšega moškega sodelavca,začela sva se družit in dobivat na skrivaj zaljubila sva se noro bilo je lepo a vse je pokvarila njegova ljubosumnost na drugega sodelavca- zdaj se je umaknil pretrgal vse veze z mano js pa obupana zalostna noro ga ljubim in vem da on mene tudi ampak se je umaknil,mož je super delaven skrben ampak ga ne ljubim več sm obupana kako naj vrnem ljubimca nazaj brez njega ne funkcioniram

Re: Žalost

Pozdravljena,

razmisli prvo kaj si pri možu tako zelo pogrešala, da si šla iskat drugam, če praviš, da je mož super delaven skrben?? Kako boš otrokoma to svoje obnašanje  razložila, ker večno ne boš mogla skrivat?

3

Re: Žalost

Potunika je napisal/a:

Pozdravljena,

razmisli prvo kaj si pri možu tako zelo pogrešala, da si šla iskat drugam, če praviš, da je mož super delaven skrben?? Kako boš otrokoma to svoje obnašanje  razložila, ker večno ne boš mogla skrivat?

Pogrešala sm in še pogrešam pozornost nežnost totsm dobila pri ljubimcu bila sm mu na prvem mestu  vem da za to ni opravičila a kaj naj saj tudi zaradi otrok moža oisem pustila pa bi ljubimec bil pripravljen sprejet otroke pa imam prijateljice ki so sebe na prvo mesto dale ne otroke jas pa tega nisem naredila.l.p

4

Re: Žalost

Z nobeno stvarjo se več ne zamotim skoz razmišljam o naju ko sva bla skupaj vse analiziram slabe dobre stvari cele dni sam to mu napišem sporočilo enkrat na teden ni odgovora če pa že je vedno meče pod nos stvari za nazaj ne vem kak naj pridem ven s tega in normalno zaživim kako ga naj pozabim!

Re: Žalost

Pozdravljena Laura, tisto, kar si zavestno ali podzavestno iskala pri ljubimcu in še prej pri možu (oz. verjetno že pri prejšnjih partnerjih), je potrebno, da ozavestiš in prebudiš v sebi. Izkušnja z ljubimcem ti je lahko le priložnost, da si lahko ozavestila, kaj pogrešaš in kaj iščeš pri drugih, namesto da bi iskala pri sebi. To je ljubezen do sebe, skrbnost in nežnost do sebe. Ko jo začneš iskati pri sebi in jo ozavestiš ter začneš aktivno negovati, se žgoča želja, da bi to nežnost sprejemala samo od ljubimca, lahko ohladi in umiri.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

6

Re: Žalost

Urška je napisal/a:

Pozdravljena Laura, tisto, kar si zavestno ali podzavestno iskala pri ljubimcu in še prej pri možu (oz. verjetno že pri prejšnjih partnerjih), je potrebno, da ozavestiš in prebudiš v sebi. Izkušnja z ljubimcem ti je lahko le priložnost, da si lahko ozavestila, kaj pogrešaš in kaj iščeš pri drugih, namesto da bi iskala pri sebi. To je ljubezen do sebe, skrbnost in nežnost do sebe. Ko jo začneš iskati pri sebi in jo ozavestiš ter začneš aktivno negovati, se žgoča želja, da bi to nežnost sprejemala samo od ljubimca, lahko ohladi in umiri.

Ce imas nekoga res rad je težko it naprej nimaš motivacije sebe imam rada njega še bol težko se bom pobrala čustveno sm na tleh

Re: Žalost

Seveda je težko, saj gre za zaljubljenost in čustva. Če ne bi bilo tako težko in mučno, ne bi bilo skozi zgodovino toliko zgodb, ustvarjenih nešteto filmov, pesmi in romanov o nesrečni ljubezni.

Vsak, ki je kdaj izkusil pravo zaljubljenost in razočaranje s strani ljubljene osebe, razume globino teh umetniških del in kako težko in nesrečno je preiti in preboleti nesrečeno zaljubljenost. V svojih čustvih smo si vsi enaki. Vendar odnos do nesrečne ljubezni je tisti, ki se razlikuje med nami - nekateri svoja nesrečna čustva izpovejo v obliki umetniškega dela, nekateri iz sebe naredijo mučenike in žrtve ljubezni, nekateri pa ne želijo ostajati v vlogi mučeniških žrtev in se začenjajo spraševati v sebi, kaj lahko sami naredijo, da se izkopljejo iz nesrečnih čustev, kaj ji je privleklo v takšno globino, kako si lahko pomagajo sami. Lahko da obstaja še kakšna kategorija ljudi ... Kakšen je tvoj odnos do svojih nesrečnih čustev?

Lahko da ti kdo drug še kaj svetuje, moj nasvet je, da se namesto, da si v celoti obrnjena proti ljubimcu in hrepeniš po njemu, raje obrni svojo pozornost vase in se vprašaj, kaj lahko ti sama storiš, da si razrešiš nesrečna čustva.

Jaz ti več kot od danega nasveta ne morem pomagati; lahko ti kdo drug še kaj pametnega svetuje.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

8

Re: Žalost

Urška je napisal/a:

Seveda je težko, saj gre za zaljubljenost in čustva. Če ne bi bilo tako težko in mučno, ne bi bilo skozi zgodovino toliko zgodb, ustvarjenih nešteto filmov, pesmi in romanov o nesrečni ljubezni.

Vsak, ki je kdaj izkusil pravo zaljubljenost in razočaranje s strani ljubljene osebe, razume globino teh umetniških del in kako težko in nesrečno je preiti in preboleti nesrečeno zaljubljenost. V svojih čustvih smo si vsi enaki. Vendar odnos do nesrečne ljubezni je tisti, ki se razlikuje med nami - nekateri svoja nesrečna čustva izpovejo v obliki umetniškega dela, nekateri iz sebe naredijo mučenike in žrtve ljubezni, nekateri pa ne želijo ostajati v vlogi mučeniških žrtev in se začenjajo spraševati v sebi, kaj lahko sami naredijo, da se izkopljejo iz nesrečnih čustev, kaj ji je privleklo v takšno globino, kako si lahko pomagajo sami. Lahko da obstaja še kakšna kategorija ljudi ... Kakšen je tvoj odnos do svojih nesrečnih čustev?

Lahko da ti kdo drug še kaj svetuje, moj nasvet je, da se namesto, da si v celoti obrnjena proti ljubimcu in hrepeniš po njemu, raje obrni svojo pozornost vase in se vprašaj, kaj lahko ti sama storiš, da si razrešiš nesrečna čustva.

Jaz ti več kot od danega nasveta ne morem pomagati; lahko ti kdo drug še kaj pametnega svetuje.

Imam eno vprašanje,ima kdo izkusnje s pranoterapijo...predvsem glede psihe!

9

Re: Žalost

Urška je napisal/a:

Seveda je težko, saj gre za zaljubljenost in čustva. Če ne bi bilo tako težko in mučno, ne bi bilo skozi zgodovino toliko zgodb, ustvarjenih nešteto filmov, pesmi in romanov o nesrečni ljubezni.

Vsak, ki je kdaj izkusil pravo zaljubljenost in razočaranje s strani ljubljene osebe, razume globino teh umetniških del in kako težko in nesrečno je preiti in preboleti nesrečeno zaljubljenost. V svojih čustvih smo si vsi enaki. Vendar odnos do nesrečne ljubezni je tisti, ki se razlikuje med nami - nekateri svoja nesrečna čustva izpovejo v obliki umetniškega dela, nekateri iz sebe naredijo mučenike in žrtve ljubezni, nekateri pa ne želijo ostajati v vlogi mučeniških žrtev in se začenjajo spraševati v sebi, kaj lahko sami naredijo, da se izkopljejo iz nesrečnih čustev, kaj ji je privleklo v takšno globino, kako si lahko pomagajo sami. Lahko da obstaja še kakšna kategorija ljudi ... Kakšen je tvoj odnos do svojih nesrečnih čustev?

Lahko da ti kdo drug še kaj svetuje, moj nasvet je, da se namesto, da si v celoti obrnjena proti ljubimcu in hrepeniš po njemu, raje obrni svojo pozornost vase in se vprašaj, kaj lahko ti sama storiš, da si razrešiš nesrečna čustva.

Jaz ti več kot od danega nasveta ne morem pomagati; lahko ti kdo drug še kaj pametnega svetuje.

Imam eno vprasanje,ne vem zakaj si iz glave ne morem zbit tega ljubimca kljub temu da se trudim ne gre se vedno upam da me bo poiskal da se bova se dobivala kaj menite gre za karmo..hvala

Re: Žalost

Pozdravljena laura

A lahko opišeš na kakšne načine rešuješ problem ali ga samo iztepaš iz sebe?
Za mene je iztepanje ljubimca iz glave samo pometanje pod preprogo ampak smeti pa ostanejo.

11

Re: Žalost

on bo v meni ostal za vedno men to ni bila neka igra flirtanje zabava resno sem se zaljubila..probam čim manj mislit na njega vse njegove stvari ki mi jih je podaril mu bom vrnila ce bom mela priloznost nekaj sem mu jih ze ne vem kaj naj delam da ga pozabim kot da me je obsel..psiha me muci bila sem na pranoterapiji pomaga mi zaenkrat ne kr veliko moras sam naredit da je ucinek.l.pfrancik je napisal/a:

Pozdravljena laura

A lahko opišeš na kakšne načine rešuješ problem ali ga samo iztepaš iz sebe?
Za mene je iztepanje ljubimca iz glave samo pometanje pod preprogo ampak smeti pa ostanejo.

Re: Žalost

Urška je lepo opisala eno od možnosti in lahko se vprašaš ali si zares želiš razrešitve tega odnosa,oziroma na kakšen način.
Potovanje po svetu se začne s prvim korakom.Veselo na delo.

Urška je napisal/a:

Lahko da ti kdo drug še kaj svetuje, moj nasvet je, da se namesto, da si v celoti obrnjena proti ljubimcu in hrepeniš po njemu, raje obrni svojo pozornost vase in se vprašaj, kaj lahko ti sama storiš, da si razrešiš nesrečna čustva.