1

Tema: Glavoboli

Pozdravljeni,

prosil bi za vpogled v biopolje. Že leta se mi pojavljajo migrenski glavoboli nekje 1-3x mesečno, sedaj pa se mi je pojavil tenzijski tip, bolj pritisk v glavi, ki se mi vleče že 10 dni, in me res zanima, kje tiči vzrok.

Hvala za odgovor!

Re: Glavoboli

Jaz imam tudi podoben problem,le da prej nikoli nisem imela nobenih glavobolov. Pred pol leta pa so se začeli pojavljati. Trajajo od 1-3 dni,potem pa bolečina čisto popusti. Kaj delamo ljudje narobe,da začnemo doživljati te bolečine? Kadar imam takšen glavobol,sem opazila,da mi niti protibolečinske tablete ne pomagajo?
lp

Dino je napisal/a:

Pozdravljeni,

prosil bi za vpogled v biopolje. Že leta se mi pojavljajo migrenski glavoboli nekje 1-3x mesečno, sedaj pa se mi je pojavil tenzijski tip, bolj pritisk v glavi, ki se mi vleče že 10 dni, in me res zanima, kje tiči vzrok.

Hvala za odgovor!

Pozdravljen Dino in dobrodošel na forumu.

Kakor se pri tebi zazna, gojiš v mislih dostikrat neizrečene misli, vezane v ljudi - lahko je to najprej občutek manjvrednosti, ki ga morebiti ob kateri osebi zaznaš in nato reagiraš z obsojanjem, jezo. Te občutke, kakor se čuti, ne izraziš, ampak jih potisneš nekako v sebe, gojiš pa jih naprej v mislih. Telo pa nato odgovori po svoje. Če začutiš, da je kaj na tem, lahko po postopku transformacije na vrhu foruma predihaš in predelaš obsojanje in jezo v mislih. Lahko pogledaš, kateri odnosi ti to povzročajo ali situacije (partnerstvo, služba itd.) in nadaljuješ vse do otroštva. Kdaj si se prvič počutil manjvredno in si reagiral na te občutke z obsojanjem. Preveri tudi na splošno življenje: življenjski vsakdanji ritem, nivo stresa, prehrana, hidracija, vitamini in minerali, počitek, gibanje in šport. Vse to lahko vpliva na pritisk v glavi.

Če se ti stanje ponavlja, pa tudi nikar ne čakaj, ampak bodi ljubeče odgovoren do svojega telesa - pojdi k zdravniku in preveri stanje.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

lanalaura.koletnik je napisal/a:

Jaz imam tudi podoben problem,le da prej nikoli nisem imela nobenih glavobolov. Pred pol leta pa so se začeli pojavljati. Trajajo od 1-3 dni,potem pa bolečina čisto popusti. Kaj delamo ljudje narobe,da začnemo doživljati te bolečine? Kadar imam takšen glavobol,sem opazila,da mi niti protibolečinske tablete ne pomagajo?
lp

Lanalaura, enako svetujem tudi tebi. Z ljubečo odgovornostjo do sebe, če vidiš, da se ti fizične težave ponavljajo, ne čakati, ampak pojdi k zdravniku, da preveriš stanje.

Vzroki za glavobole so pri različnih ljudeh različni.

Pri tebi se začuti mentalna potreba po kontroli nad življenjsko situacijo (lahko je to karkoli, tudi odnos) in sprožena agresija in obsojanje sebe, če je ne zmoreš kontrolirati oziroma se odvija drugače od pričakovanj. Zato poglej, kaj se ti je dogajalo v času izpred pol leta in kdaj si začela močneje začutiti potrebo po kontroli in obsojanje sebe, če ne delaš tako, kot si pričakovala od sebe ali se kaj drugega ne dela tako dobro, kot si pričakovala.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Pozdravljena, vsekakor bo nekaj na tem in se bom lotil postopka.

Tudi nasvet glede zdravnika je na mestu, a naj povem, da sem ga obiskal že pred objavo tu na forumu.

Hvala & Lp