Urška je napisal/a:

Dalia, lahko da si se odločala na podlagi misli, ne srca - to izgleda, da razumsko določiš v sebi, da bi ta metoda ali svetovalec utegnila biti dobra za tebe, še posebej na podlagi priporočil od drugih. Zato si verjetno prišla do osebe, do katere nisi bila v srcu odprta, in zato verjetno ni bilo želenih rezultatov. To je tudi izkušnja za tebe, da prepoznaš, kdaj se odločiš na podlagi razumskega sklepa in kdaj na podlagi srca. Včasih se dejansko zgodi, da je oseba zaprta - v podzavesti - lahko je zaprta za svetovalca, za proces, za spremembo. Če je biopolje zaprto za pregled, ponavadi pomeni, da je na osebi sami, da pride do odgovora, da nima dovolj eneregije za razrešitev vzroka ali pa da svetovalec ni prava oseba za to osebo za pregled. Od vsakega izvajalca karmične diagnostike pa je odvisno, kako postopa v takšnih primerih, ki sicer so redki, vendar se zgodijo. Ne znam ti povedati za druge, lahko ti povem, kako jaz in Zoran delava. Sva zelo "stroga" glede tega - vsako osebo pred srečanjem preveriva in če se pojavi zaprtost, je oseba s tem seznanjena in je srečanje odpovedano. Lahko bi sicer prodrla v biopolje zaprtosti navkljub, a se tega ne poslužujeva, ker je razlog za zaprtost, ki ga je treba spoštovati. Oseba dobi napotke, kaj lahko sama naredi. Upam, da sem ti malo razjasnila.

Čeprav sem vam/ti poslala mail, bom tukaj odgovorila, morda komu pride prav.
Ko imamo težave, smo ljudje takšni, da jih zaupamo bližnjim. Ko nekomu zaupaš, ti ljudje radi dajo kakšen nasvet, kako si pomagati. Tako prideš do kontaktov, kjer je kdo imel dobro izkušnjo itd. Tako sem prišla do kontakta za tisto terapevtko KD, prijatelju je namreč zelo pomagala. Tudi moj mož je šel in mu je na določenem področju pomagala. Smo pa nekako ugotovili, da bolj pomaga moškim, kot ženskam. O tem sem ti podrobneje razložila v mailu, samo kot zanimivost.
Ali sem bila pri stvari s srcem ali ne, je težko reči. Morda sem intuitivno začutila, da je gospa z nekim delčkom sebe "proti ženskam", ne vem. Vsekakor je veliko govorila o različnih primerih/odnosih, v katerih so bile krive izključno ženske. Ženska manipulira, moški pa ji sledi, kot en robot. - to je neko njeno splošno prepričanje. Morda je ta ugotovitev v meni potem vzbudila neki dvom. Poleg tega gospa ni bila najbolj poučena o psihičnih motnjah, ki jih ima veliko ljudi (narcisoidna motnja, mejna osebnostna motnja....). Vedela je edino o psihopatih, ker je nedolgo nazaj "nabasala" moškega, ki je bil po njeno psihopat. Kako ga ni takoj "prebrala", mi ni jasno. Je pa rekla, da so to ljudje, ki lahko z mislimi vplivajo na "žrtev" in da se jih je treba popolnoma otresti. Čudno, da pri meni ni videla, da imamo v družini osebno z izrazito narcistično motnjo, s katero se ne da pogovarjati.. Take stvari so občutljive in v takih primerih bi terapevt moral obvladati bolj celosten pristop, če že ima visoko ceno. 
Mislim, da redko kdo pride k nekomu prvič in že takoj 100% zaupa. Ne vem, morda izhajam iz sebe, ampak nekako jaz osebno rabim potrditev, torej dober občutek, da se predam in res zaupam. Potem deluje, imam izkušnje, da lahko to naredim.

Pa še eno pomembno vprašanje:
Pred časom sem na strani Tine Ogorevc naletela na njen spis o entitetah. Prebrala sem ga 2x in v oči mi je padlo, ko je napisala, da v kolikor so pri človeku prisotne entitete, potem so ostale terapije odveč, nekako je delo na sebi v taki situaciji delo v prazno. Entitete naj bi se namreč dobro "skrile". Ne vem, če pri meni gre za to, ker imamo zaenkrat premalo "dokazov", ampak raziskujem in močno sumim, da gre za kaj takega. Jaz namreč veliko časa porabim za delo na sebi, svojih občutkov veliko krat ne razumem, jih ne želim imeti, pa vseeno nimam moči kaj spremeniti. Veliko simptomov imam, to nedvomno zdaj že vem. Še vseeno pa se zavedam, da so marsikateri simptomi lahko posledica kakšnega sevanja, hormonskih težav, kakšnih tretjih problemov.. Sem pa veliko problemov uredila in preverila z bioresonanco in dejansko nekako kazalo, da nimam drugih večjih težav. Zanima me, kako v takem primeru delate?

Urška je napisal/a:

Še odgovor glede miši. Res je, da lahko nenaden pojav določene živali pomeni nekaj določenega. Kot si sama ugotovila, obstaja tudi kopica razlag za določeno žival. A katera je prava zate, boš najboljše vedela ti sama - kaj tebi pomeni miška in njena pojava v tvojem življenju.

Huh, dobro vprašanje. Mislim, da smo dojemanje miši povzeli od drugih, že kot otroci. Pač neka nadloga, ki je nihče noče, ki jih mačke lovijo. Žival, ki prenaša verjetno kakšne bolezni, neprivlačna in morda celo ogabna. Miši namreč niso ravno živali, ki bi jih imeli za ljubljenčke. smile Torej tudi meni kaj druga, kot neko golazen, ne pomeni. Nisem pa nikoli imela izkušenj z mišmi, nismo jih imeli v hiši, nikoli jih nisem videvala, razen kdaj, če je kakšna mačka nosila in se igrala z miško, ki jo je ujela. To je to. smile 
En bioenergetik mi je rekel, da je nekdo naredil urok in da so miši znak, da je bila pri uroku uporabljena živalska kri. Zveni, kot kakšna pripovedka, koliko je resnice, da nikoli ne bom vedela.

Pa še eno konkretno vprašanje imam o znamenjih. Ne vem, če sem v celem življenju videla (mrtvo) miš nekaj krat. Niti nimam posebnega strahu pred tem, da bi jo, ampak je nisem. Zdaj, v roku zadnjih 7 dni pa sem 3x videla mrtvo miš: prvi, ko sem šla eno jutro peš od doma, je bila na cesti, direktno mimo nje sem šla; drugič v Lidlu (ja, sredi trgovine, nekdo jo je povozil z vozično, ker je bila zmečkana), tretjič pa včeraj - kar naenkrat se je znašla mrtva miš na terasi, dva metra stran od balkonskih vrat, da sem jo direktno videla skozi okno. No, pa še danes, pridem v Merkator in slike miši (reklame za te nalepke, ki se zdaj zbirajo).
Brala sem nekaj o tem, kaj naj bi prikazovanje določenih živali (tudi o miših posebej piše) pomenilo, ampak je toliko enih vzrokov naštetih, da ne vem.. Po moje nekaj tistih vzrokov lahko velja za kogarkoli, ne vem pa, kateri bi izrazito bil zame.

Ponovno pozdravljeni,

veliko razmišljam in brskam po sebi, rada bi prišla do vzroka in ga razrešila, pa nekako ne najdem. Da je vzrok odnos s starši, sem že sama nekako predvidevala. Ne vem, pa kdaj in kako se je nekaj zgodilo. Ali pa se morda ni zgodilo, temveč dogajalo skozi celo otroštvo, ne vem. Bila sem na bioresonanci in tam je tisti aparat zaznal, da sem doživela v življenju 3 travme. Eno v prednatalnem obdobju, ko je bila moja mama z mano v 5. mesecu nosečnosti. Mislim, da vem, kaj bi lahko takrat bil vzrok, nisem pa čisto prepričana oziroma ne znam razvozlati. Potem pa še pri starosti 31 in 33, če sem si prav zapomnila podatek. Ne vem pa, kaj točno bi me takrat tako prizadelo oz. kaj je bilo tisto, kar naj bi mi pustilo pečat. Res ne vem, če zavestno znam najti vzroke.
Ker sem na karmični diagnostiki že bila in ker so te terapije zelo drage (70-80 eur na uro), ne morem hoditi v nedogled. Ne vem, ali terapevtka ni bila ok ali sem jaz kriva, nimam pojma. Ampak ko sem ji omenjala starše in otroštvo, je nekako preusmerila pozornost drugam. Že na začetku sem ji povedala, da mislim, da mi situacije in ljudje zadnje čase samo predstavljajo trigerje. Mislim, da se mi ne bi bilo treba ukvarjati s taščo ali tastom ali ko tretjim, če ne bi imela nekaj v sebi, na kar oni s svojim prestopanjem meja samo sprožijo moj odziv. Ne vem, zakaj se je terapevtka zapletala v podrobnosti o teh dogodkih. Kot da ni znala sploh nič videti. Kako naj vem, da nekdo, ki mu drago plačam, sploh obvlada svoje delo in res zna videti v biopolje resnične podatke, ali pa samo ugiba na podlagi nekih podobnih primerov? Pri tej gospe, ki jo mimogrede nekateri zelo hvalijo, sem res imela občutek, da je neke stvari ugibala. Še posebej, ko sem prebrala Ogorevčevo knjigo o Karmični diagnostiki, se mi je zdelo, da pri njej nisem dobila tega, kar on opisuje, da se da narediti, kako on to zna videti. Ne vem, kako potekajo ta izobraževanja pri njemu, a se te ljudi kaj preveri, če znajo delati ali je dovolj, da hodijo in plačajo predavanja, da dobijo potrdila in so okronajo za karmične diagnostike? Morda sem krivična, ampak res sem bila na trenutke razočarana, ker se niti malo nisva približali vzroku za mojo anksioznost oz. pretirano odzivanje.
Če sem prav razumela njegovo knjigo, bi terapevt v vsakem primeru moral znati na neki ravno videti vzrok. Edino en primer je opisal, da ga ni videl, ker mu nekako ni bilo dovoljeno, ker je šlo za usodo, ki je ni smel spreminjati pri nekem pacientu. Ampak to naj bi bil izjemen primer, pri veliki večini naj bi na eni izmed ravni bilo mogoče najti vzrok. Kako to gre pri vas v praksi? Koliko so vaše diagnoze oz. terapije uspešne?

Urška je napisal/a:

Pozdravljena Dalia in dobrodošla na forumu.

Pri branju se da zaznati, da ti mož prebuja v tebi tista čustva, ki niso bila razrešena v odnosu do staršev iz otroštva. Zato bi bilo dobro začeti tam razreševati rane.

Kot si napisala, da te zanimajo vede za osebno rast, vendar zelo dobro je pri vsem tem ne ostati samo pri prebiranju knjig in kopičenju informaicj. Zazna se, da si neprizemljena, zato ti svetujem ukvarjanje več z zemljo, telesom, športom.

Dobro je začeti pri temeljih in razreševanju le-teh - odnos do staršev in primarne družine ter pri hkratnem prizemljevanju. Kaj to pomeni - najmanj dvakrat toliko časa in energije, kolikor oseba namenja raziskovanju osebne in duhovne rasti ter nabiranju znanja s teh področij, je dobro nameniti prizemljevanju - športanju, vrtičkanju, aktivnem ukvarjanju s telesom in zemljo. To je vitalnega pomena, da informacije ne ostanejo samo v glavi in v mislih, ampak, da telo dobi energijo, da to znanje prizemlji, spravi v resničnost.

Najlepša hvala za odgovor. Informacijo o neprizemljenosti sem nekoč že dobila, tako da sem zgleda spet dobila opomin, da moram nekaj narediti v tej smeri.

6

(8 odgovorov, vpisanih v Šamanizem)

Pozdravljeni,
vidim , da ni nobene prav sveže teme v tem rubriki, me pa zanima, če je v Sloveniji možno priti do kakega dobrega šamana? Kje bi našla kaki kontakt?
Hvala.

Pozdravljeni,

kot že piše v naslovu, me najbolj muči čustvena otopelost, ki se mi je pojavila kakšen mesec nazaj in se je ne znam rešiti. Otopelost predvsem do moža, ki sem ga vedno imela zelo rada in mislim, da nimam ravno razumskega razloga, da ga ne bi imela rada ali da bi razmišljala o razhodu. Imava krasno hčerko, lep dom in nekako urejeno življenje. Gre za procese, ki se dogajajo znotraj mene, pa ne vem, ali je to samo neka moja tema (po djotishu sem pravkar vstopila v sade sati, Saturn gre najprej skozi sedmo hišo, to je partnerstvo oz. odnosi). Gre za to, da se z njegovimi starši nikoli nismo dobro razumeli, z njihove strani čutim velike negativne energije. Je možno, da mi jo kdo pošilja in nisem zaščitena? Njegov oče je sedaj sicer zelo bolan in ne govori, je pa bil po vedenju narcisoidna osebnost (kot iz knjige V objemu narcisa, ki jo berem, da bi take ljudi lažje razumela), moja tašča pa mu igra žrtev in je hkrati odlična manipulatorka. Moj mož je torej bil od vedno vajen močnih manipulacij z vseh strani in ko sem to ugotovila, sem začela z njim manipulirati še jaz, saj nisem prenesla, da ne vidi, kaj mu ljudje delajo in kako to vpliva na naše življenje. Takšnih odnosov sem bila sita že iz svoje družine, namreč moja babica (mama moje mame) je imela enake vzorce obnašanja in tega res nisem več hotela v svojem življenju. Razumem, da ljudje razvijejo narcisoidno motnjo zaradi težkega otroštva, vendar je z njimi nemogoče normalno komunicirati, tako da vem, da se je bolje umakniti, če ne želiš igrati žrtve oz. se ne želiš zapletati sploh. Toliko vem o psihologiji, sem se malo opremila z znanjem, da znam prepoznavati čustvene vampirje. Vseeno pa še nimam občutka, da bi se znala pred njimi dovolj zaščititi. Mislim, da sem empat in da zato še bolj vse čutim.

Želela in pričakovala sem torej, da bo moj mož moški z lastnim mnenjem, ne pa nekdo, ki mu drugi vsiljujejo mnenje. Ko sem ugotovila, da tudi moje vedenje zgleda kot manipulacija, sem se odločila, da tega ne želim več. Od takrat je nastala nekakšna praznina, kot da imam vsega dovolj. Pa vendar je krasen človek, dela na sebi, pravkar je na duhovnih delavnicah, da bi se dvignil na višjo vibracijo in se izvil iz primeža teh manipulacij. Mene pa čustva ne ubogajo in ne vem, kaj lahko naredim v tej smeri? Rada bi čutila toplino ob bližini, kot sem jo vedno. Morda so v meni še stare zamere in jeza, ker ni prepoznal toksičnega odnosa s strani njegovih staršev, ki sta nam 7 let pošteno grenila življenje (nakar smo se preselili daleč stran v boljše okolje). Vendar razumsko vem, da ni mogel, da ni vedel, on je bil tega vajen, ne želim ga kriviti in mu zameriti. Ali pa še ni postal moški, ki ga odslej rabim oz. želim? Torej moški, ki bo imel mnenje, ki bo odporen na manipulacije. Ne vem, resnično sem izgubljena.

Veliko berem tudi o tem, da je trenutno na Zemlji težek čas in mislim, da so me tudi te energije nekako vrgle iz ravnotežja. Berem, da je Zemlja vstopila v 5. dimenzijo in dokaj dobro se prepoznam v znakih, ki kažejo, da se tudi duša in telo privajata na novo dimenzijo. Ne vem pa, kako si pomagati, kaj lahko naredim, da bi mi bilo bolje? Včasih imam tudi sanje, kako sem čustveno hladna in bi raje bila sama, ampak mislim, da si moja duša tega v resnici ne želi, ne vem. Ne znam se povezati z njo, da bi prišla do pravih odgovorov.

Upam, da vam uspe pogledati v moje biopolje in kaj videti. Sicer bi pa z veseljem kdaj prišla na kakšno seanso.
Hvala za odgovor.