51

(56 odgovorov, vpisanih v Osebna rast in duhovnost)

A lahko samo nekaj vprašam tukaj glede meditacije...berem eno knjigo Diane Cooper, kjer so tudi vaje za meditirati. in ona po vsaki pravi, da se je treba energetsko zapreti tako, da naredimo križ čez vsako čakro. Jaz tega nisem delala nikoli, začetek meditacije delam zelo podobno kot napiše tudi ona, ampak za konec sem se vedno le prizemljila in nisem delala nobenih križev nikjer. Niti se nisem v mislih kej energetsko zapirala, ker kar sem prebrala do sedaj, naj bi energetske zaščite potrebovali le tisti, ki v to verjamejo in da s tem delaš okoli sebe zid. Kaj pa jaz vem, meni brez tega nič ne fali, se mi zdi.

Ali je to res treba? Hvala za odgovore in lep dan vam želim  :rose:

52

(94 odgovorov, vpisanih v Zdravo življenje)

Urška je napisal/a:

Če boš katerega sprobala, pa javi, kako se ti je zdel.

Urška evo. Sem imela že dlje časa v mislih tvojo kvinojino "rižoto" s koromačem, pa ne najdem koromača. no pa sem včeraj prvič skuhala kvinojo in zraven šparglje in je super! pa še brez glutena tko da zakon  smile  Ker zadnjič sem pa amarant kuhala pa mi ni dober sad

53

(409 odgovorov, vpisanih v Razno)

Tina je napisal/a:

ok..jaz sem vstala ob 3:03h  smile 

Potem sem bila na Krimu ob 5:15  smile
Potem tam ni bilo nič, samo oblak, spodaj megla, vmes pa si videl, da je kao sonce  smile
Potem smo pustili vse hude astronome, nekateri so celo spali tam, za sabo in šli na blef proti dolini ... sunchasing  smile
Potem, po ene 300 m višinske spremembe, se je med oblakom zgoraj in meglo spodaj ravno sredi vzhajanja za 2 min pokazalo sonce  smile
In...in smo jo videli  smile
Bilo je nepozabno, slika (avtorska!!!) sledi, trenutno pa se mi samo smeji  smile
kaj sem čutla še ne vem, ker se malo tresem od adrenalina, bilo pa je zelo super  smile

malina bravo! :prst:  :prst:  Vsa čast vsem, ki ste vstali sredi noči in gledali Venero ali pa se pridružili skupinski meditaciji!  :prst:  :srcek:

54

Tina je napisal/a:

jaz tudi to ... vstajam zgodaj in delam veliko, zvečer konec...ampak meni je super, bolje tako, kot obratno, kar je navadno s polno luno ... naj traja*

Ja sem videla kdaj pišeš semle ob pol šestih zjutraj!  :prst:  Jaz pa ravno obratno, zjutraj ni nič z mano. Očitno mene skos nosi polna luna  lol

55

Tina je napisal/a:

Že kako leto

Malina, ti me vedno nasmejiš  big_smile 

a pol je to ok? Čeprav, danes sem pa ful delala in končno se malo kažejo tudi učinki smile a se še kdo srečuje z ljudmi v meditaciji? Danes je pa prišel moj ati. pa ga nisem namerno vizualizirala. Zadnjič mi je zoran rekel, da vem, da je pristno po čustvih. No in danes sem ga res začutila sem kr jokala, tko da je že moglo bit pristno. me je malo spodbudil, tako kot on zna  :srcek:  (uf sem malo off topic ane  wink )

56

Urška je napisal/a:

Pri nas se žal ni videlo kaj dosti - cel dan in celo noč je bilo nebo posejano z oblaki ...  neutral  so pa ful lepe slike venere.. a je kdo čutil kakšen poseben vpliv?

Meni se zadnje dni res skos malce vrti... pa čustva so malo potencirana. Pa v meditaciji me zadnje čase tolk odnaša...če že ne zaspim pa kar neki odbluzim, namesto da bi delala, kar sem se namenila. A se to še komu dogaja te dni?

57

ar3ka je napisal/a:

Ninja, tale z medvedom zmaga. :prst:  big_smile

Tina je napisal/a:

Najboljše je pa brat, ko ena ki po vrtu skače in se s srnicami druži, drugi, ki z medvedki zajtrkuje govori o čarovnijah  cool  :prst:

lol  :prst:

Spelca13, ena povezava za srnico - mogoče najdeš kaj zase. smile

http://www.shamanicjourney.com/article/ … d-kindness

Lp :rose:

Urška, čist hudo tole  s srnico. Sem prebrala oboje in res zna biti kej na tem. Prav razmislila bom. Hvala! :rose:   (in evo, nežnost  wink

58

(52 odgovorov, vpisanih v Razno)

Urška je napisal/a:

Katere knjige kaj priporočate za poletno branje?

Na primer kakšne dobre komedije, humoreske, biografije, potopisi, lahko tudi kanček krimičev (aka Agatha Christie) ...

Urška, že zadnjič sem nekje prebrala, da iščejo nasvet za dobro poletno branje, pa nisem reagirala ma zdej pa kr bom. lepo prosim, brez zamere, res ne vzemite tega kot reklamo, ker tudi jaz tega ne maram ampak mi je res brezveze vse naštevat, če je pa tam na enem mestu... Tukaj je moj blog o knjigah http://1srcnabralka.blog.siol.net/ jaz rečem "mojih šundicah" pišem pa tko bolj lahkotno, da ne zamorim z vsebino.

Morda te kaj zamika   smile

59

Najboljše je pa brat, ko ena ki po vrtu skače in se s srnicami druži, drugi, ki z medvedki zajtrkuje govori o čarovnijah  cool  :prst:

Malina  big_smile  ja ampak meni se srna kaže v meditaciji (sam res zmeri pride pa tolk je srčkana), ne kr tko med zajtrkom. to sem hotla povedat, da ko si tolk zverziran se ti lahko zadeve kažejo že v "navadnem" stanju ne le v meditativnem  :prst:
Meni se zdi, da gre tebi kar zelo dobro, spelca13, in se soočaš z veliko stvarmi sama, kar je itak pohvale vredno, ker v skupini je vedno lažje, tako, da si lahko kar čestitaš :-)

o ne, sej nisem skos sama, sem in tja grem k Zoranu pa imam prijateljico, ki "obvlada" pa mi pomaga. Sicer pa julija itak pridem na meditacijo, sem si že zacahnala. V maju mi je blo tu mač vsega, junija me pa ni.

Drugače pa hvala Malina za spodbude, in tudi vsem ostalim hvala za odgovore, super ste tukaj, res!!!  :srcek:  :prst:

Jaz predelujem (po opažanjih) vedno nekaj malo prej in malo več po teh srečanjih in delavnicah .... ne toliko med dogodkom samim.  Težko ti pa povem, kako, ker včasih nenadoma opazim preskok, spremembo...pa nisem nič posebnega naredila, samo nekaj ozavestila, ali grem po sistemu iz kakšne delavnice, pa hočem par stvari predelat, pa ko naredim prvo, ostalih sploh ni več, spet drugič pa eno in isto večkrat...nimam ključa, skratka. Včasih dolgo delam na nečem, pa potem samo pomislim na nekaj, pa je rešeno, spet drugič pa ni konca zadevi ... tako, da se mi zdi vse, kar opisuješ popolnoma normalno. Ta negotovost (ali je v umu stvar ali v meditaciji) je izjemno normalna, verjemi ... in slej ko prej sta povezani, po drugi strani pa je vseeno kateri način ubereš, če res želiš in se potrudiš, odgovor/reakcija slej ko prej je. Mislim, da je najbolje ravno to- da najdeš svoj način...

Sej vem, jaz sem malo nestrpna pa bi rada učinke takoj, pa to pač ne gre. Sej vem, da ima vsak svoj način in da je ta po navadi najbolj pravi zanj. ne samo meni je bilo rečeno, da je bolje, da delam za eno stvar (npr. hrbtenico) intenzivno dlje časa in grem nato na drugo stvar. Samo oprostite, jaz ne morem delat salte po ure!  lol  Mal se hecam samo res, ko naredim svoje vaje in to ostane še veliko časa preden začutim, da imam zadosti. pa potem itak vedno kdo pride  wink

Zdej delam na vzorcu nesprejemanja, mi je taščica zadnjič (spet) pokazala fino ogledalce. jupiii   roll

Predvsem pomaga, če dosti delaš ...  big_smile
Ja to pa res, sem pa zdej kr pridna meditiram skoraj vsak dan. Mi je začelo mal manjkat, če ne recimo 2 dni.

60

Kako se ti je lahko tako neposredno prikazal medved? A kar med zajtrkom? Joj meni je to še prav čirulečarule  sad

Imam nekaj vprašanj v zvezi z meditacijo:
- v meditaciji se mi ful velikokrat pokaže srna oz. pride na obisk. ali to kaj pomeni?
- ali greste vi vedno z nekim točno določenim namenom v meditacijo ali lahko meditiraš kar tako?
- jaz imam zase celo proceduro. najprej delam linijo hare, potem vizualiziram da iz zemlje gre gor po mojem telesu zelena zdravilna svetloba, potem pa ko se mi zdi da sem redi grem pa v moj vrt. tam najprej delam salte in podobno te rplešem (za mojo hrbtenico) potem vizualiziram merkavo zase in za mojo družinico potem pa se srečujem z različnimi ljudmi s kateirmi imam recimo kaj za predelat ali pa z vodnikom. ko imam zadosti pa grem   cool  NO meni tole vse skupaj malo smrdi na zelooo vodeno oz. usmerejeno meditacijo s strani mojega uma-. je pa res, da so v kakšnih prizorih čustva zelo močna in ta čustva naj bi bila pokazatelj, da je pristno. pa včasih, ko začutim da grem globlje imam prebliske kakšnih prizorov. Predvsem ti dialogi ne vem če so pristni...ali so to res pogovori dveh duš ali pa mojega uma in mojega uma  wink  Zanima me, kako vi predelujete različne zadeve? Ker jaz trenutno intenzivno delam na ene 4-5 področjih in mi je malo predolgo, da bi recimo 1 teden delala samo za eno stvar in bi šele potem prišla na vrsto druga.  pa delam vsega po malem. a to ful ni ok?
- kako veš, da si res v meditativnem stanju? ker zadnjič sem se morala pomiriti pred spanjem in nisem hotela iti čez celo proceduro in sem zelo na hitro prišla kao v ta moj vrt, pa je čist isto dogajalo. Mal me mori tole k ne vem kaj je res in kaj ne...kaj si domišljam in kaj ne...kaj vodi moj um, oz. jaz. Morda je pa to vseeno, važno, da nekaj vizualiziraš?

Sem natresla vprašanj, a ne :-) Hvala za odgovore! :srcek:

valilu je napisal/a:

Špelca :prst:
Krst je res težka tema. Pri nas družina sprašuje ... kdaj boste dali krstiti otroka, pa zakaj ne.... Tudi pri nas je tako, da smo v očeh znancev in sorodnikov precej čudni (no, ne samo zato....pri nas je itak vse čudno smile ). Ne vem, čemu bi otroku, ki še ne more izrazit svoje volje, dala nek pečat, ki zame nima sploh nobenega pomena.

Cerkev je zame samo institucija, ki že mnogo stoletij dela vse "v imenu Boga" in RKC krst nima prav nikakršne veze z Bogom. Umazana je pedofilija znotraj RKC, prav tako pa pedofilskim duhovnikom ne sodijo tako kot ostalim državljanom, ki naredijo kaznivo dejanje.

Valilu, pod čisto vse kar si napisala se podpišem, ker je točno tako tudi moje mnenje! Cerkev nima nobene veze z Bogom in krst nima nobene veze z bogom! Naredi kot ti narekuje srce in pri tem vztrajaj. KOnec koncev je tvoj otrok in kot sem rekla, če se bo hotel se bo še vedno lahko sam. :prst:

spelca13 je napisal/a:
valilu je napisal/a:

Hvala Urška smile

Nekje sem zasledila, da jim s krstom (s kretnjami- križ na čelu) menda zablokirajo "tretje oko"-6.čakro, se pravi intuicijo,uvid in to se vsakič ponovi, ko se naredi križ na čelu. Isto s križem nad srčno čakro. Bolj kot so otroci maldi, bolj je učinkovito, ker so še čisto nedolžni in odprti v enegijskem smislu.

Novorojencek je zame najbolj čisto bitje, kar jih je, krst pa bi lahko pomenil simbolno spiranje izvirnega greha novorojencu. Krščanstvo je edina vera kjer se krsti otroka-torej se mu že v začetku ne da možnost izbire, ampak se ga klasificira.

Oprostita, ker se tule zraven vtikam ampak moram povedat, ker se je končno našel nekdo, ki meni tako kot jaz! Valilu, popolnoma se strinjam s tabo!  :prst:  :prst:  Jaz sem čutila enako ampak čisto intuitivno ful odpor do krsta otroka, zato nihče od mojih otrok ni krščen. kljub temu, da sem bila zopet črna ovca v familji in kljub temu, da sem se sama krstila po lastni volji pri13 letih. sedaj pa ni šans. če bosta želela, ko se bosta sama odločala, sta zaradi mene lahko muslimana, hindujca ali pa kristjana ampak naj se odločita sama. itak pa verjamem, da prihaja čas, ko delitve ver sploh ne bo več in vse skupaj ne bo več važno. pa še to...Moj starejši sin ima manjše probleme in mi je zadnjič tašča rekla, da kaj pa če je to od tega, ker ni krščen  roll  kako globoko je ta strah ukoreninjen v ljudeh, da bo kaj narobe, če ne boš krščen.

valilu je napisal/a:

Hvala Urška smile

Nekje sem zasledila, da jim s krstom (s kretnjami- križ na čelu) menda zablokirajo "tretje oko"-6.čakro, se pravi intuicijo,uvid in to se vsakič ponovi, ko se naredi križ na čelu. Isto s križem nad srčno čakro. Bolj kot so otroci maldi, bolj je učinkovito, ker so še čisto nedolžni in odprti v enegijskem smislu.

Novorojencek je zame najbolj čisto bitje, kar jih je, krst pa bi lahko pomenil simbolno spiranje izvirnega greha novorojencu. Krščanstvo je edina vera kjer se krsti otroka-torej se mu že v začetku ne da možnost izbire, ampak se ga klasificira.

Oprostita, ker se tule zraven vtikam ampak moram povedat, ker se je končno našel nekdo, ki meni tako kot jaz! Valilu, popolnoma se strinjam s tabo!  :prst:  :prst:  Jaz sem čutila enako ampak čisto intuitivno ful odpor do krsta otroka, zato nihče od mojih otrok ni krščen. kljub temu, da sem bila zopet črna ovca v familji in kljub temu, da sem se sama krstila po lastni volji pri13 letih. sedaj pa ni šans. če bosta želela, ko se bosta sama odločala, sta zaradi mene lahko muslimana, hindujca ali pa kristjana ampak naj se odločita sama. itak pa verjamem, da prihaja čas, ko delitve ver sploh ne bo več in vse skupaj ne bo več važno. pa še to...Moj starejši sin ima manjše probleme in mi je zadnjič tašča rekla, da kaj pa če je to od tega, ker ni krščen  roll  kako globoko je ta strah ukoreninjen v ljudeh, da bo kaj narobe, če ne boš krščen.

63

(26 odgovorov, vpisanih v Osebna rast in duhovnost)

Urška je napisal/a:
spelca13 je napisal/a:

Poznam kar nekaj primerov, ko so ljudje začeli delati tisto, kar jim je všeč, finančno je pa zelo slabo.... To mi ne gre skupaj. Če naj bi bilo to tvoje poslanstvo potem bi se po moji logiki moralo od tega tudi dati preživeti. Ali ne?

Slovenci smo v prvi vrsti garaški narod in veliko ljudi nosi v svoji podzavesti predstavo, da je denar možno zaslužiti le s "pravim delom" - hobije oz. delo, ki ga delajo z veseljem, v podzavesti ne prepoznavajo kot potencialno delo za zaslužek, temveč ga uvrščajo pod zabavo - takšna aktivnost pa po njihovo ne more biti izvor zaslužka, kaj šele preživetja. "Pravo delo" prepoznavajo kot tisto, v katerem je potrebno RES delati, po možnosti proti svoji volji, je garaško, resno, traja 8 ur in se tudi v širši družbi prepoznava kot "kakovostno delo". Bolj kot je stresno in "pomembno", več živcev zahteva, bolj ga ljudje cenijo kot dobro delo.

S tem se popolnoma strinjam! Ne mislim, da jaz nisme s tem obremenjena da bi mogla garat, da zaslužim.
  :srcek:

Hvala Urška! :rose:

64

Ninja je napisal/a:

Naša duša ali višji jaz ne poznata koncepta denarja, ne vesta, da moramo v današnjem življenju dobiti denar, da jemo, spimo, plačujemo stroške, normalno funkcioniramo. Predstavljaj si, da na drugih planetih, v drugih inkarnacijah, celo v preteklosti na Zemlji ni bilo tako. Zato ni samoumevno, da si plačana za svoje delo. Svojemu višjemu jazu moraš to razložiti, mu pokazati, kaj je denar, čemu služi, kaj dobiš z denarjem in mu predvsem pokazati, kaj boš naredila z denarjem in tvoje občutke ob tem.

Čist hudo  big_smile  a svojemu višjemu jazu (karkoli to že je) to razložim v meditaciji?
Primer: denar je izmenjava energij in z njim pridem do hrane, prenočišča, obleke, v mislih mu pokažeš sliko bankovca. Denar potrebujem za počitnice, stroške, novo opremo, ob vsem tem bom zadovoljna, srečna, izpolnjena, sproščena, brez skrbi.

Glede odkrivanja vzorcev pa je samo kilometrina in jasna namera. Odpri se preko Boga, da odkriješ vzrok za neko težavo. Odpri se brez pričakovanj, brez predstav, kako bo sporočilo do tebe prišlo. Najverjetneje si pogosto že dobila odgovor bodisi v vsakdanjih situacijah, preko nečesa, kar si prebrala v časopisu, videla na TV, slišala med stanjem v vrsti v trgovini ali pa prav med meditacijo, vendar nisi bila pozorna na to ali prepoznala odgovora. S časom in vajo se zaznave izboljšujejo in odgovori pridejo tako rekoč takoj. Vse to delamo tudi na delavnici Pesem duše, kjer se naučimo funkcionirati na globljih nivojih, z odprto zavestjo in biti povezani z absolutom, ki ima vse odgovore.

Evo, ko bom z mojo dejavnostjo zaslužila dovolj pridem na Pesem duše  smile ja odgovore sem že prejela na različne načine, na to sem kar pozorna. Ma pri meni je po moje trenutno predvsem problem to, da delam na preveč področjih hkrati in mi je preveč (pa tudi rame me skos bolijo). Zdej moram najprej zdravje pošlihtat, kar je tudi kar finančni zalogaj, potem imam s tamalim nekaj od česar si bom vzela poletje frej, potem je tista reč, ki jo rešujem preko regresije oz. bo mogoče treba progresijo pa še tale moja dejavnost. V vsem tem ne morem hodit še na vse delavnice, me zasuva. eno po eno. že to, da precej redno meditiram sem ful vesela.
Glede moje dejavnsoti sem ravno danes dobila en preblisk kaj bi bilo fajn in mu bom sledila. morda mi malo nagaja tudi ego. vedno sem imela neka merila uspeha. najprej so bile to ocene potem pa plača v službi. zdej pa ko sem se sama odpovedala temu se bojim, da se bom počutila kot "zguba" če ne bom nič zaslužila. sej teoretično bi lahko mož zaslužil za vse ampak meni to ni...A bi mi moralo biti glede tega vseeno?
Skratka - vaja dela mojstra smile

Ninja je napisal/a:

Huh, težko povem, kako sem vedela. S časom in vajo začneš zaznavat razlike med energijo v preteklosti, sedanjosti in prihodnosti. Ko potujem v preteklost, čutim, da me potegne nazaj, ko potujem v prihodnost, pa naprej.

aha zanimivo. bom bolj pozorna na tovrstne občutke drugič.

Poskusi začutit, kaj ti pravi/pomeni vizija, ki si jo imela o sebi v stanovanju, lahko se osredotočiš na občutke (npr. strah pred višino, želja, domačnost, tujost, kdo je ob tebi, kaj je v tej viziji drugače kot v tvoji sedanjosti, zakaj je nekaj drugače, kaj ti to predstavlja, ali kaj pogrešaš). Lahko se ti npr. preko te vizije kaže želja po osamosvojitvi, neodvisnosti, po tem, da bi živela svoje življenje kot si ga želiš - kar pa lahko že vse sedaj dosežeš. Mogoči ti je samo opomin, kaj moraš sedaj pri sebi spremeniti, da se bo dejansko uresničilo, če si tega želiš ...

Ta vizija je samo pozitivna morda mi kaže moje naslednje življenje. Madonca tolk težko pišem tukaj, ker sedaj ful pazim kaj napišem, da nisem preveč osebna potem je pa včasih težko kej razložit.
Hvala Ninja  :rose:

66

dadas je napisal/a:

Med drugim sem tudi ugotovil, da je zame pomembno, da se nučim neko stanje tudi ohranjat.  Med drugim sem zaznal tudi, da sem tako vezan na službo, da imam vzorec, če mi bo šlo predobro v privatnam delu  bom mogel zapustit službo.
Tole mi je ful zanimivo. Da so neki strahovi zadaj. Vredno razmisleka  :prst:

Ko sem to razrešil so se že počasi pojavili novi klici za termine. Zanimivo, da je bilo tako že enkrat prej, ko je bilo kakšen dan maj zanimanja sem šel delat na sebi in kmalu se je pokazalo tudi v praksi.  Zanimivo pa je, da sem vedno vedel oz čutil  v kateri smeri moram iskat odgovore, ki so lahko na čisto drugem področju, pa mi je to kasneje koristilo.

Če ima kdo še kakšno idejo ali kaj zana glede zastoja, dobrodošli.

Mislim, tukaj ste sami profiji...pa kako vse to veš, pa kar neki vzorci pa jih potem razrešuješ pa...Ajajaj kolk jaz še nič ne vem  sad

67

Ninja je napisal/a:

Danes smo na delavnici Samopodoba in želena telesna teža delali meditacijo, preko katere smo dobili močen uvid v pomen sprejemanja in dajanja. Postalo mi je jasno, da nič ni naše, vse teče, se pretaka, vse, kar obstaja, je eno in za sprejemanjem tega vibrira brezpogojna ljubezen. Tudi naše telo smo dobili "na posojo" za to življenje, dokler cikel ni sklenjen in gremo naprej.

Želim povedati, da vsakič, ko sem pri sebi ponovila, da naj se mi vsak vložen evro dvakrat povrne, sem začutila stisko in nelagodje - signal, da ta pretok nekaj ovira. Z izkušnjo te meditacije pa mi je postalo jasno, da moraš imeti integrirano ravnovesje sprejemanja in dajanja, če želiš, da zadeva deluje.

Morda se še kdo sooča s podobnimi težavami ... smile

Pa še sem sem zašla, izredno zanimiva tema trenutno zame, sploh tisti zgornji zapisi. Pri meni bi bilo tudi  fino, da bi počasi začela kaj doprinašati k družinskemu proračunu (lani oktobra sem namreč pustila službo)  smile  Zadnje čase sem začela z neko aktivnostjo za katero mi je bilo na neki delavnici rečeno, da je zame... pa je res, ful uživam, odziv je odličen, samo kako bi pa s tem kaj zaslužila mi pa še ni jasno  wink Na splošno me zanimajo te zgodbe o poslanstvu, ki naj bi ga imel v tem življenju. načeloma pri stvareh v katerih uživaš ne moreš falit, samo kaj če se s tem ne moreš preživljati? Poznam kar nekaj primerov, ko so ljudje začeli delati tisto, kar jim je všeč, finančno je pa zelo slabo.... To mi ne gre skupaj. Če naj bi bilo to tvoje poslanstvo potem bi se po moji logiki moralo od tega tudi dati preživeti. Ali ne?

Ninja je napisal/a:
spelca13 je napisal/a:

nekaj sem čudna zadnje čase me neki obremenjuje tale duhovnost pa sem se malo umaknila.

Kaj pa te matra?

Ena stvar me ful obremenjuje, zaradi nje sem  tudi šla v regresijo. Drugače pa mi ful dogaja na precej področjih in mi je malo tu mač na trenutke. pa kšen strahec se pojavi pa to  wink

spelca13 je napisal/a:

No ampak na regresijo sem pa šla. Super izkušnja, najprej sem se sicer bala, da ne bom videla nič, oz. si bom domišljala stvari, potem pa je steklo...

Super, čestitke  :prst:  :prst:

spelca13 je napisal/a:

ma sej globlje kot koplješ več pride ven big_smile  no bo treba še malo kopat, razmišljam še o progresiji. je že kdo bil? je bil pa tisti moj preblisk v meditaciji

Res je in ne smemo pozabit, da je osebna rast proces, ki nas vselej vodi po vedno novih neodkritih poteh, spoznavamo neznane stvari o sebi, se učimo, rastemo ...

No evo, trenutno se mi ne da osebno rasti in predelovati vzorce. Tako nekako  big_smile samo me vesolje kr ne spusti  roll 

Osebno sem nekajkrat doživela vpoglede v prihodnost in mi je bilo na nek način podobno kot preteklost.
kako si pa vedela, da gledaš v prihodnost?
Samo, da ko zaznaš, kaj te omejuje, kje so problemi, jih spustiš ven (točneje pogledaš, kakšni vzorci, prepričanja te blokirajo oz. ti povzročajo probleme) in spremljaš, kako se spreminja slika prihodnosti.

Nisem pa bila na poglobljeni progresiji, moje izkušnje so bile v sklopu meditacije, ki me je zanesla tudi v prihodnost.

Meni se tudi nekaj prikazuje v meditaciji. Ker gre za moderno stanovanje nekje visoko nad tlemi z okni do tal in glede na to, da sem takrat tam mlada ne vem kaj je...morda ravno ta pogled v prihodnost. Mislm, sej jest bi čist imela tako stanovanje z okni do tal  cool

Špelca13, če ti lahko podam še jaz mojo izkušnjo, pa brez detajlov v nulo smile

Na regresijo sem šla s točno določenim namenom, da razrešim neke zadeve, ki se  mi vlečejo že več let. Ampak, od tega nisem dobila nobenega videnja ali spoznanja, sem pa dobila spoznanja o drugih stvareh na katere prej nisem niti pomislila.

JA evo, jaz tudi

Smrti neposredno nisem podoživela samo ležala sem v krsti in videla kako mi je  duša šla ven.  Sama regresija je trajala cca 3 debele ure. Veliko je bilo solz ob raznih spoznanjih med samo regresijo, tresenja, "elektrike" po levi in desni strani telesa-menda se takrat menja energija. 

ja jaz sem se tudi tresla. ko se mi to dogaja v meditaciji me pa začne mrazit. najprej sem mislila, da je naključje pa se je že parkrat ponovilo. pa jokala ko dež. big_smile

Vas samo lepo pozdravim tukaj. nekaj sem čudna zadnje čase me neki obremenjuje tale duhovnost pa sem se malo umaknila. No ampak na regresijo sem pa šla. Super izkušnja, najprej sem se sicer bala, da ne bom videla nič, oz. si bom domišljala stvari, potem pa je steklo...  tako kot ste rekle, nič zelo travmatičnega, precej čustev, gledala pa sem kot film. čeprav...pravega odgovora še nisem dobila. ena stvar me zelo muči že precej let in bolj ko se odpiram bolj se stopnjuje. ma sej globlje kot koplješ več pride ven big_smile  no bo treba še malo kopat, razmišljam še o progresiji. je že kdo bil? je bil pa tisti moj preblisk v meditaciji

71

(46 odgovorov, vpisanih v Zdravo življenje)

Urška je napisal/a:
dadas je napisal/a:

Ko pa se čutim bolj zapacanega, pa je kot, da bi samo čakal in iskal povod, da svojo jezo stresem nekam ali na nekoga.

:prst:  :prst: Tudi jaz tako čutim - takrat mi, poleg koprivinega čaja, pomaga pospešena športna aktivnost, da gre zapacanost "čez pore ven". smile

evo, danes imam čiščenje jeter, pol si bom pa še koprive nabavila. Ma ne sej sem že ful boljša glede jeze, samo 2 dni nazaj sem tko na tamalega znorela...Za precej brez veze. Sej mi je blo čez 5. min ful žal, sem se mu opravičila on je rekel ti ti lump mami, pa je blo. Samo da je mene pol še 2 dni glava bolela. itak. Enostavno mi ti moji izbruhi niso kul. drugič se bom šla dret v sobo  big_smile

Samo ko pomislim na tisto olje z grenivko zvečer mi pa kar  roll

72

dadas je napisal/a:

V zadnjem času sem jih začel več uporabljat (tudi kvalitetnejše) in opažam boljše počutje in višjo raven energije.  .

Dadas, zelo zanimivo. Kako misliš kvalitetnejše začimbe? Več svežih oz. doma sušenih ali kaj podobnega? A se to tudi na tržnici dobi? Veš kaj me še zanima...jaz začimbe dodajam med kuhanjem pa imam pomisleke, če jih med tem ne uniči, oz. pobere vse kar je dobrega noter? Tako kot zelenjavo ko naj bi jo uživali surovo, ker kuhanje unili vse dobro (presni način).   Kako ti uporabljaš začimbe? Smoothiji?

Jaz bom naredila še eno čiščenje jeter. Jeza me še vedno daje, sem šla včeraj prav brat tukaj na forumu, ko ste pisali o zdravem izražanju jeze  sad

Urška je napisal/a:
spelca13 je napisal/a:

Ja jaz tudi upam, da bom lahko odklopila pričakovanja...Morda bom pa kaj drugega izvedela in sploh ne direkt to, kar me zanima

Tudi to se lahko zgodi. Priporočam, da resnično minimiziraš svoja pričakovanja - bolj kot je "glava prazna", več lahko človek doživi in nato tudi ozavesti.

Sej zdej sem jih že se  mi zdi.
Nekatere je pred regresijo strah, da ne bi slučajno "obtičali v prejšnjem življenju". Pri nehipnotični regresiji (s hipnotično nimam osebnih izkušenj, zato ne morem zagotavljati zanjo) imajo ljudje ponavadi večji problem preiti na drugo stran - se pravi v prejšnje življenje in tam jasno videti stvari - kot se "vrniti" nazaj. smile

Mene ni strah, da bi tam obtičala.
Dobro se je tudi zavedati, da vse že obstaja tukaj in sedaj - preteklost,sedanjost,prihodnost. Mi se med regresijo samo naravnamo na vibracije, ki so obstajale v preteklosti. To lahko storimo kadarkoli, oziroma velikokrat to tudi nezavedno počnemo.
Verjetno se je vsako izmed nas kdaj spominjal kakega dogodka iz otroštva ali mladosti in se ga tako živo spominjal, kot da bi bil še vedno tam - točno to se dogodi tudi med regresijo, le da je tam voden postopek in če pride do pospešenih čustev, je zraven oseba, ki pomaga in vodi do ozdravitve.

V zadnji meditaciji se mi zdi, da sem doživela en preblisk nekega prejšnjega življenja. tako zanimivo doživetje pa čisto nepričakovano. sta se odvila dva prizora...
Še to: velikokrat človek po tihem upa, da bo videl "slavno preteklost", da je bil v prejšnjih življenjih kralj, vladar ali neka slavna oseba ... Ljudje, ki so res mogoče bili vplivni v preteklosti, nekako radi postanejo odvisni od tega, kar so tam doživeli in nato ponosno razlagajo drugim, da so bili to in ono ... Postanejo odvisni od lastne preteklosti, tukaj pa nimajo urejenega življenja.

Jaz s tem nimam problema, ker si nikoli nisem želela biti slavna, meni se zdi, da je to kvečjemu breme,..
Prav tako ni dobro, če se po regresiji ujamemo in iz spomina ne spustimo kakšnega travmatičnega dogodka, ki se nam je zgodil.

To nima smisla, ker v regresijo gremo razrešit neko težavo, ne da se obesimo spet na preteklost. Regresija je namenjena temu, da se doživi, ozavesti, pozdravi in POZABI. Če ne nismo naredili nič.

S tem se popolnoma strinjam, upam da mi bo uspelo  :prst:

74

(25 odgovorov, vpisanih v Vprašanja & nasveti (karmična diagnostika))

Urška je napisal/a:

Jaz pri tebi začutim, da otroka predelujeta tvoj stres skozi skupno biopolje, ki ga vsak starš tvori s svojimi otroci.

Priporočam ti, da očistiš še enkrat telo, prav tako pa preseješ tudi svoje misli in čustva. Predstavljaj si, da izgleda energijsko polje kot skupna miza, za katero vsi trije sedite - vse, kar ti svojega daš na mizo, pojesta to tudi tvoja otroka - to vključuje tudi tvoje misli in še posebej tvoja čustva.

Poleg tega pri tebi začutim močno navezanost na otroka, katera zna nanju vplivati zadušljivo in omejujoče. Če začutiš, da je kaj na tem, ti predlagam, da zmanjšaš to navezanost tako, da si najdeš čisto svoj hobi, ki ne vključuje otrok - tako lahko razrahljaš vezi na nivo zdravega odnosa. Pusti, da se tudi onadva lahko izrazita svobodno. če misliš, da te bo strah sprostiti vezi, da ne bi onadva začutila manko mame, jima lahko v mislih pošlješ občutek varnosti skozi božanski nivo, kadar sta brez tvoje prisotnosti.

Urška hvala!

75

Urška je napisal/a:
spelca13 je napisal/a:

A bi bilo to zelo narobe v  smislu, da potem nisem naredila nič, če nisem "šla do zelenih kamnov?"

Narobe verjetno ni nič; tudi meni se je zgodilo, da ni bilo nič zelenega, pa vendar sem se po čiščenju bolje počutila.

spelca13 je napisal/a:

.Zgoraj piše, da spiješ četrtih 2 dcl grenke soli ob 8h zjutraj, ČE PREJ ŠE NISI DOBIL DRISKE. Jaz jo vedno dobim okoli 5h zjutraj, zdje pa ne vem, ali je vseeno treba spiti še to rundo ob 8h?

Grenka sol je predvsem pospeševalec odvajanja blata - tako da verjetno ti jo ni treba potem več piti.  :prst:

Ja jaz tudi tako mislim  smile