1

Tema: Preganja me postarana fotografija moža

Pozdravljen Zoran,

poskusila bom čim bolj na kratko, kolikor v tem primeru lahko. Naj opozorim, da je moj primer morda za marsikoga naravnost smešen, ampak ko sem iskala pomoč pri psihologinji, mi je povedala, da ima še en podoben primer.

Pred pol leta si je moj mož nič hudega sluteč s programom FaceApp na FB dal postarati obraz in od takrat živim v nekakšnem šoku. Na sliki je bil zelo podoben njegovemu očetu, ki milo rečeno ni bil ravno prijeten človek. Pravzaprav precej neugoden in težek karakter, na pogled odbijajoč, z ogromnimi podočnjaki in res grdim pogledom. Po vedenju sodeč je imel vse znake narcisoidne osebnostne motnje, ob pamet je spravljal celo družino. Tudi na pogled se je dalo z mimike njegovega obraza razbrati, da ima v sebi veliko težke in negativne energije. Nismo se veliko družili, nas je pa nekaj let precej manipuliral in izsiljeval vse mogoče. Je pa ta moj tast sicer lani jeseni umrl, ampak kot zgleda, nas "preganja" še iz groba.

Da opišem moje občutke, ko sem zagledala tisto sliko... najprej sem občutila grozo, strah in kot da me je dobesedno odneslo. Ne vem, ali je možno, da je del moje duše dejansko nekam odneslo? V glavnem, od moža sem se nehote popolnoma ohladila, otopela in po pol leta to ne mine, ne morem sprejeti, da bo vizualno podoben očetu. Prav vidim se, kako se bom čez 20 let zbudila ob "prikazni". Kot da si ne morem dopovedati, da sta to dve osebi, da ne gre za istega človeka in da z leti ne bom opazila, ker se človek ne spremeni čez noč. Enostavno občutki butajo iz mene, da je groza.

Vem, da to ni normalno in iščem tudi pomoč v obliki psihoterapije, delam na sebi, berem knjige, iščem povezave z mojimi predniki, delam na razumevanju... Doma imam in berem knjigo V opoju narcisa, da bi razumela, kaj je s takimi ljudmi, da ne bi čutila takega odpora in groze. Zadnjič sem se opogumila in ponovno vstavila moževo sliko v ta program, da bi se poskusila soočiti s tem strahom, pa me je samo močno stisnilo v prsnem košu in spet sem začutila en sam odpor. Enostavno ne prenesem, da bo moj mož podoben svojemu očetu, ki mi je ostal v spominu kot ena primitivna pošast. Pardon izrazom, ampak se mi zdi edino smiselno, da opišem brez olepševanja. Saj nisem ponosna na svoje občutke, veliko raje bi čutila razumevanje, odpuščanje in ljubezen. Do vseh ljudi na tem svetu lahko čutim razumevanje, do te pojave (tastove face torej) pa me je groza in strah. Vedno sem vedela, da je moj mož njegov sin, ampak sem vedela tudi, da je popolnoma drugačen človek, ki dela na sebi, je zrel in dober, karakterno daleč od očeta. Pravzaprav sem se vedno čudila, kako ima lahko tak oče tako dobrega sina. Krvna vez med njimi me nikoli ni tako pekla, kot zdaj, od tiste slike dalje. 

Resno razmišljam, če ni to neka peklenska karma od bog ve kdaj? Če ne bom nekako opravila s temi občutki, bom morala stran, saj se moža včasih niti dotakniti ne morem. Da ne govorim o intimnih odnosih, kjer nikoli nisva imela težav, mož me je vedno zelo privlačil, ker je lep moški, zelo dober oče otroku in tudi vse ostalo bp. Zdaj, ko pomislim, da bo z leti podoben očetu in se mi prikaže tista slika s telefona, me stisne in se mi vse zagabi. Sicer sem mu razložila, kaj se mi dogaja in je zelo razumevajoč, pa vseeno vem, da to v nedogled ne bo šlo.

Ne vem več, kaj lahko naredim, kako je to povezano s čemerkoli? Ima to kaj opraviti s kakšnim strahom pred staranjem in smrtjo, ali kakšno nezavedno zamero do koga iz moje družine? Ker enostavno ne najdem vzroka, občutki so pa grozljivo močni. Posebno ponoči in zjutraj, ko je podzavest močnejša. Zares čutim težko stisko, vsak dan se borim, žal pa zdravila za to (sem se pozanimala).

Hvala za kakršni koli odgovor!

Re: Preganja me postarana fotografija moža

Pozdravljena Mamica81,
se tudi to zgodi, da se odprejo v nas negativni programi in super, da se oprejo prej preden pride do dejanskega stanja, da jih lahko predelamo.

Najprej ti predlagam, da očistiš odvisnost od popolnosti.
Potem pa vse občutke, ki ti je zbudila ta slika, da spustiš ven, ker je prišla z razlogom, ko je pravi čas, da predelamo destruktivne stvari, se te tudi pojavijo.

Po opisanemu se vidi, da sama verjetno ne veš ali zmoreš (včasih rabimo pomoč drugih) iti prek vseh teh reči.
Dejansko pa, če človek ne spremni programov (destruktivnih) od prednikov, lahko nevede postane tak kot so bili predniki. Znak je lahko ta, da se govori – nikoli ne bom tak kot moj oče ali mama – že to kaže da nas v prihodnosti čaka ravno to, da postanemo to kar nismo želeli postati …
Zato so nam pa dane situacije in ljudje, da lahko to spremenimo preden pride do tega.

Ko se mi ukvarjamo s tem kar nočemo in to traja nekaj mesecev, leto ali več let – nikakor ne moremo v tem času uresničiti svojih idej, zamisli, ciljev … ker večina energije gre tam kam si ne želimo in za zamisli, cilje je ne ostane skoraj nič.

Zato predlagam čimprej poišči pomoč, da odstraniš ovire in da lahko greš naprej v svojemu življenju.

Zoran

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

3 Nazadnje urejal Mamica81 (31.01.2020 10:33:58)

Re: Preganja me postarana fotografija moža

Zoran,

najprej najlepša hvala za hiter odgovor. Ker čisto vsega ne razumem najbolje, bi še prosila za dodatno pojasnilo.

Nič nisi omenil, zakaj sem mi je ravno ta slika tako vtisnila, a je to samo zaradi nekih občutkov od nekod, ki sem jih dobila morda od svojih prednikov? Ali dejansko ima kaj veze z mojim možem/tastom? In če je od prednikov, po kateri strani, mamini ali očetovi? 

Včasih se resno sprašujem, kaj ti znaki in občutenja pomenijo. Do moža sem čustveno otopela, to me resno skrbi. Bom lahko z delom na sebi kdaj spet čutila ljubezen in bližino, je to sploh še v meni ali to pomeni, da je vse skupaj zvodenelo? Ko je človek v takem stanju, dejansko več ne ve, kaj je res in kaj ni oz. kaj še obstaja (morda prekrito s strahom) in česar morda nima smisla več obujati.. Zato sem mislila, če lahko toliko pogledaš v moje biopolje, da vidiš, če sva z možem za skupaj ali ne?

Ima ta izbruh strahu kaj veze z mojim tastom mogoče? Ali je to samo neki "triger" za neke moje občutke, ki izvirajo od čisto drugod? Je možno, da čutim, da je tastova energija še kje prisotna okoli moža ali kaj takega? Ne vem, pač ugibam vzroke.

Hvala, zdaj mi kakršna koli pomoč zelo prav pride, ker sem zaradi občutkov čisto izgubila kompas.

Re: Preganja me postarana fotografija moža

Mamica81 je napisal/a:

Nič nisi omenil, zakaj sem mi je ravno ta slika tako vtisnila, a je to samo zaradi nekih občutkov od nekod, ki sem jih dobila morda od svojih prednikov? Ali dejansko ima kaj veze z mojim možem/tastom? In če je od prednikov, po kateri strani, mamini ali očetovi? 

Zoran je napisal/a:

Dejansko pa, če človek ne spremni programov (destruktivnih) od prednikov, lahko nevede postane tak kot so bili predniki. Znak je lahko ta, da se govori – nikoli ne bom tak kot moj oče ali mama – že to kaže da nas v prihodnosti čaka ravno to, da postanemo to kar nismo želeli postati …

Mamica81 je napisal/a:

Včasih se resno sprašujem, kaj ti znaki in občutenja pomenijo. Do moža sem čustveno otopela, to me resno skrbi. Bom lahko z delom na sebi kdaj spet čutila ljubezen in bližino, je to sploh še v meni ali to pomeni, da je vse skupaj zvodenelo? Ko je človek v takem stanju, dejansko več ne ve, kaj je res in kaj ni oz. kaj še obstaja (morda prekrito s strahom) in česar morda nima smisla več obujati..

Kot sem ti že v prejšnjem sporočilu napisal, da si poišči pomoč, ker verjetno sama neboš zmogla vsega spremeniti.

Mamica81 je napisal/a:

Zato sem mislila, če lahko toliko pogledaš v moje biopolje, da vidiš, če sva z možem za skupaj ali ne?

Kaj boš naredila, če ti pravim, da sta za skupaj, se boš potrudila spremeniti vse te destruktivne vzorce ali boš ostala v odnosu, ker sem ti to rekel? A če ti pravim, da nebosta ostala skupaj – boš kar vrgla puško v koruzo ali boš poskusila spremeniti destruktivne vzorce, občutke …
Ni važno kaj ti pravim jaz, ker nisem vedeževalka. Važno je kaj ti hočeš in pa kaj si pripravljena za to narediti.

Mamica81 je napisal/a:

Ima ta izbruh strahu kaj veze z mojim tastom mogoče? Ali je to samo neki "triger" za neke moje občutke, ki izvirajo od čisto drugod? Je možno, da čutim, da je tastova energija še kje prisotna okoli moža ali kaj takega? Ne vem, pač ugibam vzroke.

Če namesto moža vidiš tasta, te je lahko tega strah, da ne bo partner postal kot mož in se zato zapiraš.
Kot sem ti že napisal poišči pomoč, da boš lažje šla skozi to obdobje.

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788