26

Re: Sorodne (karmične) duše

ar3ka je napisal/a:

Evo, preverila - je prišlo da se učim samosprejemanja in odprtosti. Sem si naročila, da se obojega naučim na veliko bolj prijeten način.  smile  :srcek:

A bi se dalo komu še preverit, če se mogoče učim še kaj drugega ali pa če je še kakšen vzorec v ozadju?

Sama najbolje preveriš, ko se postaviš v situacijo in da vidiš kako odreagiraš takrat. Tako preveriš tudi če je to dokončno učenje ali je še kaj v ozadju – važen je tvoj občutek.
smile

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

27

Andreja je napisal/a:

Se zadeva ponavlja praktično že celo življenje, in to zadnje čase vse bolj in bolj pogosto - kar pomeni, da sem res že tik pred tem, da jo ali razrešim ali se mi pa zmeša...

Po moje je boljša prva opcija, da jo razrešiš.
Postavi se v položaj kako se počutiš takrat ko se ti stvari ponavljajo (vsaj ena dobra stvar je v temu) in se vprašaj, poglej: kaj delaš takrat, kaj čutiš takrat, kaj misliš, kaj je okrog tebe, kaj spoznaš, kaj vidiš,… - odgovor je v tebi.

smile

28

SORODNE DUŠE

Tečaj je namenjen vsem, ki želite najti najprimernejšo sorodno dušo, ki verjamete v pravo  ljubezen in romantiko v življenju. Vsi, ki si želite izboljšati obstoječo zvezo in spoznati vrline in izzive v partnerskem odnosu. Vsi, ki želite bolje razumeti svoj in nasprotni spol. Vsi, ki želite spoznati in razrešiti karmične duše. Vsi, ki se počutite osamljeni, zapuščeni, žalostni.

Program:
•    Kaj so to sorodne duše?
•    Kako najti, prepoznati, pritegniti in zadržati naprimernejšo sorodno dušo.
•    Aktivirati spomin v podzavesti za sorodno dušo.
•    Kako nadgraditi in ojačati občutke.
•    Kaj so to karmične duše?
•    Kako razrešiti karmične odnose s sorodnimi dušami iz preteklosti.
•    Razlika med sorodno in karmično dušo.
•    Odklanjanje blokad.
•    Ostalo.

Priporočene teme za branje na forumu, pred delavnico: Sorodne (karmične) duše, Smisel samorazvoja, Podzavest in omejujoči programi.

Delavnico vodim: Zoran Zavor.

Prijave in informacije: pesem.duse@gmail.com ali 07o-788-788

29

Jaz pa sploh ne vem, kaj naj si mislim o teh dneh po delavnici ... ne glede na to, da sem imela najprej itak velik telesni odpor do tega, da grem, in sem potem, ko sem bila tam, bila 3/4 časa v neki hipnotični temi (kot, da bi se odklopila), sem mislila, da sodelujem. Tudi s partnerskim delom z urško sem rešila nekaj (hvala še enkrat  :rose: ), ampak nekako mi podzavest ne da, da zadiham... dejansko sproti vse pozabim, kar bi morala vedet. Sploh ne vem, kako naj to rešim???

In da ne govorim o tem, kako se je moj partner začel obnašat. Najina stvar je dokaj sveža, ampak zdaj zadnja dva tedna je nemogoč. Popolna mešanica med otročjostjo, hladnostjo, odmaknjenostjo in še kaj. Kot, da bi namerno delal vse, da bi ga jaz skenslala...?
Jaz bi navadno takega človeka tudi skenslala, če me ne bi fasciniralo, kako je lahko nekdo tako blazno spremenil v tako kratkem času brez očitnega razloga? Tako da zdaj pol časa razmišljam, da bi šla ali bi se temeljito z njim pogovorila (slaba ideja, ker se mi zdi, da se bi še bolj umaknil), ostali čas pa se mirim in poskušam pustit, da se stvari zgodijo same in opazovat ... ampak večino časa zdaj trpim, kar ni ok. Nimam niti pojma, kaj se učim iz tega, ker enostavno ne znam pogruntat, kaj se mi sploh dogaja. Vsekakor to NI gen zaljubljenosti, majke mi!
Štala, skratka. Sem pričakovala, da se mi kaj razreši, razjasni, ne pa dodatno zakomplicira ... sploh ne vem, kaj naj naredim  neutral

'Življenje je proces.

30

Malina je napisal/a:

Jaz pa sploh ne vem, kaj naj si mislim o teh dneh po delavnici ... ne glede na to, da sem imela najprej itak velik telesni odpor do tega, da grem, in sem potem, ko sem bila tam, bila 3/4 časa v neki hipnotični temi (kot, da bi se odklopila), sem mislila, da sodelujem. Tudi s partnerskim delom z urško sem rešila nekaj (hvala še enkrat  :rose: ), ampak nekako mi podzavest ne da, da zadiham... dejansko sproti vse pozabim, kar bi morala vedet. Sploh ne vem, kako naj to rešim???

Malina, um ti še preprečuje da bi čisto prizemljila stvari, poišči razlog, da se bo tudi um počutil varno.
Druga stvar je pa, da na tak način (odklop) se ti um ne vmešava v dogodke in se ti stvari spreminjajo.
Poglej samo svoj razvoj v pol leta in boš videla koliko si naredila na sebi in se naučila. Dosti ljudi porabi več let za tak napredek, kot si ga naredila ti.

Malina je napisal/a:

In da ne govorim o tem, kako se je moj partner začel obnašat. Najina stvar je dokaj sveža, ampak zdaj zadnja dva tedna je nemogoč. Popolna mešanica med otročjostjo, hladnostjo, odmaknjenostjo in še kaj. Kot, da bi namerno delal vse, da bi ga jaz skenslala...?

To pomeni, da je pred delavnico bil tak, sedaj pa to tudi dejansko vidiš. Pri sebi poglej, kaj te moti na njemu in pri sebi poskušaj spremeniti negativne občutke in ko jih ne boš več imela, boš videla dejansko, če je še res tak kot ga sedaj opisuješ ali je bil le zato tak, da pri tebi zbudi negativne občutke, da jih lahko spremeniš.

Malina je napisal/a:

Jaz bi navadno takega človeka tudi skenslala, če me ne bi fasciniralo, kako je lahko nekdo tako blazno spremenil v tako kratkem času brez očitnega razloga? Tako da zdaj pol časa razmišljam, da bi šla ali bi se temeljito z njim pogovorila (slaba ideja, ker se mi zdi, da se bi še bolj umaknil), ostali čas pa se mirim in poskušam pustit, da se stvari zgodijo same in opazovat ... ampak večino časa zdaj trpim, kar ni ok. Nimam niti pojma, kaj se učim iz tega, ker enostavno ne znam pogruntat, kaj se mi sploh dogaja.

Saj sem na delavnici razložil, da je možno v času po delavnici, da vam bodo partnerji pokazali, kaj je tisto v nas, kar nam preprečuje, da bi imeli dober odnos. Hitreje se ti pokažejo omejitve in dobre stvari.

Lahko gledaš na to, da si v tako kratkem času opazila negativne aspekte in jih prepoznala, drugače se bi ti lahko pokazali šele za leto ali dve – in tedaj ti bi verjetno bilo žal tega porabljenega časa, da to nisi prej videla a ne? Upam, da razumeš kaj ti hočem povedati, da si zelo sposobna spoznati omejitve brez da vztrajaš v njih. Odločitev pa je tvoja kaj boš naredila, vem pa da veš to narediti in da boš videla rešitev.

31

Malina, um ti še preprečuje da bi čisto prizemljila stvari, poišči razlog, da se bo tudi um počutil varno.
Druga stvar je pa, da na tak način (odklop) se ti um ne vmešava v dogodke in se ti stvari spreminjajo.
Poglej samo svoj razvoj v pol leta in boš videla koliko si naredila na sebi in se naučila. Dosti ljudi porabi več let za tak napredek, kot si ga naredila ti.

No potem pa pogumno naprej  big_smile

To pomeni, da je pred delavnico bil tak, sedaj pa to tudi dejansko vidiš. Pri sebi poglej, kaj te moti na njemu in pri sebi poskušaj spremeniti negativne občutke in ko jih ne boš več imela, boš videla dejansko, če je še res tak kot ga sedaj opisuješ ali je bil le zato tak, da pri tebi zbudi negativne občutke, da jih lahko spremeniš.

To bo to ... ma koliko akcije! No, pa saj sem sama hotla...podpisala pogodbo z vesoljem na delavnici...  smile

Saj sem na delavnici razložil, da je možno v času po delavnici, da vam bodo partnerji pokazali, kaj je tisto v nas, kar nam preprečuje, da bi imeli dober odnos. Hitreje se ti pokažejo omejitve in dobre stvari.

Lahko gledaš na to, da si v tako kratkem času opazila negativne aspekte in jih prepoznala, drugače se bi ti lahko pokazali šele za leto ali dve – in tedaj ti bi verjetno bilo žal tega porabljenega časa, da to nisi prej videla a ne? Upam, da razumeš kaj ti hočem povedati, da si zelo sposobna spoznati omejitve brez da vztrajaš v njih. Odločitev pa je tvoja kaj boš naredila, vem pa da veš to narediti in da boš videla rešitev.

Popolnoma razumem, kaj mi hočeš povedat, samo kaže se mi tolko tega naenkrat in pomešano je z nekim starim 'jaz' in nekim novim 'Jazom' in moram bit previdna, da ne padam v stare vzorce iz navade, ko se ustrašim ... ampak da dejansko pogledam, kaj se dogaja zdaj ... se bom potrudila, vsekakor je ko en nori cirkus, vse se dogaja znotraj mene, zunaj zelo malo, ampak jaz sem čisto kaput!!!  hvala Zoran  :prst:  :srcek:
(ne znam citirat, sem boldala vmes)

'Življenje je proces.

32

Zoran je napisal/a:

Malina, poskusi se pogovorit s svojim umom. Meni je moj povedal, zakaj se počuti ogroženo, kaj so njegovi strahovi, zakaj reagira tako kot reagira, kaj ga obremenjuje. Potem samo spustiš vse to, mu pokažeš perspektivo svojega dela na sebi, sprememb v življenju ipd. Če je potrebno, poskusi zaznat lekcijo teh negativnih čustev.

Vzemi si čas, delaj počasi na tem. Včasih se dolgo borimo proti kakšnemu delu sebe (v tem primeru um) in potem ta del nas ni navajen na tako sodelovanje, zato potrebuje nekaj časa, da nam spregovori. Prav tako je pomembno, da se z njim pogovorimo s sočutjem, razumevanjem in ne odporom in jezo, ker nam dela težave smile V tem primeru spusti najprej ven ta čustva.

Tudi v prihodnje ga nato vključuj pri svojem delu. Če vidiš, da začne "paničarit" ali "nagajati", ko nekaj delaš na sebi, bodi potrpežljiva z njim, pokaži mu, kaj delaš in zakaj, pomiri ga.  :srcek:

33

Moj um trenutno ni ravno klepetav  neutral

Ni ravno, da se mi mudi, samo mede me ... itak pa se mi izklopi zadnje čase, samo potem sem jaz zmedena, ker nisem navajena bit brez njega  smile

Ampak ja ... v teoriji se sliši dobro in prav in lepo si povedala, hvala  :srcek:    :prst:

Še praksa cool

'Življenje je proces.

34

SORODNE DUŠE

Tečaj je namenjen vsem, ki želite najti najprimernejšo sorodno dušo, ki verjamete v pravo  ljubezen in romantiko v življenju. Vsi, ki si želite izboljšati obstoječo zvezo in spoznati vrline in izzive v partnerskem odnosu. Vsi, ki želite bolje razumeti svoj in nasprotni spol. Vsi, ki želite spoznati in razrešiti karmične duše. Vsi, ki se počutite osamljeni, zapuščeni, žalostni.

Program:
•    Kaj so to sorodne duše?
•    Kako najti, prepoznati, pritegniti in zadržati naprimernejšo sorodno dušo.
•    Aktivirati spomin v podzavesti za sorodno dušo.
•    Kako nadgraditi in ojačati občutke.
•    Kaj so to karmične duše?
•    Kako razrešiti karmične odnose s sorodnimi dušami iz preteklosti.
•    Razlika med sorodno in karmično dušo.
•    Odklanjanje blokad.
•    Ostalo.

Priporočene teme za branje na forumu, pred delavnico: Sorodne (karmične) duše, Smisel samorazvoja, Podzavest in omejujoči programi.

Delavnico vodim: Zoran Zavor.

Prijave in informacije: pesem.duse@gmail.com ali 070-788-788

35 Nazadnje urejal lunica (02.04.2012 11:48:40)

Pozdravljeni
Moje težave s partnerjem in najino razreševanje odnosa večji del temelji na tem, da se je zmeraj moralo popuščat njegovi mami. Seveda zato, da je bil mir pri hiši.  Nočem bit nesramna, ampak zmeraj se je sklicevala na svoje zdravje in občutek krivde.
Partner sploh ni slab človek, mogoče celo predober.
Za sebe pa imam občutek, da sem se v tem odnosu izgubila.
Vprašat se moram, kaj moram razrešit, da bi bilo boljše? Ne vem, verjetno nisem dorasla temu, samo vrtima se v nekem začaranem krogu.  Prava muka.

P.S. Ali pa je  to samo moj izgovor, da nič ne ukrenem?

36

lunica je napisal/a:

Moje težave s partnerjem in najino razreševanje odnosa večji del temelji na tem, da se je zmeraj moralo popuščat njegovi mami. Seveda zato, da je bil mir pri hiši.  Nočem bit nesramna, ampak zmeraj se je sklicevala na svoje zdravje in občutek krivde.
Partner sploh ni slab človek, mogoče celo predober.
Za sebe pa imam občutek, da sem se v tem odnosu izgubila.
Vprašat se moram, kaj moram razrešit, da bi bilo boljše? Ne vem, verjetno nisem dorasla temu, samo vrtima se v nekem začaranem krogu.

Lunica,
S tem ko popuščaš nekomu zaradi njegovih izgovorov, izgubljaš avtoriteto in spoštovanje od drugega.
Mama od partnerja ti je pač preizkušnja če se boš držala svoje poti ali boš vodljiva. Ne me narobe razumet,  v odnosu se je potrebno tudi prilagoditi, vendar tam kjer ni izgovorov.
Prilagajanje naj bi bilo le v primeru, da je to za vse dobro "win-win" in nikakor ne "win –lose". Ker v primeru "win – lose" je vedno eden okraden in nastanejo zamere in podobne neprijetne situacije.
Priporočam ti da odpustiš sebi, partnerju, mami za vse in vsakega sprejmeš takega kot je (sebe ne pozabiti), ter ko to narediš se odloči kako želiš naprej in energijo usmeri v tisto kar hočeš.
Če veš kako, bi bilo potrebno/dobro še zaceliti dušo.

Hvala

Kako naj izvedem postopek odpuščanja? Pa  ozdravit dušo, tudi ne vem. 
Je možno, ker je tako že 2 desetletji? hmm

38

lunica je napisal/a:

Kako naj izvedem postopek odpuščanja? Pa  ozdravit dušo, tudi ne vem.
Je možno, ker je tako že 2 desetletji?

Odpri se v srcu, da boš imela toliko energije, moči, ljubezni, da boš lahko odpustila sebi in drugim, ter se osvobodila nezaželenih občutkov. Ko lahko s srcem zaželiš osebi naj ima to kar si želi, veš da si odpustila, pa seveda bolje se boš počutila.
Celjenje duše, delam individualno, ter učim na delavnici in tudi, da ti opišem postopek ti ne bo koristil. Lahko pa poskusiš in se odpri v srcu in duši, da se ti zacelijo, pa boš videla kako bo.

Hvala za nasvet Zoran

Uff, upam in trudila se bom, da bom zmogla.

40

Ko lahko s srcem zaželiš osebi naj ima to kar si želi, veš da si odpustila, pa seveda bolje se boš počutila.

Ojej Zoran, kot da bi mi misli bral  smile 

Iz mojih izkušenj lahko rečem, da je včasih tudi treba malo časa, sploh če te je oseba zelo prizadela. Jaz sem imela veliko tega, lahko sem odpustila čisto vsem tudi eni meni zelo bližnji osebi-sorodniku, ki mi je naredila veliko hudega. Danes se super razumeva. Je pa res, da je bil vmes en dogodek, ki me je zelo pretresel in ti potem postane vse drugo malo brezveze in se ne sekiraš več zaradi malenkosti. No hotela sem povedati to, da kljub terapiji eni osebi pa še nisem mogla odpustiti in se navezuje ravno na zgornji stavek, ki je še kako resničen. Mislim, da ji še ne želim odpustiti, (kar vem, da je meni v škodo ampak tako je), ker ni pokazala čisto nič obžalovanja. En oprosti bi naredil ogromno. Ampak vem, da je odpuščanje moja stvar in ni odvisna od nje, tako da bom videla. Morda bo treba še na eno terapijo :-) Včasih kakšne stvari same popustijo, s časom, včasih je treba pa veliko delati na tem. Pa prosim, to je čisto moje laično mnenje, ker sem še popolen začtenik v teh zadevah  big_smile

Kaj pa ko te nekdo namerno rani - sesuje tvoja čustva? In to z namenom? Če je to duhovni učitelj, kako potem lahko to naredi? Ne me razumeti narobe, ker mi je ta oseba po eni strani pomagala, po drugi uničevala ... Na koncu sem ostala brez vere v ljubezen, česar mi niso zrušili v otroštvu, mi je to storila ta oseba. Skušam se s tem sprijazniti, da je pač to moja karma, ker me je že ob rojstvu mama zavrgla, pozneje pa sem bila več ali manj deležna le zaničevanja. Kaj plačujem? Kdo bi mi to lahko povedal?

Sicer še poskušam odpustiti, a te moje rane so tako globoke, da tega ne morem opisati. Morda sem si to zaslužila v prejšnjem življenju? V tem se trudim odpuščati, saj to mi uspeva, a vse posledice so v mojem srcu. Rana na rano. Pa grem mimo tega, a ko me stre, me stre. Najhuje je, ko tega ne morem povedati nikomur. Ne rečem, da me ljudje nimajo radi, mislim da, vendar sem se zadnje leto potegnila vase. Enostavno ne zaupam nikomur več. Svojo ljubezen sem nekako usmerila v študij, delo in seveda otroke, kaj več pa ne zmorem. Zakaj pravijo " Odpri srce " če ti ga pa potem z užitkom strejo? Točno to me je ta človek učil. Potem pa mi je res strl srce in me z nasmehom prizadel. Ampak jaz mu srečo privoščim, od srca. Tudi krušni mami sem nekako odpustila, pa mi je bila vse prej kot to. Je res moja karma, da me trgajo na kose?

Ali pa oče moje punčke. Dokler nisem rodila, je bilo vse super, potem me je pa varal sto na uro. In jaz sem to mirno prenašala ... Dokler v moje življenje ni vstopil ta gospod. Ta me je pa dokončno sesipal. Zakaj, ne vem, on bi rekel, da sem sama kriva.
Kriva, kriva, kriva ... Saj na koncu mi je le še to govoril. Če se je s tem, ko me je uničil, nahranil, sem vesela, le ne vem zakaj je izbral mene, če pa je vedel kaj bo storil? Zaupala sem mu marsikaj in danes to tako globoko obžalujem. Res globoko.

44

Boyana je napisal/a:

Kaj pa ko te nekdo namerno rani - sesuje tvoja čustva? In to z namenom? Če je to duhovni učitelj, kako potem lahko to naredi? Ne me razumeti narobe, ker mi je ta oseba po eni strani pomagala, po drugi uničevala ... Na koncu sem ostala brez vere v ljubezen, česar mi niso zrušili v otroštvu, mi je to storila ta oseba. Skušam se s tem sprijazniti, da je pač to moja karma, ker me je že ob rojstvu mama zavrgla, pozneje pa sem bila več ali manj deležna le zaničevanja. Kaj plačujem? Kdo bi mi to lahko povedal?

Bojana, pomembno je, da se zavedaš, da vsak človek deluje v skladu s svojimi trenutnimi sposobnostmi. Če je to duhovni učitelj, ki zlorablja svoje znanje in pozicijo, je to njegova slaba karma - ne dovoli, da postane še tvoja. Razumeš, kaj mislim? Njegova odgovornost je, kako deluje, tvoja pa, kako na te stvari reagiraš.

Očitno si bila v nekaterih odnosih zelo ranjena in nič ni narobe s tem, če se malo umakneš in zaceliš svoje rane. Ni pa ok, da si v tem zaprtem položaju očitaš kaj je s tabo narobe, ker se tako postavljaš v vlogo žrtve in naprej privlačiš ljudi, ki ti bodo dokazovali, da si žrtev in nevredna tega in onega (in da si'kriva'). Če si se zaprla vase, kot praviš - potem izrabi to obdobje in poskušaj res poskrbeti zase. Vzemi si čas, zaceli se, z ljubeznijo, potem pa počasi naprej - najprej s tistimi, ki jim zaupaš, potem boš počasi lahko bila bolj odprta tudi za tiste, ki jih še ne poznaš. Ampak ključna lekcija je, da začneš zaupat sebi. To pa vadi na majhnih stvareh. Če razviješ svojo občutjivost in intuicijo, boš lahko zaupala sebi, preverila sama kaj ti pravi občutek glede človeka, ki ti stoji nasproti, glede situacije v kateri si...itd.

Iz širšega vidika ima omenjeni človek torej prav - sami smo krivi za vse, kar pustimo, da se nam dogaja. Problem je, ko to ugotovimo, da smo naredili napake - in se obsojamo. Takrat se zaciklamo v nek krog, ki ga moramo najprej prekinit, da lahko kaj naredimo. Nikakor namreč ne moremo spremeniti sebe na bolje iz vidika in čustvovanja obsojanja. Če ti življenje nazorno kaže, da si se pustila postavit v pozicijo žrtve in te nekako usmerja preko spoznanj, kje so stvari, ki rabijo spremembe, potem je pomembno, da to storiš, ampak z ljubeznijo do sebe.

Najprej pridi torej do te točke, da se ne boš počutila kriva za svoje napake/lekcije in da ne boš jezna nase, ker si pustila da si bila prevarana itd...ker si skratka zaupala. Zaupanje je dobra kvaliteta, ampak včasih nas življenje mora sesut, da spremenimo tisto, kar nas dela ranljive (v tvojem primeru je bilo zaupanje morda posledica pretirane naivnosti, ki je lahko npr. nepripravljenost jemanja odgovornosti zase ali posledica slabe samopodobe itd..- pozor! - tukaj ne govorimo o tebi, želim ti dati samo primer, kako lahko pride do tega).
Razmisli skratka, kaj se rabiš naučit iz teh situacij in ko boš pripravljena, boš lahko kaj spremenila.

Kar se tiče karmičnih zadev ti bo pa kdo drug povedal.
Jaz samo vem, da ljudje ne moremo spremenit stvari iz napačne pozicije čustvovanja  :srcek:  smile

'Življenje je proces.

45 Nazadnje urejal Boyana (08.04.2012 12:48:34)

Hvala, Malina.
Saj mi je jasno vse. Sebe, predvsem sebe bi rada spravila na neko normalno pot. Brez laži, izigravanja, norčevanja ... Tega mi je dovolj. Želim pa res vedeti, če je to moja karma?
Nekoč, ko mi bo dano in ko bom sposobna, bom napisala celo zgodbo. Še to sem komaj spravila iz sebe.
Vsa resnica je zapisana v mojem srcu. In to vem, pa Bog tudi.

46

Boyana je napisal/a:

Ne vem kakšen je bil tvoj odnos s to osebo.

Na splošno:
ljudje so naše ogledalo in nam pokažejo tisto, kar mi sami izžarevamo in če je v nas bolečina, nam bodo drugi to pokazali, včasih tudi na grd način, če prej nočemo ali ne prepoznamo na lep način.
Ljudje nam včasih ne morejo na drug način pokazati, kot na tak, kot je dejansko v nas, da bi se lahko zmigali in naredili nekaj zase.

Bom poskusil opisati kako to izgleda naš odraz pri drugih:
Boli me, sem žalosten in se gledam v navadno ogledalo in kaj vidim: svoj obraz, ki nam kaže to bolečino in ta odraz v ogledalu nam je normalen, da je tako. Ko smo pa v stiku z ljudmi in ta isti obraz pokažemo, vendar hočemo odraz spremniti/prikriti, da ni tak.
To potem izgleda tako, da se gledam v navadno ogledalo in me boli, sem žalosten in svoj odraz v ogledalu hočem na silo prepričati, da to pa že ni tako, da bi ta odraz moral biti drugačen, nikakor žalosten kot smo mi, temveč srečen, itd –  kolikokrat se nam to dogodi?

Mi se borimo s svojim odrazom iz ogledala in tako je tudi pri ljudeh, nismo zadovoljni z reakcijo od ljudi.

47

Boyana je napisal/a:

Zakaj pravijo " Odpri srce " če ti ga pa potem z užitkom strejo?

Da je srce lahko odprto je potrebno, da je srčna čakra v ravnovesju, če ni se dogaja ravno to, da nas drugi lahko strejo, prizadenejo,..
Npr., če je srčna čakra zaprta, ne bomo čutili in dajali čustev, ljubezni,.. če je pa preveč odprta se pa lahko preveč razdajamo z ljubeznijo, preveč čustveno odreagiramo, itd.

Vzrok za to so določene situacije, dogodki, travme, ki so se nam dogodili v življenju in je potrebno te stvari očistiti, (dokler so negativne stvari spravljene v srcu bo bolelo) da bo srce v ravnovesju in ko je srce v ravnovesju ne boli, takrat tudi lahko ohranjamo ravnovesje v čustvenem izražanju, deležnosti ljubezni in drugih rečeh, ki ljudi osrečujejo in življenje delajo radostno.

Pozdravljeni,
zanima me, kako veš, da se je karmični dolg razrešil (v mojem primeru z bivšim partnerjem) in da se ne bo še naprej vleklo v naslednjih življenjih?
Lep pozdrav, hvala za odgovor.  smile

49

palčica je napisal/a:

zanima me, kako veš, da se je karmični dolg razrešil (v mojem primeru z bivšim partnerjem) in da se ne bo še naprej vleklo v naslednjih življenjih?

Palčica,
to je stvar, ko imaš enostavno občutek da je rešeno - to se občuti, ter ko o temu nehaš razmišljati. Ko imaš lahko še s to osebo normalen odnos naprej, brez da ti spomini hodijo nazaj na negativne občutke, oziroma v prihodnost in strah, da kaj bi pa še lahko bilo – so eni od pokazateljev.

Potrebno je pa tudi razlikovati med "slabo" karmo in "dobro", oziroma večina se poslužuje za slabe reči imena, da je to karma, za dobre pa da je to dharma. Karma je dostikrat lahko narobe razumljena in ljudje mislijo, da jih nekdo kaznuje, da morajo trpeti, odplačevati,.. je pa dejansko po Slovensko: kar seješ to žanješ in njen namen ni kaznovanje, temveč da lahko prepoznaš napake in jih spremeniš. Dharma pa je vezana na naloge in izzive, ki smo si jih izbrali,..

Drugače se pa v skupnem pogledu biopolja lahko tudi vidi, če je med osebami karma ali dharma, teč če je rešena, oziroma narejena naloga.

Hvala Zoran, za odgovor...
V tem primeru je tako, da je bila zveza prekinjena, predno se je karkoli razrešilo. Torej, se načeloma razreši, ko oprostim in prebolim, če se izrazim preprosto? To steče tudi, če druga stran tega ne naredi?