1

Tema: Občutki

Verjetno vsi poznamo občutke: jeze, strahu, žalosti, razočaranja, krivde i  ostalih občutkov v popolnosti. Vse te in druge občutke poznamo v popolnosti, vemo pa tudi kaj vse nam ti občutki prinašajo v življenju ali kako vplivajo na naše zdravje. Poznamo njihove vibracije kot na primer pri jezi močno toploto ali pri strahu nas zebe,..   
Jeza razžira jetra, žolčnik, povzroča glavobole, slabe odnose,.. Strah blokira delovanje ledvic, mehurja, boježljivost, nesposobnost narediti tisto kar hočemo,.. Žalost blokira pljuča, debelo črevo, otežuje dihanje,.. Skrbi nam blokirajo vranico, trebušno slinavko, želodec,.. in še bi lahko naštevali v nedogled.

Kaj nam pa prinašajo občutki: ljubezni,veselja, hvaležnosti, radosti, strasti, sreče,…
Ljubezen nam pomaga, da se imamo radi, da se počutimo v popolnosti vredni ljubezni, da si jo zaslužimo in vse to občutimo v popolnosti. Z lahkoto lahko prejemamo in dajemo ljubezen, srce je polno radosti, veselja in to tudi občutimo v popolnosti pri vsaki situaciji. To ljubezen lahko prepoznamo na tak način, ko nekdo drug ne naredi neko stvar kot bi jo lahko, mi pa se na to ne jezimo, ampak občutimo ljubezen do te osebe in ji s svojo ljubeznijo damo podporo, da lahko tudi drug to občuti :srcek: .
Hvaležnost nam odpira mnoga vrata. Za začetek se lahko zahvalimo za vse tisto kar imamo in vse tisto kar hočemo. Hvaležnost se oddaja z odprtim srcem in brez pričakovanje, da dobimo kaj nazaj v zameno. Hvaležnost se lahko izraža kot mešani občutek zadovoljstva, spoštovanja, ljubezni :srcek: .
Strast je eden zelo zanimiv občutek, ki nam daje polnost v življenju in zavedanje, kot tudi občutke, da si stvari zaslužimo v popolnosti. Bilo to od sladoleda, da ga čutimo s strastjo, ko ga jemo ali strasti do dela in drugih stvari. Sam strast čutim kot, optimistično veselje zadovoljstva :srcek: .
Vsi ti občutki, ki jih hočemo imeti in jih je zelo priporočeno da jih imamo, če hočemo uspeti v življenju se dajo integrirati v nas. Življenje postane lahko, ugodno, čudovito. smile

Mi vse te občutke, ki jih nočemo poznamo v popolnosti, kot tudi vse njihove vibracije in druge stvari.
Za te občutke pa ki jih hočemo, pa večinoma ne vemo kako ti občutki izgledajo, kako se občutijo.
Ali se res bojimo vseh občutkov, ki nam lahko prinesejo tisto kar hočemo. Ali pa jih nismo navajeni, jih ne poznamo kako izgledajo in se občutijo, ker smo jih premalokrat občutili v življenju. Če smo jih že občutili v življenju smo jih v zelo majhni meri ali v različnih periodah življenja.
Sam bi rekel, da smo preveliko pozornost namenjali občutkom, ki jih nočemo in smo se v njih ujeli.
Vse te stvari se dajo spremeniti in lahko z lahkoto občutimo tisto kar hočemo. Ljubezen in vse druge kvalitete lahko imamo integrirane v sebi in se jih z lahkoto navadimo in vemo kako z temi občutki živeti. Potrebno je imeti povezavo, uglašenost med: srcem, dušo, umom, telesom in duhom, kot tudi povezavo z božanskim in zemeljskim, da se zavedamo božjih občutkov in jih občutimo tukaj v življenju na zemlji. smile
smile

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Občutki

Zoran, hvala za oba prispevka o občutkih in vibracijah. :prst:  :rose: Sem dobila nekaj odgovorov, ampak bom morala še prebrat, da bom čisto dojela.  smile

Sama strasti nikoli nism cutila kot optimistično veselje zadovoljstva in nikoli mi ta obcutek ni bil prijeten, ker se mi je zdelo da ima energija kontrolo nad mano in da bom zaradi starsti naredila nekaj kar dusa noče.

Kaj pa ta balkanski temperament? Ali je to strast?

barbiiy je napisal/a:

Kaj pa ta balkanski temperament? Ali je to strast?

Če se referiram recimo na balkanski pop-folk ('turbo folk') (ki ga zalo rada poslušam big_smile ), ga jaz občutim bolj kot intenzivno bolečino, ki jo potem pevec/pevka izpoje (izdere). Ne vem, ali je to strast, deluje pa (vsaj meni) vsekakor strastno in vročekrvno. Slovenci pa bolečino raje skrijemo, zatremo, potlačimo globoko vase, se zatolčemo z alkoholom... in (pre)pogosto pod njeno težo klonemo in naredimo samomor. hmm To sem sedaj tak zlo na splošno in stereotipno napisala - seveda to ne velja za vse in vsakogar, ampak tak občutek sem dobila, če pogledam širšo sliko.

barbiiy je napisal/a:

Sama strasti nikoli nism cutila kot optimistično veselje zadovoljstva in nikoli mi ta obcutek ni bil prijeten, ker se mi je zdelo da ima energija kontrolo nad mano in da bom zaradi starsti naredila nekaj kar dusa noče.

Tudi jaz sem se večkrat zbala lastnih občutkov, če so bili intenzivni, ampak če sem jih zatrla, mi je bilo potem večkrat žal. Ne vem, morda pa tudi duša hoče včasih doživeti kaj bolj strastnega...

Meni je pa vsec, ko spoznas nekoga in ko zacutis da se energija preliva in ti je to dost da ne rabs nic ves od tega cloveka, noben fizicni stik ne rabs, ker te tako napolni to ko se kar zlijes z duso ce tako recem pa si meter lah stran in se samo v oci gledas pa tako celovit se pocutis.
Ma kdo taksno izkusnjo?
Pa ti strast povzrocajo lahko samo doloceni energetski tipi ljudi ali odvisno od tebe ce si dovolis?
Najbrz res, da se nekateri bojijo dati strasti krila,ker se bojijo da bi se znal kdaj zgodit,da zgubijo kontrolo nad sabo in naredijo nekaj kar ni v skladu z njimi, z njihovimi vrednotami,da bi jih tako spodneslo s tal.
ampak po moje,ce najdes strast v malih zadevah da se potem ne smes bat velikih nenadnih dozivetij strasti,ker potem ne bodo nekaj redkega in mocnega,ker bos vsak dan dozivela v malih dozah strast.
Skakanje po morju, plezanje na hrib,uzivanje v slastni tortici,ples ob dobri glasbi...al pa nekaj v tebi,kar ti da posebne obcutke-slikanje,petje...
Mogoce posebna tema Strast kdaj jo dovoliti in kdaj ne?

ar3ka je napisal/a:

[
Ne vem, ali je to strast, deluje pa (vsaj meni) vsekakor strastno in vročekrvno.

Tudi zame je to močna strast, ampak ne cutim nobenega veselja v njej ampak tako kot si ze ti napisala bolecino. Zoran, ali mogoce ves zakaj ima ta narod to v sebi? Sama sm to vceraj ful razmisljala, pa se mi je zdel da ima nekaj veze z ponosom.

ar3ka je napisal/a:

Tudi jaz sem se večkrat zbala lastnih občutkov, če so bili intenzivni, ampak če sem jih zatrla, mi je bilo potem večkrat žal. Ne vem, morda pa tudi duša hoče včasih doživeti kaj bolj strastnega...

Meni se pa potem zdi kot da nisem uravnovesena in nekako sm se navadla na nek obcutek v sebi ki mi ful pase,mi je prijetn, potem pa ko se zacnejo kaksna intenzivna custva mesat se jst vedno ne pocutim vec dobro, tko nekak se pocutim kot da to nism jaz.

Maxim je napisal/a:

Meni je pa vsec, ko spoznas nekoga in ko zacutis da se energija preliva in ti je to dost da ne rabs nic ves od tega cloveka, noben fizicni stik ne rabs, ker te tako napolni to ko se kar zlijes z duso ce tako recem pa si meter lah stran in se samo v oci gledas pa tako celovit se pocutis.
Ma kdo taksno izkusnjo?
Pa ti strast povzrocajo lahko samo doloceni energetski tipi ljudi ali odvisno od tebe ce si dovolis?
Najbrz res, da se nekateri bojijo dati strasti krila,ker se bojijo da bi se znal kdaj zgodit,da zgubijo kontrolo nad sabo in naredijo nekaj kar ni v skladu z njimi, z njihovimi vrednotami,da bi jih tako spodneslo s tal.
ampak po moje,ce najdes strast v malih zadevah da se potem ne smes bat velikih nenadnih dozivetij strasti,ker potem ne bodo nekaj redkega in mocnega,ker bos vsak dan dozivela v malih dozah strast.
Skakanje po morju, plezanje na hrib,uzivanje v slastni tortici,ples ob dobri glasbi...al pa nekaj v tebi,kar ti da posebne obcutke-slikanje,petje...
Mogoce posebna tema Strast kdaj jo dovoliti in kdaj ne?

Mislim, da ni vezano toliko na energijski tip,ceprav sta mi pa do sedaj dva rakca cist zmesala glavo smile

Jst obcutim strast kot neko silno zeljo po necem, vsaj to je zame pomenilo strast. Tud trenutno imam silno zeljo po necem hmm  in ker imam zraven se trmo se potem res zapicim v to in mi sploh ni vazno ali je prov ali narobe, ampak da jst to dobim. In ne samo da ni vazno, toliko imam v sebi te energije da sploh ne morem cutit kaj dejansko delam.

10

barbiiy je napisal/a:

Tudi zame je to močna strast, ampak ne cutim nobenega veselja v njej ampak tako kot si ze ti napisala bolecino. Zoran, ali mogoce ves zakaj ima ta narod to v sebi? Sama sm to vceraj ful razmisljala, pa se mi je zdel da ima nekaj veze z ponosom.

Ti bom probala jaz iz enega vidika odgovorit, pa upam, da bo tudi Zoran kaj napisu in ostali.  smile

Meni je najboljša razlaga od Pogačnika, ki se tudi lepo poklapa s teorijo balkanizma. On pravi, da je Evropa (kot celina) prav tako bitje in ima prav tako čakre. No in spolna čakra Evrope se nahaja na področju Balkana. 'Zahodnoevropejci' v Balkan projicirajo, vse tisto, kar (tudi) s(m)o, pa nočejo/mo biti- se pravi čustva, divjost, divjaškost,... Zahod pa sam sebe prezentira in se dejansko ima za racionalnega, obvladljivega, civiliziranega, čustva pa pa zatira in potiska, kar ustvari blokade v spolni čakri. In potem enkrat izbruhne - na ta način nastane balkanski sod smodnika, katerega vsake toliko časa raznese... To je seveda samo eden od dejavnikov in en pogled.

11

barbiiy je napisal/a:

Jst obcutim strast kot neko silno zeljo po necem, vsaj to je zame pomenilo strast. Tud trenutno imam silno zeljo po necem hmm  in ker imam zraven se trmo se potem res zapicim v to in mi sploh ni vazno ali je prov ali narobe, ampak da jst to dobim. In ne samo da ni vazno, toliko imam v sebi te energije da sploh ne morem cutit kaj dejansko delam.

Podobno tudi jaz čutim strast - kot intenzivno doživljanje in občutenje česarkoli - žalosti, veselja, ljubezni, ...

Tudi jaz, ko imam silno željo in potem dobim naval energije (al česarkoli že), da bi lahk kar zletela. Ampak potem se kar hitro pojavi strah, da se želeno ne bo usresničilo. In potem me čist ohromi in sem na tleh in zafrustrirana, pol pa si povrnem upanje, pa spet zletim... joj mene hmm  wink

12

Maxim je napisal/a:

Skakanje po morju, plezanje na hrib,uzivanje v slastni tortici,ples ob dobri glasbi...al pa nekaj v tebi,kar ti da posebne obcutke-slikanje,petje.

Se strinjam s tabo, da vsako stvar še posebej, če te je malo strah jo je potrebno občutiti v majhnih količinah (tudi v takem primeru prijetno), da se podzavest privadi prijetnih občutkov in ko podzavest spozna, da je to za njo prijetno enostavno ve.
smile

13

ar3ka je napisal/a:
barbiiy je napisal/a:

Podobno tudi jaz čutim strast - kot intenzivno doživljanje in občutenje česarkoli - žalosti, veselja, ljubezni, ...

Tudi jaz, ko imam silno željo in potem dobim naval energije (al česarkoli že), da bi lahk kar zletela. Ampak potem se kar hitro pojavi strah, da se želeno ne bo usresničilo. In potem me čist ohromi in sem na tleh in zafrustrirana, pol pa si povrnem upanje, pa spet zletim... joj mene hmm  wink

Saj to je čisto pravilno, da vsi ne občutimo enako stvari, zdi se mi pa pomembno, da se po pozitivnih občutkih počutimo prijetno. Če se ne - niso pravi za nas.

V vajinem primeru bi prej rekel, da vas je vlovilo nihalo evforije, ki te hitro prizemlji, ko ti izčrpa energijo. Evforija je znana po tem, da dobiš od enkrat moč pol pa hitro padeš in sledi razočaranje. To je nekaj čisto drugega kot strast, ki naj bi bila prijetna.
smile

14

barbiiy je napisal/a:

Večinoma je to zato, ker naša zavest hoče srečo, radost, ljubezen,...  v podzavesti pa imamo vzorce kot so: "za radost je potrebno potrpeti", "ljubezen je bolečina", "ljubezen mi povzroča bolečino","ne zaslužim si ljubezni", itd. 
Zato nam pa včasih naša čustva niso jasna. Mi hočemo eno, občutimo pa tisto kar nočemo in posledično se pol še lahko obsojamo. Zato nam razumsko ni jasno kaj se v nas v resničnosti dogaja, ker je to v podzavesti.

Ponos je tudi en tak občutek, ki je lahko zavajajoč.
Kaj si pa ti ugotovila glede ponosa?
smile

15

ar3ka je napisal/a:

Meni je najboljša razlaga od Pogačnika, ki se tudi lepo poklapa s teorijo balkanizma. On pravi, da je Evropa (kot celina) prav tako bitje in ima prav tako čakre. No in spolna čakra Evrope se nahaja na področju Balkana. 'Zahodnoevropejci' v Balkan projicirajo, vse tisto, kar (tudi) s(m)o, pa nočejo/mo biti- se pravi čustva, divjost, divjaškost,... Zahod pa sam sebe prezentira in se dejansko ima za racionalnega, obvladljivega, civiliziranega, čustva pa pa zatira in potiska, kar ustvari blokade v spolni čakri. In potem enkrat izbruhne - na ta način nastane balkanski sod smodnika, katerega vsake toliko časa raznese...

Zanimiva razlaga smile
smile

16

Ja, Zoran, verjetno gre res za evforijo. Za tiste prijetne občutke strasti pa js uporabljam besedo radoživost. Ko vse delaš z nekim veseljem, zagonom, užitkom :prst:  smile

ar3ka je napisal/a:
barbiiy je napisal/a:

Ti bom probala jaz iz enega vidika odgovorit, pa upam, da bo tudi Zoran kaj napisu in ostali.  smile

Meni je najboljša razlaga od Pogačnika, ki se tudi lepo poklapa s teorijo balkanizma. On pravi, da je Evropa (kot celina) prav tako bitje in ima prav tako čakre. No in spolna čakra Evrope se nahaja na področju Balkana. 'Zahodnoevropejci' v Balkan projicirajo, vse tisto, kar (tudi) s(m)o, pa nočejo/mo biti- se pravi čustva, divjost, divjaškost,... Zahod pa sam sebe prezentira in se dejansko ima za racionalnega, obvladljivega, civiliziranega, čustva pa pa zatira in potiska, kar ustvari blokade v spolni čakri. In potem enkrat izbruhne - na ta način nastane balkanski sod smodnika, katerega vsake toliko časa raznese... To je seveda samo eden od dejavnikov in en pogled.

Hvala za razlago! Ali se mogoče spomniš kako je naslov te knjige?

Zoran je napisal/a:
barbiiy je napisal/a:

Večinoma je to zato, ker naša zavest hoče srečo, radost, ljubezen,...  v podzavesti pa imamo vzorce kot so: "za radost je potrebno potrpeti", "ljubezen je bolečina", "ljubezen mi povzroča bolečino","ne zaslužim si ljubezni", itd. 
Zato nam pa včasih naša čustva niso jasna. Mi hočemo eno, občutimo pa tisto kar nočemo in posledično se pol še lahko obsojamo. Zato nam razumsko ni jasno kaj se v nas v resničnosti dogaja, ker je to v podzavesti.

Ponos je tudi en tak občutek, ki je lahko zavajajoč.
Kaj si pa ti ugotovila glede ponosa?
smile

Se mi kar zdi kateri od vzorcev je moj. Enkrat sem bila na polhipnotični regresiji, sicer se danes ne vem koliko je resnice v tem, ampak sm se pa spomnila takrat da naj bi me nekdo zapustil in da sm bila potem celo zivljenje nesrecna.

Glede ponosa: zdelo se mi je da gre za nek dober močan narod, ki so jih prizadeli.

19

barbiiy je napisal/a:

Hvala za razlago! Ali se mogoče spomniš kako je naslov te knjige?

Barbiiy, ne spomnim se točno, mislim pa, da je bila to knjiga Zemeljske spremembe in človekova preobrazba. O tem tudi zagotovo piše v knjigi Draga Zemlja kako ti gre: izziv leta 2012: 59 temeljnih kamnov miroljubne Zemljine civilizacije : knjiga, ki ustvarja energijsko polje (ja, dolg naslov wink ). Sicer pa si o balkanizmu lahko prebreš pri Mariji Todorovi: Imaginarij Balkana in Marku Mazowerju: Balkan: od konca Bizanca do danes. Osebno sem bila z vsemi od navedenih knjig zelo zadovoljna. :prst:

Sm mela pogacnika ze tako enkrat namen prebrat, sam potem sm slišala da je ful knjig napisal, pa sm si premislna k nisem pricakovala da so dobre.

hvala ti!

Če koga zanimajo knjige kar tako,"sem slišal","govori se",...,v glavnem škoda časa, jih je mnogo preveč na izbiro.Svetujem,da si vsak vzame čas, gre v primerno knjižnico ali prodajalno knjig in si počasi brez odvečnega umovanja ogleduje naslove in krajše predgovore.Garantirano boš začutil kateri knjigi si dorasel,oziroma je primerna zate tisti trenutek.In to je to.
Kar se pa Pogačnika tiče,bi pa rad vedel koliko se ukvarja sam s sabo;zanesljivo se Zemlja lahko očisti in ozdravi sama.Brez Pogačnikov.Še nisem zasledil teksta, ki bi omenjal da je človek na Zemlji zato da bi jo zdravil.Nasprotno;človek naj bi se na zemlji učil kako jo varovati,spoštovati,...

Mogoče mal offtopic glede teh knjig ... a naj dodam še svoje mnenje, ki je nasprotno. Človek je lahko poklican da zdravi zemljo. Območja, na katerih so divjale hude bitke, krvave vojne, koncentracijska taborišča, bili postavljeni v preteklosti zapori, mučilnice, pokopališča itd., so čustveno in energijsko onesnažena, ranjena in potrebna zdravljenja. Lahko so polna zmedenih duš, čustvenih gmot in še česa, ki niso zmožne same sebe pozdraviti. Zemlja je zelo zelo živa, ravno tako kot človek. In kakor je človek lahko ranjen, je lahko ranjena Zemlja. Jaz spoštujem Pogačnika in občudujem njegovo delo.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Ne bi želel polemizirati;se strinjam da je zemlja živa,kakor tudi sleherna stvar okoli nas,pa vseeno mislim,da če je človeku dano da se sam zdravi in pozdravi,da za zemljo velja enako.
Prilagam naslov,kjer se omenja,da njegovo delo podpirajo z denarjem davkoplačevalcev in glede na to,da tudi on spada med "alternativce",sem prav presenečen nad državnim sodelovanjem z njim(beri Jankovič)v Ljubljani.Vemo pa kako te stvari stojijo pri nas.http://www.pozitivke.net/forum/viewtopic.php?showtopic=1481&mode=&show=12

Vsak od naju je svojega mnenja okrog tega. Simpatiziram s Pogačnikom v tolikšni meri, kolikor sem dobila informacij in podpore prek njegovih knjig. Vse ostalo okrog njega, kako je on drugače človek, njegovo sodelovanje s politiko itd ... pa me iskreno, ne zanima. Ene stvari nam nekdo pomaga in smo mu hvaležni zaradi tega. To pa še ne pomeni, da moramo sprejeti vsa njegova dejanja v celoti.

Torej, če se diplomatsko vrnem nazaj na temo ---> moji občutki okrog tega so, da sprejemam in občutim samo tisti del njegovega delovanja, ki je naravnan na zdravljenje in podporo zemlji. smile

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

25

barbiiy je napisal/a:

Enkrat sem bila na polhipnotični regresiji, sicer se danes ne vem koliko je resnice v tem, ampak sm se pa spomnila takrat da naj bi me nekdo zapustil in da sm bila potem celo zivljenje nesrecna.

Kako se pa počutiš danes ko se spomniš na ta dogodek, ti je prijeten občutek ali je kakšno nelagodje?

barbiiy je napisal/a:

Glede ponosa: zdelo se mi je da gre za nek dober močan narod, ki so jih prizadeli.

To kar čutiš je lahko spomin tvoje duše iz preteklih življen. Lahko da si živela s takšnim narodom, ki so ga prizadeli, a spomin na to ti je še vedno ostal. Možno je tudi, da je tvoj narod prizadel kateri drug narod. Če je temu tako, bi bilo dobro zate, da se bi tega osvobodila.
smile