1

Tema: izkušnje z regresijo

Ali je kdo od vas že bil na regresiji? Kako to izgleda in če lahko malo poveste svoje izkušnje s tem...Se namreč odpravljam na regresijo, ker me nekaj muči pa me zanimajo vaše izkušnje ker mi je vse skupaj še vedno malo skeri  roll

Re: izkušnje z regresijo

Živijo spelca,
o regresiji je bilo na strani že kar nekaj napisanega, ti pripenjam linke na obstoječo temo in blog:
http://www.pesem-duse.com/forum/viewtop … 79&p=2
http://pesemduse.blogspot.si/2012/03/17 … zivljenja/

Sicer pa brez skrbi glede regresije, je res čudovito pustolovsko doživetje. Odkar sem bila na regresiji pri Zoranu, je to postalo sestavni del mojega dela na sebi, ki je izredno zanimiv in drugačen, zabaven in poln presenečenj smile

Z veseljem ti odgovorim na vse, kar te skrbi ali zanima glede popotovanja v preteklost, tako da kar na plano z vprašanji wink

Re: izkušnje z regresijo

Ninja je napisal/a:

Živijo spelca,
o regresiji je bilo na strani že kar nekaj napisanega, ti pripenjam linke na obstoječo temo in blog:
http://www.pesem-duse.com/forum/viewtop … 79&p=2
http://pesemduse.blogspot.si/2012/03/17 … zivljenja/

Sicer pa brez skrbi glede regresije, je res čudovito pustolovsko doživetje. Odkar sem bila na regresiji pri Zoranu, je to postalo sestavni del mojega dela na sebi, ki je izredno zanimiv in drugačen, zabaven in poln presenečenj smile

Z veseljem ti odgovorim na vse, kar te skrbi ali zanima glede popotovanja v preteklost, tako da kar na plano z vprašanji wink

Ninja sej teorijo sem že vso prebrala  big_smile  Mene bolj zanima čisto osebno kako to zgleda...A je podobno kot meditacija? a si ti neposredno doživljala al kot 3. oseba...ker meni je to malo strašljivo, da bi npr. podoživela svojo smrt ali kaj podobenga sploh če je bila utopitev, ker mi je voda precej neprijeta. to me čisto nič en zanima  wink  Bolj me to matra, da ne bom poleg tega kar me zanima  videla oz. podoživela še  kaj travmatičnega. Čeprav baje ni tako, da podoživiš bolj ali manj tisto kar te zanima. A si ti šla z enim konkretnim vprašanjem oz namero v regresijo al čist tko? A greš v tisto življenje, kjer se je ta karmična povezanost zgodila? Tko, če lahko malo opišeš sam postopek in ugotovitve oz izkušnje (kar seveda ne posega v tvojo zasebnost). Hvala  smile

Re: izkušnje z regresijo

Špelca, to zgleda po moje za vsakega drugače ... kot meditacija. Greš v življenje, ki je pomembno za to, kar želiš razrešit. Včasih jih je več. Vidiš, kar rabiš videt, glede na problem, ki ga želiš rešit. Nekrateri ne vidijo kaj dosti, recimo.
Tudi mene je leta bilo strah te ideje, ker sem mnenja, da izguba spomina v tem življenju ima svojo funkcijo, ampak potem nisem zmogla drugače rešit nekih zadev in sem na predlog pač poskusila. Lahko ti povem, da moja izkušnja ni bila nič kaj grozna, tudi če sem videla stvari, ki so težke, ker si tam z namenom, da to rešiš in je zelo dober občutek, ko veš, da lahko nekaj razrešiš pri sebi.
Jaz sem se imela pravzaprav krasno v določenih momentih, se nasmejala do solz in občutila velike navale sreče ... ko so se nekatere stvari razrešile. Kar je bilo pa travmatičnega, pa sem videla in tudi začutila, ampak je nekako kot v filmu ... istočasno še vedno zelo dobro veš, da si ti tukaj in zdaj in se lahko odmakneš od tiste situacije oz. si ravno prav v njej, da jo prepoznaš, ne pa, da te potegne vase. Vsaj pri meni je bilo tako - tudi ko nisem natančno videla situacije, sem prepoznala emocijo, ki sem jo prišla predelat in sem preko tega čustva, ko sem ga sprostila, lahko videla, kdaj je stvar predelana.
Jaz sem se skratka počutila zelo dobro po postopku in občasno tudi vmes.

To je moja izkušnja  smile

'Življenje je proces.

Re: izkušnje z regresijo

Špelca13, če ti lahko podam še jaz mojo izkušnjo, pa brez detajlov v nulo smile

Na regresijo sem šla s točno določenim namenom, da razrešim neke zadeve, ki se  mi vlečejo že več let. Ampak, od tega nisem dobila nobenega videnja ali spoznanja, sem pa dobila spoznanja o drugih stvareh na katere prej nisem niti pomislila. Smrti neposredno nisem podoživela samo ležala sem v krsti in videla kako mi je  duša šla ven.  Sama regresija je trajala cca 3 debele ure. Veliko je bilo solz ob raznih spoznanjih med samo regresijo, tresenja, "elektrike" po levi in desni strani telesa-menda se takrat menja energija.  Pa božanske umirjenosti. Po končani seansi pa sem se počutila lahka kot peresce. Oči sem imela nenavadno čiste po regresiji veliko časa. Skratka ni bilo bavbav, pa tudi polno užitkov ne, bilo pa mi je zelo zelo koristno in očiščevalno. Vedela sem tudi, da bo treba to še ponovit, ker sem spoznala, da v eni seansi nisem "spucala" vsega.

Sem pa prepričana, da jo doživi vsak drugače, odvisno kako globoko v regresijo padeš, kaj razrešuješ ter koliko si ga "biksala" v prejšnjih življenjih.

Če stvari drugače ne moreš razrešit pojdi mirna na regresijo brez pričakovanj. Jaz sem jih v podzavesti imela, čeprav sem si govorila, da ne pričakujem nič smile ampak svoje podzavesti ne moremo pretentati.

Re: izkušnje z regresijo

Spelca, če boš malo bolj podrobno prebrala članek, ki sem ga napisala na blogu, in odprto temo, boš našla večino odgovorov na tvoja vprašanja. Članek podaja številne primere iz mojih potovanj v preteklost, ki kažejo na to, kako sem reševala nekatere zadeve, povezane z odnosom do drugih, odnosom do sebe, vsakdanjimi težavami - čisto praktično. Napisano je tudi, na kakšne načine lahko doživljaš regresijo.
Svetujem ti, da preden greš na regresijo, spustiš ven vse strahove, ki te pestijo. Lahko se zgodi čisto vse, kar si napisala, vendar je tako, da si nekako odmaknjen, si voden, imaš zelo veliko podporo. Tako kot ti je napisala tudi Malina. Ves čas se zavedaš, kje si, kdo je ob tebi, si vodena s strani terapevta, ki te opozori na kakšne detajle, odnose, ti pomaga odkriti lekcijo nekega življenja in spustiti vse, kar te omejuje.

Vodnik te v regresiji vodi tja, kamor je potrebno zate, da se srečaš z življenji, ki te sedaj najbolj omejujejo, razrešiš odnose, ki te najbolj ovirajo. Ne se vnaprej omejevat v smislu tega in tega nočem, tega se bojim, vedi, da boš videla stvari, ki so v tvoje najvišje dobro, da jih vidiš in na način, ki ti je blizu, skozi katerega boš najbolje prejemala informacije in osvojila lekcije. Zaupaj v to. Če te regresija vleče, je gotovo prav zate, da greš. Pokazano pa ti bo tisto, kar potrebuješ vedeti, razumeti, dojeti, da bo tvoje življenje od takrat naprej lažje, enostavnejše, svobodnejše, da se boš boljše počutila. Tudi meditacija ni vedno usmerjena le na neka pozitivna čustva, saj se moramo srečati z nekaterimi travmami, negativnimi čustvi, zamerami, odnosi, ki so za nas težavni, zato da jih spustimo, se jih osvobodimo in naredimo prostor za vse lepo v življenju, kar si želimo. Enako je v regresiji, kjer se preko preteklih življenj ukvarjaš s sedanjostjo, saj nekatere travme, odnosi, ne izvirajo iz tega življenja, ampak so starejše, jih lahko nosiš s sabo že zelo dolgo in je sedaj nastopil čas, da se jih osvobodiš. Res ni iz tega vidika nič kaj drugače kot v meditaciji.

Kar vprašaj, če te še kar koli skrbi oz. zanima.

Re: izkušnje z regresijo

Malina, Valčika, Ninja, najlepša hvala vsem za vaše izkušnje  :srcek:  Sej me ni več tolk strah, če bi me bilo se sploh ne bi prijavila. Zdej sem že bolj firbčna  big_smile

Ja jaz tudi upam, da bom lahko odklopila pričakovanja...Morda bom pa kaj drugega izvedela in sploh ne direkt to, kar me zanima tongue  Bomo videli.

Re: izkušnje z regresijo

spelca13 je napisal/a:

Ja jaz tudi upam, da bom lahko odklopila pričakovanja...Morda bom pa kaj drugega izvedela in sploh ne direkt to, kar me zanima

Tudi to se lahko zgodi. Priporočam, da resnično minimiziraš svoja pričakovanja - bolj kot je "glava prazna", več lahko človek doživi in nato tudi ozavesti.

Nekatere je pred regresijo strah, da ne bi slučajno "obtičali v prejšnjem življenju". Pri nehipnotični regresiji (s hipnotično nimam osebnih izkušenj, zato ne morem zagotavljati zanjo) imajo ljudje ponavadi večji problem preiti na drugo stran - se pravi v prejšnje življenje in tam jasno videti stvari - kot se "vrniti" nazaj. smile

Dobro se je tudi zavedati, da vse že obstaja tukaj in sedaj - preteklost,sedanjost,prihodnost. Mi se med regresijo samo naravnamo na vibracije, ki so obstajale v preteklosti. To lahko storimo kadarkoli, oziroma velikokrat to tudi nezavedno počnemo.
Verjetno se je vsako izmed nas kdaj spominjal kakega dogodka iz otroštva ali mladosti in se ga tako živo spominjal, kot da bi bil še vedno tam - točno to se dogodi tudi med regresijo, le da je tam voden postopek in če pride do pospešenih čustev, je zraven oseba, ki pomaga in vodi do ozdravitve.

Še to: velikokrat človek po tihem upa, da bo videl "slavno preteklost", da je bil v prejšnjih življenjih kralj, vladar ali neka slavna oseba ... Ljudje, ki so res mogoče bili vplivni v preteklosti, nekako radi postanejo odvisni od tega, kar so tam doživeli in nato ponosno razlagajo drugim, da so bili to in ono ... Postanejo odvisni od lastne preteklosti, tukaj pa nimajo urejenega življenja.

Prav tako ni dobro, če se po regresiji ujamemo in iz spomina ne spustimo kakšnega travmatičnega dogodka, ki se nam je zgodil.

To nima smisla, ker v regresijo gremo razrešit neko težavo, ne da se obesimo spet na preteklost. Regresija je namenjena temu, da se doživi, ozavesti, pozdravi in POZABI. Če ne nismo naredili nič.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

9 Nazadnje urejal breda (05.05.2012 19:38:54)

Re: izkušnje z regresijo

Urška je napisal/a:
spelca13 je napisal/a:

Ja jaz tudi upam, da bom lahko odklopila pričakovanja...Morda bom pa kaj drugega izvedela in sploh ne direkt to, kar me zanima

Tudi to se lahko zgodi. Priporočam, da resnično minimiziraš svoja pričakovanja - bolj kot je "glava prazna", več lahko človek doživi in nato tudi ozavesti.

Sej zdej sem jih že se  mi zdi.
Nekatere je pred regresijo strah, da ne bi slučajno "obtičali v prejšnjem življenju". Pri nehipnotični regresiji (s hipnotično nimam osebnih izkušenj, zato ne morem zagotavljati zanjo) imajo ljudje ponavadi večji problem preiti na drugo stran - se pravi v prejšnje življenje in tam jasno videti stvari - kot se "vrniti" nazaj. smile

Mene ni strah, da bi tam obtičala.
Dobro se je tudi zavedati, da vse že obstaja tukaj in sedaj - preteklost,sedanjost,prihodnost. Mi se med regresijo samo naravnamo na vibracije, ki so obstajale v preteklosti. To lahko storimo kadarkoli, oziroma velikokrat to tudi nezavedno počnemo.
Verjetno se je vsako izmed nas kdaj spominjal kakega dogodka iz otroštva ali mladosti in se ga tako živo spominjal, kot da bi bil še vedno tam - točno to se dogodi tudi med regresijo, le da je tam voden postopek in če pride do pospešenih čustev, je zraven oseba, ki pomaga in vodi do ozdravitve.

V zadnji meditaciji se mi zdi, da sem doživela en preblisk nekega prejšnjega življenja. tako zanimivo doživetje pa čisto nepričakovano. sta se odvila dva prizora...
Še to: velikokrat človek po tihem upa, da bo videl "slavno preteklost", da je bil v prejšnjih življenjih kralj, vladar ali neka slavna oseba ... Ljudje, ki so res mogoče bili vplivni v preteklosti, nekako radi postanejo odvisni od tega, kar so tam doživeli in nato ponosno razlagajo drugim, da so bili to in ono ... Postanejo odvisni od lastne preteklosti, tukaj pa nimajo urejenega življenja.

Jaz s tem nimam problema, ker si nikoli nisem želela biti slavna, meni se zdi, da je to kvečjemu breme,..
Prav tako ni dobro, če se po regresiji ujamemo in iz spomina ne spustimo kakšnega travmatičnega dogodka, ki se nam je zgodil.

To nima smisla, ker v regresijo gremo razrešit neko težavo, ne da se obesimo spet na preteklost. Regresija je namenjena temu, da se doživi, ozavesti, pozdravi in POZABI. Če ne nismo naredili nič.

S tem se popolnoma strinjam, upam da mi bo uspelo  :prst:

10

Re: izkušnje z regresijo

Vas samo lepo pozdravim tukaj. nekaj sem čudna zadnje čase me neki obremenjuje tale duhovnost pa sem se malo umaknila. No ampak na regresijo sem pa šla. Super izkušnja, najprej sem se sicer bala, da ne bom videla nič, oz. si bom domišljala stvari, potem pa je steklo...  tako kot ste rekle, nič zelo travmatičnega, precej čustev, gledala pa sem kot film. čeprav...pravega odgovora še nisem dobila. ena stvar me zelo muči že precej let in bolj ko se odpiram bolj se stopnjuje. ma sej globlje kot koplješ več pride ven big_smile  no bo treba še malo kopat, razmišljam še o progresiji. je že kdo bil? je bil pa tisti moj preblisk v meditaciji

11 Nazadnje urejal breda (19.05.2012 22:17:36)

Re: izkušnje z regresijo

Špelca13, če ti lahko podam še jaz mojo izkušnjo, pa brez detajlov v nulo smile

Na regresijo sem šla s točno določenim namenom, da razrešim neke zadeve, ki se  mi vlečejo že več let. Ampak, od tega nisem dobila nobenega videnja ali spoznanja, sem pa dobila spoznanja o drugih stvareh na katere prej nisem niti pomislila.

JA evo, jaz tudi

Smrti neposredno nisem podoživela samo ležala sem v krsti in videla kako mi je  duša šla ven.  Sama regresija je trajala cca 3 debele ure. Veliko je bilo solz ob raznih spoznanjih med samo regresijo, tresenja, "elektrike" po levi in desni strani telesa-menda se takrat menja energija. 

ja jaz sem se tudi tresla. ko se mi to dogaja v meditaciji me pa začne mrazit. najprej sem mislila, da je naključje pa se je že parkrat ponovilo. pa jokala ko dež. big_smile

12

Re: izkušnje z regresijo

spelca13 je napisal/a:

nekaj sem čudna zadnje čase me neki obremenjuje tale duhovnost pa sem se malo umaknila.

Kaj pa te matra?

spelca13 je napisal/a:

No ampak na regresijo sem pa šla. Super izkušnja, najprej sem se sicer bala, da ne bom videla nič, oz. si bom domišljala stvari, potem pa je steklo...

Super, čestitke  :prst:  :prst:

spelca13 je napisal/a:

ma sej globlje kot koplješ več pride ven big_smile  no bo treba še malo kopat, razmišljam še o progresiji. je že kdo bil? je bil pa tisti moj preblisk v meditaciji

Res je in ne smemo pozabit, da je osebna rast proces, ki nas vselej vodi po vedno novih neodkritih poteh, spoznavamo neznane stvari o sebi, se učimo, rastemo ...
Osebno sem nekajkrat doživela vpoglede v prihodnost in mi je bilo na nek način podobno kot preteklost. Samo, da ko zaznaš, kaj te omejuje, kje so problemi, jih spustiš ven (točneje pogledaš, kakšni vzorci, prepričanja te blokirajo oz. ti povzročajo probleme) in spremljaš, kako se spreminja slika prihodnosti. Nisem pa bila na poglobljeni progresiji, moje izkušnje so bile v sklopu meditacije, ki me je zanesla tudi v prihodnost.

13

Re: izkušnje z regresijo

Ninja je napisal/a:
spelca13 je napisal/a:

nekaj sem čudna zadnje čase me neki obremenjuje tale duhovnost pa sem se malo umaknila.

Kaj pa te matra?

Ena stvar me ful obremenjuje, zaradi nje sem  tudi šla v regresijo. Drugače pa mi ful dogaja na precej področjih in mi je malo tu mač na trenutke. pa kšen strahec se pojavi pa to  wink

spelca13 je napisal/a:

No ampak na regresijo sem pa šla. Super izkušnja, najprej sem se sicer bala, da ne bom videla nič, oz. si bom domišljala stvari, potem pa je steklo...

Super, čestitke  :prst:  :prst:

spelca13 je napisal/a:

ma sej globlje kot koplješ več pride ven big_smile  no bo treba še malo kopat, razmišljam še o progresiji. je že kdo bil? je bil pa tisti moj preblisk v meditaciji

Res je in ne smemo pozabit, da je osebna rast proces, ki nas vselej vodi po vedno novih neodkritih poteh, spoznavamo neznane stvari o sebi, se učimo, rastemo ...

No evo, trenutno se mi ne da osebno rasti in predelovati vzorce. Tako nekako  big_smile samo me vesolje kr ne spusti  roll 

Osebno sem nekajkrat doživela vpoglede v prihodnost in mi je bilo na nek način podobno kot preteklost.
kako si pa vedela, da gledaš v prihodnost?
Samo, da ko zaznaš, kaj te omejuje, kje so problemi, jih spustiš ven (točneje pogledaš, kakšni vzorci, prepričanja te blokirajo oz. ti povzročajo probleme) in spremljaš, kako se spreminja slika prihodnosti.

Nisem pa bila na poglobljeni progresiji, moje izkušnje so bile v sklopu meditacije, ki me je zanesla tudi v prihodnost.

Meni se tudi nekaj prikazuje v meditaciji. Ker gre za moderno stanovanje nekje visoko nad tlemi z okni do tal in glede na to, da sem takrat tam mlada ne vem kaj je...morda ravno ta pogled v prihodnost. Mislm, sej jest bi čist imela tako stanovanje z okni do tal  cool

14

Re: izkušnje z regresijo

Huh, težko povem, kako sem vedela. S časom in vajo začneš zaznavat razlike med energijo v preteklosti, sedanjosti in prihodnosti. Ko potujem v preteklost, čutim, da me potegne nazaj, ko potujem v prihodnost, pa naprej.

Poskusi začutit, kaj ti pravi/pomeni vizija, ki si jo imela o sebi v stanovanju, lahko se osredotočiš na občutke (npr. strah pred višino, želja, domačnost, tujost, kdo je ob tebi, kaj je v tej viziji drugače kot v tvoji sedanjosti, zakaj je nekaj drugače, kaj ti to predstavlja, ali kaj pogrešaš). Lahko se ti npr. preko te vizije kaže želja po osamosvojitvi, neodvisnosti, po tem, da bi živela svoje življenje kot si ga želiš - kar pa lahko že vse sedaj dosežeš. Mogoči ti je samo opomin, kaj moraš sedaj pri sebi spremeniti, da se bo dejansko uresničilo, če si tega želiš ...

15

Re: izkušnje z regresijo

Ninja je napisal/a:

Huh, težko povem, kako sem vedela. S časom in vajo začneš zaznavat razlike med energijo v preteklosti, sedanjosti in prihodnosti. Ko potujem v preteklost, čutim, da me potegne nazaj, ko potujem v prihodnost, pa naprej.

aha zanimivo. bom bolj pozorna na tovrstne občutke drugič.

Poskusi začutit, kaj ti pravi/pomeni vizija, ki si jo imela o sebi v stanovanju, lahko se osredotočiš na občutke (npr. strah pred višino, želja, domačnost, tujost, kdo je ob tebi, kaj je v tej viziji drugače kot v tvoji sedanjosti, zakaj je nekaj drugače, kaj ti to predstavlja, ali kaj pogrešaš). Lahko se ti npr. preko te vizije kaže želja po osamosvojitvi, neodvisnosti, po tem, da bi živela svoje življenje kot si ga želiš - kar pa lahko že vse sedaj dosežeš. Mogoči ti je samo opomin, kaj moraš sedaj pri sebi spremeniti, da se bo dejansko uresničilo, če si tega želiš ...

Ta vizija je samo pozitivna morda mi kaže moje naslednje življenje. Madonca tolk težko pišem tukaj, ker sedaj ful pazim kaj napišem, da nisem preveč osebna potem je pa včasih težko kej razložit.
Hvala Ninja  :rose:

16

Re: izkušnje z regresijo

Pri ozaveščanju lekcij preteklih življenj se mi je pokazalo kot zelo uporabno, da se po tem, ko odkrijem, kaj je bil namen življenja, kaj sem se učila, vprašam, čemu je bilo to učenje potrebno. Običajno me tako vprašanje vodi globlje v težavo oz. se mi pokažejo starejša življenja, preko katerih mi postane bolj jasen namen in tako tudi navidez negativno učenje lažje sprejmem. Mislim, da se tako tudi skrajni poli bolj uravnajo (npr. vloga žrtve - vloga napadalca) in dobiš bolj celosten, širši pogled na situacijo.

Re: izkušnje z regresijo

Pozdravljene,

Tudi jaz sem pred kratkim sle skozi regresijo v Mariboru, nisem niti placala toliko kot so cene vidne na internetu.
Izkusnja pa moram reci, da je bila fenomenalna. Zdaj mi je marsikaj jasno in najbolj pomembno je, da sem izgubila ze vecino strahov, ki sem jih imela v tem zivljenju.
Tiste, ki imate zeljo in vas ni strah vam res priporocam. Je ena izmed najboljsih izkusenj, ki sem jih imela v tem zivljenju.

zeleno.drevo1@gmail.com

18

Re: izkušnje z regresijo

Dobrodošla zeleno.drevo in hvala za deljeno izkušnjo! Res je zanimivo, kako pretekle izkušnje vplivajo na nas in življenje, ki ga živimo. Najbolj pomembno pa je, da znamo te izkušnje potem zaživeti tukaj in sedaj, potem je premik res globok in celosten  :srcek:  :rose:  :prst:

19

Re: izkušnje z regresijo

zeleno.drevo1 je napisal/a:

Pozdravljene,

Tudi jaz sem pred kratkim sle skozi regresijo v Mariboru, nisem niti placala toliko kot so cene vidne na internetu.
Izkusnja pa moram reci, da je bila fenomenalna. Zdaj mi je marsikaj jasno in najbolj pomembno je, da sem izgubila ze vecino strahov, ki sem jih imela v tem zivljenju.
Tiste, ki imate zeljo in vas ni strah vam res priporocam. Je ena izmed najboljsih izkusenj, ki sem jih imela v tem zivljenju.


Pozdravljeni! Vem, da je od vaše izjave preteklo že kar neki časa. A vseeno bom poskusila. Zelo bi vam bila hvaležna, če bi mi lahko zaupali kje ste opavili regresijo v Mariboru.  Zelo bi si želela to izkusit tudi sama, a ne vem h komu naj grem, sem pa iz okolice Maribora.