51

Re: Blagoslov dela od prednikov

REI je napisal/a:

Sicer pa - kakšen pa naj bi bil tale drugačen način učenja?

Recimo, da si se namenil naučiti violino. Poti, da se naučiš violino so različne. Tudi pedagoški pristopi so različni. Lahko greš k učitelju, ki bo pri poučevanju grob, nestrpen in neprijazen ali pa k učitelju, ki te bo isto stvar naučil skozi spodbudo, potrpežljivo razlago in sprejemanje. V obeh primerih si se naučil iste lekcije, ampak v drugem primeru na dosti prijetnejši način. Možnost izbire pa včasih plaši...

Lp :rose:

52

Re: Blagoslov dela od prednikov

Glede karmičnega zakona pa nisem rekla, da ne velja, pač pa da je verjetno tudi on podvržen spremembam.

Moje mnenje je, da je tudi smisel karme v spoznanju, ne v kaznovanju, zato tudi ne vem, kakšen smisel bi imelo predelovanje, oddelovanje karme po komerkoli, ko bo vendar ta ista duša morala spoznati sama svojo lekcijo, ravno tako kot jo moraš sam. In če obstaja možnost, da se zadev, ki me omejujejo osvobodim, se jih rade volje. smile Po moje je strah, da boš na ta način izpustil kakšno učenje odveč, saj ti vsak trenutek življenje ponuja obilo možnosti, da se učiš. Prosim, vzemi moje pisanje samo kot mnenje. lp smile

53 Nazadnje urejal REI (24.12.2011 05:16:15)

Re: Blagoslov dela od prednikov

Mislim, da je karmični zakon povsem nespremenljiv- saj je večen - kot univerzum in duša.
Predelovanje karme po prednikih. Temu bi se znanstveno reklo genetika, vedi, ki govori o tem, da aktivacija teh genov ni nujna, temveč je vezana na kognitiven razvoj in vzgojo - pa epigenetika. Zanesljivo pa tole ni stvar, ki bi jo človek razrešil z enim procesom - vpliv 7 generacij nazaj. Verjemi, da tudi če bi, gre za to, da se duša mora naučiti VSE lekcij, ki obstajajo, torej se lahko določenim vzrokom izogneš le za ENO življenje, ne pa za vso evolucijo duše. Če bi (hipotetično) v vsakem življenju brisali vse posledice (genske zasnove prednikov), bi (logično) s tem le povečevali število inkarnacij - podaljšali čas (materialne realnosti) učenja duše. V čem je potem finta? Da gre razvoj duše v vatki ali da se soočamo z vsemi izzivi, ki nam pridejo naproti. Ali se jim izognemo in si sugeriramo, da smo "opravili" nekaj, ker smo "preživeli".
Mislim, da je point v tem, da se večina (v zavestnem umu) ne zaveda obsega "večnosti" duše,  ampak se zavestno usmerja le v trenutno življenje materialno realnost. Odkod potem strah pred trpljenjem, smrtjo in boleznimi (ni tako ??? res bi rad videl reakcije posameznikov, ki bi bili seznanjeni, da čez dve uri umrejo ...). Ali je težko trpeti, če veš, da je to trpljenje le preizkušnja, ki jo boš opravil in integriral med izkušnje ali pa ne - jo boš pač kasneje. Mislim, da ne ... če iskreno veruješ v obstoj lastne duše in v neumrljivost te duše. Znimiva je tale vsakodnevna bitka za preživetje (strah pravzaprav), zdravje itd...zelo zanimiva - glede na to, da se na veliko razlaga in govori o duhovnosti ... koliko jih pa sploh v njo verjame? Ali pa gre le za sindrom - hvatanje krivine skozi življenje...strahovi so in bodo, dokler jih ne bomo presegli ...pa ne s procesom itd...Ampak z transformacijo v izkušnjo skozi izkustveni (materialni in psihološki) mehanizem.
Kar se pa tiče drugačnih načinov učenja. V redu - preprost primer. Kako npr. boš spoznal, da se v ognju opečeš, če se nikoli (poudarjam - nikoli) ne opečeš. Morda iz izkušenj - pripovedovanja drugih ljudi? Malce težje, ker še vedno ne boš spoznal in v sebi definiral občutka "opeči". Torej izkušnja ni realizirana.
Veliko je govora o kolektivnem dvigu zavesti, "višjih" enrgijah itd., in resnično me zanima o čem je tukaj govora in kako se to manifestira - tale kolektivni dvig zavesti? Če je kdo tako dober in mi tole malce razloži ...

54

Re: Blagoslov dela od prednikov

ander je napisal/a:

Ker bo potekal postopek za osvoboditev Slovenske kolektivne karme, sem se skušal spomniti kaj mi je prinesel postopek odpust karme po prednikih.

Nič. Vsaj zavedam  se ne.

Ander,
tudi jaz lahko iz glave rečem, da mi se ni zgodilo nič, ker sem že pozabil kaj je bilo pred letom dni. Če se pa prestavim nazaj pa dobro vem kaj se je spremenilo.

Drugače pa je enako blagoslov, kot odpust karme za vsakega posameznika drugačen. Odpre se kanal za vsakega posameznika, da dobi podporo, da se lahko osvobodi omejujočih stvari. Vsak je pa potrebno, da naredi tisto kar začuti v tej smeri. Jaz ne morem narediti zate ali za nekoga drugega, lahko ti pa pomagam, da imaš podporo, če jo pa ti sprejmeš je pa odvisno od tebe in koliko boš ti naredil.

ander je napisal/a:

Verjamem da mi le nadaljujemo tam, kjer so naši predniki končali, da vplivamo en na drugega in da so energijske vezi z različnimi predniki zelo prepletene. Posledično nosimo vse kar se je v družinski dinastiji dogajalo, mnoge vzorce, travme, energijske navezanosti itd., kot tudi pozitivne stvari. Verjamem, da  v teh časih pospešeno prihaja na plano vse tisto kar se je dogalo in je sedaj  čas, da se razreši. Vendar bo to še zelo dolgo trajalo.

Če se že zavedaš da nosiš travme, vzorce po prednikih pa ne narediš nič je to tvoja izbira da jih imaš, ker imaš neko korist od tega. Upam, da boš ugotovil, kaj je to.

Enako, kot praviš da bo to dolgo trajalo, je to tvoj program, ki si si ga sam določil in ne velja za vse.

ander je napisal/a:

Postopek je bil lepa gesta, vendar dvomim, da se lahko samo z majhno željo osvobodiš vpliva prednikov, vse družinske karme. To je zame naivno. Vse kar se je stoletja gradilo, ne moreš izničiti s tleskom prstov. Ni vse tako preprosto. Pravzaprav menim, da imamo sedaj vsi največ problemov ravno zaradi delovanja prednikov.

Dokler imaš dvom se boš kopal v dvomih in upam, da se boš iz dvoma tudi kaj naučil. Večinoma je (ni pa mus) dvom zelo dober učitelj, ker ene in iste stvari ponavljaš v nedogled, da se jih lahko dodobra naučiš.

Če to čutiš, da so predniki krivi za tvoje delovanje se osvobodi tega občutka, da so predniki krivi, ter njih osvobodi krivnje.

Če nekoga za nekaj kriviš, pa ne vidiš druge strani zakaj se je nekaj zgodilo, zgubljaš veliki del energije v krivnji in ti ne ostane dovlj energije, da bi dejansko videl rešitev.

ander je napisal/a:

Takšno je moje mnenje.

Včasih so glih mnenja najbolj ovirajoča, ker izhajajo iz “omejene podzavesti” glave, Poskusi eno in isto stvar začutitti s srcem in če še vedno vidiš težavo, ti bo srce pokazalo rešitev. Omejen um vidi le težave in jih še ustvarja, srce in duša pa vejo rešitve.

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

55

Re: Blagoslov dela od prednikov

ar3ka je napisal/a:

Meni je ideja, da se vse spreminja, vključno s kozmičnimi zakoni, Zemljo, blizu in sem jo zlahka sprejela. Ravno tako verjamem, da smo človeštvo kot kolektiviteta določene zadeve presegli in da nam je sedaj dopuščeno učiti se na drugačen način. Da se nam ni potrebno učiti skozi težave, ki so jih pridelali naši predniki, pač pa skozi tisto, kar si izberemo. Izberemo pa si lahko tudi učenje skozi predelovanje karme po prednikih, kar pa skozi moje oči predstavlja težji način.

:prst:  Se popolnoma strinjam
smile

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

56

Re: Blagoslov dela od prednikov

REI je napisal/a:

Sam se dokaj strinjam z Anderjem. Karmični zakon ima vzrok svojega obstoja, v to, da to za nas ne velja (da imamo nekakšne drugačne mehanizme učenja) ne verjamem, ker potem se duša sploh ne bi razvijala - brez učenja.

Zakon karme je pravičen, tako kot tudi drugi zakoni in deluje na nas glede na vse tisto kar smo do sedaj naredili.
Nihče ne pravi, da zakon za nekoga ne velja, temveč ko si enkrat z njim v ravnovesju nisi več ujet v njega in imaš svobodo izbire. Enako je z drugimi zakoni, dokler obstaja ujetost v zakon je težava.Če je sedaj prišel čas da se razreši stara karma se tudi bo – bilo to na prijeten ali neprijeten način.

REI je napisal/a:

Sam se dokaj strinjam z Anderjem. Karmični zakon ima vzrok svojega obstoja, v to, da to za nas ne velja (da imamo nekakšne drugačne mehanizme učenja) ne verjamem, ker potem se duša sploh ne bi razvijala - brez učenja.
Sicer pa - kakšen pa naj bi bil tale drugačen način učenja? In kako lahko sami izberemo vsebino učenja? Mnenja sem, da tudi kadar se čemu izognemo, nas čaka kasneje - v tem ali naslednjih življenjih. Mislim, da lekcijam ne moremo ubežati.

Priporočam, da prebereš celo temo lekcija duše, da ne razlagam še enkrat.
Mi se vedno učimo in osvajamo lekcije, le pot si lahko izbiramo. Izbiramo si jo pa glede na naše programe, ki jih nosimo v sebi “pozitivne ali negativne” in takšno je tudi naša pot učenja.

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

57

Re: Blagoslov dela od prednikov

ar3ka je napisal/a:

Recimo, da si se namenil naučiti violino. Poti, da se naučiš violino so različne. Tudi pedagoški pristopi so različni. Lahko greš k učitelju, ki bo pri poučevanju grob, nestrpen in neprijazen ali pa k učitelju, ki te bo isto stvar naučil skozi spodbudo, potrpežljivo razlago in sprejemanje. V obeh primerih si se naučil iste lekcije, ampak v drugem primeru na dosti prijetnejši način. Možnost izbire pa včasih plaši...

ar3ka je napisal/a:

Glede karmičnega zakona pa nisem rekla, da ne velja, pač pa da je verjetno tudi on podvržen spremembam.

Moje mnenje je, da je tudi smisel karme v spoznanju, ne v kaznovanju, zato tudi ne vem, kakšen smisel bi imelo predelovanje, oddelovanje karme po komerkoli, ko bo vendar ta ista duša morala spoznati sama svojo lekcijo, ravno tako kot jo moraš sam. In če obstaja možnost, da se zadev, ki me omejujejo osvobodim, se jih rade volje. smile Po moje je strah, da boš na ta način izpustil kakšno učenje odveč, saj ti vsak trenutek življenje ponuja obilo možnosti, da se učiš. Prosim, vzemi moje pisanje samo kot mnenje. lp smile

:prst:  smile  :prst:

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

58

Re: Blagoslov dela od prednikov

REI je napisal/a:

Mislim, da je karmični zakon povsem nespremenljiv- saj je večen - kot univerzum in duša.
Predelovanje karme po prednikih. Temu bi se znanstveno reklo genetika, vedi, ki govori o tem, da aktivacija teh genov ni nujna, temveč je vezana na kognitiven razvoj in vzgojo - pa epigenetika. Zanesljivo pa tole ni stvar, ki bi jo človek razrešil z enim procesom - vpliv 7 generacij nazaj. Verjemi, da tudi če bi, gre za to, da se duša mora naučiti VSE lekcij, ki obstajajo, torej se lahko določenim vzrokom izogneš le za ENO življenje, ne pa za vso evolucijo duše. Če bi (hipotetično) v vsakem življenju brisali vse posledice (genske zasnove prednikov), bi (logično) s tem le povečevali število inkarnacij - podaljšali čas (materialne realnosti) učenja duše. V čem je potem finta? Da gre razvoj duše v vatki ali da se soočamo z vsemi izzivi, ki nam pridejo naproti. Ali se jim izognemo in si sugeriramo, da smo "opravili" nekaj, ker smo "preživeli".
Mislim, da je point v tem, da se večina (v zavestnem umu) ne zaveda obsega "večnosti" duše,  ampak se zavestno usmerja le v trenutno življenje materialno realnost. Odkod potem strah pred trpljenjem, smrtjo in boleznimi (ni tako ??? res bi rad videl reakcije posameznikov, ki bi bili seznanjeni, da čez dve uri umrejo ...). Ali je težko trpeti, če veš, da je to trpljenje le preizkušnja, ki jo boš opravil in integriral med izkušnje ali pa ne - jo boš pač kasneje. Mislim, da ne ... če iskreno veruješ v obstoj lastne duše in v neumrljivost te duše. Znimiva je tale vsakodnevna bitka za preživetje (strah pravzaprav), zdravje itd...zelo zanimiva - glede na to, da se na veliko razlaga in govori o duhovnosti ... koliko jih pa sploh v njo verjame? Ali pa gre le za sindrom - hvatanje krivine skozi življenje...strahovi so in bodo, dokler jih ne bomo presegli ...pa ne s procesom itd...Ampak z transformacijo v izkušnjo skozi izkustveni (materialni in psihološki) mehanizem.

Geni se razvijajo na podlagi občutkov in če je v nekatera bolezen prisotna več generacij se pravi, da ima to družinsko drevo negativen program v sebi, ki se prenaša – geni so pa samo zapis the informacij. Ko se spremeni vzorec, občutek se lahko spremenijo tudi geni.
Proces sedem generacij za nazaj pomaga, da oseba pri sebi prepozna določene negativne vzorce, občutke, ter se jih osvobodi. S procesom pomaga tudi prednikom in posledično potomcem. Koliko se bo pa to pri prednikih spremnilo je pa čisto odvino od določenih posameznikov. Predvsem je proces namenjen sebi, drugi pa dobijo informacijo da je to možno, da vidijo stvari iz višje perspektive in če hočejo to spremenijo, če ne pa ne. Važno je, da vzorci več ne vplivajo na nas.
Drugače se pa pogleda razlog zakaj se je nekdo inkarniral v določeno družino, da se prepozna kaketri so omejujoči vzorci, ki je ujeta družina v njih – ter kaj se skozi njih nauči. Obstoja tudi dober razlog zakaj smo izbrali točno to družino – dobri programi, oziroma posledica programov - geni (dobri geni). Najprej se je pa potrebno osvoboditi the negativnih programov, da se naredi mesto, oziroma da se lahko sploh vidi razlog in dobri geni. Nekdo pa točno ve že od rojstva, katere so dobre lastnosti družine in jih živi.
Primer:nekdo reče za sebe ali za drugega:to mi je v genih, to mu je v genih, da je tak in tak.

Ko se osvobodiš omejujočih programov v sebi (lahko to trajaj kratek čas ali tudi zelo dolgo), ter če začneš spoznavati globine sebe (npr:skozi meditacija, šport, petje, pisanje, delavnice, terapje,..) in vse delčke kako funkcioniraš, ozaveščaš stvari pri sebi, tako negativen kot pozitivne in s tem dviguješ zavest.

Primer: vržem smeti po tleh in me ni briga kje bodo končale je odraz niske zavesti.
Če pa preden bi vrgel smeti po tleh - se zavem, da bo to nekdo za mano moral pospraviti – pa je že malo višje zavedanje.
Ter, ko to naučiš otroke in pokažeš svoj zgled se posledično tako tudi odziva okolica.

Enako deluje zakon karme, kakor seješ tako žanješ. Bistvo realizacije dobre ali slabe karme je v posameznikovi nameri. Namera je tista, ki potem sproži žetvo.

REI je napisal/a:

Kar se pa tiče drugačnih načinov učenja. V redu - preprost primer. Kako npr. boš spoznal, da se v ognju opečeš, če se nikoli (poudarjam - nikoli) ne opečeš. Morda iz izkušenj - pripovedovanja drugih ljudi? Malce težje, ker še vedno ne boš spoznal in v sebi definiral občutka "opeči". Torej izkušnja ni realizirana.

Če si si izbral to izkušnjo, da se boš opekel in na tak način spoznal, kako je to biti opečen se boš, če je pa dovolj da se učiš na napakah drugih je pa še boljše.
Vse je odvisno od posameznika in njegovih programov v podzavesti, ter izbiro načina učenja. O vrstah učenja sem pisal pod temami: lekcije duše.

REI je napisal/a:

Veliko je govora o kolektivnem dvigu zavesti, "višjih" enrgijah itd., in resnično me zanima o čem je tukaj govora in kako se to manifestira - tale kolektivni dvig zavesti? Če je kdo tako dober in mi tole malce razloži ...

Trenutno na dvig zavesti gledam na tak način, da ker se približuje leto 2012, na ljudi vpliva strah o koncu sveta,.. – vendar je to pozitiven strah, ki ljudi pripravlja do tega da se začnemo spraševati, kdo smo, kaj je moj namen – s tem pa se začne poglabljanje v sebe in raziskovanje raznih stvari skozi, npr.: meditacijo,.., ter je normalno, da ko delaš na sebi in ko spremniš (ozavestiš) omejitve, se dviga zavest. Manj omejitev in ujetosti = več svobodne volje, oziroma višje zavesti.

Pri odpustu Slovenske karme gre za to, da bo dosti ljudi pri sebi prepoznalo in ozavestilo omejujoče vzorce, ter na tak način dvignilo zavest. Nato s svojim zgledmo naprej drugim pomagaš, da lahko naredijo enako, da se lahko osvobodijo omejujočih stvari. Ker pa živimo v Sloveniji to vpliva na zavest Slovenije, tudi če 100 ljudi ozavesti vzorce je že manj tistih, ki so ujeti.

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

59

Re: Blagoslov dela od prednikov

Res sem veliko stvari spremenil letos, a vendar se mi vedno dogaja, da rešujem probleme, ki se vlečejo že nekaj generacij.  Morda se odpre kanal, da hitreje prepoznavamo in procesiramo preobleme, vendar, da bi se odpovedali družinski karmi oz. da le ta ne bi več delovala na nas, pa mislim, da ni tako preprosto.
Kakorkoli, hvala bogu, da se vse spreminja in, da je vedno več ljudi pripravljenih na spremembe. Veselim se prihodnosti, ker vem, da bo veliko starih stvari odpadlo.
Lepe praznike vsem skupaj. :rose:

Re: Blagoslov dela od prednikov

ander je napisal/a:

se mi vedno dogaja, da rešujem probleme, ki se vlečejo že nekaj generacij.  Morda se odpre kanal, da hitreje prepoznavamo in procesiramo preobleme, vendar, da bi se odpovedali družinski karmi oz. da le ta ne bi več delovala na nas, pa mislim, da ni tako preprosto

Če se ti to vedno dogaja, si je dobro pogledati vzorec, jaz moram predelovati stvari po prednikih - obstaja verjetnost, da ga nimaš samo ti, ampak ga imate v družinski celici - celotna generacija.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com