1

Tema: Čakre in barvna terapija

Verjetno ste se vsi že kdaj srečali z izrazom čakra. Čakre so energijski vrtinci na energijskih telesih (ki obstajajo poleg fizičnega telesa) in skozi njih se pretaka življenjska energija či (prana, čista zavest). Njihovo delovanje je pokazatelj našega delovanja na duhovnem, čustvenem, mentalnem in fizičnem telesu.

Nepravilno delovanje čakre odseva na energijskih telesih blokado ali energijski vakum, na fizičnem telesu pa anomalijo ali bolezen.

Nepravilno delovanje čakre ni vzrok za težavo, temveč je le pokazatelj. Primarni vzrok za težavo se ponavadi nahaja na višjih energijskih ravneh; najde ga lahko bioterapevt z energijskim vpogledom v biopolje ali oseba sama spontano.
Primer: če ima oseba težave s trebušno slinavko, je praviloma tudi oslabljeno delovanje tretje čakre (solarni pleksus). Vzrok za težavo je lahko na primer v podzavestnem nesprejemanju sebe ali življenja. Nesprejemanje ustvari energijsko blokado na tretji čakri, pretok energije čez tretjo čakro je oslabljen in blokada se na fizičnem telesu odraža kot fizična težava - bolezen.

S krepitvijo ali harmoniziranjem določene čakre ne rešimo trajno vzroka za težavo, je pa to odlična začasna samopomoč, s katero dobimo več energije in se lahko lotimo reševanja primarne težave. smile

V temi bom objavljala članke na temo opisa določene čakre ter z njo povezano barvno terapijo. Dobrodošli so tudi vsi komentarji in lastna opažanja o posamezni čakri ter z njo povezanim delovanjem.

Začela bom s prvo čakro, ki se od glavnih sedmih čaker nahaja najnižje. smile

1. čakra - korenska ali bazna

barva ~ rdeča.

Link do opisa: http://pesemduse.blogspot.si/2012/02/03 … a-1-cakra/

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Čakre in barvna terapija

2. ČAKRA – sakralna, spolna (Swadhisthana) – sedež kreativnosti, radosti, navdušenja in seksualnosti

Link do opisa - http://pesemduse.blogspot.si/2012/02/13 … a-2-cakra/

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Čakre in barvna terapija

RUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUMEEEEEEEEEEENNNNNNAAAAAAAAAAAAAAA  big_smile  big_smile  

3. ČAKRA – trebušna, solarni pleksus (Manipura) – sedež notranje moči, samopodobe; prevajanje astralnih energij, radost, upanje in učenje

Več najdete tu: http://pesemduse.blogspot.si/2012/03/08 … a-3-cakra/

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Čakre in barvna terapija

In tukaj je še glasba, ob kateri se prebuja tretja čakra wink

http://youtu.be/TYJzcUvS_NU

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Čakre in barvna terapija

Hahahha .... kjer komad! Ta je bil včasih v reklami za Zlatarno Celje ... z nekimi labodi smile))

Fajn fajn  cool  :prst:

'Življenje je proces.

Re: Čakre in barvna terapija

kaj pa za četrto čakro, Urška...? Samo vprašam, ker jaz rabim najbolj na tej delat, pa me zanima, če bodo kakšne vaje itd ... no pressure  smile

'Življenje je proces.

Re: Čakre in barvna terapija

Še nekaj sem želela vprašat ... pri meditacijah so med meditacijami na čakre omenjene takole:
    1 Čakra: LAM
    2 Čakra: VAM
    3 Čakra: RAM
    4 Čakra: YAM
    5 Čakra: HAM
    6 Čakra: OM
    7 Čakra: AUM

Jaz imam pa doma nek listek s planetarno meditacijo, korenskimi zvoki za posamezne planete/dneve/čakre, ki gredo pa takole:

Sonce - surya - nedelja - SUM 3 čakra
Luna - chandra - ponedeljek - SOM 6 čakra
Mars - mangal - torek - AM - 2 čakra
Merkur - Budh - sreda - BUM 5 čakra
Jupiter - guru - četrtek - GUM 2 čakra
Venera - šukra - petek - ŠUM 4 čakra
Saturn - šani - sobota - ŠAM 1 čakra
Sev. lunin vozel - RAHU - sobota - RAM 1 čakra
Južni lunin vozel - KETU - torek - KEM 2 čakra

Je tu kakšna rdeča nit, povezava, zakaj so tako različni zvoki in katere čakrice odgovarjajo...? Malo sem zmedena  smile

'Življenje je proces.

Re: Čakre in barvna terapija

Malina je napisal/a:

kaj pa za četrto čakro, Urška...? Samo vprašam, ker jaz rabim najbolj na tej delat, pa me zanima, če bodo kakšne vaje itd ... no pressure  smile

Je v pripravi.  smile

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Čakre in barvna terapija

Malina je napisal/a:

Še nekaj sem želela vprašat ... pri meditacijah so med meditacijami na čakre omenjene takole:
    1 Čakra: LAM
    2 Čakra: VAM
    3 Čakra: RAM
    4 Čakra: YAM
    5 Čakra: HAM
    6 Čakra: OM
    7 Čakra: AUM

Jaz imam pa doma nek listek s planetarno meditacijo, korenskimi zvoki za posamezne planete/dneve/čakre, ki gredo pa takole:

Sonce - surya - nedelja - SUM 3 čakra
Luna - chandra - ponedeljek - SOM 6 čakra
Mars - mangal - torek - AM - 2 čakra
Merkur - Budh - sreda - BUM 5 čakra
Jupiter - guru - četrtek - GUM 2 čakra
Venera - šukra - petek - ŠUM 4 čakra
Saturn - šani - sobota - ŠAM 1 čakra
Sev. lunin vozel - RAHU - sobota - RAM 1 čakra
Južni lunin vozel - KETU - torek - KEM 2 čakra

Je tu kakšna rdeča nit, povezava, zakaj so tako različni zvoki in katere čakrice odgovarjajo...? Malo sem zmedena  smile

Pri planetarni meditaciji so mantre imena planetov, na katera se mantra in s tem harmonizira naše delovanje z delovanjem planetov.

Glede različnosti manter pa ti žal ne znam odgovoriti, sem že sama tudi v preteklosti gledala in primerjala. To je sicer moja interpretacija, vendar jaz bolj čutim, da so so bolj "čutljive" prve mantre za čakre. Mantre pri planetarni meditaciji so v prvi vrsti namenjene planetom in uglaševanje z njimi, čakre in dnevi pa se čutijo, kot da so dodani kasneje ... samo saj pravim, tako jaz čutim.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

10

Re: Čakre in barvna terapija

Urška je napisal/a:
Malina je napisal/a:

Še nekaj sem želela vprašat ... pri meditacijah so med meditacijami na čakre omenjene takole:
    1 Čakra: LAM
    2 Čakra: VAM
    3 Čakra: RAM
    4 Čakra: YAM
    5 Čakra: HAM
    6 Čakra: OM
    7 Čakra: AUM

Jaz imam pa doma nek listek s planetarno meditacijo, korenskimi zvoki za posamezne planete/dneve/čakre, ki gredo pa takole:

Sonce - surya - nedelja - SUM 3 čakra
Luna - chandra - ponedeljek - SOM 6 čakra
Mars - mangal - torek - AM - 2 čakra
Merkur - Budh - sreda - BUM 5 čakra
Jupiter - guru - četrtek - GUM 2 čakra
Venera - šukra - petek - ŠUM 4 čakra
Saturn - šani - sobota - ŠAM 1 čakra
Sev. lunin vozel - RAHU - sobota - RAM 1 čakra
Južni lunin vozel - KETU - torek - KEM 2 čakra

Je tu kakšna rdeča nit, povezava, zakaj so tako različni zvoki in katere čakrice odgovarjajo...? Malo sem zmedena  smile

Pri planetarni meditaciji so mantre imena planetov, na katera se mantra in s tem harmonizira naše delovanje z delovanjem planetov.

Glede različnosti manter pa ti žal ne znam odgovoriti, sem že sama tudi v preteklosti gledala in primerjala. To je sicer moja interpretacija, vendar jaz bolj čutim, da so so bolj "čutljive" prve mantre za čakre. Mantre pri planetarni meditaciji so v prvi vrsti namenjene planetom in uglaševanje z njimi, čakre in dnevi pa se čutijo, kot da so dodani kasneje ... samo saj pravim, tako jaz čutim.

Ja saj sem tudi jaz razmišljala v tej smeri ... se strinjam. Itak je neizbežno potem dodat še te povezave (planet-dan)...bom še v kakšni drugi knjigi preverila, kaj pravijo, čisto iz firbca. Tiste na čakre (brez šumnikov) so nekako bolj globoke in bolj resonirajo ... planetarne pa so lahkotnejše, drugo vibracijo imajo ... so bolj za pet vse po vrsti, kot lestvica, da se uravnovesijo...te posamezne pa se mi zdijo bolj zdravilne ena po ena... yam! smile  :prst:

'Življenje je proces.

11

Re: Čakre in barvna terapija

Whau zanimivo!

Re: Čakre in barvna terapija

4. ČAKRA – srčna, Anahata – sedež duše, brezpogojna ljubezen, sočutje, prevodnik življenja in življenjske moči

Link: http://pesemduse.blogspot.si/2012/03/27 … a-4-cakra/

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

13 Nazadnje urejal Tina (28.03.2012 07:34:12)

Re: Čakre in barvna terapija

Hvalaaaa in Juhej!   smile  :srcek:  :prst:

'Življenje je proces.

Re: Čakre in barvna terapija

5. ČAKRA – grlena (Vishuddha); samoizražanje, komunikacija, volja, samostojnost, varnost, ustvarjalni namen duše

Link: http://pesemduse.blogspot.si/2012/05/04 … a-5-cakra/

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Čakre in barvna terapija

6. ČAKRA – čelna, tretje oko (Ajna); izvenčutno zaznavanje, dojemanje življenja in vesolja, zaupanje v notranje vodstvo, znanje in modrost, intuicija, razumevanje, širši pogled na situacijo

Link: http://pesemduse.blogspot.si/2012/07/25 … a-6-cakra/

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

16

Re: Čakre in barvna terapija

hvala  :srcek:

'Življenje je proces.