Re: Šamanizem

Maxim je napisal/a:

Kako pa vidis svojo zival moci? verjetno ko si v transu ali globoki meditaciji ali v indijanski sauni?

Prikaže se ti skozi trans, ki gre za neke vrste globoko meditacijo. Vsaka savna je lahko prostor, kjer lahko zapadeš v posebno stanje zavesti zaradi vročine in temnejšega okolja, ki je ponavadi v savnah. Višja kot je temperatura, lažje preideš v to stanje, saj jaz imam takšno izkušnjo.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Šamanizem

Maxim je napisal/a:

Ko jo odkrijes je fino,da imas kaksen simbol,ki te spominja na tvojo zival moci, da jo nosis seboj,da te opogumlja. Vem da 10 let nazaj si lahko sel v Amazonsko druznglo na ucenje o samanizmu, in ce so te sprejeli so ti veliko znanja dali.

Ne samo, da je fino, je zelo priporočljivo, da z njo ohraniš kar se da močnejši stik.  :prst:  smile Ali preko simbolov, kipcev (lahko je tudi plišasta igračka smile ), lahko tudi delov njenega telesa (koža, dlaka, kosti ... ), se z njo pogovarjaš, imaš  sliko živali.... Če imaš dele telesa živali pa je zelo pomembno, da napraviš ali molitev za ubito žival, ki je darovala svoje telo in življenje, se zahvališ duhu živali, lahko napraviš tudi transformacijo z jehovah adonai ...

Sicer pa vsi ti nasveti pridejo šele kasneje v poštev. Vsekakor je treba najprej odkriti, katera je sploh žival moči. smile

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

28

Re: Šamanizem

tjaša je napisal/a:

Mene pa zanima, katera žival je, da občutiš, kar si opisal...Lahko podeliš z ostalimi..kako je s tem?
Sama sem premagala podoben občutek glede kač...ko sem se jo prvič v življenju dotaknila. Takrat sem ugotovila, da je res zakoreninjen strah botroval predsodkom.

Moja žival moči, ko sem jo prvič videl se mi ni zdela tako odvratna, dokler na tabli nisem prebral kdo to je. Od takrat sem prevzel prepričanje da je to nekaj slabega, gnusnega, ker sem to večkrat slišal v mladosti in to mi je ostalo zapisano v spominu. Sicer do takrat nisem vedel, da postoji ta žival. Sedaj se spomnim, da mi je bila celo zanimiva, dokler nisem videl kdo je.
Ker sem imel prepričanje, da je podgana nekaj slabega, sem tukaj, ko sem videl vodno podgano prevzel to prepričanje, da je tudi ta nekaj slabega, zato ker kot otrok sem dostikrat slišal različnih stvari o podganah. Vem, da nimata veliko skupnega navadna in vodna podgana, samo to ime podgana mi je pa takoj dalo negativno prepričanje.
lp smile

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

29

Re: Šamanizem

Maxim je napisal/a:

ce imas pajke v stanovanju to pomeni,da je tam pozitivna energija,

Pajčevina je tudi pozitivna? lol

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

30

Re: Šamanizem

Urška je napisal/a:

Načeloma ostaja žival moči ena skozi celo življenje. Ona te skozi življenje vodi in pomaga pri izpolnjevanju tvoje življenjske naloge oz. nalog.

Urška me je branje o živali moči zelo pritegnilo in me zanima, mi lahko pomagaš poiskati mojo žival moči in če mi lahko pomagaš tudi osebno.

Maxim je napisal/a:

Hvala za tole kar ste napisali, zanimiva tema in upam,da se nam obeta kaksna samanska delavnica v prihodnosti z Zoranom in Ursko:)

Tudi mene zanima.

Re: Šamanizem

Bella, da se na daljavo najti žival moči, vendar bi raje, da me osebno kontaktiraš. Piši mi prosim na mail.

Šamanska delavnica ja v poskusni fazi, da rečemo drugače, v fazi testiranja.  tongue  :rose:

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

32

Re: Šamanizem

Urška je napisal/a:

Šamanska delavnica ja v poskusni fazi, da rečemo drugače, v fazi testiranja.  tongue  :rose:

Kot eden od "testirancev" lahko rečem, da je delavnica izpadla odlično. Prav vsi smo našli svojo žival moči, imela smo nepozabna potovanja po Spodnjem svetu, ustvarili smo noro energijo. Tako močno energijo, da smo privlačili tudi prave živali (ptica je na vsak način želela skozi okno k nam)... na koncu smo pa celo malo pobobnali in se že dogovorili za poletno delavnico, ki bo potekala ob poletni noči nekje v gozdu ob reki, kjer bomo tudi taborili ... Urška in Zoran, pa sta se izkazala kot odlična.
Hvala za vse!  :srcek:

33

Re: Šamanizem

tommb je napisal/a:

Kot eden od "testirancev" lahko rečem, da je delavnica izpadla odlično.

Se strinjam. smile

tommb je napisal/a:

Urška in Zoran, pa sta se izkazala kot odlična.

Velika je razlika med biti šaman in pa delati šamanske stvari. Sam mislim, da samo delamo šamanske stvari, ki nam pomagajo, da lažje razumemo delovanje narave in nas približujejo naravnim ritmom in energijam zemlje.  smile
Živali moči, ki so fantastične pa nam pomagajo v tem. smile

Kako tvoj volk?
lp smile

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Šamanizem

tommb je napisal/a:

Kot eden od "testirancev" lahko rečem, da je delavnica izpadla odlično.


Super, me ful veseli, da vam je blo vsem fajn.  :prst:  smile

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Šamanizem

tommb je napisal/a:

Urška in Zoran, pa sta se izkazala kot odlična.

Čeprav je že Zoran napisal, si ne morem kaj, da ne bi tudi svoj lonček pristavila. smile Res je, ne smatrava se kot šamana, samo predajava zdravilno znanje naprej.
Šaman je tudi za moje pojme nekdo, ki se je rodil v šamanski kulturi, živi v njej celo življenje in dejansko deluje in živi samo skozi šamanizem. Zase lahko rečem, da sem integrirala v svoje delovanje tiste dele šamanizma, ki sem jih do sedaj spoznala in začutila, da so zame in za druge v najvišje dobro. Učinkovito se da šamanizem kombinirati z drugimi zdravilskimi metodami, podobno kot velja tudi za reiki.  :prst:

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

36

Re: Šamanizem

Urška je napisal/a:

V šamanizmu obstajajo trije svetovi:

    * srednji svet, to je svet, v katerem živimo;
    * spodnji svet, ki je geografsko gledano navzdol – svet pod zemljo. Svet je z energijskega stališča nevtralen; pekel in drugi negativni aspekti podzemlja nimajo s spodnjim svetom nobene zveze.
    * zgornji svet, ki je geografsko gledano navzgor – svet nad oblaki. Tudi ta svet je z energijskega stališča nevtralen; nebesa v katoliškem smislu ali drugi poudarjeni pozitivni aspekti duhovnih višav nimajo z zgornjim svetom nobene zveze

Dodajam še moj pogled in izkušnje:
Velika razlika med pomočniki iz zgornjega in spodnjega sveta je ta, da se pomočnika iz spodnjega sveta zavedamo. Vemo kdo je naš pomočnik, na kakšen način nam pomaga, pri kateri stvari nam pomaga, na kak način nam pomaga in za katero stvar nam pomaga.
Po malo manj kot dveh tednih, dela z novim pomočnikom (kuščarjem) lahko rečem, da stvari, katere so bile prej videti enostavne so sedaj še bolj in življenje je vse lepše.  smile

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

37

Re: Šamanizem

Urška je napisal/a:

Šamansko zdravljenje

Šamani verjamejo, da ima vsak človek svojo žival moči. To je duh živali, ki predstavlja določeno živalsko vrsto. Žival moči nam pomaga živeti, nas ohranja zdrave, razumne in vitalne. Živali moči pomagajo nam, ljudem, živeti življenje na zemlji bolje in nas povežejo z energijami matere zemlje. Brez živali moči nas spremlja občutek praznine, smo brez volje, radosti in moči, nepovezani z življenjem, sami s sabo in z materjo zemljo. Posledično lahko zbolimo, pademo v depresijo ali se nam dogajajo kakšne druge težave, ki nam lahko škodijo (odvisnosti, fobije …)

S pomočjo živali moči se nam aktivira imunski sistem, da smo sposobni zaznati svojega notranjega zdravnika in se samoozdraviti. Samoozdravitev je mišljena, da se ozdravijo razne bolezni, odvisnosti, kot tudi navade in prepričanja. Dobimo potrebno energijo in moč, da naredimo tisto, kar si prej nismo upali. Predvsem pa nam žival moči pomaga, da imamo dovolj energije, povrne nam življenje v nas.
Sam sedaj največ delam s kuščarjem, mi je kar skoz prisoten, konj mi je pa prinesel sporočilo o svobodi. Iz svojih izkušenj lahko povem, da je delo z svojimi pomočniki ena velika zabava, pa še fenomenalno se počutiš. smile  smile 
Primer:
Konj kot žival moči nam pomaga pridobiti moč, da se svobodno izražamo, gibljemo, potujemo, da se osvobodimo in rešimo prepričanj in  navad, ki nas omejujejo – enostavno nam da svobodo v duhu. Konj pomaga tudi, kadar izgubimo strast in zanimanje za spolnost. Takrat nam pomaga prebuditi spolno poželenje, moč in vzdržljivost.
Kuščar kot žival moči nam pomaga pri spretnosti, nežnosti, jasnosti - v namerah in dejanjih, kot tudi pomirja deloholike. Pomaga zmanjšati  čustveno, mentalno in  telesno preobčutljivost. Pomaga tudi pri regeneraciji telesa, spontanosti, sanjah in vizijah.

Obstaja še veliko pomočnikov (živali moči) in vsak ima posebne lastnosti in kvalitete. Običajno človek dobi tistega pomočnika/e, ki ga najbolj potrebuje v danem trenutku.
Zanimivo je to ko se odpreš za pomočnika, te pomočnik sam izbere, ker on točno ve kaj ti rabiš. Rekel bi tako, da duša točno ve kateri del ji manjka in pritegne takšno kvaliteto k sebi, ki jo rabi, da na lahki ali na lažji način začne uresničevati svoje poslanstvo. smile  smile
lp smile

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

38

Re: Šamanizem

Zoran je napisal/a:

Obstaja še veliko pomočnikov (živali moči) in vsak ima posebne lastnosti in kvalitete. Običajno človek dobi tistega pomočnika/e, ki ga najbolj potrebuje v danem trenutku.
Zanimivo je to ko se odpreš za pomočnika, te pomočnik sam izbere, ker on točno ve kaj ti rabiš. Rekel bi tako, da duša točno ve kateri del ji manjka in pritegne takšno kvaliteto k sebi, ki jo rabi, da na lahki ali na lažji način začne uresničevati svoje poslanstvo. smile  smile

Zanima me, če ti žival moči sama pove/pokaže, katere kvalitete ti bo pomagala izraziti oz. zakaj je prišla k tebi, ali moraš to imeti naštudirano oz. pogledati v kakšno knjigo?

Lp

Re: Šamanizem

ar3ka je napisal/a:

Zanima me, če ti žival moči sama pove/pokaže, katere kvalitete ti bo pomagala izraziti oz. zakaj je prišla k tebi, ali moraš to imeti naštudirano oz. pogledati v kakšno knjigo?

Na podlagi svojih izkušenj lahk rečem, da mi je žival moči sama povedala, kje mi lahko pomaga. Ko sem nato šla brat njen opis, sem našla nekatere kakovosti, ki mi jih je povedala.
Če pa človek ne zazna, kaj mu govori, je že sam občutek, ko si združen s svojo živaljo moči, nepopisno lep. Počutiš se eno z njo, varno, radostno, ljubeče in navdaja te čudovit občutek miru in domačnosti. Zna se dogoditi celo, da se človeku, ko se združi s svojo živaljo moči, spremeni in pomladi obraz - poteze se omehčajo, oči dobijo lesk in osebo preplavlja nežna aura. :srcek:

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

40

Re: Šamanizem

Cestitam da sta se odlocila za samansko delavnico,komaj cakam! edino datumi manjkajo kdaj bo!
Juhu! Me zanima katera je  moja zival moci,bi jo rada spoznala:)
Lepo se imejta in javita kdaj bo delavnica!
Soncki za vse
Maxim

41

Re: Šamanizem

Maxim je napisal/a:

Cestitam da sta se odlocila za samansko delavnico,komaj cakam! edino datumi manjkajo kdaj bo!
Juhu! Me zanima katera je  moja zival moci,bi jo rada spoznala:)
Lepo se imejta in javita kdaj bo delavnica!

Delavnici sta bili dve v Mariboru, kako je bilo, bo mogoče opisal kdo od udeležencev.

Sedaj sta na vrsti Ljubljana, Brežice in mogoče še katero drugo mesto.
Lp smile

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Šamanizem

Zoran je napisal/a:

Delavnici sta bili dve v Mariboru, kako je bilo, bo mogoče opisal kdo od udeležencev.

Meni je bilo zelo 'fajn'. :prst:  Bilo je zanimivo, sproščeno in se je dogajalo in se dogaja. smile Bi ponovila oziroma bi nadaljevala. :rose:

43

Re: Šamanizem

Gudrun je napisal/a:

Meni je bilo zelo 'fajn'. :prst:  Bilo je zanimivo, sproščeno in se je dogajalo in se dogaja. smile Bi ponovila oziroma bi nadaljevala.

Lahko samo potrdim. :prst:  smile Moram še dodat, da je bila to zelo zabavna delavnica - ful sem se smejala. big_smile Urška in Zoran pa itak razturata, kot ponavadi. :rose: Za kaj več pa... je treba probat! smile

Re: Šamanizem

Hvala za komplimente, res je bla fajna delavnica.  :srcek:  :rose:  smile

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

45

Re: Šamanizem

Čimprej objavita datum delavnice v Ljubljani! Mene ena lisica preganja ....

46

Re: Šamanizem

Ana je napisal/a:

Čimprej objavita datum delavnice v Ljubljani! Mene ena lisica preganja ....

Kaj pa če je lisjak? big_smile
V Ljubljani bo najverjetneje v nedeljo 13.06. smile
smile

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

47

Re: Šamanizem

Zoran - v drugi temi si me vprašal, če je meduza na delu, pa ti bom tukaj napisala, kako doživljam.

Včeraj je bil en teden od delavnice in moram rečt, da doživljam vse bolj zgoščeno, polno. Prej so mi šli celi tedni (meseci) kr nekam v prazno... kot da so se izgubili v nekem čudnem brezčasju. wink Sej ne rečem, da zdaj ne vem kaj delam, sem pa bolj vesela, več se smejim, velik stvari mi je kr hecnih. Meduza mi je prinesla radost v vsakdan.  :prst:  :rose: smile Včeraj zvečer me je sicer spet 'zvilo', ampak sem s pomočjo reikija (verjetno tud meduze smile ) prebrodila krizo in danes je že OK. smile

48

Re: Šamanizem

Zoran je napisal/a:

V Ljubljani bo najverjetneje v nedeljo 13.06

V Ljubljani bo v nedeljo 20.06 smile
lp smile

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

49

Re: Šamanizem

ar3ka je napisal/a:

Meduza mi je prinesla radost v vsakdan.

:prst:  smile  :prst:

ar3ka je napisal/a:

sem pa bolj vesela, več se smejim, velik stvari mi je kr hecnih.

To pa dela tvoja živalca smile,  pri meni je enako.
smile

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

50

Re: Šamanizem

Zadrževanje moči

Ko enkrat dobimo svojo žival moči, se takoj začnemo počutiti bolje in v naslednjih dneh se začenja občutiti kako moč preplavlja telo. Za razliko od pomočnikov od zgoraj, se žival moči občuti ko je pri nas, nas ta energija preplavlja. Zato je potrebno da z živaljo moči ohranjamo stik, da se moč, pomoč, radost zadrži v nas. Da bi  živali moči ostala z nami je potrebno enkrat tedensko odplesati ples z našo živaljo moči.
Da ne bo pomote, žival moči ni nič kar ni naše, ni nič od zunaj. To je del naše duše, s katerim se s pomočjo pomočnika aktivira zaspani ali izgubljeni del v nas.
Naša duša si sama izbere tistega pomočnika ki ga rabi, da se lahko pozdravi ali vrne izgubljeno moč.
Žival moči nam pomaga da obdržimo optimizem, da lažje počnemo vsakodnevne stvari, kot nam tudi pomaga, da se fizično in psihično bolje počutimo.
smile

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788