1

Tema: Ranljivost

V času velikih sprememb in intenzivnega dela na sebi, še posebej po odpravi kakšne res trdovratne zadeve, ki me je spremljala stoletja, se mi je zgodilo, da sem čutila, kot da sem zelo ranljiva. Prav bala sem se lotiti česa posebnega, da me ne bi vrglo še iz tisto malo ravnovesja, ki sem ga uspela ohranjati smile

Kaj priporočate v takem stanju?

Sama sem takrat več pozornosti namenila prizemljitvi in čisto zemeljskim stvarem, kot so sprehod v naravi, dobra hrana, lahkoten pogovor s prijatelji, sproščujoča kad, ali pa nekaj, kar me je spravilo v malo drugačno dimenzijo - na primer vožnja z gokarti smile Ko sem takrat meditirala, sem delala z nežnimi energijami, kristali, širjenje preko srca, reiki, največ pa z živalmi.

Še kakšen nasvet? smile

Re: Ranljivost

Dobro je takrat početi neko ustaljeno dejavnost. O tem sva pisali s Klaro v temi Energijski napadi:

http://www.pesem-duse.com/forum/viewtopic.php?id=510

Drugače pa predlagam tudi več ukvarjanja z živaljo moči (tisti, ki ste jo že spoznali) in drugimi osebnimi vodniki, ki nam pomagajo ustvariti kalup varnosti.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Ranljivost

Meni je pomagalo tudi, da sem preverila, iz kje potreba po ranljivosti izvira, ko nisem bila v ranljivem stanju smile Čeprav najbrž včasih ne moreš pomagati, ker te pač določene stvari vržejo s tira, ko transformiraš kak temeljni vzorec ali se ti odpre kakšna čustveno zahtevnejša travma. Veliko pa pomaga kilometrina, ker pridobiš zaupanje vase, neko večjo trdnost, stabilnost ...

Re: Ranljivost

Ninja je napisal/a:

V času velikih sprememb in intenzivnega dela na sebi, še posebej po odpravi kakšne res trdovratne zadeve, ki me je spremljala stoletja, se mi je zgodilo, da sem čutila, kot da sem zelo ranljiva.

Pri meni je podobno in imam takšne izkušnje, da mi najbolj ustreza malo miru pa tudi, da po napornem energijskem delu ne grem spet nazaj gledat kaj je narobe, če se počutim ranljivo in občutljivo.  Seveda preden končam preverim koliko sem naredil in če je zadeva zaključena. Kadar pa se počutim tako pa mi ustreza, da se tudi nagradim za naporno delo.  Če se le da je to nekaj čisto prizemljenega, po navadi malo športa ali gibanja na vrtu.  Bom pa poskusil najti nekaj konstantnega, to se mi zdi super ideja.

Re: Ranljivost

Ja, jaz sem tudi ugotovila, da je ključni del to, da se nagradim. Lahko je kakšna slaščica, sprehod, pijačka v dobri družbi, izlet, vroča banja z eteričnimi olji, popoln odmik od obveznosti za kakšni 2 uri. Čisto odvisno, kaj mi takrat paše (samota ali družba) ... smile

Re: Ranljivost

Danes sem imela zanimivo izkušnjo s svojo živaljo moči. Takoj ko sem začela meditirat, je prišel lev in mi rekel, naj gledam v sonce. Rekla sem OK in napeto čakala, kaj se bo sedaj zgodilo. Ko nekaj časa nisem opazila nič posebnega, sem vprašala, kaj čakava. Odgovoril mi je, da nič ne čakava, da samo gledava v sonce. Šele s časom sem razumela, da je bilo to bistvo izkušnje. Delati nič, samo uživati, se prepustiti smile

Pokazal mi je tudi, da si lahko ustvarim prostor, kamor se umaknem, odpočijem, napolnim. Biti na takelem prostorčku z levom ob svoji strani je bila res super izkušnja, ki me je zazibala v globok spanec wink

Verjamem, da lahko postane tak umik še "močnejši", če ga večkrat prakticiraš, hkrati pa negativne misli, čustva, vzorci tja nimajo vstopa. Vse težave se pusti izven prostora. Predstavljam si, da je v veliko oporo tudi takrat, ko se počutimo ranljivi. Pa ne da bi to sedaj izkoriščali za beg iz težav, ampak samo za globok počitek in polnjenje baterij  oz. regeneracijo :prst:

Re: Ranljivost

Ninja je napisal/a:

Odgovoril mi je, da nič ne čakava, da samo gledava v sonce.

big_smile  :srcek:

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com