26

Re: Čiščenje jeter

Glede postenja, ker je že več ljudi omenilo, da se ne uspejo 'popolnoma' postit: ne vem, od kje ideja, da je (ekstremno) postenje avtomatično dobra stvar. Ljudje smo različni, tudi naši presnovni sistemi, skoraj vsak od nas je drugačen in res je, da je treba dati telesu možnost, da se spočije in tudi razstrupi, vsekakor pa popolni post NI primeren za vsakogar in NI se potrebno silit z njim več, kot je nujno potrebno za kakšno posebno situacijo. Za določene tipe konstitucij je celo nevaren. Zato prosim tako jejmo (kot se postimo) po pameti  :srcek:

'Življenje je proces.

27

Ana7 je napisal/a:

Za jetra so dobri tudi regrat, kopriva, pegasti badelj (ta prav regenerira jetrne celice), navadni repinec in artičoka. Izločanje žolča pa pospešuje mineralna voda Donat (si kakšen pesek tud s tem lahko ven spucaš)...
LP

:prst:  :prst:  :prst:

'Življenje je proces.

28

Malina je napisal/a:

Glede postenja, ker je že več ljudi omenilo, da se ne uspejo 'popolnoma' postit: ne vem, od kje ideja, da je (ekstremno) postenje avtomatično dobra stvar. Ljudje smo različni, tudi naši presnovni sistemi, skoraj vsak od nas je drugačen in res je, da je treba dati telesu možnost, da se spočije in tudi razstrupi, vsekakor pa popolni post NI primeren za vsakogar in NI se potrebno silit z njim več, kot je nujno potrebno za kakšno posebno situacijo. Za določene tipe konstitucij je celo nevaren. Zato prosim tako jejmo (kot se postimo) po pameti  :srcek:

Malina se strinjam!

29

Zoran je napisal/a:
spelca13 je napisal/a:

pa še tukaj eno vprašanje, če se da, ker je tema neaktivna...

Prejšnji teden sem opravila prvo čiščenje jeter. Razen jutranje kave z malo mleka, sem se vsega točno držala. Stara sem čez 30 let in do sedaj nisem jedla ravno vzorno zato sem pričakovala, hm kako naj rečem; težave big_smile  Ampak je šlo vse skozi popolnoma brez problemov. NObene slabosti, utrujenosti, ampak tudi zelenih kristalčkov nisem videla tako da sedaj ne vem ali sem naredila kaj narobe, ali pa le nimam tako zapacanih jeter  smile Tudi utrujena nisem bila morda malo naslednji dan, je pa res, da sem uporabila 30g grenke soli saj naj bi bilo to zadosti za prvič. Ali je bilo to morda premalo?

Kakšne izkušnje imate vi?Ali so bili prav res zeleni kristalčki? Kako veš, kdaj je bilo čiščenje učinkovito? jaz ga nameravam ponoviti čez 14 dni, potem pa za eno leto ne bi več. Vseeno to ni ravno žurka big_smile

Lep dan!

Pozdravljena spelca dobro došla na forumu.

Če se ne pojavijo zeleni kristalčki/pesek  je razlog , da so bolj potisnjeni v notranjost jeter. Vsako naslednje čiščenje se jetra bolj čistijo v globino.

Dobro je, da uporabiš malo več grenke soli če ni bilo kristalčkov (30g minimum, priporočeno je do 50g)mogoče 40g. Lahko pa je tudi premalo olja ali pa olje ni dovolj mastno.

Moje prvo čiščenje je bilo enako brez kristalčkov, vendar sem bil utrujen, drugo je bilo polno zelenega peska in tudi utrujenost par ur, tretje so bili pa že kristalčki okrog 5 mm in tudi nekaj večjih, vendar ni bilo utrujenosti.

Uspešno je takrat, ko se počutiš bolje, lažje, sproščeno, imaš več energije, ni jeze,…

Še nekaj. Včeraj sem opravila drugo čiščenje jeter in sem naredila kto si rekel 50g soli itd. Tokrat pa so bili zeleni kristalčki samo jih ni bilo veliko. mi je bil pa tokrat okus olja in grenivke precej ogaben in mi je šlo akr na bruhanje. tako da jaz tretjega čiščenja ne bi naredila sedaj. A bi bilo to zelo narobe v  smislu, da potem nisem naredila nič, če nisem "šla do zelenih kamnov?"
Pa še to...Zgoraj piše, da spiješ četrtih 2 dcl grenke soli ob 8h zjutraj, ČE PREJ ŠE NISI DOBIL DRISKE. Jaz jo vedno dobim okoli 5h zjutraj, zdje pa ne vem, ali je vseeno treba spiti še to rundo ob 8h? Do sedaj sem jo, za vsak primer...

Hvala za odgovore in lp.

spelca13 je napisal/a:

A bi bilo to zelo narobe v  smislu, da potem nisem naredila nič, če nisem "šla do zelenih kamnov?"

Narobe verjetno ni nič; tudi meni se je zgodilo, da ni bilo nič zelenega, pa vendar sem se po čiščenju bolje počutila.

spelca13 je napisal/a:

.Zgoraj piše, da spiješ četrtih 2 dcl grenke soli ob 8h zjutraj, ČE PREJ ŠE NISI DOBIL DRISKE. Jaz jo vedno dobim okoli 5h zjutraj, zdje pa ne vem, ali je vseeno treba spiti še to rundo ob 8h?

Grenka sol je predvsem pospeševalec odvajanja blata - tako da verjetno ti jo ni treba potem več piti.  :prst:

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

31

Urška je napisal/a:
spelca13 je napisal/a:

A bi bilo to zelo narobe v  smislu, da potem nisem naredila nič, če nisem "šla do zelenih kamnov?"

Narobe verjetno ni nič; tudi meni se je zgodilo, da ni bilo nič zelenega, pa vendar sem se po čiščenju bolje počutila.

spelca13 je napisal/a:

.Zgoraj piše, da spiješ četrtih 2 dcl grenke soli ob 8h zjutraj, ČE PREJ ŠE NISI DOBIL DRISKE. Jaz jo vedno dobim okoli 5h zjutraj, zdje pa ne vem, ali je vseeno treba spiti še to rundo ob 8h?

Grenka sol je predvsem pospeševalec odvajanja blata - tako da verjetno ti jo ni treba potem več piti.  :prst:

Ja jaz tudi tako mislim  smile

32

Zasledil sem še nekaj zanimivih podatkov  (v knjigi Zamolčane zdravilne moči začimb) o čiščenju jeter.  Alfred Vogel je zapisal, da rakave bolezni ne morejo nastat dokler jetra delujejo optimalno. S tem je povedal, da se šele s kopičenjem strupov v jetrih nastanejo pogoji za zastrupitev telesa, katerega posledica so tudi degenerativne spremembe.

Jetra se običajno zastrupljajo dalj časa , kot posledica našega načina življenja in predvsem prehranjevanja, zato je tudi njihovo zdravljenje zelo dolgo. Regeneracija jeter traja povprečno dve leti in če se odločimo, da pri tem uporabljamo zelišča je koristno točno vedeti katera, v nesprotnem primeru so rezultati škodljivi.

Naši predniki so pri tem uporabljali pomoč različnih začimb, neratere jetra čistijo (zelena), nekatera jih ščitijo (kapre in čemaž preprečujejo telesu vpijanje določenih strupov) nekatera zelišča pa jih obnavljajo (pegasti badelj spodbuja obnovo celicjeter). Pegasi badelj so v ljudski medicini v večjih količinah uporabljaji pri kačjih ali sršenovih pikih. Tradicionalno se je za razstrupljanje uporabljal tudi origano, ki je tudi zelo blagodejen za obnovo živčevja, ki ga strupi tudi pogosto poškodujejo. Dokazano tudi majaron čisti jetra in ledvica in preprečuje genotoksično delovanje težkih kovin. Za lajšanje težav z jetri sta tudi koristna čemaž inčesen, ki jetrom olajšata čiščenje težkih kovin, podobno deluje tudi luštrek, petršilj in zelena, korander, kurkuma in rožmarin.  Hkrati pa začimbe koristno delujejo tudi na presnovo, predvsem maščob.

Z uvajanjem in redno uporabo začimb v prehrani pa lahko pridobimo še veliko več, kot

33

Z uvajanjem in redno uporabo začimb v prehrani pa lahko pridobimo še veliko več, kot "le" čista jetra. V zadnjem času sem jih začel več uporabljat (tudi kvalitetnejše) in opažam boljše počutje in višjo raven energije.  Iz preteklih čiščenj se spomnim občutka čistih jeter, zdaj pa se mi zdi, da je fizično občutek podoben samo, da je manj intenziven in je trajnejši. Takrat sem olj čutil lahkost in olajšanje, zdaj pa dejansko tudi več energije in spošno fizično sproščenost.  big_smile
Kakšni bojo pa dolgoročni učinki bomo pa še videli, računam da še boljši.

34

dadas je napisal/a:

V zadnjem času sem jih začel več uporabljat (tudi kvalitetnejše) in opažam boljše počutje in višjo raven energije.  .

Dadas, zelo zanimivo. Kako misliš kvalitetnejše začimbe? Več svežih oz. doma sušenih ali kaj podobnega? A se to tudi na tržnici dobi? Veš kaj me še zanima...jaz začimbe dodajam med kuhanjem pa imam pomisleke, če jih med tem ne uniči, oz. pobere vse kar je dobrega noter? Tako kot zelenjavo ko naj bi jo uživali surovo, ker kuhanje unili vse dobro (presni način).   Kako ti uporabljaš začimbe? Smoothiji?

Jaz bom naredila še eno čiščenje jeter. Jeza me še vedno daje, sem šla včeraj prav brat tukaj na forumu, ko ste pisali o zdravem izražanju jeze  sad

35

S kvalitetnejšimi začimbami mislim točno to - sveže in doma pridelane začimbe. Lahko pa se jih tudi kupi. Se jih pa lahko različno uporablja, dosti se jih lahko tudi surove ali v čaju (tudi petršilj in rožmarin), pri kuhi pa je nekatere bolje dodajat kasneje proti kocu kuhanja. JAz sem trenutno tako navdušen in veliko eksperimentiram, da mi včasih nžena reče zdaj pa nič začimb not dajat  lol  Kuham si veliko čajev in smoothijev, tako jih največ uporabljam.  Primer: če si skuham čaj iz kopriv po tem kuhane koprive uporabim še za smoothi in dodam še kaj, po občutku.

Pri čiščenju in jezi pa sem jaz oločil tako, kadar sem bil v dobri formi in so bila moja jetra OK, to ne pomeni da se nisem jezil. Samo manj stvari me je iritiralo in v momentu vrglo iz tira, npr v jutranji prometni konici...  Res se tudi jeziš manj, vseeno pa to ne pomeni odsotnosti nekega čustva. Gre bolj zato, da ga ne zadržuješ v sebi oz. vsemerjaš nase ali na koga, ki nima nič s tvojo jezo. 

Ko pa se čutim bolj zapacanega, pa je kot, da bi samo čakal in iskal povod, da svojo jezo stresem nekam ali na nekoga. Pri čiščenju mi je najboljše, da mi zgodi, da ni več tega občutka. Te vrste nakopičene jeze, ko si bolj ali manj kot natempirana bomba... Vseeno pa se po tem kdaj pa kdaj razjezim in mislim, da je jeza čisto zdravo in lahko tudi koristno čustvo.  Bolj kot da se je hočemo znebit, je fajn če se naučimo z njo ravnat.  :prst:

dadas je napisal/a:

JAz sem trenutno tako navdušen in veliko eksperimentiram, da mi včasih nžena reče zdaj pa nič začimb not dajat

big_smile

urskakorun.com

dadas je napisal/a:

Ko pa se čutim bolj zapacanega, pa je kot, da bi samo čakal in iskal povod, da svojo jezo stresem nekam ali na nekoga.

:prst:  :prst: Tudi jaz tako čutim - takrat mi, poleg koprivinega čaja, pomaga pospešena športna aktivnost, da gre zapacanost "čez pore ven". smile

urskakorun.com

38

Urška je napisal/a:
dadas je napisal/a:

Ko pa se čutim bolj zapacanega, pa je kot, da bi samo čakal in iskal povod, da svojo jezo stresem nekam ali na nekoga.

:prst:  :prst: Tudi jaz tako čutim - takrat mi, poleg koprivinega čaja, pomaga pospešena športna aktivnost, da gre zapacanost "čez pore ven". smile

evo, danes imam čiščenje jeter, pol si bom pa še koprive nabavila. Ma ne sej sem že ful boljša glede jeze, samo 2 dni nazaj sem tko na tamalega znorela...Za precej brez veze. Sej mi je blo čez 5. min ful žal, sem se mu opravičila on je rekel ti ti lump mami, pa je blo. Samo da je mene pol še 2 dni glava bolela. itak. Enostavno mi ti moji izbruhi niso kul. drugič se bom šla dret v sobo  big_smile

Samo ko pomislim na tisto olje z grenivko zvečer mi pa kar  roll

39

Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje s kavnim klistirjem? Le ta naj bi odlično očistil tudi jetra.
Sicer bi se sama lotila tiste zadeve z oljem in grenko soljo, vendar moraš za to imeto popolnoma zdrave ledvice, zaradi soli namreč.

40

Super diskusije! Za jetra super vse kar je zeleno in dihanje pa veliko gibanja v naravi!
kaj pa menite o popularnem MSM za nasplošno zdravje?

Čiščenje jeter z grenko soljo jeseni? Da ali ne? Ali raje počakam na pomladne mesece?
Lp.

42

palčica je napisal/a:

Čiščenje jeter z grenko soljo jeseni? Da ali ne? Ali raje počakam na pomladne mesece?

Moje mnenje je če res ni nujno, je bolje opraviti čiščenje z oljem, grenivko in soljo na spomlad, ker se sedaj jetra pripravljajo na zimo.

Čez celo leto se pa lahko pijejo čaji za jetra. Po mojih izkušnjah je en isti čaj dobro piti dva meseca in nato narediti premor mesec dni.

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Hvala za odgovor.  :prst:

44

Po treh letih sem zopet naredil, kuro za čiščenje jeter z olivnim oljem in grenivko.

Tokrat sem dodal le 20g grenke soli – zaradi tega, ker imam redno prebavo.
Tokrat se je čiščenje začelo že zvečer ob 21 uri (5x-6x wc), nato sem šele spil olje in grenivko. Danes zjutraj sem spil še 2x grenko sol in kristalčki so zunaj.

Počutje je že prej bilo sproščeno- sedaj je še bolj. Za razliko od prejšnjih čiščenj ni utrujenosti, temveč nasprotno - več energije.

Pri sebi vidim, da mi postopek, ko dam 20g ali prej 30g grenke soli odgovarja in je čisto dovolj. Ko sem dodal maximum 50g – mi ni bilo vredu v črevesju sem čutil, da sol takrat ni naredila dobro. Tako, da mi je minimum čisto dovolj.

Sedaj ko se končuje zima in začenja spomlad je čas za čiščenje jeter ali kompletnega organizma.

Moje mnenje je; ko se jetra očistijo jih je dobro podpreti s hrano: regrat, artičoka, radič, koromač, kurkuma,..

Ker so jetra povezana z očmi se lahko po postopku čiščenja in podpore izgine utrujenost oči in lahko se tudi vid izboljša.

Na materjalni-fizični ravni deluje skoraj vse ampak brez čiščenja čustev je-dolgoročno gledano-samo kupovanje časa brez koristi.Težave se vračajo ker jetra,...,spadajo v materjalni svet.

Sama sem v obdobju dveh let že 4x naredila čiščenje jeter in se vsakič počutila bolj prečiščena in pomirjena. Trenutno živim v Argentini, kjer je zelo znan strokovnjak za zdravo prehrano Nestor Palmetti. Sam priporoča »pripravljalnih 6 dni«, ki jih opravimo pred samim čiščenjem jeter. Slednje bi rada delila z vami, saj se mi zdi zelo uporaben nasvet.

GLOBINSKO ČIŠČENJE JETER (http://www.espaciodepurativo.com.ar/dep … mpieza.php)

Metoda temelji na pripravljalnem obdobju  šestih dni, v katerem dnevno zaužite vsaj 1,5 kg jabolk. Na ta način se ustvari mehčanje grudic in žolčnih kamnov z delovanjem jabolčne kisline, prisotne v jabolkih. Mehčanje omogoča učinkovitejše čiščenje jeter.

Po 6 dneh sledi 2 dni čiščenja, ko pijemo raztopino magnezijevega sulfata (4 kozarce) – kar je že opisala Urška.
Magnezij deluje tako, da širi žolčne vode in olajša prehod grudic/kamnov omehčanih z jabolčno kislino. Emulzija oljčnega olja in soka grenivke povzroča močno izločanje žolča, kar spodbudi in aktivira izločanje kamnov.

Pred in po globinskem čiščenju jeter je potrebno narediti čiščenje črevesja. Tako preprečimo zastoj strupenih žolčnih kamnov v črevesju, kar bi lahko povzročilo nevarno ponovno absorpcijo strupenih snovi (paraziti, virusi…) skozi črevesno sluznico. Idealno bi bilo, da pred prvim čiščenjem jeter opravimo kolonsko hidroterapijo in po čiščenju izpiranje črevesja s pitjem slane vode.

Šest pripravljalnih dni

Šest dni pred čiščenjem se priporoča lahka zdrava hrana. Ne uživamo mleka, ocvrte hrane, škroba, živalskih beljakovin, zelo hladne hrane (sladoled) ter prevelikih količin hrane. Za ljudi z delovnimi obveznostmi je najboljše, da je prvi pripravljalni dan v nedeljo, zadnji pa v petek, tako da čiščenje ostane za vikend (sobota in nedelja).

Dnevno bi morali zaužiti 1,5 kg svežih jabolk, stran od obrokov (najmanj eno uro, lahko dve), da spodbudimo asimilacijo jabolčne kisline. Jabolka lahko tudi zmeljemo v mešalniku. Pitje jabolčnega soka se ne priporoča, saj nima vlaken in povzroča motnje v koncentraciji glukoze v krvi.

V skrajnih primerih lahko namesto jabolk (sladkorni bolniki) uporabite jabolčno kislino. V tem primeru se lahko odmerek jabolk (1,5 kg) nadomesti z 2 g jabolčne kisline raztopljene v pol litra tople vode; kar pijemo po požirkih čez dan. Jabolčna kislina se lahko uporablja tudi kot dopolnilo uživanju jabolk ali za ljudi, ki (iz kakršnega koli razloga) ne morejo zaužiti 1,5 kg jabolk na dan.
Seveda je učinek jabolk bogatih z encimi boljši.

Prav tako je pomembno omeniti, da je zelo pomembno dnevno praznjenje črevesja v teh šestih dneh. Saj se lahko že vmes začnejo izločati grudice/kamni, in če redno ne odvajamo teh strupenih snovi se ponovno absorbirajo, kar lahko povzroča glavobol in slabost.

Potem sledi ČIŠČENJE JETER (http://www.pesem-duse.com/forum/topic24 … jeter.html)..

Klavdija

47

Tomy6699 je napisal/a:

Seveda, da je pa stvar še slabša imam pa neke glivice - kandido mislim. Ali ima morebiti kdo kakšen predlog kako reševati to?

Če začutiš lahko greš na bioresonanco, da se ti odkrije kaj točno imaš - na tak način potem imaš terapijo točno za tisto kar je potrebno.

Mogoče pomaga tudi članek: Tukaj