1

Tema: Kako citirati?

Za vse, ki imate težave pri citiranju.


Označiš stavek ali besedo, ki ga želiš citirati in klikneš na Quick quote.


wink

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Kako citirati?

l.p.
hvala lepa,si na mestu,ni kaj.

Re: Kako citirati?

se morda komu dogaja, da se namesto označenega dela besedila, prenese cel tekst? Vprašanje bolj sodi v tehnično pomoč... - vprašanje od Tjaše. (še vedno ne vem prest teksta iz druge teme big_smile )
Važno je da ti na začetku ostane npr.:  [quote=Urška)      in na koncu:  [/quote)   
"oklepaj in zaklepaj morata ostati"  ( moral sem dodati te polkrožne na kraj, če so ti ravni oba  mi citira to kar ti hočem pokazati)       pravi je: [  ]   
Vmes pa izbriši vsa tekst ki ga nočeš.
lp

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

4

Re: Kako citirati?

Zoran je napisal/a:

se morda komu dogaja, da se namesto označenega dela besedila, prenese cel tekst? Vprašanje bolj sodi v tehnično pomoč...

Meni se isto to dagaja. Citirati bi moralo samo označen tekst, ko ga označim; citiram pa prenese prvo označen tekst in potem cel.
Pomagam si s tem, da dam na puščici ( zgoraj levo za nazaj) eno stran nazaj in je problem začasno rešen.
Potrebno bi bilo odstraniti vzrok.

lp

Re: Kako citirati?

Zivjo,

hvala vsem na teh vprasanjih in odgovorih! prislo prav:)
Kak ste se pa kaj anket lotil in grafov-analize, ugotovitve?
Uspesno vsem pa ne se pozabit vmes smejat ko delate resno delo:)
Maxim

Re: Kako citirati?

Ne razumem v čem točno je problem?

Sem probal citirat, torej označil tekst in kliknil na "Hitri citat" in mi deluje pravilno. Dej napišite tisti, ki vam ne deluje, kateri brskalnik imate

Re: Kako citirati?

Meni se je ravnokar ta težava napravila. Opazila pa sem, da se to naredi, če citiram post, ki predhodno citira drugega.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Kako citirati?

Urška je napisal/a:

Opazila pa sem, da se to naredi, če citiram post, ki predhodno citira drugega.

Zdaj sem citirala sebe in gre okej.

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

Re: Kako citirati?

Če zdaj citiram še enkrat, pa se včasih zgodi, da mi citira celotno besedilo, še z drugim citatom vred. (zdaj se mi ni)

urska.pesemduse@gmail.com
urskakorun.com

10

Re: Kako citirati?

Tudi meni gre sedaj citiranje OK. Prej pa mi je vedno citiralo cel post, tudi ko sem označila samo en stavek. Iskalnik imam pa skoz Mozillo Firefox.

11

Re: Kako citirati?

Meni pa citira vse, če je kak smajli med citiranjem?
Imajo kaj te rumene kroglice s tem?

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Kako citirati?

Meni VEDNO citira celo besedilo in ne le označenega dela, imam pa brskalnik Internet Explorer 8.  hmm

13

Re: Kako citirati?

matevz je napisal/a:

Ne razumem v čem točno je problem?

Sem probal citirat, torej označil tekst in kliknil na "Hitri citat" in mi deluje pravilno. Dej napišite tisti, ki vam ne deluje, kateri brskalnik imate

Exploree 7. označil sem samo : "Dej napišite tisti, ki vam ne deluje, kateri brskalnik imate"  izpisalo pa je celo besedilo.

lp

Re: Kako citirati?

Neo: IE7 je kot sir, ima polno varnostnih lukenj, zato ti predlagam da ga nadgradis na verzijo 8. Sem skoraj preprican, da ti bo to resilo tezavo.

Ostali: Pri vec plastnem citiranju, kjer citirate ze citate se zna ta obcasno podret.

15

Re: Kako citirati?

matevz je napisal/a:

Neo: IE7 je kot sir, ima polno varnostnih lukenj, zato ti predlagam da ga nadgradis na verzijo 8. Sem skoraj preprican, da ti bo to resilo tezavo.

Sem instaliral IE8. Enako. Ja potrebno spet malo naprej, pa malo nazaj..........

lp

16

Re: Kako citirati?

Matevž, če označim preko smajlija smile  mi citira vse, ne pa samo označen tekst!
lp

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Kako citirati?

Danes mi nagaja hitri citat,v smislu,da označim citat,izpiše mi pa nekaj drugega.
Prosim za pomoč kogarkoli,ki obvlada te zadeve.Hvala.

Re: Kako citirati?

Karkoli hočem "hitro citirat",mi vedno "prime"samo zadnji napisan post.
Kakšna ideja?

19

Re: Kako citirati?

Levo tipko na miški stisneš, držiš in se premikaš po tekstu, ki ga želiš citirati (tekst potemni), spustiš tipko na miški in stisneš hitri citat v desnem kotu.
Takrat bi se ti moral prenesti tekst, ki si ga označil.
Če greš pa preko smeškota, se pa zna označiti cel tekst - takrat pa potem izbrišeš tisto kar nočeš da je citirano.
Si mislil kaj od tega?
smile

pesem.duse@gmail.com, 070-788-788

Re: Kako citirati?

Zdajle sem poskusil prenest svoj tekst-vprašanje,izpisal se mi je pa tvoj odgovor.To se mi dogaja.  ???

Re: Kako citirati?

francik je napisal/a:

Zdajle sem poskusil prenest svoj tekst-vprašanje,izpisal se mi je pa tvoj odgovor.To se mi dogaja.  ???