776

(15 odgovorov, vpisanih v Umetnost)

Malina je napisal/a:

Še nekaj sem želela vprašat ... pri meditacijah so med meditacijami na čakre omenjene takole:
    1 Čakra: LAM
    2 Čakra: VAM
    3 Čakra: RAM
    4 Čakra: YAM
    5 Čakra: HAM
    6 Čakra: OM
    7 Čakra: AUM

Jaz imam pa doma nek listek s planetarno meditacijo, korenskimi zvoki za posamezne planete/dneve/čakre, ki gredo pa takole:

Sonce - surya - nedelja - SUM 3 čakra
Luna - chandra - ponedeljek - SOM 6 čakra
Mars - mangal - torek - AM - 2 čakra
Merkur - Budh - sreda - BUM 5 čakra
Jupiter - guru - četrtek - GUM 2 čakra
Venera - šukra - petek - ŠUM 4 čakra
Saturn - šani - sobota - ŠAM 1 čakra
Sev. lunin vozel - RAHU - sobota - RAM 1 čakra
Južni lunin vozel - KETU - torek - KEM 2 čakra

Je tu kakšna rdeča nit, povezava, zakaj so tako različni zvoki in katere čakrice odgovarjajo...? Malo sem zmedena  smile

Pri planetarni meditaciji so mantre imena planetov, na katera se mantra in s tem harmonizira naše delovanje z delovanjem planetov.

Glede različnosti manter pa ti žal ne znam odgovoriti, sem že sama tudi v preteklosti gledala in primerjala. To je sicer moja interpretacija, vendar jaz bolj čutim, da so so bolj "čutljive" prve mantre za čakre. Mantre pri planetarni meditaciji so v prvi vrsti namenjene planetom in uglaševanje z njimi, čakre in dnevi pa se čutijo, kot da so dodani kasneje ... samo saj pravim, tako jaz čutim.

777

(15 odgovorov, vpisanih v Umetnost)

Malina je napisal/a:

kaj pa za četrto čakro, Urška...? Samo vprašam, ker jaz rabim najbolj na tej delat, pa me zanima, če bodo kakšne vaje itd ... no pressure  smile

Je v pripravi.  smile

Zvončica pozdravljena na forumu.

Nisem Zoran, a lahko vseeno pogledam, kaj se dogaja v ozadju. smile

V tebi je moč začutiti veliko žalost na področju prsnega koša in pljuč, katera te vleče čustveno navzdol ter posledično krha tudi tvoj imunski sistem. Žalost se nanaša na dogodek (lahko en ali niz dogodkov) iz preteklosti (lahko bližnje ali daljne), kjer te je nekaj prizadelo. Zaznavam moško osebo, povezano s tem dogodkom, venda mi tvoja podzavest ne odkriva ali je ta oseba vzrok za žalost ali je le prisostvovala dogodku.
V kolikor tudi sama začutiš, da je kaj na tem, ti predlagam, da pobrskaš po sebi, kaj in kdaj te je napravil tako žalostno in žalost sprostiš skozi dihanje in predihovanje z ljubeznijo in svetlobo. Kako sprostiti travmo, je veliko o tem napisanega že na forumu, samo malo pobrskaj.

Med prvim in drugim delom vprašanja ne vidim energijske povezave. V drugem vprašanju zaznavam sledeče; ne sprejemaš odgovornosti za svoje življenje. Včasih je treba udariti po mizi in se odločiti ter ukrepati.

Odloči se, kaj boš storila s svojim življenjem in se tudi v vsaki svoji odločitvi stoprocentno podpiraj. Če se odločiš, da boš dokončala študij, se vzemi v roke, stisni zobe kot pravijo in ga dokončaj; ali pa ga pustiš, imaš svobodno odločitev. PRi tem je pomembno, da se ne krivimo, ker nekaj nismo dokončali, saj s tem sebe napadamo, temveč sprejmemo situacijo in gremo naprej. Če kao študiramo, a hkrati ne napredujemo, zastajamo na mestu in sami sebe paraliziramo. Dokončati ali ne, torej ni vprašanje - pri tem je pomembno samo sprejemanje in pretočnost - ali se bomo obsojali (ter temu dogodku še vedno pošiljali svojo energijo-torej bili ujeti v dogodek) ali se brezpogojno sprejeli in sprejeli tudi situacijo in s tem dali sebi prostor za naprej.

Glavno je, da nekaj ukreneš, ker tí zidovi ki jih opisuješ - so dejansko tam in gradiš si jih sama s stanjem na mestu in nesprejemanjem življenja in življenjskih situacij. Ponavadi storimo to takrat, ko nas je strah napraviti naslednjo potezo, a hkrati stojimo na mestu in se obsojamo - okrog nas pa nastajajo zidovi. SE pravi, ukrepaj, stori, kar čutiš v srcu, da je prav zate, na tebi je, da napraviš neko konkretno potezo, zidovi se bodo s tvojo akcijo sami zrušili.

Služba, kot jaz začutim, ti kaže tvoje notranje stanje - kot začutim, v sebi iščeš popolno službo, a kot da v resnici ne veš, kaj popolna služba sploh je. predlagam ti, da zavestno ustaviš iskanje in se ti sama odpreš, da pride k tebi, ne za popolno službo, raje za tisto službo, ki bo primerna zate in v tvoje najvišje dobro.

779

(56 odgovorov, vpisanih v Osebna rast in duhovnost)

Valčika, koza v šamanizmu simbolizira trdnost, solidnost in obilje, med drugim tudi prizemljeno duhovnost rast. Najbolje boš ti sama razumela sporočilo, lahko pa ti podam svoje videnje. Kakor sem začutila stavek, ti živalski vodnik koza sporoča, da ni dovolj samo napraviti samo en korak (oko) do cilja, temveč je potrebno celostno pristopiti k stvari, napraviti več korakov, "zabetonirati temelje" in nato iti dalje, da se neka situacija realizira, dokonča, dobi celo podobo (cel obraz).

780

(10 odgovorov, vpisanih v Umetnost)

Prejela sem čudovit video makro posnetkov s posebno kamero, ki kažejo prečudovito Mati Naravo:

http://www.youtube-nocookie.com/embed/xHkq1edcbk4?rel=0

:srcek:  :srcek:

781

(10 odgovorov, vpisanih v Umetnost)

2. prijetna videa z naslovom  "Reiki - Mind Body and Soul", z zelo sproščujočo glasbo in prijetnimi fotografijami:

Reiki - Mind Body & Soul 1 http://www.youtube.com/watch?v=xpT5MrD4 … re=related

Reiki - Mind Body & Soul 2 http://www.youtube.com/watch?feature=en … N-WAhwvx08

782

(10 odgovorov, vpisanih v Umetnost)

To temo odpiram z namenom, da se vnjej objavlja vse tiste vsebine (glasba, videi, fotografije ...), ki so nam ljube in bi jih želeli podeliti z drugimi.

Blinkam  :prst:  nekako najbolj sigurna metoda mi je to.

784

(10 odgovorov, vpisanih v Zdravo življenje)

Jap, jap, naznanjam, da se je letos sezona čemaža že uradno začela.  :rose:  cool  smile

Ko je še mlad, je meni še poseben slasten - bo romal v solato, namaz in kar ga bo viška - v zmrzovalnik.  :prst:

785

(15 odgovorov, vpisanih v Umetnost)

In tukaj je še glasba, ob kateri se prebuja tretja čakra wink

http://youtu.be/TYJzcUvS_NU

786

(129 odgovorov, vpisanih v Razno)

I feel the Eternal Wind, blowing through my heart and singing the Song of Life.

Urska Korun   smile  (v trenutku navdiha)   :rose:

... Če ni že preveč gensko spremenjeno?  neutral

Včasih je lahko človek od vseh teh informacij, prinešenih iz vseh vetrov, kar malo zmeden ... tukaj še kako prav pride sistem energijskega preverjanja. smile  :rose:

788

(4 odgovorov, vpisanih v Razno)

Hja, to je predvsem dan, ko se slavi enakopravnost žensk.

V spletnem slovarju Wikipedija opisujejo dan žena takole: Dan žena (originalno "Dan delovnih žena") je mednarodni praznik žensk, ki ga v približno 100 državah praznujejo vsako leto 8. marca. Je dan praznovanja ekonomske, politične in socialne enakopravnosti in dosežkov žensk.

Več o tem: http://sl.wikipedia.org/wiki/Dan_%C5%BEena

Tudi meni osebno dan žena nikoli ni bil blizu, toliko da sem kupila darilo mami in babici, vendar če človek globlje pobrska po zgodovini, s(m)o včasih ženske bile hudo zatirane in tako zelo neenakopravne, da si v tem trenutku kar malo težko zamislimo.  neutral Če vzamemo zgodovinska dejstva v obzir, pa dobi ta praznik mal večjo "težo". smile

Zatorej se mi dan žena ne zdi več odveč; se je verjetno celo dobro s pozorno gesto zahvaliti tisočim ženskam, ki so v preteklosti bíle svoj boj, da smo lahko sedaj ženske tam, kjer smo.  :srcek:  :rose:

789

(26 odgovorov, vpisanih v Osebna rast in duhovnost)

:prst:  wink

Objavljeno v sodelovanju s projektom “Skupaj za zdravje, človeka in narave”

Besedilo: Tajča Pavček

Od vseh presnovnih procesov ima naše telo največ težav prav pri prebavi mesa.

Včasih so meso uživali zelo redko in še takrat v majhnih količinah. Danes pa je tisto, kar je bilo včasih rezervirano za nekaj praznikov na leto, postalo vsakdanja hrana.

Presnova mesnih beljakovin zahteva zelo močno želodčno kislino (dejansko 1.000-krat močnejšo kot, denimo, beljakovine iz oreščkov, semen in stročnic). Zato našim prednikom niti na misel ni prišlo, da bi takšno hrano uživali takrat, ko jih je čakalo veliko dela. To so si lahko privoščili le takrat, ko je telo lahko investiralo toliko energije v presnovo mesnih beljakovin.
Danes imamo popolnoma napačno idejo o pomenu beljakovin in z njimi posiljujemo celo otroke in bolne, vse v napačnem prepričanju, da bodo tako močnejši. Dejansko pa jim lahko presnova takšne hrane vzame več energije, kot je bo prispevala.

V tej številki smo že pisali o blagodejnosti jedrc in kalčkov. V zadnjem času pa se počasi rehabilitira tudi ena izmed najbolj koristnih rastlin vseh časov, ki je bila, iz kdo ve kakšnih interesov, dolgo odrinjena na rob.
Konoplja je izredno trpežna in koristna rastlina. Uporablja se kot hrana, za gorivo (dizelsko in etanolsko), tkanine, plastike, v avtomobilski industriji, farmaciji, … Zraven vsega tega ne obremenjuje našega planeta, saj ne potrebuje umetnih gnojil ali kakršnih koli škropiv, raste pa resnično povsod, saj je zelo nezahtevna rastlina. Zaradi vsega navedenega jo uvrščamo med najkoristnejše rastline na svetu. 

Konopljina semena vsebujejo zelo dragocene in lahko prebavljive beljakovine, ki telesa ne bodo zakisale, ob tem pa so v njej še zelo koristne omega 3 maščobne kisline in redke GLA (gamalinolenske kisline) ter vitamina E in D. Zaradi toliko dragocenih sestavin je zelo koristna pri vseh civilizacijskih boleznih, od holesterola in debelosti do osteoporoze, revmatoidnega artritisa in raka.

Pa si oglejmo, kako lahko konopljo uživamo.

Izbiramo lahko med konopljinim oljem, oluščenimi semeni, neoluščenimi semeni, moko in proteini.
Najbolj zaželeno je, da 1 čajno žličko olja spijemo zjutraj na tešče. Vsem, ki imate kronične bolezni ali katero izmed zgoraj navedenih težav, svetujemo, da to ponovite večkrat dnevno.
Ker pitje olja ne diši vsakomur, sem vam pripravila recept za konopljin preliv, ki ga namesto običajnega kisa in olja prelijete po solati.

Konopljin preliv

Sestavine:

1 skodelica konopljinega olja
½ skodelice limoninega soka
3 stroki česna
1 žlička soli
1 žlica bazilike (če ni sveže, naj bo posušena)
½ žlice origana (najbolje svežega, lahko tudi posušenega)

Čas priprave: 3 minute

Vse skupaj zmiksamo v močnem mešalcu. Česar ne porabimo takoj, lahko hranimo v hladilniku v stekleni embalaži od 4 do 5 dni. Solato si pripravimo čim bolj raznoliko, po vrhu pa jo potresemo z dvema žlicama konopljinih semen.

Smothie iz konopljinih proteinov

Kot vmesni obrok si lahko pripravimo smoothie iz konopljinih proteinov. Zelo dobrodošel bo zlasti pred ali po športni dejavnosti.

Za 0,5 litra smoothieja potrebujemo:

1 banano
1 hruško (hruško lahko nadomestimo s katerim koli sadjem)
1 žlica konopljinih proteinov
2 datlja
ščepec cimeta
2 dcl vode
Dobro zmiksamo (zblendamo) v močnem mešalcu in postrežemo.

Čas priprave: 2 minuti

Ker smo Slovenci izredno sladkosned narod, sem vam pripravila izredno dobro in zdravo sladico, ki pa vam je kljub temu ni treba pojesti preveč naenkrat. Sicer vsebuje veliko zdravih maščob, ki pa lahko kljub temu obremenijo našo presnovo, če jih zaužijemo v veliki količini.

Presna »čokolada« s konopljo

Sestavine:

500 g makadamije
18 datljev
½ skodelice oluščenih semen jedilne konoplje
4 žlice surovega kakava v prahu

Priprava:

Najprej do gladkega zmeljemo makadamijo (nenamočeno) v multipraktiku, dodamo datlje in kakav, še nekoliko zmiksamo, na koncu dodamo še konopljo in vklopimo multipraktik ravno toliko, da se semena porazdelijo.
Vse skupaj zvrnemo na višji pladenj ali posodo, z žlico potlačimo, tako da bo debelina mase približno 0,5–1 cm. Postavimo v hladilnik za vsaj 2 uri, nato pa lahko sproti režemo kocke ali pa z modelčki za piškote pripravimo različne oblike slastne čokolade.

Čas priprave: 5 minut

Objavljeno v sodelovanju s projektom “Skupaj za zdravje, človeka in narave”

Priredila: Adriana Dolinar

Pšenici se ni treba za vsako ceno izogibati, kajti neprečiščena in na poseben način pripravljena ekološka pšenica je lahko odlično krepčilo za dvig energije. Alfred Vogel je rad poudaril, da se je odpornost zdravja kakega naroda močno zmanjšala, ko je ta začel uživati belo moko, industrijski sladkor in druga prečiščena živila. Ob uživanju takšne hrane imajo ljudje nemalokrat občutek, da je ta obilna, razkošna, vsestranska in po meri industrializiranega, naprednega človeka. Vendar pa naše zdravje ob uživanju takšnih jedi pravi drugače. Če zrnju pšenice za pripravo bele moke odvzamemo otrobe in kalček, smo hrano oropali dragocenih snovi, kot so vitamini, hranilne soli, maščobe, in mnogih drugih vitalnih snovi. To pa je tisti primanjkljaj, ki lahko na dolgi rok vodi v padec imunskega sistema in seveda pomanjkanje življenjske moči ali energije. Preberite torej, kaj je o krepčilni moči pšeničnega zrna zapisal Alfred Vogel.

Hrana naših dedov v resnici ni trpela pomanjkanja

Naši dedje so nam morda pripovedovali, kako so v preteklosti živeli mnogo bolj naravno ter se tudi mnogo bolj naravno in preprosto prehranjevali. Pri tem pa hrana, ki so jo uživali, nikakor ni odsevala pomanjkanja, saj v posameznih živilih niso manjkale pomembne sestavine, kot se to dogaja danes. Danes na žalost hrano večinoma pridelujemo na intenziven način, z vsemi kemičnimi in mehanskimi pripomočki. Toliko jo obdelujemo, čistimo, predelujemo, konzerviramo, prevažamo, steriliziramo itd., da se zares ne smemo čuditi, zakaj je, na primer, bela moka sedla na zatožno klop, saj nam tako osiromašena s pomočjo »vsemogočne industrije« energijo dobesedno krade, ne pa daje.

Neprečiščena, nepredelana, ekološka pšenica poka od energije

Drugače pa je, če namesto bele moke v prehrani uporabimo celo pšenično zrnje, po možnosti ekološko vzgojeno ali celo domače. Obed iz neprečiščene pšenice, ki je bogata z vitalnimi snovmi, je lahko nadvse krepčilen in okusen. Zmehčamo jo z dušenjem v maslu ali olju (lahko tudi kokosovi maščobi), skupaj s čebulo in z okusnimi zelišči. Jed iz pšenice se lahko peče tudi v pečici ali doda juham kot zakuha. Pšenica, pripravljena kot rižota, pa je odlična »pšenicota«, je bil mnenja Alfred Vogel. Z zelišči začinjena kaša se lahko tudi zmelje in speče kot okusna pečenka. Zakaj naravne pšenice torej ne bi mogli pripravljati na vse mogoče načine? Komur ugaja, jo lahko sladi, na primer, z medom in doda mandlje, rozine ter drugo sadje in jo zaužije kot sladico. K takšni jedi pa se dobro poda domač šipkov čaj, kompot ali pa sveže naribana jabolčna kaša s smetano (lahko tudi s sojino smetano).

Podobno kot pšenična zrna lahko seveda uporabimo tudi neprečiščena zrna rži in ječmena, le da bodo zadnja nekoliko manj okusna. Za odraščajočo mladino, za otroke z volčjo lakoto in predvsem za fizične delavce je obed iz neprečiščene pšenice krepilna hrana. Če dodamo še dobro sočivje in solato, dobimo odličen polnovreden obrok.

Kaleča pšenica, poceni krepčilo

Ko nam zmanjka energije, radi zapravljamo svoj denar za draga krepčila. Vendar ali ste vedeli, da je zelo poceni in odlično krepčilo lahko prav kaleča pšenica ali pa rž in ječmen? Se sprašujete, kako kaliti pšenico? Preprosto, pšenično zrnje damo na dva do trikrat zloženo vlažno krpo na krožnik. Vse skupaj postavimo na toplo in skrbimo, da je krpa vedno vlažna. Ko pšenica vzklije in so njeni kalčki dolgi približno ½ cm, jo lahko jemo kar tako ali pa zmeljemo in pripravimo presno kašo, ki ji lahko dodamo med, zmlete mandlje, rozine, datlje in po želji še drugo sadje. Kvasina diastaza, ki je v kalčku, bo škrob spremenila. Tako iz visoko molekularnega škroba, ki telo obremenjuje, nastane nizko molekularni sladkor. Kvasina torej začne proces nastajanja slada. Podobno se pripravlja tudi ječmenov slad, in sicer s kaljenjem ječmena. Če vzkaljena zrna dobro prežvečimo, opazimo, da so zares sladka. Prav ta sveži slad pa je z bogastvom svojih kvasin (predvsem diastazo) dobro krepčilo! Kaljena pšenična semena lahko uživamo tudi z lanenim semenom, kar je osnova za krusko – kot jed poimenujejo na Švedskem. Ta jed izboljša splošno prebavo, predvsem pa izboljša tudi prebavljanje drugih škrobnih jedi.
Suhljati ljudje, ki se nikakor ne morejo zrediti, saj hrane ne asimilirajo dobro, imajo od takšne hrane izredno korist, saj pripomore k dvigu telesne teže. Takšno poceni in dobro krepčilo pa izboljša tudi kri in poveča njeno količino. Kdor ob takšni hrani uživa še veliko presnega korenčka ali svežega soka korenja in morda opravi še zdravljenje s krepčilnim grozdjem, se okrepi poceni in učinkovito. Takšna hrana pa je v korist tudi srčnim bolnikom, zlasti v kombinaciji z veliko grozdja ali grozdnega soka.

V čem je skrivnostna moč pšeničnega zrnja?

Če bi pšenično zrno prerezali po dolžini na polovico, bi v sredini videli belino, ki je večinoma iz škroba – od tod bela moka. Na enem koncu pa je rumen kalček, ki je nosilec pomembnih vitalnih snovi. Ves plašček okrog so otrobi – to je trda ovojnica, ki je čista neprebavljiva celuloza. V plasteh, ki so med škrobovimi zrni in celulozo, so številne dragocene rudninske snovi. V teh plasteh so tudi vitamini skupine B, pa glutin in mnogo aminokislin, ki pripomorejo k obnavljanju naših beljakovin. Pšenični kalček vsebuje poleg visoko vrednih beljakovin in maščob tudi pomembne fosfate. Nekatere fosforne kisline so našim živčnim celicam namreč nujno potrebne. Še pomembnejša sestavina kalčka pšenice pa je vitamin E. Med vsemi živili imajo pšenični kalčki največ vitamina E. V 100g dobrih pšeničnih kalčkov je namreč 30 mg čistega vitamina E.
Vitamin E ima za razvoj in delovanje rodil bistveno vlogo. Zato bi pšenične kalčke morali jesti tudi otroci za pravilen razvoj spolnih žlez. Pšenični kalčki pa so zaradi te lastnosti lahko odlična pomoč tudi pri odpravljanju jalovosti, splavov, prezgodnjih porodov, debelosti zaradi nepravilnega delovanja jajčnikov, impotence itd. Ker so tako moške kot ženske spolne žleze pomembne ne le za razplod, temveč tudi za presnovo celega telesa, torej za delovanje vseh hormonskih žlez, ima vitamin E pomembno vlogo tudi za celotno presnovo telesa. Tako bomo moči pšeničnih kalčkov veseli tudi ob pomanjkanju prožnosti zaradi pretežkega dela.

Objavljeno v sodelovanju s projektom “Skupaj za zdravje, človeka in narave”

Besedilo: Sanja Lončar

Kako nastaja energija v našem telesu? Morda od kalorij, ki jih zaužijemo? Kje pa! To je ena izmed največjih zmot našega stoletja. Če bi to držalo, bi imeli najdebelejši ljudje največ energije.

Morda jo dobimo iz drugih dragocenih snovi, ki jih zaužijemo? Od vitaminov, rudnin, aminokislin?
Sliši se šokantno, vendar je čista resnica: vse, kar zaužijemo, je za naše telo strup, ki ga moramo šele predelati, da iz tega dobimo potrebne snovi in energijo.
Še tako dragoceno živilo bi nas ubilo, če bi ga neposredno vbrizgali v kri! Torej moramo hranilo, ki ga potrebujemo, narediti sami. Če nam to ne uspe, ostanemo brez energije in brez hranil.
Prav v tem se odčita dobra ali slaba energijska bilanca naše prehrane. Za tisto, kar smo zaužili, moramo vedno porabiti nekaj energije, da iz tega pridobimo novo energijo. Če uživamo hrano, ki je ne moremo prebaviti, potem se izčrpavamo in na koncu praznujejo le kvasovke v našem črevesju. Namesto z dragocenimi rudninami in vitamini se telo še dodatno zastruplja s plini, ki nastajajo v našem črevesju, mi smo pa le vse bolj utrujeni in brez energije.
Iz enakega razloga živali nikoli ne jedo, če nimajo energije za prebavo. Za razliko od nas so bolj modre in vedo, da bodo imele na koncu še manj energije za spopad z boleznijo, če se bodo izčrpavale s prebavo. Le ljudje, ki smo se popolnoma oddaljili od čutenja lastnih potreb, sebe in svoje bližnje posiljujemo s hrano, ko s(m)o bolni. »Jej, da boš bolj močen.« »Poglej, pripravila sem ti tvojo najljubšo jed.« Mislimo, da je to ljubezen, dejansko pa je takšno početje odsotnost ljubezni in čutenja potreb naših bližnjih.

Ste šokirani? Zajemite sapo in zgoraj napisano preberite še enkrat. Pridelava energije zahteva energijo! In če je vaša energija porabljena drugje – za premagovanje bolezni, za zahtevne naloge ali premagovanje kriznih trenutkov –, je takrat najbolje ne jesti ali pa uživati takšno hrano, ki jo lahko z minimalno porabo lastne energije predelamo v novo energijo. Takrat uživamo zelenjavne sokove, juhe in lahko prebavljive rastlinske beljakovine.
Zato jem zelo malo, ko imam veliko dela. In obratno – gurmanske užitke si privoščim, ko imajo moja prebavila na razpolago dovolj časa, da se nemoteno ukvarjajo s tistim, kar sem zaužila.

Kako težka naj bo naloga?

Nekateri iz opisanega potegnejo napačen sklep, da je potem najbolje, da telesa ne utrujamo in mu zagotovimo najbolj enostavno prehrano, ki daje največji izkupiček energije. Gledano z materialističnega vidika je to v redu. Res bomo zaužili veliko dobre, krepčilne in očiščevalne hrane, če bomo uživali le zelenjavne goste sokove, pasirane juhe, kalčke, dobra olja in superživila. Telo se bo hitro razstrupljalo, prebavila si bodo odpočila. Ne oporekam dejstvu, da so mnogi na ta način odpravili veliko zdravstvenih težav in prišli do veliko nove energije. Na fizični ravni je telo v plusu, na žalost pa to ni edino, kar moramo nahraniti.

Vedno sem se spraševala, kako to, da se Japonci, Kitajci, Indijci niso spomnili presne hrane? Zagotovo vedo o prehrani veliko več kot mi. Zdravilne učinke različnih načinov prehranjevanja spremljajo skozi tisočletja in še jim ni prišlo na misel, da bi zavrgli kuhinjski lonec. Še več, kuhajo nekajkrat na dan, tudi v najbolj vročem obdobju leta!

Njihova ekonomija prehrane ni napačna, le bolj celostna je. Vedo namreč, da s hrano ne prehranjujejo le fizičnega telesa. Vedo tudi, da se hrana ne presnavlja le na fizični ravni. Odlično razlago o zahtevah celostne prehrane boste lahko prebrali v knjigi Franca Božjaka – Prehranjevanje telesa, duše in duha. Preprosto povedano, gre za to, da hrana ni le fizična snov, tako kot tudi mi nismo le kup kosti in mesa. In če želimo, da bo vse to polno energije, potrebujemo več kot le dobro surovino.

Zato cilj naše prehrane ne more biti to, da se prehranjujemo, kot če bi ležali na intenzivni negi – po cevki! En izmed zakonov narave je, da tisto, česar ne uporabljamo, peša. Če bi jedli le pasirano, miksano in precejano hrano, bi kar kmalu naše telo ugotovilo, da zob ne potrebujemo. Če mišic ne uporabljamo, začnejo atrofirati. In če naša prebavila prenehajo z vajo razstavljanja in vnovičnega ustvarjanja hranilnih snovi, bodo zmožna prebaviti vse manj.

Vaja dela mojstra.

Preden se nekateri razveselijo, da so potemtakem hamburgerji, čips in »plastik-fantastik« hrana dobra vaja za krepitev prebavil, bi vas rada ustavila. Mučenje in zastrupljanje telesa nista vaja. Naši predniki so marsikaj pogoltnili, da bi preživeli, vendar nič od tega ni bilo hidrogenizirano, homogenizirano, UHT sterilizirano, obsevano in začinjeno s 3.000 E-ji.
Eni so jedli meso, drugi ribe, tretji sadeže, eni so kuhali, drugi pekli, tretji uživali surovo hrano, vendar so vsi jedli hrano, ki jo je ustvarila narava. Če se bomo držali teh preprostih načel, bo prebijanje skozi džunglo sodobnih prehranskih teorij veliko lažje.

Če se želimo zgledovati po naših prednikih, potem res moramo očistiti svoje shrambe in hladilnike procesirane hrane, v kateri resnično ni skoraj ničesar, kar bi lahko imenovali živilo.

Zapleteno, ni kaj!

Če si želimo več energije, potem je resnično pomembno, da spoznamo, kako energija sploh nastaja, kako se v celi zgodbi prepletajo hrana in prana, kakšno vlogo imajo voda, sol in silicij.
Ko enkrat razumete bistvo, potem vse postane veliko bolj preprosto, kot se zdi v svetu, v katerem smo navajeni gledati le tisoč različnih posledičnih stanj.

Pol hrane in pol prane.

Kitajski modreci pravijo, da telo hranita prana in hrana. Če v sebi nimamo vitalne energije (prane), potem nam tudi hrana ne bo prinesla izboljšanja. Zato so nekateri nenehno anemični, kljub vsemu železu, ki ga zaužijejo. Kitajci temu preprosto rečejo: »Kri ne more biti boljša, kot je či (vitalna energija).«

Pri drugih pa je ravno obratno. Imajo toliko prane, da ne potrebujejo hrane. Za takšne ljudi napačno rečemo, da nič ne jedo. To ni res, saj so se le navadili, da energijo neposredno vsrkavajo – jedo neposredno prano, zato se tudi reče, da živijo na prani. So dokaz, da je energije, ki nas lahko prehrani, povsod dovolj, le mi smo tisti, ki smo se od tega vira napajanja odklopili in brezplačno energijo zamenjali za plačljivo.

Ni treba, da ste nutricionist ali duhovni učitelj, da opazite, da se ljudje, ki jim primanjkuje veselja do življenja, navdiha, ljubezni, najbolj zatekajo k prenajedanju. Ko zmanjka prane, preprosto hrepenimo po več hrane. Če ne prej, boste v tem mesecu, ko se polovica Slovenije ukvarja z davčnimi napovedmi, opazili, da iz nervoze jedo več. Ko pa smo bolj sproščeni (to ne pomeni nedejavni) in počnemo nekaj, kar nas veseli, se na hrano še spomnimo ne. Dejansko smo takrat v veliki meri na prani in telo ima vso energijo, ki jo potrebuje. Torej, kot vidite, zadeva ni prav nič mistična.

Čim več ljubezni, resnice in zavedanja – toliko več bo energije v telesu, četudi uživate zelo malo ali nič fizične hrane. Zato se zelo »splača« delati tisto, kar imate radi, in biti ob ljudeh, ki jih imate radi. Takrat imate preprosto najmanjšo porabo energije. In obratno, če te vitalne energije v vas ni, potem ste kot stari avtomobil, ki mu gorivo kar odteka.

Enako velja tudi za družbo. Čim manj je v njej ljubezni, svobode duha in ustvarjalnosti, večja je poraba energije v njej. Če se ne pogovarjate, boste potrebovali televizor, dva televizorja, računalnik v vsaki sobi. Če se v službi izčrpavate, sanjate o počitnicah v toplih krajih, potrebujete tisoč in en medicinski pripomoček, kupujete tisoč in eno prehransko dopolnilo. In ker vas zaradi tako slabe pretočnosti nenehno zebe, morate vse prostore, v katerih bivate, segreti za 5 stopinj več kot nekdo, ki je bolj pretočen in ne potrebuje toliko zunanjega gretja. Zato dejstvo, da v Sloveniji vsakih 5 let zvišamo svojo energijsko porabo za 10 %, ne predstavlja kazalnika razvoja. Ravno nasprotno, ta podatek berem kot svarilo, da je družba vse dlje od svoje notranje energije.

793

(4 odgovorov, vpisanih v Razno)

Drage ženske, vse najboljše, danes je naš dan.  :srcek:  :srcek:  :rose:  :rose:  smile



Zanima me .... ali katera čuti ta dan kot nekaj posebnega?

794

(15 odgovorov, vpisanih v Umetnost)

RUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUMEEEEEEEEEEENNNNNNAAAAAAAAAAAAAAA  big_smile  big_smile  

3. ČAKRA – trebušna, solarni pleksus (Manipura) – sedež notranje moči, samopodobe; prevajanje astralnih energij, radost, upanje in učenje

Več najdete tu: http://pesemduse.blogspot.si/2012/03/08 … a-3-cakra/

795

(129 odgovorov, vpisanih v Razno)

Fear is the cheapest room in the house.

Hafiz

smile

796

(94 odgovorov, vpisanih v Zdravo življenje)

Si probala?  smile

797

(125 odgovorov, vpisanih v Šamanizem)

:prst:

Če se ukvarjamo intenzivno s šamansko realnostjo oz. energijskimi svetovi, sčasoma upade želja po ZF filmih ...  smile

798

(26 odgovorov, vpisanih v Osebna rast in duhovnost)

Ninja je napisal/a:

Hotela sem še povedati, da sem pred časom preverila energijsko stanje moje denarnice in je bil sam obup, krč, nezaupanje, ipd. big_smile Ko sem jo očistila, je veliko bolj zaživela, enako tudi finančni prilivi smile Mogoče bo še komu informacija koristila wink

:prst:
Majhne čarovnije za vsak dan.  smile

799

(26 odgovorov, vpisanih v Osebna rast in duhovnost)

Ninja je napisal/a:

Potem me je pa po nekaj časa malo stisnilo in so se začeli pojavljati dvomi v smislu: ne gre tako lahko, moraš trdo delati, poglej naokoli, koliko ljudi je brezposelnih, ti pa sediš na kavici ipd.

Hm, iz tvojega pisanja mi je vrglo ven podobo, da se rada povežeš s kolektivno zavestjo (pri tem ne mislim kolektivne zavesti, kjer se rodimo in živimo, ker je te nemogoče prekiniti; v mislih imam začasno kolektivno zavest, ki se ustvari ob določenih masovnih dogodkih - kot je trenutno na primer recesija; od le-te se je možno distancirati in se ne navezovati), kar ti daje občutek varnosti.  :prst:

800

(125 odgovorov, vpisanih v Šamanizem)

Klara je napisal/a:

vendar sem razumela kaj morajo dati skozi, preden postanejo šamani in pa kaj pomeni, ko dleujejo preko svojega stebra in NISO sredstvo/instrument duhov.

Zanimivo mi je to, kar si napisala - veliko šamanov deluje prav na način, da potrebujejo za vizije zunanjega "posrednika" - najsi bodo to svete rastline, duhovi prednikov, sveta mesta ... malokdo črpa svojo moč iz lastnega stebra. Spoznala sem šamanko, ki deluje tako in se mi zdi čudovito, kako se da lepo preplesti delovanje iz lastnega stebra ter zunanje posrednike.