Ninja je napisal/a:

na zadnji meditaciji v Brežicah je Urška rekla, da se pri učenju dajanja in sprejemanja lahko odpremo za podporo boginje Hator, ki je njej pomagala pri tem. Ali je kakšna razlika, če se preprosto odprem preko Boga, da se naučim tega/osvojim lekcijo/ozavestim blokade/vzroke in pač prejmem podporo v kakršni koli obliki?

Jaz vidim to tako. Absolutna energija je tako zelo čista in neosebna, da nam lahko na trenutke podzavetno postane dolgočasna. Vodniki so po drugi strani obarvani z energijami (lahko bi rekli tudi arhetipi), ki so naši ljudski naravi bližje in kar nam je bolj domače, hitreje sprejmemo. Zato je mogoče včasih za nas bolje, da določeno lekcijo prejmemo prek vodnika, kot s čiste zavesti. Ampak vsaka pomoč, ki ne prihaja neposredno z vira najvišje zavesti, na določeni stopnji naše zavesti preneha služiti v naše najvišje dobro. To misel je dobro vedno imeti shranjeno nekje v ozadju, da se ne navežemo ali postanemo odvisni od virov energije in podpore.

Ne glede na to, katerega vodnika kličete, toplo priporočam, da se najprej obrnete na tisto, kar sami smatrate kot najvišji izvor zavesti, in "mu" naročite, da si želite povezati s tem in tem vodnikom, angelom, boginjo, bogom ... Naročilo bo torej prišlo z "vrha" do želenega vodnika in vi boste vedno vedeli, da komunicirate točno s tistim vodnikom, katerega ste želeli poklicati. 

Ne vemo niti admin niti mi, zakaj se to dogaja da jé tekst - svetujem vsem, da si pred objavo preventivno skopirate tekst (ctrl-c).

Jaz delam linijo hare po zoranovi meditaciji, samo kje je tulaj še prostor za nekaj predelovati? Jaz se namreč popolnoma osredotočim na dihanje in vizualitziram gibanje diha gor in dol in to je to...ne morem dveh stvari na enkrat vizualizirat..

.
Ko enkrat vzpostaviš ta občutek, da se giba dih gor in dol in si postaviš linijo hare, potem samo prepustiš in zaupaš, da si "pognala motor" ki sam od sebe sedaj teče, ni potrebe, da se še razumsko osredotočaš, ko postaviš linijo hare. Ko možgani niso več osredotočeni na občutek, imajo sedaj dovolj prostora in mesta, da se ukvarjajo z želeno stvarjo - predelovanjem vzorca ali vizualiziranjem druge stvari ...

Postavitev linije hare bom primerjala s pipo iz vode. Če želiš, da voda priteče iz pipe, moraš odpreti pipo, za kar potrebuješ možgane in pozornost. Ko enkrat odpreš pipo, voda samodejno teče iz nje in možgani se več ne koncentrirajo na to ali voda teče ali ne, temveč se osredotočijo na naslednje opravilo, povezano s tekočo vodo - ali natočiš kozarec, pomiješ posodo ... pri tem nimaš potrebe, da se razumsko osredotočaš na to ali voda teče, tudi se ne sprašuješ ali bo brez tvojega osredotočanja na vodo le-ta prenehala teči ... zaupaš brezpogojno, da teče in ta čas napraviš druge stvari ... razumeš?  smile
Voda je v tem primeru linija hare, pomivanje posode pa čiščenje vzorca.

in kako veš, da si v stanju ravnovesja?

V stanju ravnovesja si, ko občutiš v sebi mir in spokojnost - občutek, da si na pravem mestu ob pravem času in da je vse tako, kot mora biti.

res en razumem, kako predihuješ vzorec

Vzorec predihuješ tako, da si ga v mislih predstavljaš in hkrati zavestno dihaš v njega in izdihuješ iz njega.

Kako tudi veš, da je nekaj steklo?

Ko je nekaj steklo, veš tako, da tega ne čutiš v sebi več. Ni več napetosti v tvoji notranjosti, tesnobnega občutka ali nečesa, kar te je prej težilo..

729

(94 odgovorov, vpisanih v Zdravo življenje)

Malina je napisal/a:

Z notranjimi nagibi je po mojih opažanjih tako, da delujejo le, ko so ljudje res v stiku s sabo in po možnosti fino razstrupljeni. Drugače so ti notranji vzgibi pogosto rezultat uma in ne nujno zdravih nagnjenj, ampak raznih navad, psiholoških potreb, fizičnih potreb, ki niso realne, ampak navidezne in podobno...vsakodnevno imamo ljudi na diagnozah in zelo pogosto je, da imajo radi stvari, ki so zanje neprimerne, včasih celo škodljive. Po drugi strani pa jih veliko tudi reče 'saj sem že sam pogruntal, da mi ne paše' oz. 'sem vedel, da to ni dobro zame'. Bistveno je torej, če so ljudje res v stiku s sabo, ali samo mislijo, da so :-)

Se strinjam s tabo.  smile

730

(94 odgovorov, vpisanih v Zdravo življenje)

Hvala ti Malina, ne rabiš se opravičevati za vtikanje, ampak podajaš razširjen pogled na zadevo.  :prst:  smile

V prvi vrsti se je po moje dobro ravnati po notranjem vzgibu  - k temu vedno spodbujam tudi ljudi okrog sebe. Tako smatram, da se bo vsak ravnal odgovorno do sebe in ne boš užival stvari, kadar mu ali tiste ki mu ne pašejo.

Recept sem objavila v skladu z opažanjem dobrih koristi zase - kot sem opazila, mojemu organizmu zelo pristaja na tešče nekaj čisto svežega in če se le da, direkt iz narave. Pri tem se definitivno strinjam, da ne smejo živila biti ful hladna, iz hladilnika, sem tudi sama začutila, da mi ni dobro, kadar je hrana preveč hladna. Bom pa popravila tekst v članku, ker nisem čisto iskreno napisala, da uživam na tešče -- prej še spijem kozarec tople vode.  wink

Takšne smoothije uživam že kar nekaj časa in mi do sedaj koristijo. Ne delam jih vedno po istem receptu, ampak jih prirejam. Pozimi sem jih rada delala iz kompotov - kompoti so kuhano sadje, ali se po ajurvedi sme uživati kompot zjutraj?

Glede banan se čisto strinjam s tabo. V mojih smoothijih so v prvi vrsti kot izboljševalci okusa in teksture. Če se le da, so eko. Ko je dovolj domačega sadja na vrtu, pa praktično sadja sploh ne kupujemo .... Bom čez nekaj časa objavila še poletni smoothie .... domače z vrta big_smile.

Pri bananah se mi poraja vprašanje lokalnosti in navajenosti organizma na hrano. Mi, ki smo mlajše generacije, smo navajeni na banane, pomaranče praktično vse življenje. Jih organizem še vedno prepoznava kot tujo hrano ali ne? Kaj menite vi?

Mikser je po slovensko sekljalnik, a mu pravimo tudi mešalnik - ima ponavadi več nastavkov za mešanje, sekljanje, rezanje, tudi za testo delat ter posodo za mešanje.
Blender pa po slovensko mešalnik, ki je namenjen pripravi juh, pijač, smoothijev ... in ima samo en nastavek z nožem.
Lahko se dobi tudi oboje skupaj, misker in blender (včasih so ju tako praviloma prodajali).
Sem prepričana, da veš kaj je kateri, samo ta imena mal mešajo štrene. smile

Palčica, lahko se pridružiš kateri od naših meditacij v Brežicah ali v Ljubljani (termini so objavljeni na Koledarju dogodkov na spletni strani). Skozi skupinsko meditacijo ti bo mogoče lažje, ker je energija skupine močnejša in stvari lažje stečejo.

732

(94 odgovorov, vpisanih v Zdravo življenje)

spelca13 je napisal/a:

Sem si dala kar v priljubljene tele tvoje recepte.

wink  :rose:  Če boš katerega sprobala, pa javi, kako se ti je zdel. smile

Smoothije delam z blenderjem, za mikser pa ne vem, kako je; če zmiksa v sok (brez grudic), potem je ok. Lahko sprobaš z miskerjem in javiš, kako je šlo.  :prst:

733

(15 odgovorov, vpisanih v Zdravo življenje)

Aha! Logično seveda, ko je enkrat razloženo ...  big_smile  Hvala Malina  wink  :rose:

Živjo palčica, dobrodošla na forumu.

Če si se našla pri vzorcih, jih verjetno imaš. Verjetno veš, da z vpogledi na forumu zajemamo celoten spekter dogajanj pri osebi, ki ponavadi vzrokuje na karmičnih dejanjih duše.

Jaz pri tebi še začutim, da na energijski ravni prevzemaš vlogo žrtve in nosiš družinsko breme na sebi. V veliko družinah en družinski član na podzavestni ravni prevzame nase družinsko karmo, ponavadi kadar je le ta velika. ponavadi je to mlajši otrok v družini, ni pa to pravilo.

Ker na višjih ravneh predeluješ energije od drugih, zna biti to vzrok, da ne zbereš v sebi dovolj energije zase, da bi napravila korak naprej. Pri tem se je dobro zavedati, da nisi dejanska žrtev, ker si si na podzavestni ravni nekje in enkrat sama izbrala, da boš to doživela. Ko se enkrat zares odločiš, pa zmoreš to odločitev tudi ozavestiti, prekiniti in razrešiti vzorec žrtve.

Če se najdeš v vzorcu, predlagam, da ga poskusiš razrešiti s predihavanjem v meditaciji. Če še nisi meditirala, ti je lahko v pomoč posnetek z Zoranovo meditacijo (najdeš ga tukaj: http://pesem-duse.com/linija-hare,31.html); ko boš v stanju ravnovesja, predihuješ vzorec toliko časa, da boš začutila, da se nekaj dogaja znotraj tebe in da je nekaj "steklo". Podobno lahko storiš tudi z ostalimi vzorci, v katerih si se najdla. Če boš rabila, je pripravljena podpora, le odpri se zavestno zanjo.

spelca13 je napisal/a:

No, sej baje pri vas ni tako ;-)


Hm, naše meditacije so bolj podobne skupinskim terapijam, ponavadi gremo kar globoko v notranjost; samo še vedno so prilagojene vsem, tudi tistim, ki se prej z meditacijo nismo srečali. Aja, pa smeha je tudi ...  big_smile

spelca13 je napisal/a:

Je pripeljal tiste živali, ki jih jemo in sem vsako pobožala in se ji zahvalila in niso bile nič hude, so izgledale prav zadovoljne

In potem praviš ... da ne veš, če znaš ...  :srcek:  big_smile

spelca13 je napisal/a:

edino piščanci, madonca sem jih skos videla pod tistimi lučmi v farmah (še zdej mi ne gre iz glave). Je res, da ravno piščancev največ pojemo, mogoče je kaj na tem

Če jih največ pojeste, je dobro, da jim posvetiš dodatno pozornost. In predlagam res, da kupujete na kmetijah, kjer je bio reja ali vsaj bio piščance na tržnici. Če si videla farme v meditaciji, potem se verjetno zavedaš, kaj dobivaš na krožniku, razen mesa. Kot sem že omenila, če se začnemo ukvarjati z energijami, potem avtomatsko sprejemamo odgovornost za sebe in svet okrog nas.

spelca13 je napisal/a:

samo ne vem, ko rečeš postavi nekaj v to linijo, kaj s tem misliš?

Jaz to počnem tako, da pokličem energijsko telo osebe ali živali in na energijski ravni ojačam pretok božansko-zemeljsko oziroma postavim linijo hare. Marjan Ogorevc omenja tudi merkavo, da se postavi ... vse to je podobno. Če pa pri sebi čutiš, da ti tvoje delovanje deluje (no, če so bile živalce srečne smile ), potem se drži svojega načina.

spelca13 je napisal/a:

Ma sej vem, da bi mogla na vašo delavnico, samo ne morem še manjkati doma toliko w.e. pa tudi nisem še pripravljena.

Ko boš pripravljena, boš čutila.  :rose: Je pa res, da nas kdaj zna strah pred spremembami ovirati pred tem, da dejansko kaj napravimo.

737

(94 odgovorov, vpisanih v Zdravo življenje)

Tale smuti vsak dan zjutraj na tešče pijemo in je enostavno super. smile Dejansko telo preveva občutek, nahranjenosti in zadovoljstva.  :prst:  smile

Zeleni smoothie

http://receptizaduso.blogspot.com/2012/ … othie.html

738

(94 odgovorov, vpisanih v Zdravo življenje)

tongue

739

(15 odgovorov, vpisanih v Zdravo življenje)

Zakaj pa je to tako, da nobenih vloženih stvari ali kisa? To sem že večkrat slišala, pa mi ni jasno...  neutral

740

(2 odgovorov, vpisanih v Zdravo življenje)

Vsi, ki se ukvarjamo z duhovnostjo in osebno rastjo, slej ko prej pridemo to točke, ko postanemo "občutljivejši" na okolje in na vse, kar iz njega prihaja - hrana, kozmetika, oblačila, čistila ... ni nam več vseeno, kaj damo vase, nase in okrog sebe.
Duhovnost in ekologija hodita z roko v roki. Kdor se osebnostno razvija, bo slej ko prej postal ekološko ozaveščen. 

Torej, kar me zanima je, katere eko "ukrepe" konkretno uporabljate doma? Oziroma bolje rečeno, kaj  je tisto, kar počnete z zavestjo, da pomagate sebi in svetu okrog sebe. Štejejo samo tiste stvari, ki jih resnično vsakodnevno oz. redno uporabljate.

Pri tem so zelo dobrodošli nasveti, triki, domači "izumi" ... vse, kar želite deliti. big_smile

Na primer, jaz sem skoraj v celoti prešaltala na eko čistila, a poskušam najti cenovno najbolj ugodne variante. Ker trenutno še nisem v stadiju, da bi se šla domače alkimije s kisom, limonami .... (nimam časa in volje) iščem najbolj poceni in hkrati eko čistila - V DM-u imajo na primer zelo poceni eko detergent za samo 1 EUR.

Kozmetika je bila dolgo časa privatni prostor za raziskovanje.  lol Trenutno sem se zelo našla v oljih, v kombinaciji z biodinamično izdelanimi kremami.

Na vrtu nimam časa in volje pridelovati v celoti po biodinamični metodi, sadim pa zelenjavo tako, da paše skupaj in se podpira. S kemičnimi gnojili nismo gnojili že več let, samo kolobarjenje - pridelki so zares lepi. Sicer je tam pa tam kak gnil paradižnik, a raje tako, kot da se vsi svetijo in so umetno vzdrževani.

Odpadke seveda razvrščamo, tako ostane "pravih" odpadkov zelo malo.

WC papir, papirnate brisače in robčke kupujem samo iz recikliranega papirja - vse se kupi v DM-u. Za vsak paket papirnatih brisač naj bi padlo eno drevo, sem prebrala v nekem članku na temo papirja. Če kdo ve, kje se še da ceneje kupiti potrošni material iz recikliranega papirja, se priporočam. smile

Vlagam, zamrzujem in sušim. smile Vso hrano, ki jo lahko dobimo z vrta ali gozda, se da nekako shraniti. V pečici se da sušiti sadje, gobe ... čemaž na primer se da predelati v pesto z oljem in se ohrani nekaj mesecev na mrzlem. Lahko pa se ga da kar celega v zmrzovalnik. Ne vem tudi, kdaj sem nazadnje kupila čaj v trgovini (razen zelenega).

Čim več stvari skušam dobiti "od sosedov", torej v okolici. smile Domača skuta, domače mleko, domači šparglji .... veliiiko se da kupiti direktno in še dosti ceneje je od nakupa v trgovini.

Vsa oblačila, ki jih nisem nosila že nekaj časa, zložim in dam nekomu, ki jih potrebuje. Stare brisače, posteljnina so idealni za zavetišča za živali.

V veliki meri se izogibam darilom, ki se jih "postavi na polico". Najraje nekaj uporabnega in koristnega. smile

Ekola, nekaj predlogov in idej za začetek .... kaj pa vi?  wink

741

(94 odgovorov, vpisanih v Zdravo življenje)

Nekaterim se zastavlja vprašanje, če recepte, ki jih objavljam na blogu, tudi sama sprobam. Odgovor je seveda, saj je na začetku napisano, da pripravljam in fotografiram. smile

Torej, tule je sveže narejena (je še v hladilniku) presna sladica, ki je zeloo okusna, originalni recept zanjo pa sem posvojila od Savine A. Ritter. Spremenila sem nekaj stvari po svojem okusu in spodbujam vse bralce, da to storijo tudi sami. In sicer je to:

Presna borovničeva torta

http://receptizaduso.blogspot.com/2012/ … torta.html

Pozdravljen Legion in dobrodošel na forumu.

Vse se da narediti, med drugim tudi podjarmiti prisesane duše in jih izkoriščati v svoj prid. Vendar na tem forumu ne izdajamo navodil za to, ker takšne tehnike močno kršijo višje duhovne zakone in spadajo pod domeno črne magije.

Na tem mestu bi se jaz raje vprašala, kaj je treba konkretno storiti, da prisesana duša najde pot nazaj v svetlobo in ne čuti več potrebe, da se sesa na osebo; ter naslednje vprašanje, katere vzorce je potrebno spremeniti pri sebi, da se duše ne bi več lepile. Ker naseljena duša pomeni trpljenje tako za osebo kot tudi za dušo.

spelca13 je napisal/a:

se mi zdi ok, edino jaz nisem Marjan

Si pa spelca13. smile V skladu s svojimi sposobnostmi lahko kreiraš svoj svet in bolj kot zaupaš svoji notranji moči, vse bolj ugotavljaš, da se začenjajo dogajati "čudeži", med drugim tudi pogovori z živalmi. smile

Rožica je tako ... izraz nečesa nežnega in prijaznega  :rose:  smile

Zanimivo Nina  smile

Ninja je napisal/a:

Dogajanje, v katerem pride do zamenjave, je za osebo vselej travmatično;

Verjamem ....  yikes  neutral  Tega ne bi želela doživeti na lastni koži ...  neutral  smile

745

(10 odgovorov, vpisanih v Umetnost)

Fotko je napisal/a:

Sanjati bi morali vsaj enkrat na teden.

Če je res takole napisano, se tole men mal čudno sliši ... kako se naj povprečen človek, ki se ne ukvarja z energijami, prisili, da sanja vsaj enkrat na teden?

746

(15 odgovorov, vpisanih v Zdravo življenje)

Malina je napisal/a:

in sem potem bila na striktni anti-kandida prehrani 3 mesece in od takrat je ok

Če ni skrivnost, iz česa pa je sestavljena ta prehrana?

747

(22 odgovorov, vpisanih v Zdravo življenje)

Zanimivo okrog munga, hvala za info. smile

Glede soje pa sem jaz zadnje leto tudi zelo sumničava postala. Pri nas doma se sojino mleko sploh ne kupuje več, nadomestilo ga je ovseno, pirino mleko in pa kokosova voda.

748

(11 odgovorov, vpisanih v Tehnična pomoč)

Poglej si nastavitve in kateri brskalnik uporabljaš. Je preveril admin in je pri njem vse okej.

749

(9 odgovorov, vpisanih v Vprašanja & nasveti (karmična diagnostika))

Lahko da gre za antagonistično motivacijo. To je motivacija v podzavesti, ki se zazna kot podzavesten program, ki v nas deluje v nasprotni smeri od tistega, kar si zavestno želimo.

Torej, nekaj zavestno želiš, a ko to stanje dosežeš, se sproži antagonistična motivacija, ki deluje v nasprotno smer, v smer starega in te potem "vrže" ali zaustavi. Ta vrsta motivacije se lahko ustvari ali iz slabih preteklih izkušenj, travm, iz strahu pred novostmi (ki spet izhaja iz neke travme).

Lahko pa da gre samo za preizkušnjo, kako zelo si v sebi prizemljila novo prepričanje.

Vse, kar lahko v svojem primeru napraviš, je, da se ne pustiš zmesti in da se NE OBSOJAŠ. Četudi "padeš" na izpitu iz prepira, sprejmi situacijo točno takšna kot je (torej, da si podlegla starim energijam), odpusti sebi, da si se jezila nase in na mamo, odpusti mami, da te jezi, odreži se še enkrat od mame (če se še nisi), napravi si os sveta in se vprašaj, kaj moraš še pri sebi spremeniti, da se odnos z mamo harmonizira, razreši, pozdravi ... če si tega iskreno želiš, boš dobila prave odgovore.

In ---- ČAS  :srcek:  ----- polagam vsem na srce. smile Dajte zadevam čas, da se prizemljijo in ne bodite tako strogi do sebe in do dela na sebi. Če ste delali na prepričanju, ki ste ga gojili 10, 20 let ... je včasih potrebno več časa, da se prepričanje dokončno transformira. To, da je treba vse v enem dnevu biti končano, ni naravno in ni v skladu z ritmom zemlje ..  :srcek:

Ninja je napisal/a:

Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s tem

Terapevtka, s katero smo se pogovarjali v družbi, je namignila na tovrsten pojav, kateri se ji je osebno zgodil, oziroma osebi iz njene družine.

Namreč ta oseba iz družine je umirala in terapevtka je kot družinski član in kot terapevtka prisostvovala njenemu umiranju, jo energijsko spodbujala in pomagala pri prehodu. Oseba je nato znova oživela in kot da bi postala drug človek. Prej je bila zamorjena ženska, nezadovoljna z življenjem in s sabo; ko se je iz skoraj zagotove smrti vrnila nazaj, pa je baje iz nje žarela drugačna energija, dobila je druge navade in bila dejansko druga oseba, mirna, ljubeča in radostna.

Pri tem se (vsaj meni) pojavi vprašanje ali se je duša pri umiranju naučila nekaj večjih lekcij in prišla nazaj bolj odprta in čista, zatorej se jo je čutilo durgače ali pa je prejšnja duša zapustila telo in se vanj dejansko naselila druga duša. Ne vem ... oboje je možno.

Svet energij je še tako prostran in neraziskan, da je misel na to, da je možno praktično vse, kar si zamislimo, kar malce strašljiva. A jaz menim, da je ravno tako - da je možno čisto vse, kar si zamislimo. Verjetnost uresničitve oz. udejanjanja pa je odvisna od naše pretočnosti in odprtosti (ki pa je pogojena z več dejavniki).