876

(46 odgovorov, vpisanih v Vprašanja & nasveti (karmična diagnostika))

Boyana je napisal/a:

Bila bi hvaležna, da me je kdo vsaj opozoril.

V tej situaciji znaš torej še kako dobro odreagirati, je punca izbrala pravo osebo za pomoč.  :rose:

877

(46 odgovorov, vpisanih v Vprašanja & nasveti (karmična diagnostika))

Če mama ne bo imela moči, da ji stoji ob strani, naj priskočijo na pomoč ostali člani družine ali celo ljudje s strokovno pomočjo iz centrov in društev, ki pomagajo mladim v težavah. Tudi našo podporo ima, tako da res upamo vsi na najboljše.  :rose: Se mi pa zdi, da v takih trenutkih osebi največ pomeni brezpogojno sprejemanje, razumevanje in občutek varnosti, ki ji daje najbližja družina.  :rose:

878

(13 odgovorov, vpisanih v Šamanizem)

Beli žajbelj je v šamanizmu eden izmed najmočnejših šamanskih pomočnikov in se uporablja za čiščenje slabih energij. Z belo vibracijo, ki jo simbolizira tudi njegova svetlo siva barva, kot magnet privleče vse negativne energije iz okolja in jih pospremi in transformira v svetlobo. Beli žajbelj naj bi tudi vseboval, podobno kot tekoča voda, negativne ione. Le-ti nase vlečejo pozitivne ione, ki nastajajo s sevanjem, prašenjem. Pozitivne ione na energijski ravni zadržujemo tudi v lastni auri - s stresom, mislimi, čustvi in pri izpostavljanju onesnaževanju-le-ti se nabirajo v našem energijskem polju in vzbujajo v nas občutek teže, otopelosti, brezvoljnosti ... Beli žajbelj povleče te pozitivne ione tudi iz naše aure. Torej, skratka beli žajbelj se uporablja za čiščenje - prostora, stanovanja, svojega telesa in aure, živali, predmetov itd.

Pred kratkim smo s skupino energijsko čistili hišo, ki je bila prepojena z energijami pokojnih ljudi. V eni izmed sob je bil postavljen portal na drugi svet, kjer se je še močno začutila prisotnost pokojnih. Kasneje smo se šalili, da smo vsi skorajda čakali, kdaj bo kje začelo ropotati. S pomočjo belega žajblja smo pospremili duše, ki so se nahajale v prostoru ter uspešno izničili tudi obstoječe prekletstvo, ki se je nanašalo na nek predmet. Pri tem smo, kakor smo se kasneje pogovarjali, vsi čutili, kot da dim belega žajblja dobesedno vleče črno energijo, ki je nastala s prekletstvom in jo spremlja v svetlobo. Predmet je nato bil popolnoma nevtralen.

Beli žajbelj se lahko uporabi kot čaj, priprava je podobna kot pri čaju z navadnim žajbljem. Indijanci si pri dolgotrajni izpostavljenosti brez hrane in vode (na primer na Vision questu) dajejo listič posušenega belega žajblja pod jezik, da omilijo občutek lakote in žeje.

Lahko ga daš tudi v peč ali ognjišče, seveda je dobro pri tem oddati nek namen, ne da le dobro diši. smile
Uporablja se lahko tudi v kopeli - tako da nekaj lističev belega žajblja daš v kopel s toplo vodo. Za še boljši učinek čiščenja aure se lahko v kopel strese tudi večja skodelica neočiščene grobe morske soli (tiste s solin).

Učinkovitost belega žajblja je skladna z našo prevodnostjo in povezanostjo z "bitjem" belega žajblja. Pred procesom čiščenja prostora ali predmeta se je potrebno obvezno očistiti samega sebe. Neo, če se prav spomnim, si ti že obiskal našo šamansko delavnico. Postopka čiščenja svoje aure z belim žajbljem se torej verjetno še spomneš. Za učinkovito delo je potrebno vzpostaviti vez z energijo belega žajblja, njegovim duhom ter z njim sodelovati. Z drugimi besedami, mi moramo postati kanal ki je sposoben kanalizirati energijo belega žajblja. Čiščenje z belim žajbljem brez tega, da smo mi očiščeni in postavljeni kot kanal, se zna hitro končati kot neučinkovito. Gre za izredno močno in lepo energijo, h kateri je potrebno pristopiti s spoštovanjem in se ob koncu tudi zahvaliti.

879

(46 odgovorov, vpisanih v Vprašanja & nasveti (karmična diagnostika))

Upam, da ji bo tudi mamica izkazala prepotrebno podporo in zelo zelo topel objem; ter napela ušesa, da bo slišala, kaj ima hčer za povedati.  :rose: Samomorilsko stanje ne pride s površja, temveč bruha na plano iz temnih globin.

880

(46 odgovorov, vpisanih v Vprašanja & nasveti (karmična diagnostika))

Boyana je napisal/a:

Vse sem povedala njeni mamici. Hvala Bogu sem naredila prav. Sva si pa enotni.

:prst:  :rose:

881

(129 odgovorov, vpisanih v Razno)

BODI SAM SPREMEMBA, KI SI JO ŽELIŠ NA SVETU!

Za ta izrek mislim, da je avtor Mahatma Gandhi - “Be the change you want to see in the world.”  wink

REI je napisal/a:

To je pa problem ...

REI je napisal/a:

v bistvu svobodne volje manj kot se mi sami prepričujemo, veliko več je vzorcev, ki nam odrejajo reakcije. žal - seveda.

REI je napisal/a:

človek sam sebi na zavestni ravni (materialna realnost) slab ocenjevalec, ker se večinoma slepi.

REI je napisal/a:

problem je le v tem, ker sam proces deluje v pogojenosti s stopno zavesti in ne v takšnem obsegu kot bi si vsi želeli.

Mal več pozitive, pa bo.  wink

Kot sem že prej napisala, ni naš namen, da se razreši celotna karma, ker bi se potem nekaj sto ljudi v Sloveniji razsvetlilo.  big_smile  Odprli pa se bomo, da spustimo karmične vzorce na kolektivni ravni Slovenije, ki so zreli za rarešitev. Koliko bo komu steklo, je odvisno od stopnje njegove zavesti, odprtosti in zaupanja. Kot se je že pri procesu blagoslova po prednikih izkazalo so se nam odzvali ljudje, ki se jim je po procesu spremenilo življenje na bolje za 100% in so bili ljudje, ki so rekli, da se ni kaj posebnega spremenilo. Mi samo odpremo kanal za proces, spremljamo in damo podporo, ljudje pa se potem sami pri sebi odločijo, koliko so pripravljeni, koliko se bodo odprli za te energije in koliko sprememb želijo v sebi napraviti.

REI je napisal/a:

Vsak zase je na vsaki točki svoje evolucije, žal pa ne istočasno. In to je ta razlika med mnenji in pogledi. Tu ne igrajo vlogo intelekt in leta - gre za dušo.

:prst:  big_smile

883

(94 odgovorov, vpisanih v Zdravo življenje)

Božična večerja je izpadla še boljš kot sem si predstavljala big_smile

Tale špinačna pita, v kateri sem uporabila kar blitvo (z vrta), je izpadla enkratno.

Praznična vege pita

Tule je recept s slikcami: http://receptizaduso.blogspot.com/2011/ … estom.html

:rose:  smile

Druga polovica večerje pa je bila mehiška - fajitas z doma narejnimi tortiljami in tri vrste sals - hot rdeča, guacamole in sladka smetanasta ... njam no ... big_smile

884

(11 odgovorov, vpisanih v Tehnična pomoč)

Veš v čem je fora - uporabnica z nickom Ana že obstaja, zato tudi jaz ne morem spremeniti tvojega nicka (niti v ana, z malimi črkami). Če hočeš spremeniti v Ana, je potrebno še nekaj dodati imenu, številko ali drugo besedo. Imaš kakšno idejo?

885

(11 odgovorov, vpisanih v Tehnična pomoč)

V kaj želiš spremeniti, bom jaz poskusila?

886

(11 odgovorov, vpisanih v Tehnična pomoč)

Anja,

mislim da si lahk spremeniš sama nickname, pod Profil-Identiteta. Če ti ne bo šlo pa sporoči.

Kakor berem vajino pisanje, imam občutek, kot da vsak stoji na svojem bregu in ga zagovarja. Strinjam se z Zoranom glede zakona karme - le-ta je še vedno zakon in če oseba tako duhovno in osebnostno zraste, da se v zavesti vzdigne nad njega, ga je zmožna ozavestiti in zavestno delovati z njim. S tem še ne pomeni, da se je rešila ciklusa življenja-smrti, le ujetosti v zakon ni več in v zavest pride informacija, da ni potrebno več leta in leta predelovati neko karmo. Če je oseba dovolj napredovala duhovno, je zmožna uvideti UČENJE, ki je za vsakim karmičnih vzorcem in z ozaveščanjem učenja in sprejemanje drugačnega delovanja se sprošča karmično delovanje.

Slovenska karma je karma, ki si jo je prebivalstvo, živeče v stoletjih na tem področju na kolektivni zavesti nabralo. Le-ta deluje na nas. S procesom odpusta karme bomo v zavesti odprli za vse karmične vzorce na kolektivni zavesti Slovenije, ki so zreli za razrešitev, se odprli za uvid učenja in na ta način razrešili v NAS SAMIH karmično delovanje - osvobodili se bomo ujetosti v nekatere kolektivne karmične vzorce. Ne gremo se supermenov in s tem procesom se ne bo razrešila kolektivna karma vseh ljudi v Sloveniji. Skupina vseh (nekaj sto), ki bomo po najboljših močeh podprli in sodelovali v tem procesu, pa bo sprožila neko delovanje na ravneh najvijšje zavesti za dobro vse Slovenije.

Namesto ujetosti v to, kdo ima prav, se meni zdi bolje izkoriščena energija, če se vsi skupaj usmerimo pozitiven proces samozdravljenja - sebe in posredno kolektivne zavesti. Kdor ga začuti, se naj pridruži, kdor ga ne začuti, ravno tako prav.

ander je napisal/a:

se mi vedno dogaja, da rešujem probleme, ki se vlečejo že nekaj generacij.  Morda se odpre kanal, da hitreje prepoznavamo in procesiramo preobleme, vendar, da bi se odpovedali družinski karmi oz. da le ta ne bi več delovala na nas, pa mislim, da ni tako preprosto

Če se ti to vedno dogaja, si je dobro pogledati vzorec, jaz moram predelovati stvari po prednikih - obstaja verjetnost, da ga nimaš samo ti, ampak ga imate v družinski celici - celotna generacija.

889

(128 odgovorov, vpisanih v Razno)

- Vozili ste 70 km/h preveč. To ne bo poceni! Povejte mi ime in priimek.
- Strodzuwski Baartholomew.
- Hm. Tokrat naj vam bo. A naslednjič se pazite!

890

(128 odgovorov, vpisanih v Razno)

Haso gre k lovcu, ker bi se rad naučil loviti. - Če hočeš postati lovec, moraš našteti pet divjih živali.
- Haso: volk, lisica in trije medvedi.

891

(409 odgovorov, vpisanih v Razno)

Heh, zdej sem opazila da smo gor Ninja, Zoran in jaz ... a smo se kej dogovorili ... big_smile ?

Valčika je napisal/a:

Bi pa bilo res za narediti, kar je francik napisal

Hja, včasih se je res bolje vsega skupaj znebiti pa je .. še posebej najljubših stvari ali oblačil.

ar3ka je napisal/a:

A ne ne, to pa nisem bila jaz!

big_smile

Aha, še nekaj si mi prišla povedat smile Vzorec, naj drugi naredijo namesto mene.

Kakor te začutim imaš slabo izdelano samopodobo, nezaupanje v sebe in svoje sposobnosti in šibko tretjo čakro (to pomeni, da je energijsko slabo pretočna) - le-ta pokriva področje odnosa do sebe ko si obkrožen z drugimi in odnosa do drugih.

Zadeve se lahko lotiš skozi nalaganje želenih občutkov, kot smo delali na delavnici - na primer, da vem, kako sprejeti svoje sposobnosti in jih izraziti. Poišči vzrok, zakaj ne zaupaš lastnim sposobnostim, preveri z božanske ravni ali obstaja iz preteklosti kakšna pogodba, zakletva, odločitev, povezana z izpolnjevanjem poslanstva, prepoznavanjem ali izražanjem svojih talentov. Zelo dobro je tudi mehansko okrepiti tretjo čakro oz, pleksus - načinov je veliko - obkrožiti se s predmeti ali oblačili rumene barve, na področju pleksusa nositi rumene kristale (heliodor, citrin), redna vadba trebušnjakov, vroča prha na področje pleksusa (usmeriti tuš z vročo vodo na področje pleksusa, da koža pordeči;to ugodno deluje tudi na trebušno slinavko), čaj potrošnik pomaga razbiti lažne iluzije o sebi ... Lahko pa vprašaš tudi svoje vodniike (žival moči, duhovni učitelj), kaj konkretno moraš napraviti, da rešiš to težavo.  :rose:

896

(128 odgovorov, vpisanih v Razno)

Blondinke:)

Blondinka rešuje križanko - Osnovna šola (dve črki) : NE

897

(128 odgovorov, vpisanih v Razno)

Mal črnega humorja:

Kateri je najslabši možni trenutek, da te zadene infarkt? Med igranjem pantomime.

898

(128 odgovorov, vpisanih v Razno)

Deček vpraša očeta, naj mu pojasni razlike med tem, kako človeka znerviraš, ga razjeziš in kako 'sfrustriraš'.

Oče dvigne telefon in pokliče naključno številko. Ko se na drugi strani nekdo oglasi, ga vpraša: “Lahko govorim z Janezom, prosim?”

“Ne, tukaj ni nobenega Janeza,” reče oseba na drugi strani.

Oče odloži slušalko in reče: 'Tako ga znerviraš.'

Ponovno vzame slušalko v roke, zavrti isto številko in ponovno vpraša po Janezu.

“Ne, tukaj ni nobenega Janeza! Nehajte klicariti. Če pokličete še enkrat, vas bom prijavil policiji,' reče oseba na drugi strani.

Oče odloži slušalko in reče: ”Tako ga razjeziš”

“Kaj je potem 'sfustriraš'?” vpraša sin.

Oče dvigne slušalko in pokliče isto številko že tretjič: “Živjo, tukaj Janez. Me je kdo klical?” vpraša suvereno.
big_smile

899

(128 odgovorov, vpisanih v Razno)

Oče je oštel svojega otroka, ker je bil tako neposlušen. Zato se je otrok uprl očetu. Spakiral je nekaj oblek, svojega plišastega medvedka in šparovček ter ponosno naznanil, »Zbežal bom od doma!«.

Oče se je mirno odločil, da bo k situaciji pristopil iz logičnega vidika. »Kaj pa, če boš lačen?«, je vprašal sina.

»Potem bom prišel domov jesti!«, je pogumno odgovoril otrok. »In če ti zmanjka denarja?«

»Bom prišel domov in ga vzel še več!«, je hitro odgovoril otrok.

Nato je oče poskusil z zadnjim vprašanjem, »Kaj pa, če se ti umažejo obleke?«.

»Potem bom prišel domov, da mi jih mamica opere.«, se je glasil odgovor.

Oče je zmajal z glavo in vzkliknil, »Ta otrok ne beži od doma, odpravlja se na fakulteto!«

900

(94 odgovorov, vpisanih v Zdravo življenje)

big_smile

Pusti se presenetiti ...  wink  tongue